Corsair Virtuoso Pro – TEST a RECENZE jednoho z nejlépe hrajících herních headsetů Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Středa, 20 září 2023
Přejít na obsah
Corsair Virtuoso Pro – TEST a RECENZE jednoho z nejlépe hrajících herních headsetů
V praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Corsair Virtuoso Pro není levný herní headset, ale zvukově podle mě té ceně i zpracováním plně odpovídají. Znám spousta sluchátek, která za podobné peníze nehrají tak dobře, stejně jako znám řadu Hi-fi sluchátek, které za 2-3x vyšší cenu hrají podobně (speciálně pro uši a sluch většinové populace). A kvalitou zpracování také Corsair strčí do kapsy i řadu dražších modelů. Prostě ta cena 200 dolarů (cca 5500 korun vč. DPH) není nízká, ale na rozdíl od mnoha jiných modelů je podle mě plně odpovídající tomu, co dostanete po stránce kvality zpracování a provedení ale také kvality zvuku.

Právě zvukově mě příjemně překvapila. Corsair a jeho Virutoso modely hrají solidně, ale jde prostě jen o běžnou střední třídu herních headsetů. Nová Virtuoso Pro hrají výborně (speciálně na kvalitní zvukovce/DAC). Neztrácí zcela mnohé detaily ve středních i nižších tónech, jak je typické u většiny herních headsetů střední i vyšší třídy. Nemají sice masivní basy, ale mají decentní rozumně prokreslené basy, solidní výšky a velmi dobré střední tóny. Lehce podle mě ztrácejí v detailech jen proti sluchátkám, která mají ještě vyšší frekvenční rozsah nebo s ním o něco lépe pracují. Je tedy ještě co vylepšovat, ale i tak hrají opravdu výborně na poměry většiny hlavně herních headsetů ve stejné cenové třídě, i když to bude hodně závislé na použité zvukové karty či DAC a zařízení, ke kterému je připojíte.

V čem Corsair vyniká je obecně zpracování a konstrukce, kdy konkurence by se měla hodně inspirovat. Někteří uživatelé by možná 0uvítali hlubší náušníky, a Corsair by je mohl i nabídnout, protože jinak udělal skvěle systém jejich snadného odejmutí a případné výměny.

Pokud bych měl něco vyloženě vytknout, tak je to jen zvukově průměrný mikrofon, což ovšem s ohledem na jeho neobvyklé a cíleně jednoduché konstrukční řešení je otázka, zda se dá kritizovat. Funguje jinak OK. Asi největší problém tohoto modelu bude pro mnoho uživatelů fakt, že jde o otevřená sluchátka. Kvalita zvuku je i díky tomu vysoce nadprůměrná, ale současně absolutně nijak netlumí hluk okolí a netlumí ani hluk svých vlastních reproduktorů, který se nese do okolí. Pokud tedy sluchátka používáte abyste nerušili své okolí, nebo nebyli rušeni okolím, tento model je naprosto nevhodný. Stejně jako jiné podobné modely s otevřeným designem.

Proto se s ním také v nabídce u většiny běžných herních headsetů nesetkáte. Výjimkou jsou asi nejznáměji Sennheiser modely, které jsou podle mě hlavním konkurentem, na kterého se i zde Corsair zaměřuje, kdy se tedy snaží oslovit jeho publikum. Osobně mám srovnání se Sennheiser HD 660S, které jsou podobně koncipovaná, tedy otevřený design, ale ta mají ještě lepší parametry a také jsou výrazně dražší (8700 korun). Hrají čistěji, ale basově nejsou tak výrazná a fyzickým zpracováním je na tom Corsair podle mě lépe. Asi nejblíže by byl cenově Sennheiser HD 560S model, za necelých 4 tisíce, která jsou zvukově více neutrální, nejsou ale také headset (nemají mikrofon) a fyzicky jsou kvalitou zpracování Corsair o něco výše.

Celkově si myslím že Corsair Virtuoso Pro se právě snaží nacpat mezi HD 660S a HD 560S s podobným otevřeným designem, s tím že nabízí funkci headsetu a opravdu výborné fyzické zpracování. A rozumnou cenu. Zvukově není tak přísně neutrální, což je zjevně záměr, kdy Corsair míří stále primárně na hráče. A přestože basy bych neoznačil za silné a výrazné, na poměry podobných sluchátek jsou solidní a někteří to prostě máme raději a ten basově bohatší zvuk. Jde s přehledem o nejlépe hrající Corsair headset (pokud jej máte na kvalitní zvukovce). Kdyby Corsair ještě zvýšil frekvenční rozsah a také impedanci, mohl by věci posunout ještě dál. Pokud vám nevadí vlastnosti, které přináší otevřený design, je headset Corsair Virtuoso Pro jeden z absolutně nejlépe hrajících herních headsetů v typické střední třídě (pokud tedy máte i odpovídající kvalitní zvukovku/DAC) s velmi dobrým zpracováním navrch a je dobře vidět, že Corsair se snaží posunovat věci dál.

Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Helldivers 2 je hit! Konečně dobrá hra jako služba?
Helldivers 2 je hit! Konečně dobrá hra jako služba?Úterý, 20 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 226x
Komentářů: 0
No Man´s Sky dostává další obsah!
No Man´s Sky dostává další obsah!Pondělí, 19 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 261x
Komentářů: 0
Deadpool & Wolverine v parádní ukázce! MARVEL se vrací?
Deadpool & Wolverine v parádní ukázce! MARVEL se vrací?Pátek, 16 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 915x
Komentářů: 0
Kingdom Come: Deliverance hlásí úspěch. Kdy dorazí pokračování?
Kingdom Come: Deliverance hlásí úspěch. Kdy dorazí pokračování?Úterý, 13 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2023x
Komentářů: 7
Velké RPG Avowed od OBSIDIAN dorazí již letos?
Velké RPG Avowed od OBSIDIAN dorazí již letos?Pondělí, 12 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1350x
Komentářů: 1
Disney oficiálně investuje do EPIC games – vytvoří nový svět
Disney oficiálně investuje do EPIC games – vytvoří nový světČtvrtek, 08 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1226x
Komentářů: 2