Creative Sound BlasterX Katana V2 – TEST a REVIEW univerzálního soundbar 2.1 systému Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Friday, 28 July 2023
Přejít na obsah
Creative Sound BlasterX Katana V2 – TEST a REVIEW univerzálního soundbar 2.1 systému
Sound BlasterX Katana V2
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Když mi Katana V2 dorazila domů, má očekávání byla celkem veliká. Přece jenom od uvedení první generace uběhlo opravdu mnoho let a první generace byla dost povedeným soundbarem ve své cenové hladině. V tomto ohledu mě Creative nezklamal, na nové Kataně V2 nezůstal doslova kámen na kameni a nový model je skutečně lepší ve všech ohledech.

Má novější a výkonnější reproduktory, má nové větší šasi, větší a přehlednější display a mnohem víc portu pro připojení včetně moderního HDMI portu ARC podporou. Také dálkové ovládání už vypadá mnohem víc „HiFi“ než ta malá placička co se dávala k původnímu modelu.

Díky tomu jsme se také dočkali mnohem větší míře propojitelnosti a novou Katanu si můžete připojit doslova k jakémukoliv zařízení včetně poslední generace herních konzolí od Sony a Microsoftu ale i Nintenda. Samozřejmě nechybí ani bezdrátové připojení skrze Bluetooth.

Zpracování je velmi dobré, designově určitě zaujme, tím hlavním je však zvukový projev a zde toto řešení nejspíše většinu z vás dokáže velmi překvapit. Pozitivně. Ano, s ohledem na cenu by určitě hrát dobře měl, protože nejde zrovna o levné řešení. Proti předchůdci, který se dnes prodává kolem 5,5 tisíce, je novinka výrazně dražší. Cena se pohybuje kolem 8 tisíc korun za V2.

A za takové peníze už to prostě musí hrát dobře a také slušně vypadat. A naštěstí to velmi dobře hraje, kdy rozhodně nejde o žádné levné šumítko. Stále jde přitom o kompaktní řešení proti klasickým 5.1 či 7.1 systémům. Instalace je tedy snadná a zase tolik místa nezabere. Pro běžně velké místnosti opravdu ideální. Pokud byste chtěli trochu ušetřit, nabízí výrobce velmi podobný model se stejným soundbarem ale v kombinaci s menším a slabším subwooferem (133 mm vs 165 mm) KATANA V2X, který se objevuje od 7 tisíc korun. Na ten se možná někdy v budoucnu taky podíváme.

Každopádně Creative Sound Blaster Katana V2 je velmi dobrý univerzální herní soundbar systém s vynikajícím zvukem a univerzální konektivitou. Co by se mu dalo vytknout? Možná absence Wi-Fi? Možná vyšší cena proti předchůdci, která už může část potenciálních cílových zákazníků odradit. Nicméně stále bych jej neoznačil za drahý. A hlavně cena odpovídá nejen kvalitě zpracování, ale také kvalitě zvuku, obojí je vynikající. V mnoha směrech lepší, než povedený předchůdce. Takže velmi rádi doporučíme pro ty, kteří hledají kompaktní ozvučení s velmi dobrým zvukem a univerzalitou.

Za zapůjčení děkujeme společnosti Creative

 

AUTOR: Jan Belka
https://www.facebook.com/HWrecenze/

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
YORGi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-08-04 14:58:02

A jaká je výhoda malého a drahého soundbaru k pc ? Je to vlastně 2.1 set za polovinu ceny spojený k sobě s rgb a displayem.
Kromě toho, že se to vleze pod ultrawide monitor má jen samé nevýhody.
Drahý s proprietálním sw creative a kvalitu zvuku s malými středo-výškovými měniči vždycky sráží externí subwoofer který to přebíjí tím duněním z jedné strany.
Dlouhé roky jsem u pc taky měl 2.1 bedny..pak byla šance za dobrou cenu vyzkoušet pořádné 2.0 monitory. A na 2.1 bych už zpátky nešel. Ta čistota zvuku a jeho vyvážení včetně separace a rozlišení z jakého směru jde zvuk je na úplně jiné úrovni. Ten externí subwoofer kousek od vás a monitoru strašným způsobem zasviní celé spektrum zvuku kolem vás a pak se to nahání zpátky těmi sw dolby/xtrifi apod kravinami.
Na kvalitním 2.0 setu je perfetně rozeznat kdo mluví z jaké strany, všechny zvuky nezní dunivě ale ostře když mají být ostré a hluboce když mají znít hluboce atd.
Soundbary obecně jsou pro "lamy" pro které znamená hodně basů=dobrý zvuk.
mittar [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-02-03 14:36:12
avatar
Vidím to jinak, měl jsem 2.0, teď mám 2.1 a zpátky už bych nešel. Žádné svinění spektra se nekoná, rozlišení, čistota a separace či směrovost je stále stejná. Ano, je hodně lam co si myslí, že hodně basů = dobrý zvuk, ale je taky hodně lam co si myslí, že bez basů může být dobrý zvuk. V případě subwooferu je totiž celkem jedno kde stojí, nízký frekvence se chovají jinak než vysoký a zážitek u 2.0 a 2.1 je při muzice i filmech, hrách dalece lepší.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-02-03 22:39:36

Ono záleží jaké 2.0 monitory jste měl.
Taky jsem měl 5.1, 2.1 a skončil jsem u 2.0 konkrétně Edifier 1700BT, které jsou za dobrou cenu a přitom zvuk je super. Basy mám na 60% a je to tak akorát. Subwoofer už skutečně nepotřebují a to jsem si dřív bez něj nedokázal představit.
Mýlil jsem se.
mittar [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-02-04 01:09:11
avatar
Mám obyčejný Monkey Banana Gibbon AIR a s přidáním Monkey Banana Gibbon 10 Subwoofer je to prostě lepší. Ty nízký frekvence prostě běžné 2.0 nedá ... ale jistě se najdou 2.0 co zahrajou hloubky i líp, ale jak velké a drahé by musely být si netroufnu říct.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-02-04 11:56:26

To jsou dobré reproduktory.
Já neříkám, že sw je zbytečný. Jen chci říct, že i set 2.0 dokáže reprodukovat dostatečné basy. Záleží jaký styl hudby člověk poslouchá. Ve 20 letech jsem poslouchal DnB, trochu techna atd. Tam je sw doslova potřeba. S přibývajícím věkem se styl mění a s tím i nároky na basovou složku a celkovou vyváženost.
Je to podle mě o věku, stylu a potřebách posluchače.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl v nové luxusní ukázce!
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl v nové luxusní ukázce!Friday, 14 June 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 369x
Komentářů: 0
Avowed očekávané RPG od Obsidian vypadá divně
Avowed očekávané RPG od Obsidian vypadá divněThursday, 13 June 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1252x
Komentářů: 2
Call of Duty: Black Ops 6 v ukázce – hra bude v Gamepassu
Call of Duty: Black Ops 6 v ukázce – hra bude v GamepassuWednesday, 12 June 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 936x
Komentářů: 0
Arcane – druhá a poslední série v první ukázce!
Arcane – druhá a poslední série v první ukázce!Tuesday, 11 June 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1009x
Komentářů: 1
Starfield dostává DLC Shattered Space a nový UPDATE s módy!
Starfield dostává DLC Shattered Space a nový UPDATE s módy!Tuesday, 11 June 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1005x
Komentářů: 0
DOOM: The Dark Ages oznámen! Další totální akční nářez.
DOOM: The Dark Ages oznámen! Další totální akční nářez.Monday, 10 June 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1575x
Komentářů: 2