HyperX Cloud Revolver 7.1 – TEST a RECENZE univerzálního skvěle hrajícího headsetu Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Úterý, 02 listopad 2021
Přejít na obsah
HyperX Cloud Revolver 7.1 – TEST a RECENZE univerzálního skvěle hrajícího headsetu
Sluchátka v praxi
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

  • HyperX Cloud Revolver 7.1 – TEST a RECENZE

                                                   univerzálního skvěle hrajícího headsetu

Se sluchátky HyperX Cloud Revolver S 7.1 máme bohaté zkušenosti, kolegové je v redakci používají jako hlavní headset už roky, jelikož jde o asi nejlépe hrající herní headset za rozumnou cenu. Tedy pokud je připojený přes 3,5mm jack. Nicméně model S se již neprodává. Na trhu je v současnosti hlavně verze HyperX Cloud Revolver 7.1, která má některé podobné parametry, a hlavně stejné zpracování. I to se v praxi ukazuje v dlouhodobých zkušenostech jako slušné, ale s několika nedostatky.

V dnešní recenzi se podívám na aktuální verzi populárního headsetu, dnes už od HyperX pod křídly HP. Základní konstrukce všeho zůstala velmi podobná. Změnily se jen drobnosti. Trochu odlišná je i elektronika, kde je pár lehce jiných parametrů, ale celkově jde stále o špičku.

Sluchátka se tedy spoléhají na již roky osvědčený tvar i design. Náušníky jsou potaženy příjemným koženkovým materiálem a jsou dostatečně veliké a hluboké. Mikrofon je odnímatelný a připojuje se přes klasicky 3.5mm konektor do levé mušle.

Hlavní přednosti toho modelu dle výrobce:

  • 50 mm měniče nové generace
  • Odolný rám z pevné oceli
  • Náušníky z paměťové pěny
  • Frekvenční rozsah 10-23 200 Hz
  • Virtuální HyperX 7.1 prostorový zvuk
  • Mikrofon s potlačením šumu s certifikací TeamSpeak a Discord
  • Kompatibilní s více platformami

Výrobce sluchátka vybavil neodymovými měniči o průměru 50mm s frekvenčním rozsahem 10-23 300 Hz, odstup od šumu je pak 100.5dBA. Samozřejmě výrobce má v nabídce i mnohem lepší modely, které zvládají i 10-50 000Hz, ovšem zde se již cena pohybuje značně výše. Co se týče hmotnosti sluchátek, ta se zastavila na hodnotě 360g, což je celkem dost. Je to způsobeno hlavně onou ocelovou konstrukcí hlavového mostu. Pokud tedy máte radši lehčí sluchátka doporučuji se poohlédnou po jiném modelu tohoto výrobce. Většina ostatních modelů je na tom s hmotností až o 100g níže a to se při delším nošení sluchátek projeví. Rozsah mikrofonu je 50Hz až 7,7kHz a podporuje aktivní potlačení okolního šumu. Dále najdeme v balení ještě onen USB Audio Control Box, který váží 57g a připojuje se skrze USB-A konektor.

A jaká tedy jsou? Podíval jsem se na ně v praxi.



 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Baldur's Gate jako seriál HBO!?
Baldur's Gate jako seriál HBO!?Pátek, 06 únor 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 643x
Komentářů: 0
Timberborn 1.0 – bobří budovatelská strategie má datum vydání
Timberborn 1.0 – bobří budovatelská strategie má datum vydáníČtvrtek, 05 únor 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1232x
Komentářů: 1
Crimson Desert – akční RPG adventura vypadá až příliš dobře?
Crimson Desert – akční RPG adventura vypadá až příliš dobře?Středa, 04 únor 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1104x
Komentářů: 0
Masters of the Universe – filmový remake vypadá solidně
Masters of the Universe – filmový remake vypadá solidněÚterý, 03 únor 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1168x
Komentářů: 1
Na Kingdom Come 3 se nepracuje. Ale bude další české RPG!
Na Kingdom Come 3 se nepracuje. Ale bude další české RPG!Pondělí, 02 únor 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 832x
Komentářů: 1
První herní katastrofa 2026 je tu – vyšlo Highguard!
První herní katastrofa 2026 je tu – vyšlo Highguard!Úterý, 27 leden 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1351x
Komentářů: 1