Jabra Speak2 75 – TEST a RECENZE profesionální přenosný hlasový komunikátor pro vaši kancelář Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Středa, 20 březen 2024
Přejít na obsah
Jabra Speak2 75 – TEST a RECENZE profesionální přenosný hlasový komunikátor pro vaši kancelář
V praxi
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

  • Jabra Speak2 75 – TEST a RECENZE

           profesionální přenosný hlasový komunikátor pro vaši kancelář

Společnost Jabra se na trhu pohybuje už řadu let a soustředí se především, ale ne výhradně, na produkty do kanceláří. V jejich nabídce tak najdete hlavně kvalitní různorodá sluchátka, hlasové komunikátory, kamery apod. Dnes se podíváme na jeden z jejich unikátnějších produktů, výkonný profesionální přenosný komunikátor. Například pokud máte hovor na Teams a potřebujete slyšet všechny lidi v místnosti. Sama Jabra tento produkt prezentuje jako přenosné zařízení pro konference, kde nejste omezeni okolním prostředím a díky integrované baterii a přítomnosti bluetooth technologie není problém také přenášet a používat nejen v kanceláři.

Aby komunikátor dokázal patřičně přenášet hlas co nejvíce osob ve svém okolí, disponuje čtyřmi mikrofony s frekvenčním rozsahem 150 Hz – 14 000 Hz a dokáže precizně snímat až do vzdálenosti 2.5 metru. A abyste zase co nejlépe slyšeli ty, kteří skrze zařízení mluví na vás, disponuje Speak2 75 velkým 65mm reproduktorem schopným produkovat zvuk v pásmu 80 Hz – 20 000 Hz.

Jabra vybavila komunikátor několika dalšími funkcemi pro vylepšení, jak zvuku snímaného, tak produkovaného. Jednou z nich je akustická kompenzace ozvěny (AEC), ta se hodí hlavně v zasedačkách, kde je málo nábytku a snímaný zvuk by zde působil jako byste mluvili do kýblu nebo by se zde projevovala právě ona nechtěná ozvěna.

Další velmi užitečnou funkcí je vyrovnání síly hlasu (Automatic Gain Control, AGC) a také snížení dozvuku, nebo redukce okolního hluku při volání. Všechny tyto funkce společně pak dokáží značně vylepšit kvalitu hovoru při opravdu důležitých konferencích, kde je opravdu velmi přínosné, pokud se všichni zúčastnění dobře slyší a tím pádem si i dobře rozumí, nekvalitní aparatura kolikrát dokáže důležitou schůzku celkem znepříjemnit, to už asi zažil skoro každý.

Komunikátor lze používat i bez připojení přes kabely, kdy kromě datového bezdrátového připojení, disponuje také integrovanou lithium-iontovou baterii s kapacitou 4700 mA. Díky té vydrží na jedno fungovat po dobu až 32 hodin. Nabíjení pak trvá 2.5 hodiny skrze moderní USB-C s výkonem 1A a 5 hodin klasickým USB-A s výkonem 0.5V. Možností připojení je pak hned několik. Nejsnadnější je skrze Bluetooth 5.2 s maximálním dosahem až 30 metrů, kde lze spárovat až 8 zařízení a mezi nimi si libovolně přepínat. Ovšem aktivní mohou být v jednu chvíli jenom dvě z nich. Nebo je zde integrovaný USB-C kabel s délkou 75cm, u kterého najdete i redukci na klasický USB-A konektor.

Model Speak2 75 patří momentálně k vrcholu nabídky tohoto výrobce a cena tomu odpovídá. Pokud byste chtěli levnější model, nabízí Jabra ještě Speak2 55 a Speak2 40, kde je cena značně nižší. Každý si tedy vybere. Dnes se podíváme podrobněji na ten TOP model.

Jaký je v praxi? 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Vývoj Cyberpunk 2077 skončil – CDPR chce zrychlit vývoj
Vývoj Cyberpunk 2077 skončil – CDPR chce zrychlit vývojPondělí, 27 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 395x
Komentářů: 0
Seriálový Zaklínač se ukazuje s novým představitelem
Seriálový Zaklínač se ukazuje s novým představitelemNeděle, 26 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 903x
Komentářů: 1
Beetlejuice 2 – druhý film po 36letech!
Beetlejuice 2 – druhý film po 36letech!Pátek, 24 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1187x
Komentářů: 2
Na základech Witcher 3 můžete vytvořit zcela novou hru!
Na základech Witcher 3 můžete vytvořit zcela novou hru!Čtvrtek, 23 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1172x
Komentářů: 1
Jak se vyrábí počítačové čipy?
Jak se vyrábí počítačové čipy?Středa, 22 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1534x
Komentářů: 0
Vychází Hellblade 2 – vizuálně působivá psycho akční adventura
Vychází Hellblade 2 – vizuálně působivá psycho akční adventuraÚterý, 21 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1580x
Komentářů: 3