Roccat Renga – TEST cenově dostupného headsetu s lehkým provedením Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Čtvrtek, 06 říjen 2016
Přejít na obsah
Roccat Renga – TEST cenově dostupného headsetu s lehkým provedením
Roccat Renga - Headset
Sluchátka v praxi
Hodnocení a závěr

 

 

  • Sluchátka v praxi

Samozřejmě vás asi nejvíce zajímá, jaká jsou tahle sluchátka v praxi. Pochopitelně jsme je pořádně otestovali ve všech myslitelných oblastech. Začněme u ergonomie.

  • Ergonomie

Pokud znáte SteelSeries sluchátka s tím lehkým designem, tak tahle sluchátka jsou mu hodně podobná. Řekl bych, že podobnější už být ani nemohou, aniž by to byla vyloženě kopie. A pokud máte rádi lehká sluchátka, tak RENGA potěší.

Na hlavě sedí opravdu skvěle a nízká hmotnost je znát při delším nošení. Prostě „neunaví“ a neobtěžují. Náušníky jsou akorát, dobře sedí, jsou příjemné. Sklopný mikrofon je po ruce, přesně tam, kde by měl být.

Otázkou jsou otevřené „cupy“ kdy nechrání dokonale proti vnějšímu hluku, což je problém pokud byste tahle sluchátka chtěli používat v hlučnějším prostředí. Na druhou stranu je to i výhoda, pokud potřebujete slyšet „co se děje v okolí“, i když máte sluchátka na uších. Délka kabelu je dostatečná, redukce potěší, ovládání je intuitivní a bez potíží. Celkově z hlediska nošení a používání sluchátek nemáme výtky. Ale co zvuk?

  • Zvuk

Nejdůležitější otázkou je, jak hrají. Roccat slibuje studiovou kvalitu. Osobně moc nechápu, co tím myslí, ale asi těžko někdo bude věřit, že tenhle headset za 1400 korun bude nabízet stejnou kvalitu, jako studiová sluchátka za několik tisíc korun. Testovali jsme na naší redakční zvukové kartě ASUS Essence STX II 7.1, která je opravdu špičkovou Hi-Fi zvukovkou dostupnou na běžném trhu a sluchátka tedy měla možnost naplno předvést, co umí.

Sluchátka hrají stereo a maximální hlasitost je trochu nižší než u jiných modelů. To je asi tak první poznatek. Další je pak poněkud mdlé podání basů, které jsou nevýrazné a celkové prokreslení zvuku také není tak bohaté, jak by mělo být.

V čem naopak sluchátka vynikají, je podání hlasů. Čistě mluvené slovo i zpět je překvapivě čistý a jasný a pravděpodobně o tohle Roccat u tohoto modelu s tou „studiovou kvalitou“ šlo. Ať už jde o filmy, hudbu nebo hry, je podání zvuku velmi podobné. Chudší prokreslení, slabší detaily chybí, nevýrazné basy, ale celkem jasné hlasy. Celkově jsou určitě o třídu lepší, než většina laciných sluchátek kolem 1000 korun, nehrají vyloženě hnusným nevýrazným zvukem, ale mnohé modely už kolem 1500 korun dokáží nabídnout bohatší zvuk.

  • Mikrofon

Podobně lze hodnotit i mikrofon, který je mnohem lepší než u laciných sluchátek. Pokud ho máte blízko, přenáší zvuk překvapivě čistě a pěkně. Nicméně rychle ztrácí zvuk se vzdáleností od úst. Ale s tím se asi počítá.      

Takže k závěru …



 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Call of Duty MW4 ohlášeno – tentokrát budete všichni platit!
Call of Duty MW4 ohlášeno – tentokrát budete všichni platit!Pondělí, 01 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 366x
Komentářů: 0
FABLE letos nedorazí – odloženo kvůli GTA 6
FABLE letos nedorazí – odloženo kvůli GTA 6Pátek, 29 květen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 536x
Komentářů: 0
Hra STAR CITIZEN vybrala už 1 miliardu dolarů!!! Kdy vyjde?
Hra STAR CITIZEN vybrala už 1 miliardu dolarů!!! Kdy vyjde?Čtvrtek, 28 květen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 710x
Komentářů: 0
Star Wars Mandalorian a Grogu v kinech propadá – dle očekávání!
Star Wars Mandalorian a Grogu v kinech propadá – dle očekávání!Čtvrtek, 28 květen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1369x
Komentářů: 2
Vychází herní Bond 007 First Light – jaký je?
Vychází herní Bond 007 First Light – jaký je?Středa, 27 květen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 858x
Komentářů: 0
První Unreal Engine 6 hra oznámena – bude jí Rocket League?!
První Unreal Engine 6 hra oznámena – bude jí Rocket League?!Úterý, 26 květen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1260x
Komentářů: 0