TEST: Corsair HS35 – Základní herní sluchátka od Corsair v akci Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Čtvrtek, 22 srpen 2019
Přejít na obsah
TEST: Corsair HS35 – Základní herní sluchátka od Corsair v akci
Corsair HS35 v praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • Corsair HS35 v praxi

Balení sluchátek je velmi kvalitně provedeno, na přední straně se také ihned dozvíte hlavní přednosti tohoto modelu a také kompatibilitu napříč konzolemi mnoha výrobců na trhu. Sluchátka jsou velmi pečlivě zabalena a chráněna vůči poškození. Celé jsou totiž zapuštěny do plastového výlisku.

HS35 mají opravdu velmi jednoduchou, plastovou a lehkou konstrukci. Také si nehrají na žádnou designovku, naopak design je velmi strohý a zcela podřízen tomu, jak sluchátka mají hrát a také ergonomii.

  

Hlavový most je potažen velmi příjemným látkovým materiálem a opravdu krásně sedí na hlavě. Pokud se podívám na samotné mušle, kterými jsou sluchátka vybavena, jsou pěkně zpracovaná a potažena velmi příjemným látkovým materiálem identickým s tím co je na samotném hlavovém mostu. Ovšem nejsou zas tak velké ani hluboké, kdo má tedy větší a odstáté uši, může mít s nimi problém. Celkově zpracování sluchátek je na tu cenu a dotek opravdu kvalitní, i když na první pohled budí dojem levnějších „plsťáků“.

Na levém náušníku najdeme ovládání hlasitosti a také konektor pro připojení externího mikrofonu.

Uvnitř mušlí je velmi příjemný látkový materiál, ovšem mohly by být o něco větší a hlubší, to je ovšem problém valné většiny levnějších modelů i ostatních výrobců na trhu.

V balení se nachází samotný mikrofon a rozdvojka z jednoho 3,5mm konektoru na dva, kde jeden se zapojuje do konektoru mikrofon a druhy do klasického sterea. Velká škoda že přívodní kabel není opletený, v dané ceně je to již celkem standard. A jak sluchátka fungují v praxi?

 

  • V praxi

Už při prvním poslechu jsem velmi ocenil, jak jsou sluchátka vyladěná od výrobce. Nejsou pře basovaná, nemají zbytečně moc ostré vysoké tóny. Já osobně si jenom mírně doladil nastavení vysokých tónů, které jsou z výroby trochu v pozadí. V tomto ohledu musím společnost Corsair pochválit. U poslechu hudby doporučuji se držet kvalitního formátu FLAC, i tyto levnější sluchátka z toho dokážou dost těžit. Konstrukce sluchátek je velmi jednoduchá a spoléhá se převážně na plastové materiály, ovšem jsou velmi pohodlná. Ani po několika hodinách poslechu jsem nezaznamenal nějaké otlačeniny, nebo bolesti hlavy. Mušle také velmi dobře tlumí okolní hluk.

Pokud by vás zajímalo, zda výrobce ke sluchátkům dodává nějaký obslužný program, jako je tomu u vyšších modelů, musím vás bohužel zklamat. Pokud tedy budete chtít sluchátka "odladit", budete se muset spolehnout na programy třetích stran, nebo integrovaný ekvalizér v přehrávači hudby.

Ke sluchátkům lze připojit i odnímatelný mikrofon, který jsem otestoval skrze několik hovorů na Skype a během hraní her, které mají zabudovanou funkci ohledně komunikace s ostatními hráči ve vašem týmu. Na herní sluchátka je mikrofon velmi kvalitní, samozřejmě na nějaké to profesionální streamování, nebo natáčení videi to ale rozhodně není, zde bych doporučil spíše kombinaci stojícího kvalitnějšího mikrofonu na stole před uživatelem. Ovšem pokud vezmu ohled na to, že se jedná o herní sluchátka v ceně lehce přesahující tisíc korun s daní, je mikrofon nadprůměrný.

Pojďme tedy k hodnocení. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
FINCH - Hanks v dalším filmu podle skutečnosti? Z budoucnosti
FINCH - Hanks v dalším filmu podle skutečnosti? Z budoucnostiÚterý, 21 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 142x
Komentářů: 2
Vychází Gamedec je klasické izoRPG pro fandy žánru
Vychází Gamedec je klasické izoRPG pro fandy žánruPátek, 17 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1668x
Komentářů: 1
Hawkeye – nový seriál MARVEL nám představí Kate
Hawkeye – nový seriál MARVEL nám představí KateÚterý, 14 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1046x
Komentářů: 2
Total War: Warhammer III odložen
Total War: Warhammer III odloženPondělí, 13 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 843x
Komentářů: 1
Far Cry 6 je hotové a slibuje „to samé jako vždycky“?
Far Cry 6 je hotové a slibuje „to samé jako vždycky“?Neděle, 12 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1738x
Komentářů: 8
¨Nebaví vás focení v praxi? Zkuste simulátor fotografování
¨Nebaví vás focení v praxi? Zkuste simulátor fotografováníSobota, 11 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1153x
Komentářů: 9