TEST: E-Blue Auroza EHS950 FPS – cenově přístupná herní sluchátka s vibračními efekty Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Sunday, 08 September 2019
Přejít na obsah
TEST: E-Blue Auroza EHS950 FPS – cenově přístupná herní sluchátka s vibračními efekty
Sluchátka
Jak hrají a závěr

 

 

  • Jak hrají a závěr

Už při prvním poslechu jsem velmi ocenil, jak jsou sluchátka vyladěná od výrobce. Nejsou pře-basovaná, nemají zbytečně moc ostré vysoké tóny, vůbec není potřeba si sluchátka doladit skrze ekvalizér. V tomto ohledu musím společnost E-Blue pochválit. Samozřejmě jako obvykle u levějších headsetů a levnějších USB zvukových řešení, je bohatost zvuků omezená, což je slyšet hlavně ve středních tónech, ale tím se tento model nijak nevymyká obvyklému standardu. U poslechu hudby doporučuji se držet kvalitního formátu FLAC, i tyto levnější sluchátka z toho dokáží celkem slyšitelně těžit. Mířena jsou ale pochopitelně hlavně na hráče. Pokud vás zajímá, jak si vedou ohledně prostorového zvuku, je to spíše marketing, protože prostorově zvuk rozhodně nezní.

Podle mě by bylo lepší se na toto vykašlat a prezentovat sluchátka jako klasické stereo. Jinak se dá říci běžná kvalita zvuku, pokud jde o USB řešení a mnoho i podstatně dražších modelů hraje prakticky stejně, což je vzhledem k ceně dobrý výsledek pro model E-Blue. Není to rozhodně řešení pro hudební fajnšmekry a obecně ty, kteří si potrpí na kvalitní zvuku, ale na ty tento model a jemu podobné samozřejmě vůbec necílí. Pro běžné uživatele, kteří chtějí za málo peněz slušný headset přes USB, kde v rámci cenové třídy o jeden z lépe hrajících, a tedy lepších takhle cenově dostupných produktů.

Konstrukce sluchátek je velmi podobná z jedné předchozích řad společnosti Steelseries, například Siberia 350 (nebo velmi populární starší modely tohoto výrobce) jsou těmto sluchátkům velmi podobná. Ne, že by to něčemu vadilo, naopak toto řešení konstrukce je velmi dobré a funguje velmi dobře. Sluchátka nikde nevržou, dobře sedí na hlavně a mají velmi příjemný přítlak.

Pokud se podívám na vibrační funkci, která by měla zvýrazňovat basový projev. Jakmile se ve skladbě vyskytují hlubší tóny, náušníky začnou okamžitě vibrovat. Mě osobně tato funkce moc neoslovila, protože výsledná kvalita zvuku je spíše horší, dochází k citelnému zkreslení zvuku. Pokud jste tedy spíše vyznavači kvalitního poslechu a nepotřebujete hutnější podání basů, doporučuji se této funkci spíše vyhnout. Ale někomu se to líbit může, zvuk tak skutečně pocítí :).  

Jelikož mají sluchátka i vestavěný mikrofon, otestoval jsem i ten skrze pár hovorů na Skype a během hraní her, které mají zabudovanou funkci ohledně komunikace s ostatními hráči ve vašem týmu. Na herní sluchátka s integrovaným mikrofonem, je kvalita přenosu solidní, samozřejmě na nějaké to vážnější streamování, nebo natáčení videí to ale rozhodně není, zde bych doporučil spíše kombinaci stojícího kvalitnějšího mikrofonu na stole před uživatelem. Ovšem pokud vezmu ohled na to, že je mikrofon zabudovaný v náušníku, mě jeho kvalita celkem překvapila, čekal jsem to mnohem horší.

  • Závěr a hodnocení

Od herních sluchátek Auroza EHS950 FPS jsem neočekával nějaké zázraky, přece jenom se jedná o velmi levný headset s cenou jen lehce převyšující 1000,- s DPH. Ovšem po několika skladbách jsem musel uznat, že zvuk je na tuto cenu a použití běžného USB řešení s integrovaným zvukem, dobře vyvážený a není třeba ho ani moc ladit skrze ekvalizér. Jde rozhodně o jeden z lépe hrajících headsetů v této nejnižší cenové hladině a zvukově rozhodně neurazí. Také zpracování samotných sluchátek je dobré, zejména po stránce zvolené osvědčené konstrukce a ergonomie. Jsou pohodlná a mají dobrý přítlak na hlavě. Sluchátka také disponují vibrační funkcí, který by měla sloužit k umocnění basových efektů. Já osobně doporučuju tuto funkci ponechat vypnutou, dochází k zbytečnému zkreslení zvuku, i když věřím tomu, že své fanoušky si to najde.

Jedinou výtku bych měl tedy pouze k funkci 7.1 prostorového zvuku. Dle mého názoru je to u tohoto typu sluchátek zcela zbytečná věc a zbytečně je tedy prodražuje. Kvalita integrovaných zvukovek, které tohle a podobná USB řešení využívají, není tak velká, aby to skutečně stálo za to. Mnohem víc bych se soustředil na to, aby sluchátka na první pohled nepůsobila tak plastovým dojmem, nebo přidal možnost si sluchátka připojit i skrze obyčejný 3.5mm konektor. Cekově za ty peníze překvapivě slušně hrající herní headset, ale jen se základním řešením mikrofonu. Dobrá konstrukce by se dala vylepšit méně lacině vyhlížejícím provedením. Ale pokud vám vzhled nevadí, jde o jeden z lepších produktů, který možná mnohé i příjemně překvapí v záplavě modelů za podobnou nebo i vyšší cenu, které zdaleka nemají tak slušnou konstrukci či zvuk. Jestli chcete něco opravdu takhle cenově dostupného, ale použitelného, pak stojí za úvahu.

Za poskytnutí sluchátek děkuji společnosti E-Blue

 

 

AUTOR: Jan Belka
https://www.facebook.com/HWrecenze/

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
TomD [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-09 21:30:16

Zastavam nazor, ze spravna zmena ekvalizeru pomuze kazdym sluchatkam a to v cenove hladine 1000Kc bude platit o to vice. Schvalne bych tu dal hlasovani, kolik z nas rozezna rozdil mezi flac v CD kvalite a MP3 CBR 320kps. Divil bych se, kdyby se nekdo nasel.
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-10 06:49:04
avatar
Pozér určitě jo.
Česlo Česlič [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-10 15:59:57

...ono záleží na tom, jestli ten rip je skutečně z CD (příp. lepšího zdroje) - pak to i na byť jen trochu slušné sestavě poznat je...pokud je flac zkonvertovaný z mp3 (což se děje celkem často), pak nepozná nikdo nic...osobně, když už si někdy výjimečně hudbu stáhnu (jinak samozřejmě kupuji), podívám se na frekvenční rozsah (spektrum) v Audacity a hned je jasno. Celkově ale mp3 320kB není dle mého názoru žádný totální odpad (hodně však záleží na žánru hudby).
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-10 11:14:54
avatar
Já osobně jedu jen 320 mp3 ono v dnešní době streamovanýho obsahu si na to stejně musíš zvyknout. Jasný když ještě koupíš placku tak to je něco jinýho.
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - kek 2019-09-13 14:59:14
avatar
vibrující sluchátka.. co to je zase za crap ? To je k čemu ?
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Cyberpunk 2077 - Pořádná nálož záběrů a informací!
Cyberpunk 2077 - Pořádná nálož záběrů a informací!Pondělí, 10 srpen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 367x
Komentářů: 1
Vyšlo Horizon Zero Dawn pro PC – zajímavá, ale na 10/10 nemá.
Vyšlo Horizon Zero Dawn pro PC – zajímavá, ale na 10/10 nemá.Neděle, 09 srpen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2389x
Komentářů: 6
LibreOffice 7.0 – bezplatný kancelářský balík v novém
LibreOffice 7.0 – bezplatný kancelářský balík v novémČtvrtek, 06 srpen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1203x
Komentářů: 7
Nástupce McLaren F1 je tu. GMA T.50 je ještě úžasnější!
Nástupce McLaren F1 je tu. GMA T.50 je ještě úžasnější!Středa, 05 srpen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 1033x
Komentářů: 10
Závodní DIRT5 se připomíná – arkádové akční ježdění
Závodní DIRT5 se připomíná – arkádové akční ježděníPondělí, 27 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1200x
Komentářů: 4
Očekávané Halo Infinite v první ukázce. Vypadá hrozně!
Očekávané Halo Infinite v první ukázce. Vypadá hrozně!Neděle, 26 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1864x
Komentářů: 11