TEST: Kingston HyperX CLOUD - excelentně pohodlný a hrající headset za překvapivě dobrou cenu Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Čtvrtek, 10 duben 2014
Přejít na obsah
TEST: Kingston HyperX CLOUD - excelentně pohodlný a hrající headset za překvapivě dobrou cenu
HyperX CLOUD - Headset
HyperX CLOUD - V praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Kingston HyperX CLOUD nás velmi příjemně překvapila. I ty nejnáročnější z nás překvapilo excelentní zpracování a pohodlnost, kdy nebudeme přehánět když řekneme, že zcela určitě patří mezi to nejlepší, co na poli hedsetů můžete dnes vůbec mít. Pokud vydrží jemný povrch materiálů i delší používání, nemáme co vytknout.

Velmi dobře se ale sluchátka prezentují i kvalitou zvuku. Jak na méně kvalitním zdroji zvuku, tak hlavně na opravdu kvalitní zvukové kartě hrají naprosto fantasticky. Ve všech stupních hlasitosti je zvuk velice čistý, jasně prokreslený s jasně odlišitelnými frekvencemi. Prostě opravdu je slyšet to, co všechno slyšet má být a jak to slyšet má být. Sluchátka uspokojí i náročnější posluchače hudby, ale samozřejmě i hráče. Ti kromě zvukové kvality ocení i opravdu bytelné zpracování.

Čím nás ale sluchátka překvapila možná nejvíce, je cena. Ano, jsou dražší než HyperX SteelSeries SiberiaV2, ale jsou mnohem kvalitněji a bytelněji zpracovaná a hrají ještě o třídu lépe a to SiberiaV2 rozhodně nejsou vůbec špatná! Cena HyperX CLOUD je tedy sice vyšší, ale ani zdaleka ne taková, kolik by vzhledem k tomu jak dobře jsou udělaná a hlavně jak úžasně hrají mohla stát. Oficiální cena je zatím údajně 2799 korun, v reálu to ale dopadne asi nakonec spíše na 2499 korun vč. DPH. To je opravdu vynikající cena. Samozřejmě poměr "cena-výkon" pravděpodobně zůstane na straně SiberiaV2, jež za těch cca 1600 korun hrají výborně, nicméně pokud vám stejně jako mě trochu vadí jejich minimálně pocitově méně bytelné zpracování, pak je HyperX CLOUD to pravé! Za ty peníze navíc jsou mnohem bytelnější a i ta zvuková kvalita, jakkoliv SiberiaV2 hraje dobře, je u CLOUD ještě o třídu lepší. Snad jedinou věcí, která je na CLOUD trochu negativem podle nás, je ten odpojitelný mikrofon - máme raději zasouvací jako má třeba právě HyperX SiberiaV2, který není možné ztratit, nepřekáží, nehledáte jej když jej odpojíte a rychle potřebujete atd.

  • Závěr

Kingston HyperX CLOUD není, stejně jako předchozí HyperX SyberiaV2, originálním produktem společnosti Kingston, která zůstává výrobcem pamětí všeho druhu, ale přejmenovaný partnerský produktový model. Upravený je však jen barevný vzhled a balení, nic víc ani nic míň ale tyto produkty nejsou - jsou stejně dobré, jako partnerský originál v jiném designu. A Kingston si rozhodně umí vybrat partnery a HyperX značku tak najdete skutečně jen na kvalitních produktech.

DDworld.cz hodno: Kingston HyperX CLOUD  jsou vynikajícím headsetem ve všech ohledech. Excelentní a odolné zpracování doplňuje vynikající zvuk a to celé stojí méně, než bychom čekali. A nemůžeme než doporučit ke zvážení. Nejsou sice úplně levné, ale ani o tolik dražší, co populární řady běžných kvalitnějších herních headsetů s dobrým poměrem cena-výkon a každou tu korunu navíc si HyperX Cloud dokáže obhájit. K dostání má být od konce Dubna.

Za zapůjčení děkujeme společnosti Kingston

Zvukovou kartu Essence STX II 7.1 zapůjčila společnost ASUS

 

 


AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Série ANNO se dočká remasterů: 1602, 1503, 1701 i 1404!
Série ANNO se dočká remasterů: 1602, 1503, 1701 i 1404!Čtvrtek, 28 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 981x
Komentářů: 2
Epic rozdává zdarma Borderlands 2 a Borderlands: Pre-Sequel
Epic rozdává zdarma Borderlands 2 a Borderlands: Pre-SequelČtvrtek, 28 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 985x
Komentářů: 0
Saints Row: The Third Remastered vydáno! Pecka.
Saints Row: The Third Remastered vydáno! Pecka.Středa, 27 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1259x
Komentářů: 3
Když se raketový inženýr nudí v karanténě.
Když se raketový inženýr nudí v karanténě.Pondělí, 25 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2422x
Komentářů: 5
Space Force – nový seriál tne do živého
Space Force – nový seriál tne do živéhoSobota, 23 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2099x
Komentářů: 0
Civilization VI zdarma na PC!
Civilization VI zdarma na PC!Pátek, 22 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1218x
Komentářů: 1