TEST: SteelSeries Arctis 1 – nejlevnější klasický headset v nabídce. Má pořád co nabídnout? Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Úterý, 03 září 2019
Přejít na obsah
TEST: SteelSeries Arctis 1 – nejlevnější klasický headset v nabídce. Má pořád co nabídnout?
Sluchátka v praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • Sluchátka

Balení sluchátek je velmi kvalitně provedeno, na přední straně se také ihned dozvíte hlavní přednosti tohoto modelu a také kompatibilitu napříč konzolemi mnoha výrobců na trhu.

 

Sluchátka jsou velmi pečlivě zabalena a chráněna vůči poškození. Celé jsou totiž zapuštěny do plastového výlisku.

Zde již sluchátka po vybalení na praktickém stojánku, který ale není součástí balení. Jak je vidět na fotkách, Arctis 1 mají opravdu velmi podobnou konstrukci s modely vyšší kategorie a působí velmi bytelně. Také si nehrají na žádnou designovku, naopak vzhled je velmi strohý a zcela podřízen funkčnosti a také ergonomii.

Hlavový most je vůči modelům 3 a 5 o něco zjednodušen v rámci úspory výrobních nákladů, avšak stále je kvalitně navržen a je velmi bytelný. Pokud máte větší hlavu lze ho na každé straně vytáhnout o cca 23mm. Potažen je velmi příjemným materiálem na bázi koženky a opravdu krásně sedí na hlavě. Pokud se podívám na samotné mušle, kterými jsou sluchátka vybavena, jsou pěkně zpracovaná a potažena látkovým materiálem, nehrozí tedy efekt nepříjemného pocení uší, což bývá u koženky dost častý problém. Ovšem nejsou zas tak velké ani hluboké, kdo má tedy větší a odstáté uši, může mít s nimi problém. Celkově zpracování sluchátek je na cenu 1499,- rozhodně kvalitní.

Na levém náušníku najdeme ovládání hlasitosti a také konektor pro připojení externího mikrofonu.

Uvnitř mušlí je velmi příjemný látkový materiál, ovšem mohly by být o něco větší a hlubší, to je ovšem problém valné většiny levnějších modelů i ostatních výrobců na trhu. Velká škoda že v balení není další pár potahů s hlubším profilem.

V balení se nachází samotný mikrofon a rozdvojka z jednoho 3,5mm konektoru na dva, kde jeden se zapojuje do konektoru mikrofon a druhy do klasického sterea. Velká škoda že přívodní kabel není opletený, v dané ceně je to již celkem standard.

  • V praxi - Jak hrají?

A teď to nejdůležitější, jak tato sluchátka vlastně obstojí při poslechovém testu? První část mého testu zahrnoval poslech muziky, a to všech hlavních žánrů od Popu až po Rock. Při prvním testu mě mile překvapilo, že sluchátka netrpí pře basovaným projevem, což je dneska u herních sluchátek občas nešvár. Hodně se mi líbily vysoké tony, které jsou opravdu příjemně podané. Sluchátka se trošku ztrácí ve velmi nízkých tonech, ale není to nic hrozného, navíc nejde o sluchátka pro hudební nadšence. Dobrou stránkou tohoto modelu je i to, že při maximální hlasitosti nedochází ke zkreslení zvuku a stále se dají bez problémů poslouchat.

Pokud by vás zajímalo, zda výrobce ke sluchátkům dodává nějaký obslužný program, jako je tomu u vyšších modelů, musím vás bohužel zklamat. Pokud tedy budete chtít sluchátka "odladit", budete se muset spolehnout na programy třetích stran, nebo integrovaný ekvalizér v přehrávači hudby.

Co se týče toho, jak si sluchátka vedou ve hrách, zde nemám výhrad. Krásně se také manipuluje s mikrofonem, který sice nejde vysunout a opět v případě nepotřebnosti zasunout do náušníku, avšak to je bohužel daň za tu nízkou cenu. Ovšem jeho citlivost a kvalita zvuku z něj je parádní. Rozhodně ho nemusíte mít nalepený u pusy, aby dotyčný na druhé straně něco slyšel. Také funkce potlačení okolního šumu funguje nad míru dobře, takže pokud hrajete hry po internetu v rušném prostředí, toto jsou sluchátka pro vás.

Pojďme tedy k hodnocení. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Proč byl odložen Cyberpunk 2077?
Proč byl odložen Cyberpunk 2077?Neděle, 26 leden 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1030x
Komentářů: 6
PS4 exkluzivita Horizon Zero Dawn vyjde na PC?
PS4 exkluzivita Horizon Zero Dawn vyjde na PC?Sobota, 25 leden 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 444x
Komentářů: 5
DOOM Eternal se připomíná parádními záběry z hraní!
DOOM Eternal se připomíná parádními záběry z hraní!Pátek, 24 leden 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1035x
Komentářů: 16
STAR WARS: THE CLONE WARS Final Season se hlásí!
STAR WARS: THE CLONE WARS Final Season se hlásí!Čtvrtek, 23 leden 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 705x
Komentářů: 1
Frostpunk: The Last Autumn – skvělý přídavek k výborné strategii
Frostpunk: The Last Autumn – skvělý přídavek k výborné strategiiStředa, 22 leden 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 634x
Komentářů: 0
Velké odkládání her: Zpozdí se Dying Light 2, FF VII, Avengers atd.
Velké odkládání her: Zpozdí se Dying Light 2, FF VII, Avengers atd.Pondělí, 20 leden 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 924x
Komentářů: 2