OSA, BSA, Simpsonovi, právo a uživatelé… Tisk E-mail
Napsal ElCondor   
Čtvrtek, 23 srpen 2007
ikona1  Aktuální téma posledních dní, první pirát v Čechách dopaden za natočení filmu v kině, co ho čeká? Co nás čeká? Kam to všechno spěje?

 

 

Všemožné ochranné svazy si jistě mnou ruce. Zloděj Simpsonů byl dopaden. Škodu vyčíslila distribuční společnost na minimálně 5 miliónů korun. Nebohý 19-letý mladík si to teď pěkně vypije. A pokud jste Simpsony náhodou z warezu stáhli také, tak vězte, že i vy jste přispěli nějakou stokorunkou k jeho nebohému dluhu. Onen mladík si to teď za všech těch 100 000 "neplatičů" zaplatí sám. Že je to absurdní? V "moderní" společnosti asi ne.

  • OSA: Zaplať, ale nekopíruj

Situace kolem datových nosičů a některých zařízení v ČR je poněkud absurdní. Jdete si zakoupit CD? Zaplatíte za to poplatek OSE. Stejný typ poplatku zaplatíte při nákupu DVD, Hard-disku, DVD/RW mechaniky, kopírky, tiskárny, flash-disku.... (dlouhý seznam).

copy-DVD

Za co že to platíte? Za to, že si "technicky" můžete udělat kopii nějakého díla. Platíte za to, že vlastníte nástroj umožňující kopírovat. Skvěle tuto situaci paroduje známý vtip, kdy se pán rozčiluje, proč teda rovnou nezavřou všechny muže za znásilnění. Vždyť "nástroj" na to mají. Rozveďme si to na následujícím příkladu. Představte si, že si chcete vypálit fotky ze své rodinné dovolené. Zaplatíte OSE a spol. za to, že jste si koupili DVD-RW mechaniku. Zaplatíte OSE s spol. za to, že jste si koupili DVD nosič, na který chcete tyto fotky "vypálit"/zálohovat. Zaplatíte OSE a spol. za to, že se vám některá fotka velmi zalíbila a chcete si ji vytisknout na své nové tiskárně a pověsit na svou zeď ve vašem obýváku. Za to všechno dámy a pánové zaplatíte cizí soukromé (sloužící zájmům soukromých osob nikoli celé veřejnosti-pozn. by DD) organizaci starající se o zájmy všech těch Gotů a Vondráčkových. Typická ukázka toho jak všichni jsou si rovni, někteří jsou si ovšem rovnější.

bart

 

Vraťme se teď k našemu 19-letému mladíkovi. Mladík si jistě, stejně jako všichni ti, co si stáhli ty „jeho" Simpsony z internetu, již několikrát koupil počítač, různé nosiče, tiskárnu atd. Z těchto nákupů odvedli státem garantovanou (a z právního hlediska neprůstřelnou) daň, cizí soukromé organizaci - cizím soukromým osobám. Tyto osoby nemají žádnou spojitost s autorstvím jejich "fotek z dovolené" přesto za ně dostaly zaplaceno. Tyto soukromé osoby měly totiž natolik silný lobbing, že dokázaly zase jednou přesvědčit naše pány poslance k prosazení této nespravedlivé daně. Leč, jak potvrdil ombudsman ČR, ústavně zcela v pořádku. Můj selský rozum nad tím zůstává stát, neb ústava ČR zaručuje všem rovnost.

  • BSA: Zaplať, my platit nebudeme ...

Poněkud odlišný případ je oganizace BSA. BSA zaštiťuje komerční výrobce SW, společnosti jako Microsoft, Adobe a další, které jsou jejími zakladateli a de-facto ji řídí. Tato organizace, dokud ještě fakticky existovala (vysvětlím později) proslula nevybíravými nátlakovými akcemi, které by se téměř daly nazvat vydíráním. Společnosti, které například prodávaly počítače bez Windows, byly neustále zastrašovány, a čelily neopodstatněným "zaručeným" obviněním ze strany BSA, které často následovala policejní prohlídka a zabavení počítačů firmy. Nejkřiklavějším případem, nikoli jediným, byla kauza okolo společnosti Mironet. Společnost Mironet byla obviněna BSA (čti: Microsoftem), za nelegální používání softwaru (čti: dodával PC i bez předinstalovaného OS Windows). Následoval zcela amatérský zásah policie ČR, která nejenže nelegální SW nenašla, ale ještě ke všemu počítače zadržovala řadu měsíců. Naštěstí se společnost Mironet nepoložila a o za svá práva bojovala u soudu. A vyhrála. BSA měla zaplatit za svá falešná obvinění a očerňování na internetu 300 000 korun. Myslíte, že je zaplatila?

drm-1

Položte si základní otázku. Co je pro firmu Microsoft (BSA) částka 300 000 korun? Ano, zaplatit měla BSA, jenže BSA byla jen loutka, v tomto konkrétním případě nastrčená Microsoftem. BSA sama byla jen organizace řízená a placená několika SW firmami. Na zaplacení neměla. Místo aby Microsoft a spol. uznali chybu své nastrčené organizace a zaplatili za ni 300 000 (případů bylo možná víc), BSA ČR raději zrušili a když přestala existovat BSA, nebyl nikdo, kdo by Mironetu zaplatil soudem uznanou škodu. Právně neprůstřelné, ale myslím že zcela názorné... Dnes již BSA neexistuje. Existuje jen, jakési právní zastoupení této organizace sídlící v Londýně. Pokud vás tedy BSA obviní, nemáte koho žalovat. Jó, chytře si to pánové vymysleli.

  • Klíč máme v rukou my, zákazníci ...

Zeptejte se každý sám sebe, kdy naposled hráli v rádiu něco, co by se dalo poslouchat? Kdy naposled jste mohli jít na kvalitní film do kina? Jste stejně nespokojeni jako já? Je to tak jednoduché. Přestaňte tyto hrůzy poslouchat a sledovat. Už nikdy si nekupte SW produkt, pokud se k vám jeho autor (firma) chová špatně, či nedej bože vás šikanuje. Používejte pouze legální a dostupný software. Peníze jsou totiž to jediné, co nám k naší obraně zbývá. A že to může být obrana účinná, zaregistrovaly společnosti, které zavedly DRM do svých na internetu prodávaných mp3. Tehdy poprvé jsem viděl velkou skupinu zákazníků zachovat se logicky. Prostě si tyto"postižené" mp3 nekoupili. Klíč máme v rukou my sami.

Článek nemusí vyjadřovat stanovisko redakce ddworld. Článek nebyl redakcí ddworld pozměňován, obsah článku je názorem jeho autora, který je přispěvatel redakce z řad čtenářů těchto stránek.

 

Pozn. by DD: O poplatcích tzv. výpalném jsem již sám psal, rozhodně to není něco, co je v pořádku. Bohužel v našem rádoby právním státě je běžný občan ten poslední, komu je právo nakloněno. Nicméně zase je tu ona věc, kdo za to může a tím se zpět dostáváme k občanovi. Ano, je to tak. Občané mají takové politiky, jaké si zvolí. Nechodíte volit? Pak za to můžete dvojnásob ... Co se týká studenta, který natáčel a zveřejnil film Simpsonovi, tak zde se obávám, že to nelze omlouvat vysokými cenami DVD, či drahými lístky do kina. Natáčet v kině film a pak ho uveřejnit na internetu rozhodně není ani z morálního hlediska v pořádku a je to minimálně na pár facek. Trest je v tomto případě rozhodně na místě, samozřejmě druhá stránka mince je způsob vypočítávání škody, ale to je na delší debatu ...

zlodej-1

Co se týká organizace BSA, tak rozhodně bych za ní neviděl jen ten Microsoft a za vše, že může Microsoft, řekněme ale, že tu rozhodně nějaké tlaky budou, nicméně jak sama firma přiznala, tak pirátství jí de facto nevadí, ba naopak je raději, když lidé užívají kradený její software, než originální software konkurence, takže s tím potíráním pirátství to nebude tak horké ... Faktem ale je, že se je snadné soustředit na legální prodejce a to samozřejmě firma dělá. BSA a podobné organizace v čele s americkou RIAA jsou známi i dalšími praktikami, které jsou dalekou hranou zákona a jako takové tyto organizace jsou velmi špatnou cestou z morálního i právního hlediska, bohužel je proti nim ze strany mnoha státu de facto schválně nevyvíjen žádný nátlak, i když to se pomalu začíná měnit, vzpomeňme si na faktury od různých státních institucí za požadavky, které RIAA a spol. na tyto instituce, zejména univerzity, kladli.

Stesky nad vysokou cenou DVD, vstupenek a nekvalitními filmy a recyklovanou hudbu myslím nejsou na místě. Ostatně máme takovou hudbu o jakou stojíme, kdyby to nikdo neposlouchal a nekupoval, tak se to nevyrábí ... cena je dána poptávkou, a když se nám to nelíbí, pořád máme možnost to nekoupit, neposlouchat a nedívat se ... problém ale je, že se mnozí dívat chceme a pak se vracíme na začátek ... ale o tom zase až někdy jindy ...

Pozn. Toto téma je dnes aktuální, například dnes na Novinky.cz jsme si mohli položit otázku ředitelce protipirátské organizace v ČR. On-line rozhovor si můžete přečíst zde.

Tradičně apeluji na vás, Čtenáře, pokud máte podobně zajímavý článek, názor, cokoli, co by zajímalo ostatní čtenáře ddworld, prosím napište, pokud to bude jen trochu slušné určitě se na to místo na ddworldu najde ... ddworld je Vás magazín, takže ovlivnit a tvořit jeho obsah můžete také sami ... Náš email je vám k dispozici - Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny prosím využijete toho.  

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Zdeny@ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - K paní ředitelce 2007-08-23 23:04:11
avatar
kdyby měl každý plat jako paní ředitelka Markéta Prchalová tak by něměl skoro nikdo žádný důvod stahovat nějakou hudbu nebo filmy __jednoduše by si to koupil nebo zašel do kina a vůbec by ho to ani trochu netrápilo __a ten borec co natočil ty simpsny tak musel vědět do čeho jde a co mu hrozí ,, jinak výborný článek "
Anonymní  2007-08-24 08:47:50

Me by spise zajimalo, zda ted, kdyz ten chudak dostane sliznout "smetanu" budou ochotni vsichni ti "hrdinove" co si to od nej stahli zaplatit 100,- aby se mu slozili na pokutu. Ja ac jsem netahal, klidne bych prispel!
drnoha [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Dukazy dukazy 2007-08-24 07:53:16

Mas, muj drahy ElCondore, nejaky dukaz o tom, ze za BSA stoji Microsoft nebo je to zase jen vyplod tve open-osvicene mysli?
Anonymní  - ted jsi me rozesmal 2007-08-24 08:41:34

To je jako kdyby ses me zeptal na dukaz, ze je zeme kulata! Ze slunce kazde rano vyjde!

Promin, ale nemohu uverit, ze jsi svuj dotaz myslel vazne! Ty opravdu netusis, kdo jsou členove BSA? Kdo BSA zalozil k obrane svych zajmu a kdo ji tedy financuje a ridi? Nu dobra tedy:

http://www.lupa.cz/clanky/bsa-tajemstvi-zbavena/

http://w3.bsa.org/czechrepublic/press/newsreleases/19-1-2005.cfm

http://w3.bsa.org/czechrepublic/press/newsreleases/20-9-2004.cfm

http://www.bsa.cz/tiskovazprava.asp?ID=45

http://www.root.cz/clanky/bsa-znovu-zasahuje-a-nabizi-pry-i-linux/

http://www.mvcr.cz/casopisy/policista/2003/04/otpro403.html

http://technet.idnes.cz/sekera-na-softwarove-piraty-policejni-zasah-na-vlastni-oci-pof-/software.asp?c=A061008_104436_software_NYV

ja myslim ze nemusim pokracovat ze?

Jak vidis, tvrdi to sama BSA, tvrdi to temer kazde zpravodajske periodikum, tvrdi to dokonce i ministerstvo vnitra.... bla bla bla.

Za BSA stoji spolecnosti jako Microsoft, Adobe a dalsi.... Zalozily si ji, aby branila jejich zajmy a aby spolecne postupovaly proti piratum... Nemuzu uverit svym vlastnim ocim, ze o tom nic nevis!
drnoha [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-24 08:52:00

Nevedel jsem, nezajimal jsem se o to. Nejak me to nepostihlo, spise se zajimam o organizace jako OSA, cili organizace fusujici do audiovizualniho prumyslu.
Anonymní  - no prave 2007-08-24 09:21:06

OSA je sice peknej hnus. ale zatim se jaks taks pachti v ramci zakonych norem, ktere prolobovala v parlamentu. BSA je ovsem nefalsovana mafie,

zaplat a podrid se nasi vuli nebo te znicime

V BSA jsou sice i jine firmy, ale tezko podezrivat napriklad Adobe, ze se bude zajimat o prodej legalnich Windows, to si budou hledet photoshopu. A prave proto zese v pripade Mironetu jednalo o Windows, lavni zajem mel v tomto pripade Microsoft. A co to je 300 000 pro Microsoft? DROBNE!

Presto misto aby zaplatili, pochopilisvou "chybu", a BSA CR oficialne zrusili aby za sve mafianske praktiky nebyly postizitelni. Uz tak za sebe nastrcili dcerinou BSA.

Nejhorsi na tom je, ze clovek jako ja, ktery pak nazve veci pravymi jmeny, je pak nejakym Billovym fanouskem obvinovan z openfanatismu jenom proto, ze ten clovek nema ani paru jak to v pozadi funguje. Razim heslo, ze my jsme ti zakaznici, a kazda firma by se mela trast pred nasim hnevem, at je jakkoli velka.
drnoha [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-24 09:37:40

Ja nepsal openfanatismus, ja psal open-osviceni. A ja te neobvinuju, ja te v tomto "obdivuju", ja si s Linuxem proste nevystacim.
Anonymní  - Vsak jsem taky nemyslel tebe 2007-08-24 09:59:14

Nemusis se certit. Nebylo to mireno na tebe. Taky jsem nenapsal to tvoje open-osviceni

Co se tyce meho odklonu od nekterych produktu, nejen z dilny Mirosoftu, tak nerikam, ze to nebylo bolestne. Ani nerikam, ze je to vhnodne pro kazdeho. Dokonce ani nestojim o to, abych presvedcil byt jen jenoho dalsiho cloveka k nejake migraci z neceho na neco. Uprimne receno je mi to uplne fuk, protoze opensource je tak kvalitni projekt, ze se prosadil i se svoji dnesni zakladnou a vice mene se rozrusta, nikoli zmensuje. I kdyby byl vysledek "meho"snazeni takovy, ze Microsoft konecne zacne lezt do zadku svym zakaznikum, coz je jediny zdravystav, misto aby tomu bylo naopak jak je to dnes, pak budu velmi spokojen.... Ale to nas musi chtit vice. A chtit se pozna az ve chvili, kdy clovek musi prekonat nejaky ten problem, ne kdyz sedi pohodlne ve vsem stereotypu... Tady nejde o zadnou revoltu. Jde o tvrdy bussines!
Bennie [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - re: ) 2007-08-24 10:15:54
avatar
ElCondor napsal:
Me by spise zajimalo, zda ted, kdyz ten chudak dostane sliznout "smetanu" budou ochotni vsichni ti "hrdinove" co si to od nej stahli zaplatit 100,- aby se mu slozili na pokutu. Ja ac jsem netahal, klidne bych prispel!


Ani já jsem si nestáhl, Simpsonovi by mne opravdu nenalákali. Pokud vím, tak nic neporušuji a mám legálně. Tu stokorunu bych ale také dal, i když v tomhle případě by spíš zasloužil pohlavek.

CD ani DVD nekupuji, ne kvůli jejich ceně, ale protože na nich nevydávají nic, co by za zaplacení stálo. Budou je vydávat a budou za ně chtít vysoké ceny tak dlouho, dokud za ně bude dostatečný počet lidí platit.

Takže řešení je jednoduché, nekupujte a neplaťte.
budy [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - jsou tu ku*** 2007-08-24 10:28:15
avatar
byt tim mladikem tak se stehuji do zahranici a na to sku*** cesko se vy**** a nic jim nedam.jsou to jen svi** ktere nevi jak by vydelali
drnoha [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-24 10:43:58

To je mozne, ale tak jako tak porusil zakon a k jeho blbosti dost ocividnym zpusobem. Podle me je to de*il ze to natacel.

Druha vec je, ze je nehorazna svinarna a p*covina po nem chtit tolik penez. Ty jejich vypocty me neprestanou fascinovat.
Anonymní  - no me j to jasne 2007-08-24 10:54:55

To bude nejakej typek-odbornik co chtel bejt slavnej pirat-hrdina. Nechal si listek z kina, film uploadnul pres "UPC" a vsem to rozeslal pres ICQ a za 4 dny ho meli

Nhorazne je, ze prakticky zadnou skodu nezpusobil... Jsou to prece samotni divaci, kteri se pak rozhodli za Simpsony nezaplatit a podivat se na ne na otresne nahravce z kamery v kine
drnoha [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-24 10:57:46

Njn, oni argumentovali tim, ze tito lide by jinak sli do kina a zaplatili. Mozna tak 10% z nich a to jsem mozna jeste moc velky optimista. Normalne myslici clovek s citem pro vkus by se na ten CAM rip stejne nedival. Navic, kdyz v zaberu byly videt sedadla v sale (videl jsem sample).
Anonymní  - coze? sedadla? 2007-08-24 11:06:45

To musel byt zazitek skoro jak z kina!
sanco [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-24 11:07:49

me spis zarazi ze nejaky typci hazej na net kazdej druhej film at uz nahranej z kina nebo ripnutej z DVD a on to udela jednou a hned na nej vlitnou
a ty lidi co si to od nej stahli by do kina nesli jen by trosku hledali a stahli to od nekoho jinyho
Anonymní  2007-08-24 11:11:54

Nebude to tim ze tihleti typci nejsou tak blbi aby je napadlo chit byt "znamy" a nebo nejsou tak "blbi" aby to distribuovali tak okate
krishke [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-24 18:25:26

No, co já vím, tak se i dost chlubil že to udělal na několika fórech jako warforum.cz. Já ten kinorip viděl, ale až po tom, co jsem na tom byl v kině ( hned ve čtvrtek). A až vyjde originální DVD tak si ho koupím, co bych pro Matta neudělal :-) Ale probvlém tohohle mladíka byl ten, že v ČR byla premiera dřív jak v USA, takže se to stalo jedním z prvních Simpsons ripů na netu. Ale to, že v sobotu byly na netu už mhoem kvalitnější ripy nikoho nezajímá...
Anonymní  - A CO TAKHLE PODĚKOVAT? 2007-08-24 23:31:49

POVAŽUJI ZA FASCINUJÍCÍ, KOLIK LIDÍ JE MORÁLNÁCH, MLUVÍ O KRÁDEŽI, O TOM, PORUŠOVÁNÍ ZÁKONA. CO TAKHLE PODĚKOVAT TĚM LIDEM, CO JEDNOTLIVÉ COPY ZÍSKÁVAJÍ, ZPRACOVÁVAJÍ, OPATŘUJÍ TITULKY, PŘEKLÁDAJÍ, DISTRIBUUJÍ...

Pokud na tom člověk není hůře, než "obyčejný uživatel", tak jistě najde způsob, jak si stahovat filmy, seriály, nebo mp3 tak, aby neporušil platné české zákony. Ano, jde to zcela nepostižitelně - v tom slova smyslu, že neporušíte žádný zákon ČR. Není v tom žádná magie, nebo "vyšší dívčí" - jednoduše je stahování audiovisuálnách děl (resp. zřizování jejich kopií pro vlastní potřebu zcela v souladu s naším právním řádem. TAKŽE PROSÍM RÁDOBYMORALISTY, KTEŘÍ MAJÍ PLNÁ ÚSTA SLOV TYPU ZLODĚJ, KRÁDEŽ A POD., ABY LASKAVĚ ZAVŘELI ZOBÁKY. Samozřejmě, pokud používáte P2P sítě, tak to musíte zaonačit tak, abyste nesdíleli nic, co nepovoluje zákon - autorská práva nejsou chráněna věčně, existuje freeware, nebo - jste-li trochu vzdělané leech, tak si jistě poradíte s fake share.

NENECHTE SE ZBLBNOUT KAMPANĚMI VLASTNÍKŮ PRÁV - KDYŽ STAHUJETE, TAK NEKRADETE, ANI NEDĚLÁTE NĚCO NEMORÁLNÍHO, ALE NAOPAK - NEJSTE OSLOVÉ, KTEŘÍ BY PLATILI ZA NĚCO, CO MOHOU MÍT ZDARMA.

JINÝMI SLOVY - ZÁSLUHOU MLAĎOCHŮ, KTEŘÍ ZDARMA RISKUJÍ KRK PŘI OPATŘOVÁNÍ A DISTRIBUCI CHRÁNĚNÝCH DĚL, MŮŽE VĚTŠINA Z VÁS SEDĚT DOMA ZA PECÍ A MORALIZOVAT O ZLODĚJÍCH, KTEŘÍ KRADOU - PŘI SOUČASNÍM STAHOVÁNÍ A SLEDOVÁNÍ OBLÍBENÝCH FILMŮ A SERIÁLŮ...

Do kina, kde to smrdí popcornem a lístek stojí jak oběd v restauraci mě nebaví chodit, DVD si kupovat nehodlám a CD jakbysmet. Před lety bych si nahrával ze satelitů, nebo z TV a radia, dneska stahuji co chci vidět, nebo slyšet. Novinky přitom (pokud o ně stojím) vidím dříve, než dojdou do kin a navíc si při sledování pocvičím angličtinu - když je to moc složité, tak si pár dní počkám, než to nějaký schopný mlaďoch přeloží.

U TV seriálů jsem nadšený - vidím je o léte dříve, než se dostanou do našich televizí (pokud vůbec), BEZ REKLAM a kdy chci.

Proto jsem přestal sledovat televizi - zpravodajství běží na ČT 24 a programovou skladbu toho, co chci sledovat, si vyvářím sám.

Takže - ušetřím za koncesionářské poplatky za rádio a televizi a nezanedbatelný obolus za návštěvy kina, kupování "originálích" CD a DVD (které se zpravidla liší od stažených kopií přídavným balastem, který mě obtěžuje a minutovým proslovem o autorských právech na začátku). Celková úspora (opomenu-li čas, strávený dopravou do kina a zpět, do obchodu a zpět) činí i po započtení nákladů na rychlé a neomezené připojení (nikoliv ve slova smyslu většiny providerů) značnou sumu - odhaduji ji na 10 - 30 kKč ročně.

MILÍ PIRÁTI, ZLODĚJI, ZLOČINCI, NEBO JAK VÁS NAZÝVAJÍ - OSOBNĚ VÁM Z CELÉHO SRDCE DĚKUJI ZA TO, ŽE SE KE MNĚ DOSTANOU LEGÁLNĚ (TAK, ŽE NEPORUŠÍM ŽÁDNÝ ZÁKON) RYCHLE A V DOSTATEČNÉ KVALITĚ AUDIOVIZUÁLNÍ DÍLA, ZA KTERÁ NEMUSÍM ZAPLATIT ANI KORUNU.
Dae4s [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Děkuju 2007-08-26 08:53:12
avatar
Taky děkuju všem celé scéně jako takové a za velký kus PRACE !!!!!
HATRED / VITALITY / PROCYON / FAIRLIGHT / CLONECD / SILENTGATE / SKIDROW / FASISO / ADDICTION UNLEASHED / ITWINS / RELOADED / DEViANCE

LIONSGATE / DONE / CULTXVID / AFO / IMBT / VOMIT / ALLIANCE / FLAITE / TFF / HLS / QUIDAM / PUKKA !! / BESTDIVX / NEPTUNE / mVs!!


THX for all ----
TL-FL-BS-SA-TR-BC-RVTT a také ZTTr
R4don [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - nebudu zbytecne komentovat 2007-08-26 16:50:53

Kód:
Odkaz
Anonymní  - volové 2007-08-26 18:52:04

Místo nesmyslného podepisování peticí teď vyberte každý 100,- ze svého a pošelete je na speciální učet, ze kterého se pak ta pokuta zaplatí. Tohle jsou jen plané gesta
xdavidoff11 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Nač platit za něčí blbost? 2007-08-26 21:51:19

Nebylo by lepší, aby každý človíček zaslal na účty OSY jednu českou korunu a tím jí zruinoval? Než platit za blbce, který když už překročil zákon, tak jde slepičit po síti jaký je frajer
Anonymní  - jasne 2007-08-27 08:04:28

já jenom říkám, že tědka budou všichni machři a podepisovat jekousi petici, tak než to, ať mu raději přispějí.

Akce pošli 0,50 kč OSE by se měla pořádně zkoordinovat. Pak by to byla supr věc!
Simax85 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-27 12:37:53
avatar
Jo tak to je jiná, opravdu je lepší - než sepisovat petice, zaplatit.... jinak bych se mohl vykašlat, svět bez petic a poplatků!!!

Jinak pro akci "Pošli 0,50kč OSE" jsem všema deseti

A k tématu, zdá se mi to poněkud nesprávné, tak jako v mnoha případech bude tento "kameraman" PRO VÝSTRAHU POTRESTÁN!
Možná by si ho OSA mohla přizvat na přednášky po náměstích v republice - o nebezpečnosti pirátství (speciálním hostem bude kapitán Jack Sparow )
Jinak samo natáčení v kině, dle mého porušuje maximálně "řád" daného kina - což je přestupeček, který se řeší blokovou pokutou.
To, že kdyby to natočil, tak by to pustil všem sousedům a známým a nakonec to "upl" na net, už je všechno jen a pouze spekulace a jakékoli obvinění by museli padnout až po "dokonání" trestného činu. A vůbec uhádat autorská práva nahrávek či fotografií je docela zásadní problém - moje fotka a na ní produkt, který se nesmí volně šířit - třeba dům s autorskými právy .
Já platím poplatky nějaké OSE, pak udělám kýčovinu a oni mě "stáhnou o mega"

Připadne mi to - jakože si platím "pojištění z odpovědnosti za škodu způsobené provozem motorového vozidla" - tak tady platím hyenám v poplatcích na HDD, vypalovačkách, mechanikách, tiskárnách "pojistné" za to že s nimi budu moci "páchat piratství " a je to stejný případ, jako bych se vysekal s autem a měl ještě platit způsobenou škodu - bozkávať v riť.
Buď přestanu platit "pojistné" a budu trestaný, nebo budu platit nadále a budu "beztrestný" ale oboje dohormady je to jeden z mnoha podvodů ala ČR.
Anonymní  - re: 2007-08-27 12:48:51

bbohužel nic než zlynčovat si svého poslance dělat nemůžeš. Je to právně neprůstřelné
xdavidoff11 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-27 13:17:23

Jsem pro defenestraci našich skvělých poslanců. Když se podíváte do dějin, tak to taky pak dobře dopadlo
Libich [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Je to bordel. 2008-12-25 07:44:13

Opravdu zákony jsou jedna věc, skutečnost druhá. V tzv. vyspělých zemích, kde jsou různé ústavy, práva a ne zrovna dobré zákony (kocourkovské od skvělých právníků a "zástupců" lidí či spíše svých pupků), co to schválili. Volby nic neřeší, jedna strana jako druhá, nahoře se chovají skoro všichni stejně. Moc je moc a peníze peníze, 99 procent lidí tomu podlehne. No a autorství je složitá věc, dílo je založeno na spoustě předchozích děl například nebo je to práce více lidí, kvalita je mizivá, přesto jsou úspěchy komerční v kinech stále u filmů vysoké. Lidi prostě chtějí čučet a když není nic jiného než brak, výjimky se najdou, tak čumí na to. Je to bohužel tak a jen málokdo tomu nepodlehl. Komerce je všude a jsme její otroci, ať chceme nebo nechceme. V tomhle světě to ani moc jinak nejde, i když možná se někdo snaží ještě odolat, ale těžko se to podaří, moloch ČEZu a dalších velkých monopolů ho stejně pohltí a bude poctivou ovečkou.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Když se raketový inženýr nudí v karanténě.
Když se raketový inženýr nudí v karanténě.Pondělí, 25 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1276x
Komentářů: 5
Space Force – nový seriál tne do živého
Space Force – nový seriál tne do živéhoSobota, 23 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1531x
Komentářů: 0
Civilization VI zdarma na PC!
Civilization VI zdarma na PC!Pátek, 22 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1015x
Komentářů: 1
Serious Sam 4: Planet Badass se přiřítí v létě!
Serious Sam 4: Planet Badass se přiřítí v létě!Čtvrtek, 21 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 846x
Komentářů: 3
Remaster MAFIA her je tu. Jak vypadá srovnání?
Remaster MAFIA her je tu. Jak vypadá srovnání?Úterý, 19 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 4868x
Komentářů: 9
Proč starší AM4 desky nebudou podporovat AMD ZEN 3?
Proč starší AM4 desky nebudou podporovat AMD ZEN 3?Pondělí, 18 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2252x
Komentářů: 33