Windows Vista proti Windows XP – výkon a možnosti systémů Tisk E-mail
Napsal Rebel44   
Čtvrtek, 24 duben 2008
Přejít na obsah
Windows Vista proti Windows XP – výkon a možnosti systémů
Windows Vista vs Windows XP - testy
Windows Vista vs XP - závěr a hodnocení

 

 

 

 

  •  Windows Vista proti Windows XP - výkon a možnosti systémů

   Velmi hojně sledované a diskutované téma poslední doby. Který systém se z hlediska obecného výkonu a použitelnosti vhodnější pro moderní počítače. Krátce jsme se podívali i na srovnání výkonu Windows Vista a Windows Vista SP1. Který systém je nejlepší?

vista-vs-xp

   31. Ledna 2007 byl vydán operační systém Windows Vista, který se po více než 5 letech stal nástupcem Windows XP. Windows XP tu byly mnohem delší dobu, než jak dlouho tu měly být. Windows XP a Windows Vista mají mnoho společného, co se týká počátku jejich existence na trhu. Zástupy diskutérů, kteří donekonečna diskutují o tom, jak je nový operační systém hrozný, jak je ten starší lepší a jak ten nový nikdy používat nebudou. Uplynulo pár let a to samé, co jsme slýchávali při vydání Windows XP slyšíme, možná dokonce od těch samých lidí, i při vydání Windows Vista. Systém, který dříve kritizovali, před nímž se křižovali a na život svůj přísahali, že se nikdy na jejich pevném disku neobjeví, brání dnes zuby nehty před novým zlem jménem Windows Vista.  Argumentace se příliš nezměnila a nezmění se ani výsledek. Nicméně nechme teď tyhle zcela zbytečné diskuse, které nic na výsledku nezmění stranou, a podívejme se teď v několika testech na výkonové srovnání Windows Vista a Windows XP.

windows-98-2 

Windows Vista není žádnou spásou z nebe. Má své nedokonalosti, má své problémy a svatořečit ho skutečně nikdy nebudeme, nicméně je to plně funkční, dokonalejší a bezesporu modernější operační systém než Windows XP. Od vydání Windows Vista již uplynulo něco přes rok a vývojáři z Microsoftu i jiných společností za tu dobu opravili spoustu problémů, které se před rokem vyskytovali - zejména se jednalo o problémy s ovladači, kompatibilitu starších programů a chyby v operačním systému Vista. Nedávno navíc vyšel dlouho očekávaný SP1. Ten měl přinést řadu vylepšení včetně vyššího výkonu. Nakonec přinesl jen málo vylepšení, ale přeci jen nějaká ano a jak to je s výkonem se dnes také podíváme ...

windows-xp-3

    Nyní když vyšel balík aktualizací Servis Pack 1 (dále jen SP1) tak si porovnáme, jak si proti sobě vedou Windows XP Professional SP2, Windows Vista Home Premium 64bit a Windows Vista Home Premium 64bit SP1. Porovnávat se budou ve dvou ohledech:  

Výkon ve hrách - porovnání měřením průměrných FPS ve hře a celkovým chováním hry. Všechny hry budou testovány se stejným nastavením - kde je to možné bude porovnán rozdíl mezi DX9 a DX10 nebo 32bit vs. 64bit se stejnými efekty - efekty které je možné v DX10 zapnout navíc jsou vypnuty.  

vista-3

Chování systému při běžném používání, Multitasking (chování systému při používání více náročných aplikací současně) a celková dostupnost a kvalita ovladačů. Syntetické benchmarky jako je například 3D Mark nebudou testovány, protože nemají absolutně žádnou praktickou vypovídající hodnotu. Přejděme tedy k praktickým testům a způsobu testování ... 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Wasteland 3 se dočká prvního DLC The Battle of Steeltown
Wasteland 3 se dočká prvního DLC The Battle of SteeltownPátek, 16 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 312x
Komentářů: 0
Rychle a zběsile 9 se hlásí s novou ukázkou
Rychle a zběsile 9 se hlásí s novou ukázkouČtvrtek, 15 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 495x
Komentářů: 2
AMD SAM vs NVIDIA BAR – jaký je přínos v praxi?
AMD SAM vs NVIDIA BAR – jaký je přínos v praxi?Středa, 14 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1216x
Komentářů: 5
Army of the Dead – trailer ze zombie filmu Zacka Snydera
Army of the Dead – trailer ze zombie filmu Zacka SnyderaStředa, 14 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 893x
Komentářů: 2
NVIDIA RTX 4090/4090 Ti otestovány
NVIDIA RTX 4090/4090 Ti otestoványÚterý, 13 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2105x
Komentářů: 4
Age of Empires 4 se představuje v herních záběrech!
Age of Empires 4 se představuje v herních záběrech!Pondělí, 12 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1672x
Komentářů: 9