Nurburgring F1 1967 z pohledu řidiče Tisk E-mail
Napsal Milan Synek   
Čtvrtek, 20 leden 2011
Neuvěřitelné na čem jezdili piloti F1. Snad úplně stejná přední kola měl děda na dvoukoláku do lesa. Žádné únikové zóny, minimum bezpečnostních prvků. To museli řídit jen opravdoví nadšenci (nebo spíš šílenci).

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Kevin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-20 16:51:41
avatar
Mozna silenci, ale i Ti museli byt dobri ridici
Anarki [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-22 18:25:23
avatar
Presne tak To boli elitný vodiči ktorý mali tie autá naozaj v rukách. Žiadne krídla, žiadne obmedzovače, žiadna poruchová elektronika (možno tak cievka zapaľovania, sviečky a alternátor).
Nephilim [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-20 17:38:13
avatar
kraasne
Twen [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-20 18:00:37
avatar
To byly časy!
Žádné uměle vyvolávané předjíždění, žádná elektronika. Koukněte na to zavěšení! to je užasné úplně :-D a jak poskakuje tak formulka na tom mostu a hrbech apod.
Samozřejmě, pro diváka to bylo horší, protože projeli 15 kol a byl konec, ale...
no, ale taky narozdíl od dneška, kdy je šance na smrt naprosto minimální (alespoň co se nárazů týče), tehdy to bylo kapku jinak...
MIKRON [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-20 22:47:33
avatar
Jo za těchto časů byli v těchto vozech sebevrazi ale za to jsi mohli říkat páni řidiči.
CharlieV [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-21 07:36:49

Zvláštní je, jak moc se to liší od severní smyčky v dnešní podobě - jediná opravdu podobná část je ta klopená vracečka v polovině okruhu, kde komentátor upozorňuje na právi předního pérování. Jinak klasika okreska se vším všudy.

Mimochodem, hodně mi to připomělo Mountain circuit na Manu - stejná nudle, lemovaná patníkama, porostem a kamennýma zídkama, a hlavně Mountain road, kde mi 130 stačilo na adrenalin až za ušima a i tak mě místní střelci předjížděli rozdílem tak padesátky Nezapomenutelný zážitek, doteď to mám před očima...
SimiSimacek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-21 08:28:50

Tak na tohle bych asi koukal raději než na ty dnešní přetechnizované F1
Rocman [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-21 10:41:38
avatar
Jo tohle byli naprosto úžasné formule. Radost se na to dívat.
Dhatz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-21 11:09:13
avatar
dyť je to okreska , čekujte dole mapu dnešní nordschleife
http://en.wikipedia.org/wiki/Nordschleife
Nismooo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-22 18:58:27

Dhatz

no co, podla mapy sa zmenilo len prvych par kilometrov, podla on-board kamery sa zmenilo len okolie trate
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 
Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Star Wars: Galactic Racer vypadají překvapivě dobře
Star Wars: Galactic Racer vypadají překvapivě dobřePátek, 26 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 418x
Komentářů: 0
DayZ 2 od Bohemia Interactive oznámeno!
DayZ 2 od Bohemia Interactive oznámeno!Čtvrtek, 25 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 387x
Komentářů: 0
FSR 4.1 pro AMD RDNA 3 Radeon RX 7000 je tu!
FSR 4.1 pro AMD RDNA 3 Radeon RX 7000 je tu!Středa, 24 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 620x
Komentářů: 6
Steam Machine pro drobnohledem – co je uvnitř?
Steam Machine pro drobnohledem – co je uvnitř?Středa, 24 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1269x
Komentářů: 1
Lords of the Fallen 2 odloženo na 2027
Lords of the Fallen 2 odloženo na 2027Úterý, 23 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 751x
Komentářů: 0
Nová „Cyberpunk“ hra ukazuje sílu UE5 – extrémně detailní město
Nová „Cyberpunk“ hra ukazuje sílu UE5 – extrémně detailní městoPondělí, 22 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1333x
Komentářů: 4