No ja mám momentálne obe bočnice dole, bo mám dačo rozrobené a ono nemám momentálne vôbec nejaké zlé prúdenie a to preto, že nie je skoro žiadne totižto som vypol všetky vetráky(teda okrem jedného na radiatore, troch na grafike a samozrejme toho na zdroji) a nemám problema Ale teploty som neporovnával, no systém je maximálne stabilný a to v rovnako pretaktovanom stave, či už pri procesore alebo na grafike.
Pár stupínků tam taky bylo, ale už bych řekl, že rozdíl v ceně mezi tou původní levnou skříní a tím Antecem asi za to nestojí. To je vhodnější už rěšit při stavbě PC a ne až pak. To by se to oplatilo trochu více.
No od té Noctui jsem teda čekal lepší výsledky, asi zase problém s rozvodem tepla - velký chladič se spoustou žeber, spodní žebra nejteplejší a zbytek pasivu od 4 žebra skokově studený. Dále by mělo platit, že pasty by mělo být spíš méně, podle toho co ukazoval, když budu počítat, že na procesoru je stejná vrstva jako na chladiči přijme mi to OK.
Větrák do bočnice je kapitola sama pro sebe, podle testů na netu a vlastní zkušenosti bych to moc nedoporučoval, celá airflow ze předu do zadu jde do háje, je lepší se spíš starat o odvod horkého vzduchu od grafiky pryč.
Zdroj na spod case se mi taky moc nezamlouvá, pokud pominu, že by zdroji mohla vadit teplota a když teda je nahoře case, tak ho místo chlazení spíš ohřívám, protože nasává teplý vzduch zevnitř a vyfukuje ven, tak udržuje dobrou teplotu v case. Teplý vzduch stoupá vzhůru, zdroj dole mě odčerpává studený vzduch pracně nasátý předním fanem.
Máte pravdu také preferuji zdroj nahoře.Je sice pravda že v skříni teda aspoň u mne to tak je vznikají turbulence díky GK Sapphire HD4890 VAPOR-X.Sice používám skříň CASE THERMALTAKE VH9000SNS Xaser VI Mx která je určitě dobrá a navíc používám dokoupený fan kontroler ale stejně těm turbulencím nezabráním.Jsem přesvědčen že ventilátory co mají odtahovat vzduch z skříně by měli být relativně v jedné části skříně aby vytvořily právě kontrolované proudění v skříni což 1 fan vzadu nahoře a zdroj vzadu dole nemohou vytvořit.
zdroj dole proudění vzduchu nenarušuje ale ani nepomáhá.Já ventilátor zdroje používám také k odtahu teplého vzduchu ze skříně.Mám 700W Fortrona který má dost výkonovou rezervu a nepotřebuje tolik chladit tak že mu to nevadí.Pod ním mám ještě klasický 120 mm ventilátor který také tahá vzduch z bedny ven.
To s tím zdrojem je to trochu jinak, ale i mě se to moc nezamlouvá. On nasává vzduch z pod case, takže vlastně nasává všechen prach a hned vyfukuje a na nvitřní cirkulaci nemá žádný vliv. V bezprašném prostředí ideální, ale na koberci bych řekl, že to bude pro zdroj spíše zkáza. A i na podlaze v trochu prašnějším prostředí.
Já jsem ventilátor v bočnici nezatratil, ovšem hodně záleži na jeho umístění (a pevnosti bočnice). Měl jsem totiž v naprostém nepoměru fany na In (1 ks na čele dole) a Out (3 ks - Zdroj, 120 fan pod zdrojem a 120 fan ve stropě case). Protože zepředu už nebylo žádné místo a násavat vzduch od dna je nesmysl (prach a udušení fanu nízkou výškou nožek) nezbylo než ho dát do bočnice. Umístěn je vpravo dole a přímo fouká na disky a prdel grafiky, kde je napájecí kolona, která umí taky hodně zatopit. Turbulence minimální a fany na chladičích CPU a GPU všechno teplo pomáhají tlačit nahoru.
Jediná nevýhoda tohoto řešení je při použití ve skříni, kde je koš na HDD příčně. Když je zaplněn, tak tam je tak málo místa, že ten fan vysoký 25 mm tam nevleze (ověřeno v praxi na Armor jr).