Standardní chlazení GTX 480 vs nerefereční - nebe a dudy Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pondělí, 19 červenec 2010
Refereční GTX 480 je provozními vlastnostmi opravdu nepříliš povedená grafika. vysoká spotřeba a díky tomu i hlučné chlazení. Některé firmy ale již nasazují nerefereční tříslotové mohutné chladiče, které jsou schopny chladit tuto kartu tiše. Samozřejmě jsou také zhruba o 1000-2000 korun dražší než refereční kousky, což už atakuje pozice výkonějších grafik. Ale ten rozdíl mezi GTX 480 stock a nerefereční je obrovský a to je test prováděn v chladné místnosti, takže zdaleka žádný extrém, který třeba zažíváme v posledních dnech, kdy teploty v místnosti bez klimatizace soupají k 30°C a na teplotách HW se to samozřejmě rapidně odrazí ...
AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Tokamak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-07-19 10:52:44
avatar
27 stupnu bych zrovna nenazval chladnou mistnosti , leda v porovnani poslednich par horkych dnu.
Loki [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-07-19 11:22:56
avatar
27 stupňů je sice dost, ale mě znepokojuje to, že test byl evidentně prováděn v atmosféře helia
DedecekHribecek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-07-22 07:43:05

A jakou teplotu by jste čekal v místnosti kde běží Fermi?
MIKRON [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-07-19 11:24:03
avatar
Souhlas,pokut mám doma víc než 25.C.Tak mě stoupne spotřeba zlatého moku a musím trávit více času v hospodě jelikož tam je chladněji a nemusím tolik dodržovat pitný režim.Teť mi došlo že to vlastně není na škodu.Sakra měl bych to omezit a přejít na minerálku to mě však zabije.
Anarki [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-07-19 12:13:54
avatar
Nadupaný komp, perfektný rozpočet na návštevu ehm. kultúrnych "knižníc" ty musíš mať veľmi dobre platenú robotu.
Borgi* [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-07-19 13:08:45
avatar
Připlatit 2000 aby ta karta byla provozuschopná je šílenost. Jako kdyby už tak nebyla předražená. Se nedivím, že ATI prodala 11 milionů DX11 grafik
Kevin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-07-19 13:09:23
avatar
Nereferencka sice lepsi, ale stejne bych do ni nesel v podani GTX 480
elancer [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-07-19 14:54:06
avatar
Keby som nutne potreboval upgradovať, určite by som do nej šiel, tieto nereferenčné sú vždy iná muzika.
HellowCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-07-19 21:18:46
avatar
Jak říkáš - kdybych nutně potřeboval upgrade - "a na trhu nebylo nic jiného" tak bych do ní šel :-D
Kevin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-07-19 22:27:57
avatar
Asi tak, jak říkáš
Suprak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-07-19 15:35:20
avatar
Zatím nejlépe provozuschopná DX11 od nVidie je GTX460. Do té jediné bych i šel. Čekám na další generace grafických karet, zatím budu válčit na ATI 5750.
Dhatz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-07-20 16:15:12
avatar
není pravda že je delta v každé teplotě stejné, čím větší rozdíl v teplotách tím více to uchladí. stejně kolik lidí co maj na utrácení za takové grafiky si neseženou vodní chlazení? se podívejte na EVGA GeForce GTX 480 Hydro Copper FTW 1.5GB
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Nová „Cyberpunk“ hra ukazuje sílu UE5 – extrémně detailní město
Nová „Cyberpunk“ hra ukazuje sílu UE5 – extrémně detailní městoPondělí, 22 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 739x
Komentářů: 4
Guild Wars 3 – tradiční MMORPG se vrátí s novým dílem ale jiné!
Guild Wars 3 – tradiční MMORPG se vrátí s novým dílem ale jiné!Pátek, 19 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 562x
Komentářů: 0
State of Decay 3 – dlouho vyvíjená hra v ukázce stále bez data vydání!
State of Decay 3 – dlouho vyvíjená hra v ukázce stále bez data vydání!Čtvrtek, 18 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 513x
Komentářů: 0
Stronghold 4 ohlášeno – jede na UE5 a kopíruje předchůdce
Stronghold 4 ohlášeno – jede na UE5 a kopíruje předchůdceStředa, 17 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1151x
Komentářů: 3
S.T.A.L.K.E.R. 2: představuje příběhové DLC Cost of Hope
S.T.A.L.K.E.R. 2: představuje příběhové DLC Cost of HopeStředa, 17 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 583x
Komentářů: 0
Alien: Isolation 2 – nový díl je opět pořádně děsivý!
Alien: Isolation 2 – nový díl je opět pořádně děsivý!Úterý, 16 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1504x
Komentářů: 0