Microsoft Explorer Mouse s technologií Bluetrack Tisk E-mail
Napsal Bathory   
Neděle, 03 květen 2009
altŽe softwarový gigant vyrábí hardware, to snad už nikoho příliš nepřekvapí. Kvalitou i cenou se jedná o vyšší třídu, ze které jsme pro vás vybrali model Explorer Mouse, vybavený Microsoftem vyvinutou technologií snímání s názvem Bluetrack

 

 

Obsah krabice a specifikace...

V porovnání s konkurencí obal Exploreru trochu vybočuje. Je totiž ze všech stran průhledný a rozbaluje se odklopením vrchní a spodní strany s následným rozpojením pásu kolem. Úroveň ochrany, kterou nabízí je přibližně srovnatelná s papírovými obaly, není tedy třeba se obávat poškození obsahu.


Poměrně překvapující je, že nenese příliš informací. Dozvíte se například frekvenci přenosu, či to, že technologie BlueTrack funguje téměř na každém povrchu. Už se ale nedozvíte, že rozlišení snímače je 1000dpi, což není hodnota nikterak oslňující. Uvnitř se pak skrývá myš, USB přijímač, dobíjecí baterie, nabíjecí stanice, trafo, CD-ROM se softwarem IntelliPoint a tištěný manuál.


Specifikace

 

 • Počet tlačítek: 5
 • Připojení: USB
 • Technologie přenosu: proprietární, 2,4 GHz
 • Dosah: Okolo 10-ti metrů
 • Technologie snímání: BlueTrack (TM) vRozlišení: 1000 DPI
 • Napájení: 1xAA
 • Hmotnost: 153 gramů
 • Rozměry
 • Délka kabelu k základně: 1,5 m
 • Rozměry myši: 80,7 x 46 x 116 mm (š x v x d)
 • Rozměry přijímače: 15,9 x 8 x 47 mm

   

  Popis myši

  Po vybalení pravděpodobně ohromí vzhled samotné myši. Ta vypadá, jako by k nám spadla odněkud z vesmíru - hladké čisté linie, aerodynamický kapkovitý tvar a vkusná kombinace barev. Skutečně je radost se na ni koukat, ovšem hardware nekupujeme pouze kvůli vzhledu, takže se vrhněme na popis funkcí.


  Mezi levým a pravým tlačítkem nalezneme naklápěcí kolečko, které na první pohled vypadá podobně jako ta, kterými své myši vybavuje Logitech. Zásadní změnou ovšem je, že se netočí celé, pohyblivý je jen kovový kroužek. Narozdíl od konkurenta také neumožňuje přepínání režimu, jediná možnost je pouze hladký chod, což nepotěší zejména hráče. Model, který jsme měli k dispozici my, měl ke všemu kolečko pravděpodobně lehce zohýbané, což se projevovalo slyšitelným třením. Jako poslední stojí za zmínku indikátor úrovně nabití baterie, nenápadně zasazený na konec drážky mezi dvěma hlavními tlačítky.


  Další dvě tlačítka jsou umístěna na levém boku, ovládají se palcem a jejich citlivost je příjemně vysoká. Větší délka slibuje pohodlné ovládání, avšak i přesto je třeba myš držet poněkud více vepředu.


  Futuristický design je příjemný jak na pohled, tak na dotek. Oproti produktům Logitechu, které někdy vypadají řekněme geometricky přísněji, působí Explorer Mouse jako oblázek. Výrazné vyboulení zadní části poskytuje vynikající oporu pro dlaň a zkrátka nepřijdou ani prsty. Tlačítka jsou dobře dosažitelná, takže co se ergonomie týče, nelze vytknout zhola nic - pro dlouhodobou práci je myš jako dělaná.


  Použití především hladkých materiálů může vyvolávat obavy z nějakého toho uklouznutí. Tuto problematiku bych shrnul tak, že tvar poskytuje dobrou oporu pro prsty a velká plocha zase dostatečný prostor pro držení, takže se nemusí bát ani ti, kterým se dlaně potí poněkud více. V ruce působí Explorer solidním dojmem, ke slícování plastů bych zásadní výhrady neměl. Tlačítka pokrývá lesklý plast s šedou metalickou úpravou, na nějž postupně navazuje matně černá plocha, poskytující oporu dlani a prstům na pravé straně. Na straně levé, tedy zejména v místě pro palec, je použit plast stříbrné barvy, přecházející v zadní části do linie, která končí až těsně pod pravým tlačítkem. Pod touto svrchní částí se tvary myši svažují prudce k jejímu středu a díky použitému kouřově stříbrnému plastu hlodavec vypadá, jako by se vznášel nad deskou stolu. Tento dojem ještě umocňuje modré podsvětlení a efekt je pak vskutku dokonalý. Skvělý dojem z hladkých linií kazí šev na stříbrném plastu v zadní části. Při dnešních výrobních technologiích by jistě nebyl problém tento kus vyrobit bez onoho nevzhledného přechodu.

  Celý článek najdete na CDR-Hard.cz

 • Starší články


  Komentáře
  Přidat Nový
  Mescalamba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-05-03 14:02:45
  avatar
  Za tu cenu je mi tenhle výrobek záhadou..
  Foxnec [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - OD té doby... 2009-05-03 14:42:29
  avatar
  ...co Logitech přišel s V450 Nano a VX Nano, mi každý bezdrátový přijímač přijde velký Aneb půl roku jsem svůj přijímač od V450 nevyndal z USB portu mého ntb a absolutně se nebojím, že bych ho někde ulomil či ztratil.

  Ale samozřejmě ke stolnímu počítači, kam tahle myš míří, je to jedno - ale mohli by z těch nano-receiverů udělat takovou tradici a nepsaný standard Jinak mi tahle myš přijde příšerně drahá, aneb mé srdce bije pro VX Revolution, a srdce hráčovo pro ROCCAT Kone.
  Veyron [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - "Fuj"... 2009-05-03 16:00:52
  avatar
  Ako nemôžem si pomôcť, ale prvé slovo, ktoré ma napadne pri pohľade na túto myšku je fakt výstižné slovíčko "FUJ"! Ako nemôžem si pomôcť, ale kebyže túto myšku položím k mojej Lachesiske, tak by to bolo ako kráska a netvor A to cena týchto myšiek je zhruba rovnaká.
  Nehovoriac o tom, že táto myška je bezdrôtová a to má viac nevýhod, než výhod, oproti drôtovej. Keby som mal ísť do bezdrôtovej myšky, tak to potom už jedine do Mamby, čo je rozhodne momentálneho kráľ medzi myšami. Aj ked zatiaľ i za cenu tomu prislúchajúcu, ale cena sa bohužiaľ pri High-Ende riešiť nedá. Ale mne by tiež vadilo, že je "pravoruká"(aj ked som pravák, tak som viac zvyknutý na ľavú ruku...teda pri myške nemám problém aj s pravou, skôr naopak, ale klávesnicu pri hrách neviem ovládať ľavou tak dobre, ako pravou ).
  jardop [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-05-05 10:32:22

  neviem ako vy, ale ja som bezdrotovym hlodavcom nikdy neprisiel na chut.. hlodavec ma mat chvostik..
  Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   

  Najdete nás na Facebooku

  .... a také na Twitteru

  RSS

  DDWorld.cz

  DDWorld - Blogy a videa

  DDWorld - Magazín

  Videa
  Když se raketový inženýr nudí v karanténě.
  Když se raketový inženýr nudí v karanténě.Pondělí, 25 květen 2020
  Vložil: aDDmin
  Kategorie: PC a IT
  Spuštěno: 1610x
  Komentářů: 5
  Space Force – nový seriál tne do živého
  Space Force – nový seriál tne do živéhoSobota, 23 květen 2020
  Vložil: aDDmin
  Kategorie: Film
  Spuštěno: 1637x
  Komentářů: 0
  Civilization VI zdarma na PC!
  Civilization VI zdarma na PC!Pátek, 22 květen 2020
  Vložil: aDDmin
  Kategorie: Počítačové hry
  Spuštěno: 1041x
  Komentářů: 1
  Serious Sam 4: Planet Badass se přiřítí v létě!
  Serious Sam 4: Planet Badass se přiřítí v létě!Čtvrtek, 21 květen 2020
  Vložil: aDDmin
  Kategorie: Počítačové hry
  Spuštěno: 887x
  Komentářů: 3
  Remaster MAFIA her je tu. Jak vypadá srovnání?
  Remaster MAFIA her je tu. Jak vypadá srovnání?Úterý, 19 květen 2020
  Vložil: aDDmin
  Kategorie: Počítačové hry
  Spuštěno: 4925x
  Komentářů: 9
  Proč starší AM4 desky nebudou podporovat AMD ZEN 3?
  Proč starší AM4 desky nebudou podporovat AMD ZEN 3?Pondělí, 18 květen 2020
  Vložil: aDDmin
  Kategorie: PC a IT
  Spuštěno: 2264x
  Komentářů: 33