Papírové IT časopisy, nebo internetové servery? Tisk E-mail
Napsal Hidden   
Středa, 03 září 2008
altMožná jste si už někdy položili otázku, zda je lepší kupovat papírové IT časopisy, nebo informace sbírat přímo na internetu. My jsme se v dnešním článku pokusili dát dohromady všechna pro i proti a pokud vás to zajímá, přečtěte si to v pokračování tohoto článku...

 

Papírové IT časopisy, nebo internetové servery?

Je lépe získávat informace z klasických tiskovin, nebo virtuálního světa, který představuje internet? Každá z možností má u nás své příznivce i odpůrce, schopné do nekonečna plnit diskuse svými pro a proti. Co je tedy lepší? Na tuto otázku se v dnešním článku pokusíme zodpovědně odpovědět. Krásné sousloví „zodpovědně odpovědět", co říkáte? Neděláme si ale žádné iluze o tom, že vaše názory budou trochu jiné, ostatně, napište nám do diskusí pod článkem, jestli si pro informace chodíte na internet, nebo raději dáte na klasické časopisy.


Obrázek je pouze ilustrační


Před pár lety se tiskovinám se zaměřením na IT, zábavu a podobně dávalo jen pár let, než je totálně převálcuje internet. Také knihy už v tuto dobu měly být na vyměření, protože kdo by chodil do knihovny nebo knihkupectví, když je tu všemocný internet. Tyto katastrofické prognózy se ale nevyplnily, byť asi nejedno vydavatelství jeho vliv pocítilo. Vše tedy nasvědčuje tomu, že tiskoviny tu ještě dlouho budou a nic na tom zřejmě nezmění ani elektronický papír. Tedy je to asi věc názoru, ale já si myslím, že v současné podobě mnoho šancí nemá, byť nepopírám, že to může být velmi zajímavá alternativa. Budoucnost ukáže.


Otázka, zda je lepší tištěný časopis nebo internetové médium je tedy položena a my se teď pokusíme sestavit jejich diagnózu (ano, vliv doktora House nepopírám) nebo profil, který nám, doufejme, dá nějakou více či méně uspokojivou odpověď. Jaké výhody nám čtenářům tedy papíráky proti IT serverům přináší?

Výhody papírových IT časopisů vůči internetovým magazínům

Méně chyb v textu

To je dáno především tím, že je na rozdíl od drtivé většiny internetových magazínů k dispozici korektorka textů, která opraví nejenom hrubky a pravopisné chyby, ale také opakující se slova a další stylistické nedostatky. Díky tomu to sice někdy vypadá tak, že všechny články napsal jeden autor, ale na druhou stranu jsme ušetřeni neuvěřitelných souvětí a výrazů, které někteří převážně začínající autoři dokáží zplodit.Přenositelnost a pohodlné čtení

Časopis lze strčit do kapsy nebo do tašky a pohodlně přenést a přečíst i na místech, kde není k dispozici internet. PDA nebo notebook na cestách také není k zahození, ale časopisu nikdy nedojdou baterie a nepotřebuje signál. Mezi oblíbená místa patří WC, vana, dopravní prostředky, školní lavice a samozřejmě válenda v pokoji, které se nevyrovná sebe lepší křesílko či židle u počítače.Testy a recenze méně zajímavých zařízení

Například skenery, tiskárny a další periférie jsou na internetu často recenzenty opomíjeny, protože o ně ze strany čtenářů není takový zájem. Papírové časopisy však na ně nezapomínají a testy těchto a podobných zařízení v nich bývají pravidelně otiskovány a to je dobře, protože se to v případě chystané koupě určitě hodí.Přílohy v podobě filmů, her a plných verzí programů

Toto je výsadou téměř výhradně papírových časopisů, že dostanete k dispozici i CD nebo DVD nacpané rozličným obsahem, kde se občas kromě hromady naprosto nepotřebných shareware a freeware aplikací, které si sami můžete stáhnout z internetu, objeví i plná verze nějakého zajímavého software či hry, případně filmový dokument.Nevím jak vás, ale žádná další výhoda papírového časopisu vůči internetovým webmagům mě nenapadá. Pokud vás ano, budu rád, když nás s nimi seznámíte v komentářích pod článkem.

Celý článek najdete na CDR-Hard.cz

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
MadMaxII [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - oboji ma sve misto 2008-09-03 16:42:43

V podstate u nas ve firme to je tak ze vetsina info se cte na netu, a na skutecne odborne zamereni se odebira nekolik magazinu a samozrejme kupuji odborne knihy... Kolikrat take pomohou pri specializovanych problemech diskuzni fora pro dana vyvojova prostredi, net je proste mirne receno nedilnou soucasti...
caca [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2008-09-03 17:34:55
avatar
jak říkáš, jedno bez druhýho nejde...
Dhatz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2008-09-03 18:33:17
avatar
taky důvod proč v commentech na czc nenajdeš moc kompletních recenzí.
bartfox [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2008-09-03 17:41:43
avatar
Mám už několik let předplacený časopis Computer a posezení na WC si bez něho už snad nedovedu představit
terry5 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2008-09-03 17:48:53
avatar
Taky jsem ho kupoval. Ale od té doby, co mi chodí komunistické Haló noviny, vytírám si s nima.
Dhatz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2008-09-03 18:29:11
avatar
nemám čas ani cash na tiskoviny. nebudu se omezovat jen kvůli toho že je to vytištěno. správně, budoucnost je to jediné co ukáže.
Neznámý  2008-09-03 18:30:34

Computer už pár let nekupuju a když si ho chci přečíst,tak si skočím do knihovny.Navíc tam je spousta dalších,který kvalitní alternativu na netu ani nemaj.
Klamath [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2008-09-03 23:22:06
avatar
Mno ja to resim s wc tak, ze se malem po..... u dd a pak si jen na par sekud posedim na mise . Tiskoviny kupuju jen obcas. Jejich jedina vyhoda je DVD, kde se obcas najde neco uzitecneho. Navic na netu je to vzdycky driv nez v psane verzi. Ale asi pokud bych musel jezdit MHD tak bych si zase zacal kupovat
Derryk [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - RSS 2008-09-04 00:50:07

Je k dispozici RSS kanál, který by nezasílal odkazy na články pokračujícící na CDRHARD.CZ ? Odebírám RSS jak z CDRHard.cz tak i z DWORLDu (a spusty dalších HW orientovaných stránek) a štve mne když po kliknutí na odkaz z RSS najdu informce + odkaz na zbývající odkaz článku, který jsem již četl.
rommel [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Časopisy 2008-09-04 10:22:59

Taky jsem si jednou předplatil Computer a PCWorld. Škoda peněz. Zajímavých článků málo, podezřelých a na půl reklamních dosti. Recenze jsou málo podrobné a zaměření časopisu mnohdy příliš široké a rozplyzlé. Celkově mi však nejvíce vadí naprosto nehorázná cena. Platit předplatné 750-1000 Kč ročně za časopis s přílohou, ze které nic nepotřebuji je jaksi na dvě věci. Cen a stánku od 60 do 165 kč je snad již jen vrchol drzosti.
Neznámý  - Souhlas Computer je zoufalost 2008-09-04 21:24:41

Dřív jsem ho kupoval pravidelně, ale jejich MEGA,GIGA recenze, je to nejtrapnější co může být. Oni totiž porovnávají výrobky od např. 3000-15000, takže objektivita 0.Ale hlavně, že se vlk nažral a koza zůstala celá. Je to časopis o počítačích, ale těch stránek o foťácích a jiných nesmyslech to je až k nevíře. Přitom v Computer presu do kterého časopis Computer patří vychází samostatný časopis Foto video. Nejtrapnější jsou recenze právě megarecenze na foťáky, kdy vyhrávají největší inzerenti v časopisu Computer. Prostě tenhle plátek po "slevě" nejtrapnější trvzení všech dob tvůrců Computeru z 60-80 Kč nepřekročí práh mého domu. Je to smutné, ale Computer je dávno za zenitem a pouze skomírá až do nejtrapnějšího konce.
573v0 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2008-09-07 22:38:04
avatar
Odporúčam korektorku textov Nemám nič proti slovu "trápny" ale čítať ho v každom riadku....stráca to svoje čaro...
AceBob [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2008-09-20 15:40:34
avatar
lol, mno ja osobne si myslim ze papirove časáky mají svoje kouzlo,které se strácí s jejich cenou Ale jinak jim fanďím (dostanu na týden ve škole 600 a 200 nedám za časák přece). Web má výhodu zpětné odezvy v diskuzích, což je sranda číst ,tolik rozdílných názorů na jednu věc se těžko hledá
Strike [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2008-09-04 14:22:07
avatar
Bohuzel vsechno je o penezich a kvalita je vetsinou nevalna.Pro prehled mi staci sledovat par ceskych a svetovych IT serveru,ale nezaplatil bych ani za jeden,vcetne toho,do ktereho pisu prave prispevek
Level5 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Časopisy 2008-09-04 19:18:42
avatar
Já osobně si jako jediný časopis kupuji TopGear, protože jsem přeci jen nevýdělečný student a platit třeba 350 korun měsíčně za tři časopisy je nad moje možnosti. Jinak v oblasti IT preferuji taktéž weby protože nic nestojí, informace jsou tam rychleji a jak bylo napsáno v článku, v diskuzi se ukáže jestli autor mluví pravdu.
Krtek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Herní časáky 2008-09-06 13:51:10
avatar
Já si občas koupim nějakej ten herní časák s origo hrou. Pak to čtu na záchodě ale poslední dobou ani nemam co číst, prostě mně to nebaví. Asi už sem z toho hltání recenzí vyrost. Naposledy mně to bralo v Excaliburu. Nebejt těch her tak to nekupuju vůbec.
Ale nespornou výhodu maji papírový časáky v čitelnosti. Ještě pořád nemáme tak velký monitory abych si v klidu zobrazil a přečet celou stránku časopisu. Až bude běžný 30" LCDčko tak snad nastane doba rozesílání PDF časopisů jako to třeba dělá F1 magazín.
iantaris [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2008-09-10 08:22:53
avatar
V dobách, kdy ještě vycházel GameStar, jsem nečetl nic jinéhoJoo to byly časy...Ale co teď? Z pouhého hraní her jsem asi drobet vyrostl a začal se také zajímat o web a HW...HW sekce herního časopisu pro mne začala být dost úzká. Tudíž jsem mu dal sbohem a naplno se ponořil do IT magazínů...od tohoto okamžiku uplynulo několik let a nenapadá mne nic, na co bych si mohl stěžovat;)
Uxmal [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2008-09-18 13:56:27
avatar
Kedysi som tiež mesiac čo mesiac kupoval Level ... ale už som z toho vyrástol a nejaký herný magazín si kúpim iba ak ma náhodou zaujmú priložené plné hry.
AceBob [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Přiložené tituly 2008-09-20 15:43:33
avatar
Bohužel se teď nevidí moc kvalitních přiložených titulů aby mělo smysl si časopis kupovat.
Araya [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2008-09-18 20:14:30
avatar
Mno ja to mam bez problemu, zamestnavatel predplatil Computer a Chip a docela rad si sednu k papirovemu casopisu a obcas najdu slusny clanek.
kozel [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2008-09-18 21:58:45

Já osobně mám předplaceny computer který si prolistuju a přečtu si članky co mě zejímají ale mam to obědnany hlavně kvuli dvd ktere se čas od času docela hodí když potřebuju na rychlo nějake věcičky a nemam čas to stahovat. Tohle bych určil jako výhodu IT časopisů, ale jak již bylo řečeno tak bez internetových IT servru, kde si narychlo projedu a pročtu co je nového, by to nešlo.
Araya [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2008-09-28 16:28:48
avatar
Kozle, hlavně by jsi si měl přecíst něco kde se píše slovo "objednat" to co jsi napsal vypada skoro jako by jsi obědval
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Piranha Bytes, tvůrci Gothic, Risen a Elex RPG her končí
Piranha Bytes, tvůrci Gothic, Risen a Elex RPG her končíÚterý, 09 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 489x
Komentářů: 0
Gladiátor 2 v první dlouhé ukázce!
Gladiátor 2 v první dlouhé ukázce!Pondělí, 08 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 982x
Komentářů: 1
Formule 1 dostane pořádný velkofilm?
Formule 1 dostane pořádný velkofilm?Pátek, 05 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 848x
Komentářů: 0
Satifactory se konečně dočká verze 1.0!
Satifactory se konečně dočká verze 1.0!Čtvrtek, 04 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1157x
Komentářů: 2
Star Trek Prodigy – překvapivě skvělý počin v druhé sezóně!
Star Trek Prodigy – překvapivě skvělý počin v druhé sezóně!Středa, 03 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1438x
Komentářů: 1
Despicable Me 4 – Mimoni zase v akci
Despicable Me 4 – Mimoni zase v akciÚterý, 02 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1419x
Komentářů: 0