Tak ani letos. Svátek PC jménem COMPUTEX, se opět neuskuteční. Kdy a kde se představí novinky? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Středa, 31 březen 2021
altVelké překvapení to není. Za stávající situace by podobný veletrh pořádal jen šílenec.

 

 

 

 

Nejoblíbenější veletrh počítačových nadšenců a firem kolem nich se neuskuteční ani v letošním roce. Loni byl nakonec po snaze odložení na září zrušen bez náhrady. Ten letošní byl sice plánován v tradiční podobě, ale už je všem jasné, že celosvětová situace se nevyvíjí dobře.

Nastalo tedy nevyhnutelné, pořadatelé ohlásili, že ani letos Computex v normální podobě prostě nebude. V Taipei měl přitom odstartovat už 31.5.2021 a rozhodně bychom se na něm nenudili. Protože jde o akci celosvětového významu, kam se sjíždí vystavovatelé a návštěvníci z celého světa, nic podobného si Taiwan nyní neriskne uspořádat. A to přes fakt, že sám Taiwan, ačkoliv má rozlohu zhruba jako ČR a současně 2x větší počet obyvatel, tak dokázal uzavřením hranic, testováním a hlavně včasným nařízením povinných roušek (a obyvateli, kteří nařízení dodržují) odvrátit jakékoliv rozvinutí nákazy.

Je tak neuvěřitelné, že země přímo sousedící s Čínou, která svým utajováním nákazu do světa rozšířila, země s rozlohou ČR a 23 miliony obyvateli, registruje pouze 1030 případů a 10 úmrtí! Ano, čtete správně. 1030 nakažených a 10 úmrtí. Nikoliv denně, ale dohromady od počátku pandemie! Denní průměr případů se dnes pohybuje okolo 3 lidí. Takže asi nepřekvapí, že na Taiwanu rozhodně nestojí o zhoršení situace tím, že by otevřeli hranice pro mezinárodní návštěvníky ze zemí, kde v boji proti Covidu všichni totálně selhali a vedou hloupé diskuse o tom, jestli roušky vůbec fungují. Computex tedy být prostě v tradiční podobě nemůže, i když na Taiwanu udělali vše, aby být mohl. Zbytek světa bohužel.

Pořadatelé tak ohlašují jeho „digitální“ verzi, kde mohou od 31.5 do 30.6 výrobci své novinky pod záštitou Computexu prezentovat. Nicméně neočekává se vysoký zájem. Navíc doba je zlá a uvádění novinek nepřeje. Většina firem stejně mění nuceně své plány a představení novinek načasuje jinak. Pochopitelně Computex ve své tradiční podobě je pro mnohé ztrátou, protože setkávání a pozornost které se mu věnuje, je významná. Hlavně menší firmy se občas mohou prezentovat před velkým publikem. Bohužel nezvládnutá situace kolem Covidu, který se v mnoha zemích nechal pozdním zavedením restrikcí rozjet do obrovských problémů, má tak další oběť.

Upřímně, vzhledem k tomu, jak to nejen v ČR ale i jinde ve světě vedeme, začínám se obávat i o Computex 2022 i ten 2023. Pomalé očkování, které navíc má pochopitelně jen omezenou časovou účinnost, stále postupující rozšiřování nákazy díky čemuž se objevují nové mutace odolné proti stávajícím vakcínám a impotentní neschopné vlády a občané nedodržující často vůbec nic (vzhledem k tomu, že politici jsou výběrem a odrazem voličů to nepřekvapí) … to všechno bude znamenat, že se s tímhle relativně ještě ne tak závažným virem, budeme potýkat dalších několik let. A vzhledem k tomu, že je prakticky jisté, že přijdou horší viry a pandemie (protože děláme vše proto, aby přišly) a většina světa není schopna zvládnout ani tuhle, tak fakt nevím.

Kdyby to nebyla taková zbytečná až hloupá tragédie, bylo by to k smíchu. Bohužel neschopní (a současně všehoschopní) dnes z velké části vládnou a podle toho to také vypadá. Dokud jsou dva blbci schopní přehlasovat jednoho chytrého, nemá cenu čekat něco jiného. Best in Covid …

A to letošní Computex mohl být opravdu zajímavý. AMD si mohlo užívat více než zasloužené vítězné kolečko nad doutnajícími (doslova) počítači s Intel procesory. Současně jsme mohli mít krásný vyrovnaný souboj AMD a NVIDIA na poli GPU po mnoha letech. Intel se mohl chlubit velkolepými sliby a plány na další roky, do toho záplavy zajímavých komponent, periferií atd. Poslední 2 roky speciálně zažíváme největší posuny a vývoj a uvádění zajímavých produktů prakticky ve všech oblastech IT/PC za poledních 15 let. A nikoliv díky pandemii, ale díky neschopnosti politiků i velké části občanů a jejich naprosté nezvládnutí pandemie, si to nemáme čas ani možnost vlastně užít … :(

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Sephinothf [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-04-01 17:33:28
avatar
Prázdné výstavište, prázdné pulty,...
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
AMD SAM vs NVIDIA BAR – jaký je přínos v praxi?
AMD SAM vs NVIDIA BAR – jaký je přínos v praxi?Středa, 14 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 321x
Komentářů: 0
Army of the Dead – trailer ze zombie filmu Zacka Snydera
Army of the Dead – trailer ze zombie filmu Zacka SnyderaStředa, 14 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 266x
Komentářů: 0
NVIDIA RTX 4090/4090 Ti otestovány
NVIDIA RTX 4090/4090 Ti otestoványÚterý, 13 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1444x
Komentářů: 2
Age of Empires 4 se představuje v herních záběrech!
Age of Empires 4 se představuje v herních záběrech!Pondělí, 12 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1460x
Komentářů: 9
Path of Exile 2 servíruje záběry z hraní
Path of Exile 2 servíruje záběry z hraníPátek, 09 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1795x
Komentářů: 2
Mass Effect Legendary Edition – REMASTER verze ukazuje změny!
Mass Effect Legendary Edition – REMASTER verze ukazuje změny!Čtvrtek, 08 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1493x
Komentářů: 5