AMD by rádo vydalo Radeon RX 6600 – karty existují, ale vydat levnou grafiku je dnes problém. Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Čtvrtek, 09 září 2021
altVydat dnes cenově dostupnou kartu a cenově dostupnou ji udržet? Prakticky nemožné.

 

 

 

 

AMD se hodně snažilo s Radeon RX 6600 XT a dle údajů obchodníků a distribuce je to s velkým náskokem nejprodávanější karta v době svého uvedení na trh, v celé stávající generaci grafik. Chodí jich z výroby do distribuce největší množství, šlo o nejlepší uvedení a AMD s výrobci se opravdu maximálně snažily, aby ty karty existovaly i poblíž těch doporučených cen. Bohužel jak víte, situace na grafickém trhu se opět komplikuje. Další rozšiřování výroby už není v tuto chvíli možné. Další kapacity jednoduše neexistují. Chybí i komponenty pro výrobu karet samotných, speciálně napájecí komponenty, mosfety, kondenzátory atd. Výroba vlastních GPU čipů je v současnosti skoro ten nejmenší problém na čem to všem ztroskotává. Do toho COVID s nebývalou silou opět útočí a v Číně uzavírají továrny i distribuční oblasti kvůli šířící se pandemii, což výrobu a dopravu ještě více komplikuje.

A tak obchody s grafickými kartami opět zejí prázdnotou, i když dodávky karet jsou stále větší než velké. Speciálně u RX 6600 XT jich chodí ze všech současných modelů aktuální generace karet z distribuce nejvíce. I tak to nestačí na udržení jejich doporučených cen, kdy obchodníci a překupníci je opět šponují. A tak ceny místo 10 tisíc, startují blízko i 20 tisícům. Pokud máte štěstí a zabrousíte na nějaký obchod, když zrovna přijde zásilka nových karet, tak se dá RX 6600 XT koupit kolem 12 – 13 tisíc, ale je to prostě o štěstí. V žádném případě nemáme situaci, na jakou jsme byli léta zvyklí. Tedy výběr z desítek modelů karet, všechny skladem, ihned k odběru a výrobci o nás zákazníky bojovali. Takový stav věcí není a hned tak se podle všeho nevrátí …

  • Uvedení Radeon RX 6600 bez XT je v plánu …

Proč o tom mluvím. AMD má v záloze ještě levnější Radeon RX 6600 bez XT. Tedy opět NAVI 23 model, ale s méně aktivními jednotkami a nižšími takty i TDP vůči RX 6600 XT v plné verzi. To ale asi nikoho nepřekvapí. Stejně tak asi nikoho nepřekvapí, že výrobci karet mají nereferenční modely RX 6600 dávno připravené k výrobě. A pokud by byl materiál a kapacity, už by ty karty dávno byly na trhu.

Situace dnes ale vyloženě nesvědčí výrobě levnějších grafických karet. Kapacity výroby čipů jedou na doraz a není stále dost ani pro ty velké čipy, takže vyrábět malé levnější se moc nehodí. To platí i o nutných komponentách pro grafické karty jako celek, kdy jednoduše tyto stejné materiály a komponenty se používají i na dražší karty, a není toho dost pro všechny. Navíc ceny všeho letí tak rychle nahoru, že vyrobit vlastně levnou kartu tak, aby levná skutečně byla, je dnes prakticky nemožné.

Mnozí stále nemohou překousnout oficiálních 379 dolarů (10 tisíc) za RX 6600 XT. Ale ta cena je stále velmi příznivá vzhledem k situaci. A víte, že ani tak ji není lehké v praxi dosáhnout a udržet. I tak je Radeon RX 6600 XT jediná karta z aktuální generace RX 6000/RTX 3000, která se letos poblíž své oficiální doporučené ceny, v reálném prodeji a dostupná skutečně objevila. Žádná jiná karta, natož konkurenční model RTX 3060, se za své doporučené ceny letos nikde neprodávala ani zdaleka. Realita prostě je, že vyrábět levné produkty tak aby byly levné, prostě moc nejde, protože výroba je drahá a vysoká poptávka koncové ceny ještě navyšuje.

AMD stále počítá s uvedením RX 6600 bez XT, ale podle toho, co jsem slyšel, půjde o mnohem menší uvedení než v případě RX 6600 XT. Důvod možná některé překvapí. RX 6600 XT a 6600 bez XT je fyzicky vlastně stejná karta se stejným čipem. Liší se jen konfigurace toho NAVI 23 jádra. V případě XT verze má plně aktivních všech 2048 jednotek, v případě nonXT verze se počítá se 1792 jednotkami. 128-bit sběrnice a 8GB GDDR6 zůstane stejných. Potíž je, že AMD nemá moc čipů, které by se pro RX 6600 daly rovnou použít. Obvykle se pro tyto karty používají méně povedené čipy, které nelze použít na těch TOP kartách jako plně aktivní. Jenže NAVI 23 je velmi malý čip a na skvěle zvládnuté 7nm výrobě. Má tak velmi vysokou výtěžnost, že prakticky nejsou „žádné“ nepovedené, či je jich naprosté minimum. Nedává tedy smysl ty čipy uměle zhoršovat a dávat levněji na levnější model. Je to stejná situace jako když nejsou 4jádrové RYZEN 5000 procesory. Jednoduše výtěžnost ZEN3 je tak dobrá, že AMD má drtivou většinu čipů v TOP kvalitě plně funkčních jako 8jádra.

S uvedením RX 6600 se tedy sice počítá, ale půjde asi o hodně omezenou záležitost, pokud to AMD s partnery nenabídne rovnou jen coby OEM model a pro systémové integrátory. A uvedení by mělo proběhnout v říjnu. Oficiální cena by měla být samozřejmě o něco nižší, ale pochybuji že by šla výrazně pod 349 dolarů za stávající situace. Navíc v současném stavu věcí je to vlastně jedno. Doporučené ceny stanovují výrobci nereferencí, a ty jsou výrazně výše vždy proti cenám AMD/NVIDIA. No a ty reálné ceny pro nás zásadně ovlivňují obchodníci a distribuce. A víme, jak to dnes je. Karty stojí 2 až 3násobek doporučených cen běžně.

Rád bych měl lepší zprávy, ale prostě situace je jaká je a nevypadá to na žádné podstatné zlepšení v dohledné době. Spíše naopak. Pokud nespadne poptávka tím, že by se tvrdě zakročilo proti digitálním měnám založených na těžbě, a tedy se plošně nezakáže těžba, což by okamžitě snížilo poptávku po grafikách o dobrých 30-40%, tak se zlepšení nedočkáme. Já vím, že byste rádi viděli RX 6600 XT nebo RX 6600 za ceny, na jaké jsme u mainstreamu byli zvyklí. Ovšem obávám se, že časy, kdy podobné mainstreamové karty stály 5000 korun, jsou historií, stejně jako třeba lístek do kina za desetikorunu nebo zmrzlina za tři koruny. Nepochybuji ale o tom, že se jednou dočkáme opět situace, kdy výroba srovná krok s poptávkou, ale bude to nějakou dobu trvat. Optimisté mluví o roku 2023 …

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-09 17:18:12

Tie karty su lacne, ale mame nenažranych obchodnikoch ktory s nas idu kožu zodrať preto tie 170% marže. Ten isty problem je s inymi komoditami ako zrno, su plne sklady len ho nepredavaju a umelo zvyšuju cenu zrna, až ked cena narastie potom budu predavať a my zakaznici to pekne zaplatime. Same vyhovorky a zaver je jasny zakaznik aby platil viac, vôbec dnes nezaleži na tom kolko ten vyrobok stoji, ale kolko penazi vie obchodnik vytiahnuť od zakaznika.
Shiffty 66 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-10 04:41:41
avatar
Dneska jsem četl, že AMD bude taky napřímo prodávat těžařům karty, co znamená ještě horší dostupnost klasických karet. Na Nvidii taky DD pořád nadává (oprávněně) kvůli tomu, tak jsem zvědavej co AMD, jestli to je pravda.
dafcz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-09 18:49:49

Z několika zde publikovaných článků by se mohlo zdát, že AMD chrlí na spotřebitelský trh strašně moc dedikovaných grafik, no situace je taková, že podíl AMD na tomto poli celý rok klesá a aktuálně stav takový, že ze 100 grafik je 83 od nVidie a 17 od AMD.
Ke všemu se přidávají zprávy, že AMD si začne nechat vyrábět "Headless" modely svých karet, tedy to budou karty přímo a pouze pro těžaře. To znamená další snížení AMD grafik pro spotřebitele, tento krok chce opravdu pochválit!....
Příčiny jsou dvě. AMD si u TSMC objednalo na letošní rok výrazně méně výroby, než konkurence, vzhledem k poptávce jí ani není schopno navýšit (doobjednat). V dalších letech nebude situace lepší, bonitnější zákazníci (Apple, Intel, nVidia) bez problémů AMD přeplatí, protože mají kam šáhnout buď do svých marží a nebo zdražit svoje produkty, AMD má tento prostor o dost menší.
Druhá příčina je, že AMD podcenilo s MS a Sony prodeje konzolí, které "zabírají" velkou část jeho objednané kapacity u TSMC.
To, že u AMD nejde vše podle plánu je jejich přes 2 roky staré oznámení partnerství se Samsungem, už v červnu zde byl článek, že v 07/2021 budou představeny nové produkty Samsungu s SoC řešením Exynos a AMD GPU částí. Realita - máme září, produkty byly představeny v srpnu (jako to bývalo poslední roky) a u obou telefonů je Snapdragon 888, samosebou bez AMD GPU. Bohužel zdroj těchto zjevných nesmyslů se zde v článku neobjevil, škoda.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-09 20:14:15
avatar
z tvého příspěvku by se mohlo zdát, že grafické karty AMD jsou prakticky v úpadku, což je absolutní opak reality ...

1, statistiky které produkují některé statistické firmy ohledně GPU naprosto ignorují podstatnou část GPU, které AMD dodává na trh, ale započítávají vše od Intelu a vše od NVIDIA.

2, podíl AMD neklesá, AMD vyrábí mnohem více GPU než NVIDIA. Ano, některé statistiky ukazují podíl 21:79 dnes, realita ale je, že v případě herních GPU, tedy včetně těch pro konzole, má AMD naopak 3/4 trhu. AMD dosahuje rekordního podílu v mobilní sféře, kde sebrala NVIDIA konečně pár % atd.

3, Ne, žádné těžební grafické karty AMD neprodává ... pokud existují, jde o okrajové zboží z produkce a iniciativy nereferenčních výrobců. NVIDIA dodává drtivou většinu těžebních karet a to oficiálně a přímo ...

4, AMD si neobjednalo méně výroby u TSMC na letošní rok, ale právě naopak. Objednalo mnohem větší kapacity, než jaké kdy mělo a ani tak to nestačí, takže TSMC jí přidělilo ještě část neplánovaně uvolněných 7nm kapacit. AMD má obsazenu drtivou většinu 7nm kapacit TSMC ... navrch má objednané velké 6nm kapacity, které již začalo využívat a 7nm kapacity nikam nezmizí a AMD o ně nemusí ani extra bojovat, protože má u TSMC zvláštní podmínky ... a AMD si za ně také klidně připlatí.

5, Ano, velkou část kapacit GPU stále zabírají ty pro konzole. Ale to jsou také GPU a jedny z mála, které skutečně ve 100% míří k hráčům ;) ... navíc AMD nic nepodcenilo. AMD nemůže za situaci, která ve světě vznikla, ani SONY ani MS netušili, že poptávka po konzolích bude násobně větší ...

6, konzolová GPU jsou pořád RDNA 2 Radeon grafiky, takže je klidně můžeme započítávat do výroby GPU obecně. A realita kterou ignoruješ je fakt, že grafická divize AMD je na rekordech. Rekordech objemů výroby, příjmů, prodejů atd. Ano, AMD je omezeno situací ve výrobě, ale to ostatní taky. AMD neztrácí podíl, grafická divize naopak roste výrazně a RDNA 2 je z velkým náskokem nejúspěšnější a nejprodávanější generace Radeon GPU v historii AMD.

7, Spolupráce AMD se SAMSUNG jde podle pláno. SoC funguje dobře, ani jeho výroba není problém. Problém je všechno ostatní. Dodávky a výroba mnoha základních komponent pro telefony atd. je problém, doprava je ještě větší problém. SAMSUNG tedy rozděluje výrobu, aby využil maximálně omezených zdrojů. Galaxy S22 tedy bude mí jak SnapDragon, tak EXYNOS s AMD varianty a možná tě potěší, že v Evropě budeme mít jen tu AMD ...

Takže asi tak. Ano, AMD doufalo, že v desktopu bude jeho podíl růst rychleji, ale na druhou stranu situace je jaká je, zvedlo výrobu jak mohlo, prodává a vyrábí více než kdy dříve a nemá problém. Zájem o karty je jaký je. Pokud by byla situace normální a NV muselo s AMD soupeřit o zákazníky, situace i podíly na trhu by vypadaly jinak. Pokud by AMD nemělo konzole, tak by klidně dokázalo vyrábět 70% spotřeby PC GPU ... ale konzole má a ignorovat je, jak to dělají někteří statistici, prostě nejde. Současné konzole jsou herní x86 PC, takže se tam ty GPU mají počítat, speciálně když je to jeden z mála produtků an poli výkonných grafik, který ze 100% míří do rukou a užívání hráčů, na rozdíl od velkého počtu desktopových a části mobilních GPU ...

takže ano, AMD chrlí na spotřebitelský trh strašně moc grafik, nejvíce ve své historii ... a GPU pro konzole jsou také grafické karty, které jen některé statistiky ignorují, aby podíl NVIDIA vypadal lépe než jaký na poli GPU skutečně má ...
ala77 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - je mi to u zadele 2021-09-09 21:10:05

Tak si nalejme čistého vína obě společnosti jsou šmejdi snaží se z toho vytřískat maximum je mi z toho nablití doufám, že skončí v propadlišti dějin, což se bohužel nestane, ale zas si to budou lidi pamatovat a doufám, že dlouho
ps: byl jsem fanoušek AMD dnes už ne stejný hovada jak ti zelení šmejdi
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-09 21:54:44
avatar
?!? v čem je AMD stejný šmejd jako NV? Politikou i přístupem jsou jako noc a den prakticky ve všem ... samozřejmě obě se snaží vydělat, ale to je tak jediné, co mají společného to jak a jakým stylem se zcela liší, protože je to o lidech a lidi jsou různí ...

já jsem fanda dobrých produktů za dobré ceny, takže současné situaci se fandí těžko ... na druhou stranu do značné míry za to AMD a NV nemohou (i když jeden situaci aktivně zhoršuje více než druhý) ....
armagedontek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-10 00:23:48
avatar
hmm, to zni skoro jako by sis snad i myslel, ze ty nasobne priplatky navic si priplacis samotnemu AMD a ne tem smelinarum z distribuce a prodeje. achjo
dafcz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-10 00:31:03

Pane Stach, zkusím to znovu, pod článkem o dedikovaných modelech grafik sem tedy dával data o dedikovaných grafikách...již minule Vás hodně trápilo, že něco píšu, ale vy jako kdyby jste reagoval na nějaký jiný text.

ad1) Která firma co ignoruje v podílu dedikovaných karet za Q1 resp. Q2/2021? Děkuji.
ad2) Podíl AMD dle dostupných reportů v dedikovaných grafikách klesá.
ad3) Já sem řekl, že AMD připravuje grafiky pro těžaře, že by z toho uděláte, že "AMD prodává" je bohužel Vaše nepochopení textu.
ad4) Opět nepochopení textu, to že si AMD objednalo více objemu výroby než loni je pravda, já netvrdím opak, já jen říkám, že i tak je to málo, protože jim klesá podíl na trhu dGPU. Je tedy s podivem, že ostatní, kteří rostou na úkor AMD predikují lépe.
ad5) Konzolová grafika mě opravdu nezajímá (ostatně mám jí v Xboxu X), do PC si jí nedám a není o tom ani tento článek pod kterým diskutujeme.
ad6) Započítávejte si ty grafiky kam uznáte za vhodné, můj příspěvek je o dGPU a produkt pro konzole byl zmíněn jen z důvodu dokreslení situace AMD.
ad7) Pokud jde práce se Samsungem podle plánu, proč tedy v červenci nebyly představeny nové produkty Samsungu se SoC s licencovanou GPU od AMD jak jste tady avizoval v červnu? No jednak v červenci Samsung eventy nedělá - od Note 9 byly v srpnu a dávno dopředu Samsung věděl, že nový Exynos do Foldu a Flipu dávat nebude. Co bude v S22 mi velké starosti nedělá, kvůli čipsetu opravdu z Foldu na S22 nepřejdu, ale děkuji za informaci.
AMD mohlo doufat jak chtělo, na nějaké kdyby se v businessu nehraje, to nikoho v tomto sektoru nezajímá, zajímají je čísla a i přes pandemii, logistické problémy a s tím spojené komplikace je vidět, že AMD to prostě zvládá hůř než nVidia (bavíme se o dGPU, pokud to stále není jasné).
Už v lednu jsem zde psal, že situace s dostupností produktů AMD bude po celý rok mizerná a z velké části za to může nasmlouvaná kapacita na tento rok. Je pravda, že jsem podcenil zájem o konzole. I samotné AMD v konferenčním hovoru uvedlo, že zájem o konzole bude po celý rok 2021 stoupat.
A pokud by měl hodně spekulovat (protože přesná data nejsou), tak v případě prodeje 50mil dGPU za rok 2021 (nárůst o 20% Y/Y) a při podílu AMD 18%, tak AMD prodá 9mil Radeonů, nVidia 41mil GF. Když k tomu připočtu konzole, tak těch plánuje Sony prodat 18mil, MS má o cca třetinu horší prodeje Xboxu. Takže 18mil + 12mil = 30mil konzolí a GPU od AMD, přičtu-li k tomu i dGPU ani to na to na nVidii nestačí. :-) Pro pořádek ještě jednou upozorňuji, že to je moje spekulace na základě toho co je známo a že není všechno je zřejmé hlavně u AMD, které se prodeji CPU a GPU v kusech nechlubí. Škoda.
Pěkný večer.
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-10 06:54:26

Ak si si nevšimol AMD už take GPU priamo pre težare ma a to ich vyraba u Global na 12nm a to su 2 čipi RX570 cca za 800€
Podla mna to nieje zly napad ako maš profi karty čo su podstatne drahšie od klasickych, tak profi karty pre težarov a nejak hardwarovo obmedziť ťažbu na klasickych kartach.
Nvidia to urobila softvarovo a kym to fungovalo boli celkom slušne dostupne a to Nvidia karty su na tažbu 2x lepšie ako AMD.
Ak sa AMD na to zamera a nejak to oddeli hračov od težarov, tak ako su profi karty od hernich, bolo by to super.

K tomu podielu, preda sa všetko a Nvidia vyrobila 6x viac samostatnych kariet ako AMD. Vyrobne kapacity u TSMC GPU čipov pre samostatne karty su velmi skromne.
Pravda je taka že aj ked AMD vyraba u TSMC 2x viac ako Nvidia ale Nvidia tam vyraba len Ampere a GPU vyraba u Samsungu. AMD u TSMC vyraba CPU APU PS5 Xbox GPU, preto na poly samostatnych GPU je to v prospech Nvidii 6:1
Janami [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Zlepšení 2021-09-09 22:08:02

Je jasné, že žádné zlepšení situace ke konci roku se konat nebude. Optikou dnešních cen (např. moje MSI Radeon RX 6900 XT GAMING X TRIO je opět za 50) se letní nákupy nezdají již tak špatné. Uvidíme, zda stávající ceny urychlí nástup streamovacích služeb. Upřednostnění pronájmu před vlastnictvím je mezi dnešními mladými lidmi prý velmi populární ...
schali [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-10 16:16:24

Nedávno jsem opět zkoušel NOW, pustil jsem si Valhalu. Pořád je to hodně špatný, ale jak říkáte pro mladé lidi to možná bude stačit, ti se budou muset smířit s mnohem horšími věcmi, které na ně jejich vrstevníci v jiných oblastech chystají.
blackgray [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-10 07:48:16
avatar
A proto jsem pořídil přes aukro GTX 1070 (Gigabyte Gaming Xtreme) za 7550Kč včetně poštovného. Karta dorazila v pořádku a šlape jak hodinky. Doufám, že ještě dlouho vydrží, než se tahle situace přežene.
Ať dodávají firmy rekordní počet čipů / karet a nebo ne, faktem zůstává, že ceny jsou absurdní a dostupnost v ČR tragická. Nejnižší cena, za kterou byla RX 6600XT první den prodeje k dostání, bylo 10199Kč za nižší model od Sapphire. Za mainstream na fullHD v roce 2021 tristní. Od té doby jen těšíme se, cena neznámá, cenu zjišťujeme apod. Sem tam je pár kusů skladem, ale za 17tis. a nahoru. A do toho se na netu objeví fotografie stovek krabic (ještě nerozbalených, v igelitu) a pak racků od nějakého těžaře s RX 6xxxXT, RTX 3xxx. Kde to vzal? Tolik kusů naráz? Je to na p.o.s.r.á.n.í.
Štve mě, že jsem tu 1070ku nekoupil už dva roky nazpět za 5tis. RX 6600 asi o až tak moc vyšší výkon podávat nebude. Jestliže XT verze je mezi 1080 a 1080Ti, čekám, že nonXT verze bude mezi 1070Ti - 1080. Takže i kdyby nonXT měla být v první den prodeje za 9tis., cenově se s ohledem na výkon už nevyplatí. Někde jsem četl, že doporučená cena za referenci má jít POD RTX 3060, tedy odhaduji spíše 299USD, ale spíše nakonec maximálně nastejno 329USD, ne-li víc, jak píše DD. Realita bude ovšem v ČR 16tis. a nahoru
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-10 20:35:06

S tou výdrží bazarové karty na několik let je to loterie.
Ale mohu tě trochu uklidnit. Před půl rokem jsem z aukra pořídil x1950PRO 256 jen tak pro prdel do staré sestavy co jsem po baráku sesmolil. Karta jede jak fík a na staré hry parádička. Je to celkem sranda na čem jsme dřív hrávali a to ta karta má letos 15 let
blackgray [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-11 08:15:17
avatar
Odejít může cokoliv kdykoliv. Já měl v tomhle štěstí. Jediná GK, co mi kdy odešla, byl Radeon 9800Pro, který jsem si nechtěně zničil. Poprvé v životě jsem sundával malý větráček s minipasivem a chtěl ho nahradit chladičem od Zalmanu, aby byla tišší, leč jsem nebyl dost opatrný.
Tahle GTX 1070 vypadá parádně, tak budu doufat. Chvíli jsem koketoval s myšlenkou, že kdyby se objevil RX 6600 na trhu v den prodeje za cenu do 9tis., že bych do toho přeci jen šel a tu 1070ku zase poslal dál. Uvidíme.
Starou GTX 1060 3GB se mi povedlo prodat za 4, takže mě ta 1070 stála 3550Kč.
Derryk [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-10 09:11:38

Překlep:

Citace:
s výrobci se opravdu maximálně snažily
kell_01 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-11 00:27:25

Ja mam takovej napad podme fandit konkurenci mezi NV a AMD a spolecne cekat na novou generaci karet tyhle uz vypadaji vykonove dost blede orezana navi 23 to je tak do pc skolakovi prvniho stupne.

Podme se vsichni na svete naockovat at muze tahle covido-vyrobne-dopravni krize uz konecne skoncit uz to trva nak dlouho.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Fairphone 4 – plně modulární rozebíratelný telefon
Fairphone 4 – plně modulární rozebíratelný telefonPátek, 15 říjen 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 297x
Komentářů: 1
Vychází Back 4 Blood – fakticky třetí díl Left 4 Dead!
Vychází Back 4 Blood – fakticky třetí díl Left 4 Dead!Pondělí, 11 říjen 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 721x
Komentářů: 0
Potvrzeno! GTA 3, Vice City a San Andreas dorazí v Remaster verzích!
Potvrzeno! GTA 3, Vice City a San Andreas dorazí v Remaster verzích!Pátek, 08 říjen 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1718x
Komentářů: 5
Jak vypadá STEAM DECK uvnitř? Nejlepší kapesní konzole?
Jak vypadá STEAM DECK uvnitř? Nejlepší kapesní konzole?Čtvrtek, 07 říjen 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 882x
Komentářů: 1
Vychází FAR CRY 6 – povedená klasika?
Vychází FAR CRY 6 – povedená klasika?Středa, 06 říjen 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1139x
Komentářů: 14
První ukázka z House of the Dragon – navazuje na Hru o trůny!
První ukázka z House of the Dragon – navazuje na Hru o trůny!Úterý, 05 říjen 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1210x
Komentářů: 11