Čeká nás největší grafický souboj historie? AMD Radeon RX 7000 (RDNA 3) vs NVIDIA RTX 4000? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Úterý, 21 září 2021
altV roce 2023 se naplno utkají grafiky nových generací a bude to stát za to!

 

 

 

 

Už souboj současných AMD Radeon RX 6000 a NVIDIA RTX 3000 by býval byl hodně zajímavý. Za normální situace, kdy by grafických karet byl všeobecný dostatek a firmy by tak skutečně musely bojovat o zákazníky co nejlepší nabídkou, byla by řada věcí jinak. Měli bychom zde souboj, jaký si praktiky nepamatujeme od dob Radeon HD 7000 série, spíše déle.

AMD s aktuálními RX 6800/6900 kartami opravdu překvapilo konkurenční NVIDIA, což přiznávají v zákulisí všichni. Nikdo totiž nečekal, že by 6800 XT byla až tak výkonná, a už vůbec se nečekal výkon a vlastnosti RX 6900 XT. Tedy že by NVIDIA skutečně musela využívat RTX 3090, protože RTX 3080 jim prostě nestačí. Sama NVIDIA plánovala 3090 skutečně jen jako okrajový model pro nadšence a neplánovala žádnou velkou produkci. Za TOP herní model označovala RTX 3080 a na ten se chtěla soustředit. Měl na AMD prostě stačit, stejně jako stačily jeho předchůdci. Jenže dnešní AMD je úplně jiné, než to před několika lety.

Za normální situace by NVIDIA navíc měla dost problém to za ty původní doporučené ceny prodat, protože AMD je hodně agresivní. Navíc na straně AMD není jen lepší poměr cena/výkon, což měla vždy, ale v mnoha případech i prostě obecně lepší herní výkon, a hlavně výrazně lepší efektivita, než má NVIDIA.

Ještě zajímavější by to bylo v mainstreamu, kde původní plán AMD počítal s extrémně agresivními cenami pro RX 6700 a RX 6600 série, které jsou prostě technicky výhodnější, efektivnější a lepší řešení, než konkurenční 8nm NVIDIA RTX 3060/3070 série. AMD by navíc šlo s cenami hodně nízko, kdy věřím tomu, že původně měla RX 6600 XT stát cca 279 až 299 dolarů a RX 6700 XT by byla za 379 až 399 dolarů, tedy v obou případech výrazně lepší, než co by nabízela za podobné ceny NVIDIA. Za normální situace ve výrobě a poptávce, kdy by karet tedy bylo dostatek, bychom tu už teď měly největší souboj AMD a NVIDIA za mnoho let. Bohužel, situace je jaká je, ceny jsou všude možně, jen ne normální, karet není přes obrovskou produkci dost atd.

  • Situace se zlepší!

Nicméně stávající situace tu nebude napořád. To vám slíbit mohu. I když nemohu přesně s jistotou říci, kdy se změní. Z aktuálních informací a výhledů je ale zřejmé, že nejpozději v průběhu roku 2023 přijdou ke slovu nově budované výrobní kapacity na čipy všeho druhu, které opravdu zásadně rozšíří kapacity dnes nedostatečné výroby všeho. Dokonce by tak už v průběhu roku 2023 mohla opět nastat situace, že by výrobních kapacit bylo více, než jaká je poptávka, a to i kdyby stávající vysoká poptávka vydržela. Proč je to zajímavé? Protože na konci roku 2022 se představí první RDNA 3 (RX 7000) grafiky od AMD a také LOVELACE (RTX 4000) od NVIDIA.

V obou případě budou používat novou 5nm výrobu TSMC u high end variant, a pravděpodobně 6nm (u AMD) a 8nm (u NV) u nižších variant karet. Rozhodně ale využijí již nových větších kapacit výroby. A v průběhu roku 2023, kdy budou na trh postupně přicházet další a další modely, bychom tak z mnohem většího objemu produkce, mohli opět těžit nejen normální dostupností všeho, ale opět i cenovým soubojem!

  • AMD RDNA 3 a NVIDIA LOVELACE/HOPPER – souboj titánů!

Jedno je ale jasné. Bude to velký výkonový souboj a dost možná největší generační posun v historii. O tom, že AMD chystá velké věci, už nějakou dobu víme. A všechny úniky se stále shodují na tom, že high endová RX 7800/7900 XT série nesoucí nové 5nm čipletové NAVI 31 řešení, bude absolutní monstrum. Co do výkonu má TOP verze RX 7900 XT nabízet 2,5 až dokonce 2,8 násobek výkonu současného TOP modelu v podobě RX 6900 XT!

To samozřejmě dost znepokojilo NVIDIA, která tuhle hrozbu bere velmi vážně. Ostatně už není spokojena ani se současnou situací, kdy opravdu nečekala, že by RDNA 2 bylo takhle dobré. A moc dobře ví, že jediné, co stojí za jejím podílem, je fakt, že AMD prostě nemá kapacity pro výrobu potřebného množství čipů (protože je z velké části váže na výrobu konzolových čipů) a současná poptávka navíc umožňuje prodat všechno všem bez toho, aby se vůbec snažili. Takže NVIDIA naštěstí nemusí s AMD soupeřit v ničem. Soupeření zůstává jen v „akademické“ rovině, v rámci testů a recenzí, ale na současném trhu je úplně jedno jaké jednotlivé karty jsou a která je lepší nebo horší. Prodá se jednoduše hned a úplně všechno, často i za výrazně vyšší cenu, než za co to stojí. NVIDIA ale moc dobře ví, že AMD má v mnoha směrech prostě překvapivě lepší GPU už s RDNA 2 architekturou. Takže zvěsti o tom, co se chystá s čipletovým RDNA 3 na již 5nm výrobě, jí bez přehánění hodně znepokojují. A byla by bláhové si myslet, že NVIDIA je v klidu.

NVIDIA se totiž po mnoha bezstarostných letech, kdy ze strany AMD hlavně ve vyšším segmentu a OEM neměla fakticky žádnou konkurenci, musí opravdu snažit. Žádné šetření si výkonu a schovávání si něčeho do zálohy. Už současné RTX 3000 v mnoha případech musí jet na doraz, nemají prakticky žádný OC potenciál, žádné rezervy a hodně žerou, protože NV prostě musela využít potenciál naplno bez ohledu na ideální efektivitu. A proti 5nm/6nm RDNA 3 generaci, to bude ještě složitější. NVIDIA by sice měla mít k dispozici alespoň částečně stejně dobrý výrobní proces (5nm), ale nebude mít včas čiplety (pravděpodobně), takže v high endu by AMD mohla jednoznačně NVIDIA na nějaký čas porážet.

  • Souboj v mainstreamu nové generace bude mnohem vyrovnanější

Zajímavý souboj bude ale v mainstreamu, kde samozřejmě budou používány nadále monolitické čipy. Situace zde bude mnohem vyrovnanější. I když i u mainstreamových karet se očekává až bezmála 2x větší výkon, než má ta současná generace, takže AMD i NVIDIA budou tlačit věci na maximum. Co bude ale hlavně rozhodovat, jsou prostě kapacity výroby. AMD má využívat kombinaci 6nm a 5nm, NVIDIA zatím jen 5nm, ale je těžké si představit, že by TSMC dala NV větší kapacity než AMD. Ovšem každopádně AMD by mělo mít pro produkci GPU mnohem větší prostor a kapacity, než má dnes. A to by mohlo mít zásadní vliv i na souboj samotný.

Po technologické stránce se také očekává výhoda AMD v high endu, protože má prostě náskok v čipletové technologii. Současně má AMD výhodu spolupráce se SONY a Microsoft na vývoji RDNA architektur samotných, včetně RDNA 3. Ta opět bude používána u dalších verzí a generací nových konzolí. Ze spolehlivých zákulisních zdrojů jasně zní, že AMD bude v mnoha směrech s novou RDNA 3 prostě lepší než LOVELACE. RDNA 3 bude v rasterizaci o něco výkonnější, bude efektivnější a bude těžit i z optimalizací her primárně pro RDNA architekturu, díky její přítomnost v konzolích a vlastně všude. NVIDIA se to bude snažit umlátit většími čipy, hrubým výkonem a tlakem na Ray tracing. I když ten bude u RDNA 3 už také silnou stránkou. Navíc vzhledem k tomu, že s Ray tracing musí prostě počítat hry tak, aby to zvládaly konzole, které mají RDNA 2 a v budoucnu RDNA 3 grafiky, nebude mít NVIDIA zdaleka takovou výhodu, jako dosud, když prakticky každá hra s extra podporou RT, byla dělaná na její RTX, protože jiné grafiky s HW RT jednoduše nebyly. Spoléhat se na výhody DLSS také nebude muset, protože AMD dělá a udělá s FSR obecný průmyslový standard a zdaleka neukázala vše, co tahle technologie dokáže.

NVIDIA se navíc stále potýká s tím, že nedokázala nahradit klíčové lidi, které ztratila v poslední době. Přišla o hlavního technického inženýra, který z velké části stál za technologiemi, architekturami a celkovým stylem a přístupem NVIDIA k technologiím v poslední více než dekádě. Přišla také o hlavního tvůrce samotné RTX architektury a přímo tvůrce DLSS technologií! Oba a mnoho dalších přešli do Intelu. A NVIDIA stále neohlásila žádnou adekvátní náhradu. Tohle se může hodně projevit už u následující generace grafik, kdy NVIDIA prostě nemusí mít v rukávu žádné velké eso, zatímco AMD zdaleka nepředvedlo plný potenciál znovu nastartované grafické divize, kterou dnes brzdí v jasném překonání NVIDIA na trhu jen omezení na straně výrobních kapacit, protože AMD na rozdíl od NVIDIA, nevyrábí jen GPU pro grafické karty, ale hlavní část objemu čipů míří do jiných oblastí.

AMD však nikdy nebylo v takové kondici a stavu, v jakém je dnes. Speciálně grafická divize. RDNA 2 mělo být velkým obratem, návratem AMD do grafického high endu, a je jím ve všech směrech! Více než překonala očekávání. RDNA 3 má pak být podle plánů už přímý frontální útok plnou silou, kdy AMD nechce nic menšího, než uvést na trh nejlepší a nejvýkonnější grafiky vůbec. Bez šetření, bez kompromisů a bez ohledu na to, co bude nebo nebude mít konkurence. NVIDIA nikdy nečelila tak silné a schopné grafické divizi AMD, kterou je nyní. A to se na oba výrobce chystá ještě Intel s jeho ARC GPU. I když ty budou hrozbou hlavně na poli OEM, a především pro dnes na poli OEM dominující NVIDIA, kterou chce Intel vytlačit ze své platformy. Každopádně v roce 2023 by se měla chystat nová architektura Intelu (DG3) a ta už by měla být schopnější, než ARC (DG2) pro příští rok. A tak by souboj RDNA 3 od AMD s LOVELACE/HOPPER od AMD nemusel zůstat jen u těchto dvou, ale přidat se může i Intel. I proto by tak rok 2023 a nadcházející generace grafik, mohla být největším grafickým soubojem v moderní historii grafických karet :).

A zatím vše nasvědčuje tomu, že se máme hodně na co těšit, a současná mizerná situace se v roce 2023 opravdu znatelně změní … tak si držme palce :).

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
potooczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-21 13:36:13

Souboj karet, které si jen tak nekoupíme. Kolega teď kupuje komplet hotovou sestavu jenom proto, aby se rychle dostal ke slušné herní grafice a neplatil za 6700XT oběma ledvinama. A příští rok to nebude lepší. TSMC si prostě ty výrobní kapacity z prstu nevycucá a lepší výrobní procesy do budoucna se všichni perou. Stačí se podívat, jak si jen Apple a Intel zamlouvají velkou část 3nm výroby. 5nm je taky obsazených. Jen tak se něco nepostaví a to ještě do toho může promluvit počasí na Taiwanu.
Richi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-21 14:04:01

Na Taiwanu? K tomu počasí i Číňani.
darksicek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Tak co myslíte? 2021-09-21 16:42:13
avatar
Jaký bude hashrate?
martin.666 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-21 18:12:19
avatar
pokud nebude mít ta karta 512 bit ( nebo vyšší) sběrnici s GDDR6x nebo HBM 3 tak nějak dramaticky vyšší asi nebude než u současné generace bych si tipnul, ale zároveň bych se nedivil kdyby u top Nvidia modelů k nějakému takovému extrémnímu řešení propustnosti došlo bylo by to drahé ale řešení ale Nvidia ví že lidi byli ochotni dát za RTX 3090 v praxi i 2500 dolarů ( jestli ne víc) a tak proč to neudělat pro nějaký ten výkon navíc, díky kterému se dostane na úroveň top RDNA 3 modelů ( možná)
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-22 11:08:12
avatar
na to bych nesázel. Stávající hiend AMD a jeho infinity cache koncept taky není kdovíjak firendly k těžbě a karty disponují tak "jen" 256-bit GDDR6 non-X. No stejně se na nich těží, úplně nejlepší je základní 6800 protože se dá krásně vyladit k nízké spotřebě
EDIT: 6800 je lowend, protože nad ní jsou ještě 2 karty, pořád na to zapomínám (že stojí přes 30 tisíc nehraje roli víme), tak mě to prosím odpusťte, nechtěl jsem zabrušovat do této diskuze, šlo mě jen o to, že čip je na všech stejný 6800/XT/6900
Zubik1000CZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-22 07:09:49
avatar
Žádný. Bude mít omezovač.
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-22 11:02:44
avatar
jojo, známe a víme jak to v praxi na dostupnost karet pomáhá že? Jestli to nebude třeba tím, že je omezen jen nějaký (1) algoritmus a třeba různé kryptoměny používají různé algoritmy??? Nevím, jsem hloupý, asi o tom víte víc než já, dávám jen podněty k přemýšlení
ondris83 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-22 12:41:40

no pokud nemas elektriku skoro zadarmo, tak se ti nic jinyho nez eth nevyplati tezit. ten omezovac u nv funguje, alespon castecne, a ty karty s LHR jsou lip sehnatelny nez jakejkoli radeon. zrovna 6600xt je snad nejefektivnejsi karta na tezbu i pres 128bit a infinity cache. Dava 30+eth/s pri smesnych 50-60W. Takze i kdyz jsou jejich dodavky rekordni jak DD pise, tak drtiva vetsina musi koncit u tezaru. Jinak by jich bylo v obchodech vic a za normalnejsi penize.
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-22 16:35:54
avatar
ano LHR karty jsou "lépe" sehnatelné. Očividně to ale krizi na trhu grafik nevyřešilo, když ani ty nestojí doporučené retailové ceny. Můžeme spekulovat co by kdyby všechny grafiky byly LHR a to je tak vše.

a IMHO pro někoho kdo nakoupil RX580ky 8GB po 2-2,5tis/kus mě nákup nové 6600XT neláká. Ta cena je brutální. Když porovnáš hashrate vytuněné 580ky (cca 100-110W), tak prostě 6600XT je drahý špás za velkou investici, který mě srazí akorát spotřebu. Pro někoho, kdo to nejede ve velkém a má pár rigů na vytápění domu, tak se to prostě taková investice neoplatí, respektive oplatí ale za moc dlouhou dobu, tou dobou už bude dost možná odpálena difficulty bomb. Kamarád plánuje jet dál, já ale 32ETH nemám, takže No-No, pro mě to bude konec a dál už jen sledování vývoje a jednoho dne prodej asi až toho bude dost na instantní splacení domu/hypotéky. Ano vím, jsem jednoduchý, budu litovat atd. ale nebudu - když mám jasný cíl a splním ho = = úspěch
free.dll [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-21 17:08:45

Souboj v co nejvyšší ceně určitě
shipo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-21 17:30:21

Souboj, který hráči neuvidí.
AndyF1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-22 07:57:24

Asi tak nejak. Suboj bude v mining rigoch , superpocitacoch a niekolko malo hernych PC/NTB predanych ako kompletne celky.
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-22 20:25:33
avatar
já bych rovnou přesunul newsky o grafických kartách do sekce "mining" a spojení "grafická karta" bych nahradil "výpočetní karta", "kryptoakcelerátory" a pod." Newska by pak zněla: "Čeká nás největší souboj výpočetních karet (kryptoakcelerátorů) historie? AMD Radeon RX 7000 (RDNA 3) vs NVIDIA RTX 4000?"

No a pro ty co nezajímá mining, tak už by to ani nemuseli číst. Smutné je, že i tak by ta newska byla špatně. Pokud nebude mezi AMD a Nvidia kryptoakcelerátory prospastný rozdíl, tak se stejně prodá vše. Ať si je teda klidně jedna výkonější o 10% než druhá. Hned jak se prodá ta rychlejší, tak se po ní prodá ta pomalejší
PetrCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-21 19:05:11

A zajímá to někoho ještě? Koupit se nedají a když ano tak za nesmyslné ceny.
QWERTY [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-21 19:44:13
avatar
V roku 2023 už bude mať 50% hráčov konzole a ani sa im nedivím. Mainstream aby stál 1000E tak to už je na mozog. Aj ja som musel žhaviť účet a kúpiť predraženú kvôli práci. Záložná sračka GT610 ani nezobrazí 4K. Štve ma to a vrie mi krv keď vidím státisíce grafik v regáloch v hyper skladoch a ťažia popritom sa tam šikmé oči vyškierajú na fotkách.
DandaH [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-21 20:03:37

No já ještě vydržím s 6900XT koupenou za drahé hrachy, to budu ještě rozdejchávat . Morálně mi to přijde prostě OUT ty ceny. A to jsem si dva roky zpátky říkal, že 5700xt sapphir za 12k jako OK a koupil jsem, že nebudu platit přece 2080TI za 30k, když tam takový obrovský výkon navíc nebyl. No a teď mám tohle za 45K . Jako ok, spokojenost co se týče výkonu, nicméně už za 30K by to byla raketa, když jsem chtěl původně 6800xt za dvacku co nešla koupit. Škoda mluvit, o těch nových kartách psát je asi zatím zbytečné, pokud se něco významně nezmění
Tomcat22 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-21 21:09:08

To už je vyhazování peněz mi přijde. 45k za GPU je fakt dost....
DandaH [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-21 21:19:57

je to tak, tím že si mohu odečíst DPH, tak to nebylo takové hrozné, ale i tak. Čekal jsem přes půl roku bez pořádné grafiky a už jsem to prostě nevydržel Před touhle jsem měl z nouze rx570 4GB, jenže na pořádné hraní to nestačí
johny.mnemonic [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-22 08:29:03
avatar
Vždyť jsi psal, že jsi měl RX 5700XT:-O Co se s ní stalo, že jsi skončil na RX 570?
DandaH [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-22 17:48:59

No já ji blbec prodal za 9 tis ještě než vyšly to nové radeony a před tou kryptohorečkou. Jo kdybych tehdy věděl, že potom nepůjde nic koupit, tak jsem si ji nechal nebo později prodal za trojnásobek. Tak jsem přes bazar koupil rychle něco jako zobrazovadlo (tu rx570). No jo ale kdo to mohl tušit že..
Shiffty 66 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-22 23:45:06
avatar
Za 9K? Tak na tom nejsem tak špatně, jak jsem si myslel.
Janami [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-21 22:00:08

Nápodobně, také jsem kupoval 6900XT, dokonce ještě levněji a ještě s obavou, že půjde na podzim cenově výrazně dolů... no a dnes je za 50 (MSI Gaming X). Hodně jsem váhal vůči RTX 3080(Ti), nakonec jsem zvolil Radeon - jsem zvědav, jak dlouho s ním vydržím.
DandaH [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-22 17:54:07

Já jsem se rozhodoval mezi 6900xt a 3080 v té době (TI nebyla). Vyhrál radeon a zatím nelituji. 3090 jsem zamítl rovnou, je sice hodně verzí ale pořád 400-450W fakt nechci Kdo to má rozumně chladit to nevím, mám rád ticho
Janami [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-22 22:11:26

RTX 3080 TI jsem hodně chtěl, ale v době, kdy jsem kupoval, nebyla k dispozici nějaká pro mě přijatelná edice (např. Asus Strix), kterou bych vzal okamžitě. Tj. skončil jsem s MSI 6900 XT. Není to úplně nadšení, ale zase ani velké zklamání. Co víc si přát od karty za 40ku
GeoTech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-22 00:57:32

Ten statement o 2 x vacsom vykone v mainstreame zase zavana totalnym buillshit-om. High-end jasne, tam ten vykon bude kludne 2,5 nasobok ale zatial nikto nehovori o cenach. Podla mna to bude tak ze vznikne "nova" kategoria a cenova hladina pre nieco ako "ultra high-end" s cenou niekde okolo 2-3 tisic $/€. To budu tie karty s 2 - 2.5 nasobnym vykonom v porovnani zu sucanym high-end, len sa nikde nehovori o tom ze aj ceny mozu byt kludne 2-nasobne. Ale to nemusi 99,99% ludi vobec zaujimat. Nasledne u ostatnych existujucich cenovych hladin sa vykon nasklaluje tak aby to bolo 30% - 50% viac vykonu za rovnake ceny, cize ziadny 2-nasobok a podobne utopie.
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-22 06:57:02

A čo si čakal, veď už dnes high-end CPU 5999X stoji cca 5000€ a ten novy s 3D pamaťou 6999X vraj ma stať 7000€
Presnejšie povedane nečakaj že čipletove GPU čo bude obsahovať 2-4x 6900 bude stať 600€
Ukazali sme že sme ochotny platiť ovela viac ako 600€ za RX6800 a teraz trh zisti kde ta ochota platiť viac konči
Nexon [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-23 11:48:27

Čipové sucho a ještě tak dva roky bude. :-(
YORGi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-23 12:22:02

Nečeká. Je úplně fuk jestli bude napsáno "těšíme se" u 6600X nebo 7600X . Stejně tak si mainstream hráči nebudou kupovat grafiku za 20000...
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
God of War vyjde na PC ve vylepšené grafice
God of War vyjde na PC ve vylepšené graficePátek, 22 říjen 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 251x
Komentářů: 2
První ukázka z filmu Uncharted! Spider man jako Indiana Jones
První ukázka z filmu Uncharted! Spider man jako Indiana JonesČtvrtek, 21 říjen 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 420x
Komentářů: 0
Test pořádného ventilátoru pro váš PC - Corsair 50cm!
Test pořádného ventilátoru pro váš PC - Corsair 50cm!Čtvrtek, 21 říjen 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 515x
Komentářů: 1
The FLASH dostává samostatný film – první ukázka
The FLASH dostává samostatný film – první ukázkaStředa, 20 říjen 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 807x
Komentářů: 0
PEACEMAKER – Seriál, o který nikdo nestál?
PEACEMAKER – Seriál, o který nikdo nestál?Úterý, 19 říjen 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 634x
Komentářů: 1
Crysis Remastered Trilogy dorazila na naše PC!
Crysis Remastered Trilogy dorazila na naše PC!Pondělí, 18 říjen 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1126x
Komentářů: 5