EVGA končí s NVIDIA! Populární grafiky končí, protože s NVIDIA se prostě nedá spolupracovat Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pátek, 16 září 2022
altŠokující zpráva, která rozhodně překvapila grafický trh. Konec dlouhotrvajícího partnerství.

 

 

 

 

Ano, čtete správně. Ne, není to vtip ani spekulace. Je to oficiální zpráva od EVGA. Firmy, která byla dlouhé roky prakticky synonymem pro grafiky s čipy NVIDIA. Obě firmy spolupracovaly téměř od samého počátku existence moderních herních NVIDIA grafik, takže tohle je opravdu velká událost.

Rozhodnutí přitom padlo už před několika měsíci, šlo ovšem o přísně střežené tajemství, kdy současně EVGA sondovala, jak moc NVIDIA o její spolupráci a partnerství stojí. Inu odpověď je, že vůbec. Což je vlastně celým důvodem, proč EVGA s NVIDIA grafikami končí úplně. Ale vezměme to popořádku.

  • EVGA končí s grafickými kartami úplně

                                                               – tvoří přitom 80% příjmů firmy!

Na celém oznámení je zajímavý i fakt, že název EVGA doslova znamená Extreme VGA, od samého počátku to byla firma na grafické karty, a ty tvoří 80% příjmů a tedy většinu businessu. Takže pokud EVGA s vážnou tváří oznamuje, že končí s grafickými kartami, znamená to, že přijde o 80% svých příjmů.

Pokud jde o oficiální stanovisko, tak EVGA doprodá postupně stávající RTX 3000 modely, ale žádné další už vyrábět nebude. Ačkoliv firma pracovala na minimálně RTX 4090 a existují prototypy, žádné EVGA RTX 4000 ani jiné budoucí NVIDIA karty s logem EVGA už na trh uvedeny nebudou. Firma dodrží záruky atd. ale žádné EVGA grafické karty nebude od teď vyrábět.

  • Co to znamená?

Že končí jeden z nejpopulárnějších a největších výrobců NVIDIA karet. Populární pro své kvalitní produkty, a hlavně přístup k zákazníkům. Firma současně musí vyřešit, co vlastně bude dál dělat, protože většina zaměstnanců pracovala na grafických kartách. Včetně lidí jako KingPin, specialista na extrémní design pro taktování GPU. Současně firma přichází o 80% svých příjmů, tedy nebude schopna ani zaplatit všechny své stávající zaměstnance.

Přesto šéf firmy říká, že nemá v plánu končit nebo firmu prodávat. A že se prý postará o všechny zaměstnance a převede je jinam. Ale i přes opakované dotazy nebyl schopen věrohodně zodpovědět, jak to vlastně chce udělat. GPU business tvořit drtivou většinu činnosti EVGA, neexistuje nic, co by firma mohla aktuálně dělat, aby to rychle nahradila.

Pravdou ovšem je, že s výjimkou neobvyklého roku 2021 (díky těžařům), příjmy EVGA jako firmy sice byly z 80% tvořeny příjmy z herních grafik, ale ty tvořily jen velmi malou část zisku. Zkrátka za normální situace na trhu bez vlivu těžařů, není výroba herních grafických karet zrovna extrémně výdělečné podnikání, pokud nejste i přímo výrobce samotných čipů. Mnohem větší marže má EVGA dnes z výroby svých zdrojů, které tak nyní vlastně tvoří její hlavní business, spolu se základními deskami. Ovšem ty jsou praktiky zanedbatelné a neexistuje šance, že by na tomhle poli firma dokázala skutečně konkurovat ASUS a Gigabyte.

Stojí za to podotknout, že EVGA si vybrala z pohledu grafického odnikání celkem dobrý čas z něho vycouvat. Ano, přijde sice o 80% svých příjmů, ale pokud propustí lidi, kteří ty GPU dělali, tak se nepropadne ani do ztráty, kam by se dost možná propadla, kdyby pokračovala ve snaze prodávat grafické karty letos a další rok. Situace na trhu je totiž taková, že výrobci musí prodávat RTX 3000 karty dnes se ztrátou, a i tak mají problém se jich vůbec zbavit. A bude hůře. A nové RTX 4000 jim tak vlastně ještě zkomplikuje život, protože mají stále plné sklady RTX 3000, tím spíše že NVIDIA navíc stanoví takové podmínky, že je vůbec otázkou, zda výrobci karet budou mít nějaký zisk s RTX 4000.

Mimochodem EVGA už prý nevyrábí RTX 3000 karty měsíce, protože o konci partnerství informovala NVIDIA už na konci dubna. Přesto počítá s tím, že bude doprodávat a čistit sklady se svými RTX 3000 minimálně do konce tohoto roku. Tak obří má přebytek a problémy se těch karet zbavit. A určitě na tom příliš nevydělá.

  • Bude EVGA vyrábět grafiky s AMD nebo Intel GPU?

Samozřejmě se nabízí otázka, proč EVGA ohlašuje úplný konec svých grafických karet? Proč si nedohodla spolupráci s AMD nebo Intel jako dodavateli GPU. Odpověď na tuhle otázku novináři doslova páčili z firmy dlouho, ale žádné rozumné odpovědi se nedočkali. Šéf firmy vyloženě mlel něco o věrnosti ke „značce“, což nedává smysl s ohledem na to, že důvodem konce EVGA grafik je chování NVIDIA vůči EVGA, tak proč být věrný „značce“?!

Osobně si myslím, že důvodem, proč EVGA nechce o možnosti spolupráce s AMD nebo Intel mluvit, je fakt, že jí nechtějí. Tedy přesněji, Intel by možná zájem měl, nicméně jednoduše nemá co nabídnout. Vedle toho, že už je jen veřejným tajemstvím, že vedení Intelu ukončil vývoj výkonných herních GPU, Intel ani kdyby ve vývoji pokračoval, nebude mít zajímavý a konkurenceschopný produkt proti AMD a NVIDIA ještě mnoho let. Určitě nebude ještě hodně dlouho konkurovat mezi nadšeneckými kartami natož v high endu, což poněkud nesedí ke stylu EVGA grafik. Takže podle mého názoru jednoduše Intel nepředstavuje perspektivního partnera a dost možná EVGA určitě už ví, že Intel na tom trhu s herními GPU dále nezůstane, takže fakticky nepředstavuje ani možnost.

Zbývá tedy AMD. Jenže to podle mého názoru EVGA nepotřebuje. Vlastně spolupráce, pokud by EVGA chtělo mít podmínky, které jí NVIDIA nedala, by znamenalo že by AMD muselo dát firmě podmínky, jaké má její dvorní výrobce, tedy třeba Sapphire, PowerColor apod. Ale to by letití partneři AMD a přímá konkurence EVGA, určitě nebyli rádi. Přibyla by jim konkurence a AMD by si zkomplikovalo život. Konec EVGA NVIDIA grafik a případný přechod firmy na výrobu AMD Radeon modelů, by rozhodně nezvětšil podíl AMD grafik na trhu tak, aby to vyvážilo větší roztříštěnost, a tedy menší část trhu mezi AMD výrobci samotnými. Zkrátka i kdyby EVGA měla zájem vyrábět Radeon grafiky, podle mě nebude mít zájem za stávající situace AMD, protože by si ohrozilo dobré vztahy a spolupráci s partnery jako Sapphire. AMD má několik dvorních výrobců, dělající extrémně kvalitní nereferenční modely grafických karet a dalšího jako EVGA tak vůbec nepotřebuje. Za současné situace by další partner byl naopak spíše na obtíž.

Podle mého se EVGA asi snažila s AMD dohodnout, ale jde prostě o to, co jsem popsal v předchozím odstavci. Takže EVGA jednoduše nemá za NVIDIA čipy náhradu a musí skončit s grafickými kartami, pokud ukončí s NVIDIA spolupráci.

  • Proč to všechno? Proč se s NVIDIA nedá spolupracovat?

Nakonec je tu ještě to, proč EVGA říká, že končí s grafikami, protože se prý s NVIDIA prostě nedá spolupracovat. Firma, která byla prakticky synonymem pro grafické karty s čipy NVIDIA. Firma, která se na grafické karty specializuje a má to přímo v názvu. Bez grafických karet není EVGA nadále E.V.G.A ale prostě jen E. Žádné GPU = žádné VGA. Přitom jde o původního partnera NV, kdy obě firmy jsou spolu od počátku moderních grafik s čipy NV.

Tohle je jako kdyby Sapphire oznámilo, že končí s AMD, nebo ještě přesněji, kdyby Burgerking oznámil, že končí s burgery. Je to naprostý šok, který ovšem reálně na trhu s grafickými kartami moc neznamená. Ano, zákazníci nakupující NVIDIA grafiky přijdou o značku a firmu, která se k nim chovala ze všech firem vyrábějící NVIDIA grafiky asi nejlépe, ale to je tak všechno. NV sama nemusí ztratit žádný podíl na trhu. A o tom to vlastně z velké části je. NVIDIA jedná s partnery jako jsou EVGA způsobem, že jí vlastně otravují a obírají o peníze. A dává jim to jasně najevo.

Přístup NVIDIA k partnerům je naprosto otřesný. Neexistuje jediný výrobce, který by s NVIDIA spolupracoval rád. Vlastně nikdo ji nemá rád. Bohužel protože její grafické karty tvoří 80% dedikovaného trhu, spolupracovat s ní musí. I když je to pro ně hodně nevýhodné a nepříjemné. Pokud by měli možnost a neublížilo by jim to, mnoho firem by s NVIDIA velice rádo nemělo nic společného.

NVIDIA je jedna z nejhorších firem v oblasti PC, pokud jde o jakoukoliv spolupráci. Její šéf stejně jako většina lidí kolem něj, vlastně o skutečnou spolupráci nestojí. Jejich zájmem jsou jen oni sami a představa jejich spolupráce je, že vás využijí. Vy budete dělat a říkat co vám řeknou a způsobem, jak vám budou říkat, a oni budou inkasovat. Máte prostě jen držet hubu a krok. Speciálně výrobci grafických karet by velmi rádi ze spolupráce s NVIDIA vycouvali. Přístup firmy k nim je každou generací karet horší a horší. GPP program, kterým se snažila přes pár lety udělat si monopol a ukrást si pro sebe značky výrobců karet, a nutit je fakticky porušovat zákony, byl takovým začátkem. NVIDIA však pravidelně nechává výrobce v nevědomosti, neříká jím dopředu, kolik nové produkty budou stát nebo jaký budou mít přesně výkon, výrobci jedou naslepo aby pak jako u RTX 3000 zjistili, že NVIDIA stanovila oficiální doporučené ceny, které nejsou schopni dosáhnout, protože u řady modelů byly pod výrobními náklady. Zloba zákazníků tak míří na výrobce karet, kteří za to ale nemohli.

I nejlevnější základní nereferenční edice by museli tehdy výrobci prodávat se ztrátou, aby vyrovnaly doporučené ceny NVIDIA u některých RTX 3000. Jenže NV za to prodávala luxusní vlastně OC FE edice přímo zákazníkům. Ty přitom stály dříve v předchozích generacích o 100 dolarů více, než byla základní oficiální cena reference. NVIDIA prostě přímo konkuruje se svými FE edicemi výrobcům nereferencí. A vlastně jí to nevadí, protože o ty výrobce karet ani nestojí. A dává jim to najevo. U RTX 4000 to bude ještě horší než u RTX 3000. Proto o udržení partnerství s EVGA, NVIDIA ani nebojovala. NV prostě klidně přebere celý business pro sebe, alespoň se nebude muset o zisky a příjmy dělit.

Speciálně situace v tomto roce dostala řadu výrobců grafik pod značný tlak, NVIDIA vytváří podmínky, za kterých prostě výrobci karet nemohou dlouhodobě fungovat, ale jsou zatím v pasti. Ale ani tak by mě nepřekvapilo, kdyby EVGA nebylo jedinou firmou, která spolupráci s NVIDIA v dohledné době ukončí. Chování NVIDIA a jejich zaměstnanců vůči partnerům (ať výrobcům nebo z řad objektivních novinářů) je horší než otřesné. Nicméně část výrobců prostě tu spolupráci potřebuje. Speciálně ti, kteří nevyrábí jen GPU, ale celá zařízení s NVIDIA GPU. Přes otřesné chování, házení klacků pod nohy, nemají za NVIDIA a její podíl na trhu náhradu. AMD ani nedokáže vyrobit tolik GPU, kolik trh potřebuje, aby NVIDIA nahradilo, i kdyby firmy dokázali rychle zákazníky přesvědčit, že AMD je pro ně lepší volba. Navíc NV se samozřejmě nahradit jen tak nenechá. A klidně bude vyrábět své grafické karty sama bez partnerů jako EVGA apod. Jasně demonstruje, že ani největší letitý partner, jakým EVGA byla, jí prostě už dnes nezajímá a o opravdovou spolupráci ve prospěch obou, nestojí …

  • Co bude s EVGA?

Takže jen shrnutí faktů. EVGA končí s NVIDIA grafikami a náhradu za její čipy nemá, takže prozatím končí s grafikami úplně. Což pro firmu specializující se na grafické karty, mající to přímo v názvu a dělající 80% příjmů z grafických karet, je více než jen drobná změna plánů.

Nicméně končit jako společnost nechce. Propouštět prý také ne, což ovšem nedává smysl, když přijde o 80% příjmů a pro velkou část zaměstnanců nebude mít práci, ani je jak zaplatit. EVGA s oznámením že končí s grafickými kartami, jaksi neoznámila, co by tento business mělo adekvátně nahradit, aby udržela svou stávající velikost. A tím aby udržela i odpovídající příjmy i dosavadní počet zaměstnanců. To je asi největší otázkou.

EVGA jako firma přežít může, ale bez grafických karet to nebude E.V.G.A. A hlavně se zdroji, chladiči a základními deskami bude velmi malou firmou z hlediska velikosti příjmů, ale nemusí být rozhodně ve ztrátě, protože herní grafické karty nejsou pro jejich výrobce nijak zvlášť výdělečnou činností. Dokáží generovat velké příjmy, ale jen velmi malé zisky z toho. A to i za normální situace na trhu, natož jaká je a bude dnes. Takže nějaký další business bude muset najít, pokud se chce dál rozvíjet. No jsem zvědav. Co tomu říkáte?

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Dubik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-09-17 00:45:30
avatar
Vesměs je realitou, že každej korporát co ovládá trh napadá mě např. Sony , který si drží prvenství v konzolovým trhu dělá rozhodnutí protizákaznický a na všechny ostatní kašle..
AMD i třeba MS se musí víc snažit , když nejsou v těch oblastech tak úspěšný jako konkurence , proto mají marketing postavenej na tom ,, my jsme ti dobří ´´
NVIDIA moc dobře ví jaký má postavení na pc trhu, takže jí vše projde , tak jako Sony na konzolovým trhu.. asi tak
Frantin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Dotaz - Rad. 6900/50 vs gen.7 2022-09-18 21:15:59
avatar
Ahoj, sorry nepatří to do vlákna, ale potřebuju radu. Blíží se podzim a chtěl bych si o pochmurných večerech zahrát. Proto se na vás obracím s dotazem zdali má cenu čekat na novou generaci Hi-end GK nebo koupit Radeon 6900/6950XT (24k/27k.Kč)? Netuším kdy se objeví generace 7 a jaké budou její startovací ceny. Na produkty v roce 2023 nechci čekat. Aktuálně přežívám na záložní GTX 970, na WOT jěště dobré na zbytek nepoužitelné. Moje PC MB ASUS ROG X570-I / CPU 5900X / RAM 16Gb G.Skill 4300. Monitor Quad HD BenQ EX3501R.
Jedu trošku undervolting, nechci přímotop. Předem děkuji
Davamir [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-09-18 21:58:23

Kup si 6900xt, pokud ti aktuální cena nevadí, budeš mít výkonu dost na dalších min 5 let
Milan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-09-22 11:41:48

ja by som bral 6900 (no XT), velmi jemny undervolting + nastavenie power limitu, a mas vykonnu kartu za velmi slusnu spotrebu
btw. to iste plati aj pre 6800, ale na tu si sa nepytal
GeoTech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-09-17 01:16:21

To by chcelo aby Nvidiu poslali niekam aj vyrobcovia ako Asus, Dell, HP a vyradili ju hlavne zo svojich notebookov. Myslim si ze potom by sa jej pristup hned zmenil.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-09-17 08:39:03
avatar
to se nestane, jak jsem napsal v článku, AMD jako jediná současná alternativa není schopno vyrobit takové množství GPU aby NV nahradilo a NV se jen tak nahradit ani nenechá ...
Davamir [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-09-17 09:08:06

"Neexistuje jediný výrobce, který by s NVIDIA spolupracoval rád. Vlastně nikdo ji nemá rád. Bohužel protože její grafické karty tvoří 80% dedikovaného trhu."

Přímo ukázkový případ toho co se stane jakmile se nějaká firma dostane do skoro monopolního postavení kde je téměř nic neohrožuje.

Je velká škoda že AMD s Radeonem přestalo být agresivní a v podstatě nemají vlastní cenotvorbu... v posledních letech vždy jen počkají až nVidia stanoví nějaké ceny a pak podle toho nasadí svoje tak aby poskytovali o 10-20% lepší poměr cena/výkon.
Sareth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-09-17 15:55:07

Nikdy som od nich nemal žiadnu kartu, tak neviem posúdiť. Zostal som verný osvedčenému ASUS-u (TUF/STRIX + Q-mode bios), ktorý ma nikdy nesklamal. Ten to snáď nezabalí, keď sa pozrie na situáciu na trhu a prognózu slabých predajov.

Predpokladám, že si EVGA spočítala, že keď za "zlatých časov" ledva prežili, tak asi nemajú šancu po skončení ťažiarenského ošiaľu.
maiob [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-09-17 15:41:10

ja som mal od nich este GTX1070 a isla na reklamaciu, prisla nova a ta po chvili isla tiez na reklamaciu, na treti krat mi vracali peniaze ... odvtedy som sa EVGA vyhybal pre istotu, ale nehovorim ze to plati pausalne, mozno len zla seria v tej dobe
blackgray [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-09-17 16:53:31
avatar
Mohla být prostě smůla. Syn pořídil z druhé ruky EVGA GTX 1070 SC před čtyřmi roky a dodnes úplně v pohodě. Bratr má několik let od EVGA GTX 1080Ti a taky v pohodě.
Ale rozumím, též by mě to štvalo a dal bych od takové značky na nějakou dobu ruce pryč.
Belka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-09-17 13:38:46
avatar
kdo nekdy zazil jednani Nvidie na vlastni kuzi ten by mohl vypravet, nejhorsi zkusenost z oblasti psani recenzi co jsem kdy zazil.. Zadny jiny vyrobce se takto nechoval a nechova... Nvidia je doslova jedina... je to smutne ale je to tak
AlmightyCraft [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-09-17 16:38:10
avatar
Tak toto mě velice mrzí a EVGA byli jediné karty nVidia které sem leta kupoval a jejich servis byl vždy perfektní (i když se jim také občas něco nepovedlo, vždy k plné spokojenosti vyřešili a 10let záruka na jejich karty za par USD byla skvělá služba). Vždy sem však litoval že nedělají také AMD karty.
schali [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - evga 2022-09-17 17:10:36

Nemela moc dobrý jmeno a zjevne ani prodeje, v rade 3xxx asi pekne ostrouhali. Skoda, ale zadna velka ztrata to neni.
IAczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-09-18 18:25:38
avatar
Moje nejlepší zkušenost byla se společností Sapphire, kdy všechny GK jsem měl až do jejich prodeje a nikdy jsem je nereklamoval. Teď počkám na 7kovou řadu AMD a když se mi bude líbit tak zainvestuji a nebude to firma ASUS od které mám vše, ale zase by to bylo Sapphire u AMD grafik. Evegu jsem měl 8600GT a taky byla dobrá.
Dudo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-09-18 20:05:49
avatar
kým bola Ati tak všetko Ati, mal som jednu tuším 7850 od Ge cube..tá zanikla inak všetky od Sapphire. Ešte asi v r 1998 som skladal nové PC a mal som možnosť skúsiť niekoľko gpU, pamätí...a prvý a posledný krát som dal do pc nvidiu. Spolu s mojím hW na DV Video to padalo pri každom štarte DV...Od vtedy do pc nesmie žiadna zelená 3,14čovina.
secho [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - záruka u grafik 2022-09-19 07:19:15

Neví někdo náhodou, proč má EVGA a třeba ASRock jen dvouletou záruk u grafik a ostatní výrobci tři? Pro mě to je přece lepší mít delší záruku, než menší. Přece to nemůže být o tom, že si někdo věří a někdo ne.
AlmightyCraft [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-09-19 09:28:34
avatar
Ona EVGA má standardně 3 roky záruky i na levné modely Odkaz(a po registraci i pro zákazníka který koupil např. na alza s 2 roky, EVGA kartám tak věří že za pouhých 1500kč (na jakékoliv ceně tzn i 3090ti) dá dalších +7 to je celkem 10let záruky (třeba zelenej prasák by si za to vzal desetitisíce kč). Naopak servis přímo EVGA je něco co jiné značky nikdy neposkytoval a další výhodou bylo že pokud člověk koupil jejich kartu měl 90 dní pokud vyšel nástupce jen za rozdíl ceny přejít na lepší model. A to nebylo vše jejich podpora byla vždy absolutně parádní (krom doby crypto horečky, ale to nebyla zřejmě jen jejich chyba). Většina lidí zapomíná na to že je to hlavně značka pro USA... (kde tedy opravdu jela výrazně více než "pro" EU značky co známe z našich luhů a hájů

Jelikož GPU EVGA leta řeším ne jen v osobní rovině tak vím jak moc bezvadný měli servis (a to ji nemusím dělat reklamu neboť končí), kdo evga reklamoval např přes CzC nebo Alzu většinou bude trpět úplně jinou zkušeností, za tu nemůže EVGA, ale distribuce rádoby velkoobchodů), pro mě je to velký smutek.
armagedontek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-09-19 17:29:48
avatar
Podle me to je jenom o penezich - ze zakona musi nabizet dva roky (u nas) a co ktery vyrobce da navic je sice prima pro zakaznika, ale kazdy ten rok navic jsou pro ne taky naklady navic. Zrejme jim to umoznuje nasadit drobne nizsi ceny. Nejakou roli asi bude hrat i konkretni prodejce, pokud nema spolupraci s danym vyrobcem, tak jeho rozsirenou zaruku vubec nemusi nabizet. Zakaznik si ji ale muze uplatnit naprimo u vyrobce sam - ono je to taky obecne mnohem lepsi varianta, prodejci hw zvlast u nas jsou vselijaci, ale reklamaci naprimo ma uzivatel hlavne rychleji vyrizenou (bez prostrednika - prodejce).
Exorcius [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-09-19 16:36:20
avatar
Nechápu, jak se někdo může zlobit na výrobce čipů, že nechce příliš přeprodávat a chce si spíš nechat zisky pro sebe. Jde o naprosto legitimní krok, který dělali už třeba Ford, nebo Baťa. Je jen na konkurenci, aby dokázala zvýšit kapacity a prokázala, že je lepší. Já už bych si Nvidii nikdy nekoupil a to jsem byl jejich dlouholetým zákazníkem, ale na to si musí prostě přijít každý sám.
Milan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-09-22 11:57:07

kazda firma chce zisky pro sebe, ale zaroven si moze zvolit politiku, ci bude jednat s partnermi ako seberovnymi alebo ako s otrokmi
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Remake prvního dílu Zaklínače bude hodně jiný! Kdy?
Remake prvního dílu Zaklínače bude hodně jiný! Kdy?Úterý, 29 listopad 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 951x
Komentářů: 5
STAR WARS: Squadrons – skvělá hra nyní zdarma!
STAR WARS: Squadrons – skvělá hra nyní zdarma!Čtvrtek, 24 listopad 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1221x
Komentářů: 1
The Witcher 3 s lepší grafikou i FSR 2 již brzy!
The Witcher 3 s lepší grafikou i FSR 2 již brzy!Středa, 23 listopad 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1593x
Komentářů: 5
Praga Bohema nové superauto z ČR stojí 32 milionů!
Praga Bohema nové superauto z ČR stojí 32 milionů!Úterý, 22 listopad 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 1423x
Komentářů: 5
Spider-Man: Miles Morales – další skvělý herní PC port je tu!
Spider-Man: Miles Morales – další skvělý herní PC port je tu!Neděle, 20 listopad 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 905x
Komentářů: 4
Unreal engine 5.1 - masivní vylepšení vizuálu nové generace her!
Unreal engine 5.1 - masivní vylepšení vizuálu nové generace her!Sobota, 19 listopad 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 3257x
Komentářů: 3