Jaká je dostupnost karet AMD Radeon RX 6700 XT? A jaké jsou modely ASUS, GB, Sapphire a dalších? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Friday, 19 March 2021
altVýrobci představili velmi pěkné edice. Bohužel situace na trhu a ve světě je jaká je …

 

 

 

 

Říci, že na grafickém trhu je nyní situace složitá, by bylo hodně hodně zdrženlivé. Bohužel jsou věci, které nikdo ovlivnit nedokáže a mnoho z těchto věcí je přímo zodpovědných za to, jaká je reálná nabídka grafických karet v obchodech. Máme tady další novou jinak zajímavou grafiku nové generace a bohužel stejně jako všechny nedávno uvedené Radeon RX 6000 i NVIDIA RTX 3000 modely, ji postihl stejný osud.

Radeon RX 6700 XT má být karta pro masy, tedy skutečná mainstreamová grafika. Bohužel za současné situace neexistuje na světě ani dostatek výrobních linek, ani surovin a komponent pro výrobu takového množství grafických karet, aby to stačilo aktuální poptávce. Nejnovější obětí situace je tak Radeon RX 6700 XT, jinak opravdu velmi povedená karta. Ostatně co se dá kritizovat na tom, že tenhle nástupce RX 5700 XT za svých 12 999 korun vč. DPH, servíruje i o více jak 30% vyšší výkon, tedy výkon úrovně RTX 2080 Ti, které ještě loni stála trojnásobek? To vše navíc se spotřebou předchůdce a novou sadou nejnovějších technologií RayTracing, FidelityFX atd., kdy současně stejná architektura je i v konzolích Playstation a Xbox a nové hry z toho tak budou díky optimalizacím těžit v dalších několika letech.

Radeon RX 6700 XT 12GB je vynikající mainstreamová grafická karta, což naše recenze a podrobný praktický test jednoznačně dokázaly. Bohužel, přichází za situace, kdy jednoduše není možné vyrobit jich tolik, aby to jakkoliv alespoň vzdáleně stačilo poptávce. Žádných grafických karet není dnes dost. A to z několika důvodů. Ale o tom později. Teď se podívejme, jaké edice si připravili jednotliví výrobci.

  • AMD

Tady je to jasné, referenční Radeon RX 6700 XT jste viděli v naší recenzi. AMD bude tuhle kartu prodávat jednak samo přímo přes AMD.com (nakupování je tam ale možné jen v některých částech světa) a to za tu 479 dolarovou cenu. Na rozdíl od FE edic grafik konkurenční NVIDIA, která je už neprodává ani sama a nikdy je nenabídla do běžného prodeje, budou referenční Radeony tradičně dostupné i s logy jiných výrobců.

Ale jen úvodní dodávky. Samo AMD ale bude prodávat a nabízet dodávky RX 6700 XT pravidelně každý týden a to do odvolání. Výrobci samotní ale již mají vlastní nereferenční edice. Vezměme to abecedně …

  • ASRock

Kromě přebalené referenční verze nabízí ASRock tři vlastní edice. Základní je dvouventilátorový Challenger D.

Prostřední edicí je pak Challenger PRO s větším tří-ventilátorovým chladičem. Tyhle karty by měly být nejblíže té 479 dolarové cenovce reference.

Zatím TOP verzí je pak Phantom Gaming D s 2,5 slotovým obřím chlazením a výrazným RGB. Jeho cena samozřejmě bude výrazně vyšší, odhadem hodně přes 500 dolarů.

  • ASUS

Také ASUS bude nabízet se svými logy referenční verzi, ale primárně se soustředí na své tři modely. Základní verze DUAL bude nejblíže referenční ceně.

Větší TUF Gaming už je luxusnější záležitost.

Zatím TOP modelem pak bude tradičně ROG STRIX s obřím chlazením a výrazným RGB designem s extra zpracováním PCB s OC funkcemi atd. Pochopitelně její cena bude tradičně mnohem vyšší než cena reference.

  • Gigabyte

Se svými modely nebude chybět ani Gigabyte. Také ten má v nabídce referenční design a tři své vlastní verze. Tou základní je ale už tří-větráková EAGLE.

Tradičně prostřední verzí je GAMING OC, což je stejná edice se stejným chladičem, ve které Gigabyte prodává snad všechny současné Radeon a NVIDIA modely. Obě by cenově měly patřit k nejdostupnějším ne-referencím se slušným chlazením.

TOP modelem bude tradičně AORUS, tentokrát v poněkud odlišném provedení nazvaném ELITE s opravdu velkým chladičem a neobvyklým RGB stylem. Jeho cena pochopitelně také bude výrazně nad těmi 479 dolary za referenci, jak je tomu u TOP variant nereferenčních karet obvyklé i v normálních časech.

  • MSI

Společnost MSI si vedle opět referenční verze se svým logem, připravila dvě vlastní edice. Ty pak nabízí ve dvou variantách dle taktování. Základem je nicméně tradiční MECH 2X (MECH 2X OC), s dvojicí velkých ventilátorů. Se svou délkou 247 mm patří k nejkratším modelům RX 6700XT na trhu.

A překvapivě ani jeho GAMING/GAMING X verze nemá tří-ventilátorový design v případě RX 6700 XT varianty. Je ale masivnější a o něco delší, kdy má 279mm na délku.

  • PowerColor

V ČR se bohužel úplně běžně neprodává, ale také se tu nakonec pár karet najde. Je to škoda, protože její design patří vždy mezi nejzajímavější. I tento výrobce má referenční variantu, ale jinak se soustředí na své tři edice.

Základem je nový FIGHTER, s tradičně vyhlížejícím velkým pasivem s měděnými heatpipe a dvojící větších ventilátorů.

Prostředním modelem je pak nový HELLHOUND s výrazným podsvícením a trojicí ventilátorů na mohutném pasivu.

No a tradičně je tu nejokázalejší obří RED DEVIL edice, s masivním téměř 3 slotovým chlazením a úžasným výrazným RGB designem.

  • Sapphire

Tradiční partner AMD si připravil vedle referenčního hned dva své tradiční vlastní modely. Základem je PULSE edice s osvědčeným designem výkonného a tichého chladiče.

Pokud chcete něco výraznějšího, tak je tu nová NITRO+ s delším a mohutnějším chlazením, s trojicí ventilátorů a nechybí ani výrazné RGB.

Právě NITRO+ už máme i v redakci, takže se na ní brzy podíváme v kompletním testu ;).

  • XFX

Noi v ČR jsou nabízeny i modely společnosti XFX. I zde existuje referenční verze a 3 nereferenční varianty. Všechny mají kupodivu velký tří-větrákový design. Liší se tak hlavně některými detaily.

Základem je jednodušší SPEEDSTER SWFT 309.

Pak je tady luxusnější s lepším pasivem a několika drobnostmi SPEEDSTER QICK 319.

No a nakonec nejluxusnější varianta s podsvícením atd. je MERC 319.

  • Závěr - výkon a dostupnost v praxi

Pokud jde o to, která z nich je nejrychlejší, tak “nějakou zvláštní náhodou”, mají prakticky všechny TOP edice stejný maximální boost takt. Ten u reference je solidních 2581MHz. Z nějakého důvodu ale výrobci i u těch mnohem mohutnějších a lépe chlazených OC edic posunuly takt jen o 41MHz na 2622MHz. Prakticky všechny mají tohle boost maximum, na kterém také běžně stabilně běhají (díky výkonu chlazení). Přitom víme, že karta jde taktovat o poznání výše, kdy třeba 2750MHz není žádný problém. Že by snaha zůstat záměrně z dohledu modelu Radeon RX 6800 16GB? :).

Bohužel, pokud některou z těchto velmi pěkných grafických edic chcete, tak v normálních časech by to jistě nebyl problém. Jenže žijeme v době, která je všechno, jen ne normální. V první řadě jsou zde zásadní problémy ve výrobě. A to ani ne tak na straně samotných GPU čipů od AMD, jako především PCB a elektro komponent obecně. Výrobcům všeho, včetně grafických karet, chybí materiál, který normálně stojí centíky. Jenže teď když není, tak prostě bez toho nevyrobíte funkční produkt. Do toho značně zdražily potřebné materiály, speciálně třeba měď. Nad to jsou ještě potíže s dopravou, která je objemově značně omezena a to co lze představit tak běžně 4x dráž než to stojí normálně.

Výsledkem tak je, že výroba grafických karet je brzděna, ovšem zdaleka ne tolik, jak to v obchodech dnes může vypadat. Výroba karet jede ve velkých počtech, potíž je to, co se vyrábí a kdo to kupuje. Někteří výrobci, například NVIDIA se vrhla na výrobu těžařských karet, což v současné situaci pochopitelně ještě více omezuje produkci těch klasických herních, když část toho nedostatkového materiálu NVIDIA spotřebuje an výrobu jednorázových těžařských odpadků. No a pak jde o to, že obrovská část herních karet je predátorsky skupována těžaři. A podle výrobců karet, kdyby prý nekupovali karty těžaři, tak by na tu i jinak kvůli pandemii zvýšenou poptávku ze strany hráčů i stávající omezená výroba stačila. Jenže těžaři skupují karty ve velkém a mnozí obchodníci jim jdou vysloveně na ruku.

AMD a někteří výrobci karet se to tak u RX 6700 XT rozhodli speciálně řešit. Bohužel v posledních měsících a týdnech se i v ČR objevily případy, kdy lidé přímo v distribuci či u významných prodejců, celé dodávky stáhli pod sebe a prodávali ve velkém za úplatek těžařům, nebo dokonce je přes jinou osobu nabízejí karty obratem na bazarech atd. Bohužel ani v případě RX 6700 XT se tomu nepodařilo zabránit, když někteří výrobci naivně poslali karty normálně do distribučního kanálu. Místo ovšem těch 13 000 – 16 000 tisíc korun, co jsou doporučené ceny pro jednotlivé edice počínaje referencí, je tak skalpeři napojení nebo přímo působící v české distribuci a u prodejců prodávají za 28 tisíc. Ty karty jsou a není jich vyloženě málo. Ovšem prodejci prostě za současné situace nebudou dodržovat doporučené ceny a přidávající si na karty 100% marže běžně.

AMD a někteří výrobci karet se tak rozhodli, že nyní v dodávkách budou výrazně preferovat firmy, které staví hotové sestavy, kdy někteří si opravdu hlídají, aby téměř všechny nyní dodávané karty mířily tam, a prodávaly se v kompletu s dalšími komponenty, což výrazně ztěžuje situaci skalperům a těžařům. Ovšem hráči a běžní PC uživatelé mají tak alespoň šanci si něco takhle koupit za normální cenu. Řešení to opravdu není ideální, ale za současné situace se nedá dělat více. AMD prodává svou referenci na svých stránkách za těch 479 dolarů, kdy ale pochopitelně nikdy nemůže stačit poptávce, kterou vytváří těžaři a skalpeři, jež se všemožně snaží k těm dodávkám dostat přes boty vytvářející ohromný počet automatických objednávek apod.

Pokud vás situace štve, nezlobte se ani v případě Radeonu RX 6700 XT na AMD ani na výrobce jednotlivých karet. Ti dodávají karty do distribuce za ceny a podmínek tak, aby se za cenu od těch 479 dolarů mohly koncovým zákazníkům/hráčům prodávat. Jenže lidi v distribuci a obchodníci jsou dnes problém. Ti karty předražují, protože ví, že to stejně prodají a shrábnou celý ten obří nenormální a neférový zisk. AMD a výrobci karet z toho ale ty peníze navíc nemají. Jediné co mají, jsou problémy. Tedy naštvané věrné zákazníky a snížené prodeje i dalších komponent. Protože když si nemůžete koupit novou výkonnou grafiku, nekupujete ani další nové věci pro svůj PC, který prostě nemůžete bez té karty zkompletovat. A věřte, že výrobci začínají být dost naštvaní …

Boj se skalpery a hamižnými obchodníky je ovšem prostě problematický, protože ty karty jinak k zákazníkům nelze dost dobře dostat. Za hlavní problém ale všichni svorně označují těžaře a těžbu digitálních měn. Tam podle mnohých zmizí většina vyrobených karet. Řešení je prostě jednoduché. Zlikvidovat těžaře a těžbu digitálních měn na GPU. A bylo by všechno rázem mnohem lepší. Bohužel bez likvidace těžařů a těžby a nebo skokové ztráty její finanční zajímavosti, není žádná šance, že by se situace nejen kolem grafických karet v dohledné době obecně jakkoliv zlepšila (postiženy jsou třeba i výkonnější zdroje apod.) … jednoduše neexistují výrobní kapacity pro výrobu potřebných komponent a materiálů, aby výroba dotáhla nebo dokonce převýšila nabídku, tím spíše, že těžaři skoupí téměř jakékoliv množství …

Bohužel tahle situace silně poškozuje PC platformu jako takovou, hráče, zákazníky a tím i firmy. A nejen teď ale v dlouhodobém výhledu. Mnozí si to uvědomují, ale co s tím mohou dělat? Bez zásahu úřadů a vlád proti zvěrstvům a zločinu jménem těžba digitálních měn, nebude situace lepší …

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Lawliet [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-19 13:22:01

Úprimne sa mi nepáči stratégia AMD ohľadom ich gpu divízie. V oboch prípadoch vydania nových kariet uviedli na trh nedostatočne celkové množstvo čipov, pre viacero dôvodov, jedným z nich je aj nedostatok výrobných kapacít TSMC a pozícia tejto spoločnosti ako výlučného výrobcu AMD. Veľkú časť týchto kapacít spotrebujú konzoly a na grafické karty neostane toho veľa. Čo v takejto situácii? Myslím si, že minimálne čipy pre xbox sa mohli vyrábať u Samsung-u, ktorého proces je čo sa týka hustoty tranzistorov a spotreby veľmi porovnateľný s TSMC 7nm, čím by sa uvoľnili kapacity pre ďalšie produkty u TSMC. Ku karte len pomerne stručne... Výkon je dosť nevyrovnaný (po vzhliadnutí väčšieho množstva recenzií) a cena od AMD sa mi zdá vzhľadom na výkon prestrelená o dobrých 50 dolárov. V CPU sfére vedie jasne AMD (aj keď tam opäť nevyužíva tento fakt a nedodáva dostatok čipov na trh), ale v oblasti grafických kariet tomu tak nie je a konkurencia má stále silné zázemie v oblasti povedomia u zákazníkov, a preto stráca amd tak dôležité trzne podiely.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-19 13:30:25
avatar
jednoduše neexistuje dostatek kapacit ... AMD dodává na trh rekordní množství svých produktů, ale prostě neexistují další kapacity ... AMD nedokáže přeplatit Apple nebo Qualcomm, aby mu TSMC dalo jejich kapacity .... proč? protože byste nadávaly, že RX 6700 XT by stála 600+ dolarů v základu ...
Lawliet [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-19 13:53:28

Ja som vyštudovaný ekonóm a chápem situáciu na trhu, problémom je skutočnosť, že závislosť na jednom výrobcovi (žiaľ výrobcov s najlepšími výrobnými procesmi je málo) a týmto si AMD zamedzilo ďalší prienik na záujmové trhy. Minimálne sa bojím, že AMD týmto stratilo pozíciu na GPU trhu, kde naďalej stráca podiel na trhu a s príchodom intelu dôjde k ďalším stratám, čo by mohlo viesť k tomu, že AMD zanevrie na tento trh. K finančnej situácii AMD len toľko... Spoločnosť má buď už vyplatený alebo má tesne pred vyplatením svojho dlhodobého dlhú a zisk spoločnosti činil vyše miliardy minulý rok. Časť z toho išla do RnD a výrobných kapacít, ale časť mohla byť vyhradená na zabezpečenie výrobných kapacít u Samsungu, s ktorým dokonca spolupracujú na GPU (to by sa mohlo prejaviť na cene waferov). Ich 7nm proces je hustote a spotrebe porovnateľný s tým od TSMC a práve apu pre xbox nevyžadujú závratne frekvencie a uvoľnené kapacity u TSMC by mohli byt prerozdelenie pre CPU (tie nevyžadujú veľa waferov, sú to malé cipy), ps5 a gpu.

Taktiež sa mi nepozdáva fakt, že do APU pre desktop/laptop od začiatku zen architektúry nedali ine gpu ako vega, RDNA je ďaleko lepšia architektúra z hľadiska efektivity a IPC, a vďaka tomuto stratili pozíciu lídra v igpu oblasti.
fotoba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Má to jednu chybu 2021-03-19 14:33:31

prerobiť návrh pre 7nm od TSMC na 7nm Samsungu trvá asi pol roka(treba použiť samsungácke namiesto TSMC-čkových knižníc)a aj to nebude optimálne, leo návrh nebol robený pred 4 rokmi na Samsung procesy.

A navyše AMD má kapacitu pri základe v roku 2019

2019-100%
2010 -200%
2021 -300%

A kto čakal pred rokom (dodanie od objednávky je 40 týždňov), že to nebude stačiť..
Lawliet [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-19 14:50:54

Rozumiem problematike, ale čo kritizujem je nedostatok diverzifikácie výroby, čo sa im momentálne vypomstilo, keďže sú obmedzený čo sa týka alokácie už spomenutých kapacít. Samsung mohol byť riešenie, keďže glofo nemá lepší výrobný proces. Teraz už musia visc menej nútené prejsť čím skôr na lepší výrobný proces (zen4 a 5nm) alebo dúfať v uvolnenie ďalších kapacít.
fotoba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Diverzifikácia tam je 2021-03-19 16:04:36

Samsung robí RDNA2 pre Exynosy u seba, lebo keby aj tie robi u TSMC bolo by to zlé

Citace:
Samsung chystá vydání SoC s grafikou od AMD na léto
27. 1. 2021

Odkaz

a tieto sa musia už vyrábať.


a k 5nm jednkm má AMD svoj 5nm proces a jednak na ňom testovacie šarže v objeme 2,2x kapacita 7nm vyhradená AMd od Q2 2020


Citace:
TSMC pro AMD vyvíjí 5nm proces na míru
21. 4. 2020

Odkaz


Citace:
04/16/2020
The report mentions that AMD secured production for 20,000 12-inch 5 nm wafers per month starting with the second quarter of 2020

Odkaz


20 000ks 5nm waffreov dáva toľko čipov ako 36 800 ks 7nm wafferov , ktorých c AMD odoberala v roku 2019 15000 ks, v roku 2020 30 000 ks a v roku 2021 45 000 ks .Ak budú predávať aj 5nm čipy na 5nm budú mať nárast produkcie z 15 000 na 91 800 ks wafferov za 3 roky. Ak TSMC plní objednávky, tak je pomerne záhadné, kde tie čipy sú, ak nie je problém s testovaním a púzdrením


A AMD je pre TSMC taký zákazník , že TSMC urobí skoro čokoĺvek, čo vidí AMD na očiach.Citace:
1 wafer:

99 Radeonů RX 6000
566 Ryzenů 5000

Odkaz

len 7nm
566 x 30 000 x12 = 203 760 000 Ryzenov

pri 302 mil. PC predaných v roku 2020 je t obrovské číslo spolu s jeho strojnásobením pri započítaní 5nm pre AMD , alebo ak by išli aj grafiky a bolo to pol na pol tak 1,5-násobením
Lawliet [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-19 17:50:51

Máte v tom chybu, pretože Vaša úvaha sa zakladá na tom, že všetky wafery by boli použité na výrobu zen chipletov, ale to nie je pravda, konzolové apu majú vysoko nad 300mm2, grafické čipy sú ešte väčšie a laptopove apu tiež nie sú najmenšie. A aj klasické CPU používajú viac ako jeden chiplet, epyc dokonca až 8 7nm chipletov. A konzoly využijú väčšinu tejto kapacity, takže to masívne navýšenie odberu waferov je stále nedostatočné.
fotoba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - jasne 2021-03-19 20:04:10

počítal som s tým to bolo len orientačné a toto neprimerané zjednodušeniasom si vedomý, rovnako ako toto, že som neuvažoval s 94% nie 100% výťažnosťou..
FilipAGuy [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-20 11:53:48
avatar
Už to bolo prepočítané viackrát aj s najnovšími informáciami o chybovosti výrobného procesu. AMD vyčlenila z 7nm výroby u TSMC približne 2-3% pre svoje GPU (10-12% CPU, zvyšok konzoly), čo je úplne logické vzhľadom na to koľko zarobia na CPU či konzolách. DD hovorí o rekordnej výrobe no to je trochu inak. AMD síce dodala o 6,2% karier viac ako v minulom roku za to isté obdobie, ale to sa dopredávali RX 5700/XT. Vzhľadom na dopyt je výroba tragická (do konca Januára bolo odhadom vyrobených 1M CPU a 200K GPU). Niektorí výrobcovia nereferenčných prevedení sa ku kartám od AMD v 2020 ani nedostali. Pred začiatkom predaja RX 6700 XT išli dodávky RX 6800/XT na nulu.

Čo sa týka cien tam si môže AMD smelo podať ruku s NVidia. AMD neurobilo absolútne žiadne obmedzenia voči predaju na ťaženie, nehovoriac o tom, že nedokáže ani zabezpečiť predaj referenčných kariet za MSRP. Predajcovia na ktorých je človek odkazaný priamo z webu AMD predávaju referencie aj o 50% viac.

Kým nepôjdu dole krypto meny nič sa nezmení. Konzoly sa budú predávať lebo nebudú grafické karty a grafické karty pôjdu v 99% na ťaženie. Čakám kedy niekto začne ťažiť na konzolách.
fotoba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Tomu celkom neverím 2021-03-20 17:19:57

Citace:
7nm výroby u TSMC približne 2-3% pre svoje GPU (10-12% CPU, zvyšok konzoly),
Citace:
v pátek 29. 1. 2021
Problémy s nedostupností PS5 a Xbox Series X/S mohou trvat déle, varuje AMD
Oficiální čísla prodejů ani jedné konzole neznáme, server VGChartz v rámci shromaždování údajů od obchodů a distributorů odhaduje, že se PlayStation 5 blíží k pěti milionům prodaných kusů (4 945 236) a Xbox Series X/S má mít 2 801 306

Odkaz


To ani náhodou nemôže byť 80% waffreov..
FilipAGuy [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-20 18:01:25
avatar
Samozrejme, že môže. Keď to preložili s finančnými výsledkami tak sa to len potvrdilo. Hlavne to nepočítali “orientačne” ako ty:

“ len 7nm
566 x 30 000 x12 = 203 760 000 Ryzenov

pri 302 mil. PC predaných v roku 2020 je t obrovské číslo spolu s jeho strojnásobením pri započítaní 5nm pre AMD , alebo ak by išli aj grafiky a bolo to pol na pol tak 1,5-násobením”

“ News from TW on TSMC 7N wafer customers. In Q4, AMD is set to use ~120K wafers for console SOCs, ~80K for PS5 + ~40K for SSX! This is ~80% of 7N wafers allocated to AMD in Q4. This console ramp is the main reason for lack of Zen 3 & Big Navi.”
fotoba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Zdroj? 2021-03-22 15:25:16

je kde?

Navšew AMD navyšuje kapacitu 7n wafferov na H2 2021 o 80%
https://www.youtube.com/watch?v=c2asOyi7izE&t=80s

taže v H2 bude produkcia

300*1.80=540% kapacity H2 roku 2019
FilipAGuy [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-23 23:12:29
avatar
Bavíme sa o súčasnosti. Ty už radšej nič nepočítaj. Koniec roka si prepočítaval 2x a ani raz si ani len nepriblížil k realite. Naposledy si to zabil s "203 760 000 Ryzenov
"
rumpeak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-19 13:54:48

Místo toho stojí ne 600+USD, ale rovnou přes 1000$.
StahlGAMING [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-19 14:10:00

hahaha presne
pita [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Scalpeři 2021-03-19 13:45:29
avatar
Ono by aspoň trochu pomohlo situaci kdyby se podařilo odstavit scalpery. Nekupovat od nich nebo je zakázat na bazarech. Když někdo evidentně napíše nepoužitá grafika a že jich má vícero druhů tak to je jasný adept na zrušení inzerátu.
Cena 600+ v dnešní situaci je pořád lepší oproti hyenizmu obchodu a scalperu. Ale i tak si myslím, že by byl nedostatek karet. Není to jen o čipu, ale i další součástky jsou nedostatkové.
Lawliet [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-19 13:55:37

Žiaľ to je problém morálny a stým sa nedá veľa robiť. Určite by bolo vhodné, ak by AMD predávalo na svojom webe produkty aj v Európe a zabezpečilo by tak dostupnosť produktov za msrp.
fotoba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - To ale AMd robí 2021-03-19 14:39:26

že predáva do EÚ, aj CZ aj SK
Odkaz
v ČR Vás to presmeruje na

Odkaz


Akurát ani pre seba nemá AMD dosť. Ale v utorok AMD naskladňuje nové dodávky do toho shopu, a bude to každý týždeň až do odvolania
m@rcus [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Lenže nie pre CZ/SK 2021-03-19 15:13:13

Chybičkou uvedených odkazov je jediná krajina dodania - United States.
Dudo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-21 10:34:13
avatar
no ono to s tou eu vyzerá trochu inak než by sa na ňu amd vykakalo.... Za posledný pol rok brutálne zdražela doprava do eu a hlavne je jej absulútny nedostatok. Apple + covid liečivá v miliónoch kusoch. Napr doprava jedného kontajneru z tw do hamburgu stála minulý rok cca 1300 usd, teraz 7300 +++ , + potrebuješ to dať na kolesá a dopraviť po eu zaplatí to zákazník ale hlavne sa nemusíš dostať k tej preprave. + kôli situácii s covidom sú ďalšie vopruzy s výrobou , logistikou v ázii.
StahlGAMING [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-19 14:18:19

https://pc.bazos.sk/inzerat/122777660/xfx-radeon-rx-6700-xt-qick-core-12gb192-bit-gddr6-hdmi-3xdp.php
tento postihnuty mental bez chrbtice rovno 1500eur pyta za tu osekaninu
blackgray [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-19 19:09:25
avatar

V přepočtu 38 tis.?? No to mě p.o.s.e.r
Laky108 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-19 20:31:06
avatar
Už stiahol na 1300€
Fox_25 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-20 05:26:39
avatar
Je to lidumil.
blackgray [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-23 08:16:04
avatar
Jsem si ze zvědavosti dal hlídáček na Sapphire 6700XT na CZC a přišel mail, že ji měli v nabídce za 20990Kč
mittar [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-20 08:33:30
avatar
No je to dva dny co jsem videl v klasickym eshopu 6900XT za 60k smutne casy alespon pro nakupujici.
Stonkeep [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-19 14:59:16

Obrázky hezký
Kisch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-20 06:44:55
avatar
By mne zajímalo, jestli na tom AMD shopu vůbec někdy někdo Radeon 6xxx zahlédl. A nemyslím tím na obrázku s nápisem Out of Stock Přijde mi to jako že aby se neřeklo, že karty za doporučenou cenu nejsou. I když nejsou.
adal [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-20 10:46:16

Tak AMD teď vyrábí grafik minimum, většina výrobní kapacity byla přesměrována na výrobu chipů pro konzole. A kdyby opravdu chtěli, tak jednoduše odstaví různé přeprodejce a domluví se s výrobcema grafik a prodávají jen přes svůj e-shop.
FilipAGuy [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-20 12:12:04
avatar
Mindfactory.de Week 11

80,68% Nvidia vs 19,32% Radeon
2005 units vs 480 units

RX 6800XT = 210 Units
RX 6900XT = 80 Units
RX 6800 = 80 Units
RX 550 = 60 Units
RX 580 = 50 Units

RTX 3060 12GB = 1170 Units
GT 710 = 190 Units
GTX 1660 Super = 180 Units
RTX 2060 Super = 140 Units
RTX 3070 = 130 Units

Nvidia predala len RTX 3060 viac ako AMD všetkých kariet dokopy. Som zvedavý na Week 12.
mittar [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-20 15:22:01
avatar
jo, AMD se na EU totalne vykaslalo ... vsechno to rve do USA, pak mozna Cina a nekde daleko je EU
pcmaker [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-21 11:30:02

Já bych ten nadpis upřesnil. Jaká je dostupnost grafik AMD? Nvidií RTX3xxx mi projde rukama 200 denně. AMD=0ks. Nevím čím to je, že se po AMD grafikách v česku slehla zem. AMD grafiky nebyly, nejsou a nebudou žádné ani u distributorů, kteří by je rádi dávali alespoň do nových PC, tak jako nové RTX3xxx. Došlo to už tak daleko, že Alza odstranila z filtrování zatržítko Skladem, protože byste viděli jen prázdnou stránku. Takže místo výčtu grafik skladem na vás vyskočí seznam grafik s podtitulkem Těšíme se. Možná by tam mělo být napsáno. "A ještě dlouho se těšit budeme".
free.dll [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-21 12:03:29

Já tam to tlačítko stále vidím, nicméně mi to vyhodí skladem 9 grafik, z toho 6 jsou Quadro a tři GT710
QueenCze [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Má grafika 2021-03-21 11:49:36

Vůbec jsem netušil, že mohu nyní na bazoš prodat svou GTX 1080 buď za stejné peníze co jsem ji koupil (10.000,-) nebo prodat i za víc až 15.000,-. na 4 roky starou grafiku. Toto je absolutně neuvěřitelné, pač jsem čekal, že ji prodám dnes tak za cca 5.000,- max.
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-21 14:58:43
avatar
Sice prodáš, ale budeš bez grafiky, páč kupovat novou jinou na hraní je unreal .. a to nedej bože, když se ti gpu posere a budeš muset reklamovat... max dostaneš prachy zpět, náhradu nemají žádnou
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-21 15:52:43
avatar
To máš ještě "dobrý". Já teď na aukru sleduji jednu Sapphire Nitro+ RX 5700XT a už je na 25tis. Na trh přišla za 12,5tis.

Tu samou grafiku mám a ještě tu mám jako zálohu Sapphire Nitro R9 380X takže když to vidím, tak mám myšlenky tu 5700XT poslat do světa.
Ale mlátí se to ve mě s tím, že nechci podporovat stav takový jaký je. A že je pěkně na pi.u, co si budeme povídat.

Šílený kam ten svět došel. A to ještě není konec.
free.dll [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-22 16:15:37

6700XT skladem za 31k
Odkaz
GOS007 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-24 15:37:02
avatar
A to jsou ještě vtipálci.


Je nám líto,

ale tento produkt je beznadějně vyprodán.

Vyberte si prosím ze související nabídky níže.


No a níže není nic.
pita [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-24 11:04:03
avatar
Tady "pouze" za 800 € - skladem...
Odkaz
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Age of Empires 4 se představuje v herních záběrech!
Age of Empires 4 se představuje v herních záběrech!Monday, 12 April 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 745x
Komentářů: 9
Path of Exile 2 servíruje záběry z hraní
Path of Exile 2 servíruje záběry z hraníFriday, 09 April 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1598x
Komentářů: 1
Mass Effect Legendary Edition – REMASTER verze ukazuje změny!
Mass Effect Legendary Edition – REMASTER verze ukazuje změny!Thursday, 08 April 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1386x
Komentářů: 5
Jupiter’s Legacy – NETFLIX má vlastní superhrdinský seriál
Jupiter’s Legacy – NETFLIX má vlastní superhrdinský seriálWednesday, 07 April 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 887x
Komentářů: 2
Loki – Zatím nejzajímavěji vypadající MARVEL seriál
Loki – Zatím nejzajímavěji vypadající MARVEL seriálMonday, 05 April 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1305x
Komentářů: 1
WRATH OF MAN – nový film, stejný Jason Statham!
WRATH OF MAN – nový film, stejný Jason Statham!Sunday, 04 April 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1285x
Komentářů: 1