Nintendo pracuje na novém SWITCH 2 – místo NVIDIA ale prý přejde na AMD Radeon NAVI Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Úterý, 18 červen 2019
altSpolečnost Nintendo nebude pokračovat s NVIDIA TEGRA a pro novou konzoli zvolí jiný základ.

 

 

 

 

Nintendo SWITCH je určitě mnohem úspěšnější, než se očekávalo. Prakticky poslední klasická kapesní konzole má řadu příznivců a firma pochopitelně pracuje na nové generaci, dokonce prý možná několika konzolích. S čím ale není Nintendo úplně spokojené, je platforma NVIDIA TEGRA a průmyslové zdroje už delší dobu tvrdí, že NVIDIA přijde o NINTENDO, co by partnera. NVIDIA prakticky vzdala vývoj TEGRA SoC pro běžnou spotřební elektroniku, jakou je Nintendo, či vlastní SHIELD. Nedokázala jej prosadit do telefonů, tabletů apod. A žádnou novou generaci nepředstavila a vlastně ani nemá v plánu. Na poli ARM TEGRA se NVIDIA jednoznačně soustředí na AI, moduly pro automobilový průmysl apod. I když ani tady se jí ne vše daří. Nedávno přišla o spolupráci s automobilkou TESLA, která ohlásila vlastní řešení. Každopádně pravděpodobnost, že NINTENDO použije opět NVIDIA řešení pro novou konzoli, je prý prakticky nulová. NVIDIA ale určitě nebude mít radost z toho, kdo by ji měl nahradit.

Nedávno oznámené partnerství mezi AMD a SAMSUNG, kdy společnost SAMSUNG použije Radeon NAVI RDNA architekturu a technologie pro svá SoC, přichází údajně poté, co obě firmy spolu už delší čas spolupracují. Údajně už vývoj první generace produktů SAMSUNG s technologií AMD směřuje do finále. A mezi partnery, kteří mají o novou platformu zájem, je právě NINTENDO. Kromě jiných věcí tím chce Nintendo vyřešit i stížnosti některých vývojářů her, pro které je současný SWITCH limitující i složitější z hlediska portování her, protože všechny ostatní konzole běží na AMD řešení. Přechod na AMD NAVI RDNA architekturu u nového SWITCH 2 by hodně usnadnil věci, protože stejná Radeon architektura pohání i novou generaci XBOX, PlayStation, stejně tak i Google STADIA a samozřejmě bude pohánět i slušnou část nových PC. Vývojáři her tedy mají jasno, co by od nové generace Nintenda očekávali.

Každopádně na příchod nové generace SWITCH si prý ještě počkáme, i když ten současný rychle zastarává, příznivci této platformy jsou početní a hry pro ni stále kupují, dokonce se dočkali portu Witcher 3, který běží v úžasné low grafice v 540p rozlišení při 30FPS. Nintendo tedy zatím neuvede novou generaci, ale připravuje ji, přeci jen nová generace konkurenčních konzolí vytvoří tlak na uvedení lepší generace. Je nepravděpodobné, že by Nintendo chtělo změnit koncept, přeci jen je se SWITCH prakticky bez konkurence na poli klasické mobilní konzole se současnou možností klasického použití u TV apod. Použití nové ARM platformy SAMSUNG v kombinaci s výkonnou AMD NAVI RDNA grafikou by dávalo smysl z mnoha důvodů a AMD by určitě mělo velký zájem vyjít Nintendu vstříc, už jen aby mohlo ještě doplnit slide, že Radeon je už opravdu všude. Osobně ale neočekávám nový SWITCH dříve jak v roce 2021, tedy až po vydání nového Xboxu a PlayStationu. Do té doby bude Nintendo opečovávat současnou generaci, dokonce se prý dočkáme menší verze, ale jinak se stejným základem.

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


 / 15
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
Belka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-19 14:59:29
avatar
rozumny krok Tegra je sto let za opicema a je dost draha.. Tesla uz od tegry taky ustoupila..
Dzmijak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-22 08:04:32
avatar
Je stará ale smutné je, že aj po 5 rokoch od vydania je stále efektívnejšia ako AMD. Čo sa týka Samsungu, tak mobilné grafiky už síce majú vyšší hrubý výkon pri nižšej spotrebe ale architektúra je stále ďaleko za Maxwelom.

Switch je aktuálne najlepšie predávaná konzola, pre Nvidiu teda nebude najmenší problém urobiť osekané SOC s Voltou + A75.
lukeDD [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-19 16:23:29

Toto sú parádne správy, určite by som zamenil svoj aktuálny Switch za Switch Pro alebo II, či ako ho nazvú. Podľa rumorov, čo viem, tak minimálne mini varianta už je v produkcií, takže kto vie, aký čipset bude používať.
Práveže si myslím, že so Switch II/PRO by mali prísť skôr než nový Xbox a PlayStation. Nikto nebude na Vianoce kupovať všetky 3 konzoly naraz a k tomu ešte hry.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
The Outer Worlds se blíží – jaké bude nové RPG od Obsidianu?
The Outer Worlds se blíží – jaké bude nové RPG od Obsidianu?Pátek, 18 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 268x
Komentářů: 0
Red Dead Redemption 2 – takhle vypadá na PC
Red Dead Redemption 2 – takhle vypadá na PCČtvrtek, 17 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1340x
Komentářů: 4
Maleficent: Mistress of Evil v kinech! Slušný
Maleficent: Mistress of Evil v kinech! SlušnýČtvrtek, 17 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 910x
Komentářů: 0
World of Tanks dostal Raytracing. Běží přes Intel a AMD!
World of Tanks dostal Raytracing. Běží přes Intel a AMD!Středa, 16 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1959x
Komentářů: 16
Jungle Cruise – Disney chce další miliardový film!
Jungle Cruise – Disney chce další miliardový film!Středa, 16 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 625x
Komentářů: 0
FORTNITE – návyková vypnuta. Ještě návykovější nová verze je tu?
FORTNITE – návyková vypnuta. Ještě návykovější nová verze je tu?Úterý, 15 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 702x
Komentářů: 3