LG definitivně končí s mobilními telefony? Další firmy neustála nerovný souboj s Čínskou produkcí Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Sobota, 03 duben 2021
altOficiální oznámení prý přijde velmi brzy, ale stěží asi někoho překvapí. LG nemělo šanci.

 

 

 

 

Fakticky pokud draze neprodáváte „značku“ jako Apple, který je navíc hlavně jedinou přežívající konkurencí ANDROID platformy, tak nemáte, co by západní firma žádnou šanci vzdorovat čínské konkurenci. Ta totiž vyrábí a hlavě jako firma funguje za úplně jiných podmínek, kdy při dodržování všech standardů platů, ekologie, ekonomie atd., které platí mimo Čínu, jim prostě jako výrobce konkurovat nemůžete. Ostatně čínská vláda sama bere tuhle oblast jako strategický prostředek k růstu svého celosvětového vlivu, takže maximálně všemožně přímo a hlavně nepřímo podporuje čínské výrobce a umetá jim cestičky, kdy samozřejmě nic podobného jinde nefunguje a fungovat ani nemůže. Maximálně u Korejského Samsungu, ale i tam to má své meze, vzhledem k tomu, že Jižní Korea je demokracie a otevřené hospodářství, kde platí pravidla rovné hospodářské soutěže atd.

Ostatně dnes situace na mobilním trhu dospěla tak daleko, že za Samsung už jsou vlastně kromě Apple, hlavně jen Čínští výrobci, a spolu dohromady už podíl firem z demokratických svobodných států předčí. V poslední době se dokázalo ze hry dostat čínskou vládou a armádou podporovaný HUAWEI jen tím, že mu zamezil v přístupu k výrobě a některých technologiím, takže se firma musela stáhnout. Ale HUAWEI byl prakticky okamžitě nahrazen jinou čínskou firmou s ještě větší státní podporou, ale zaměřením jen na mobily. Takže celkově v uplynulém roce Čínské firmy ještě výrazně posílily na trhu s mobilním telefony.

Jiné značky a výrobci prostě šanci nemají, protože nefungují ve stejných podmínkách a se stejnou státní a zákonodárnou podporou. Takže LG je jen další z mnoha obětí nerovných podmínek na mobilním trhu především. O konci této značky na poli telefonů se mluví už řadu měsíců, firma se prý snažila najít nějakého partnera či udělat restrukturalizaci. Ale nikam to nevedlo. Připomeňme, že LG stojí třeba za telefony jako NEXUS 5 nebo Pixel 2 XL, takže nejde o firmu, co by technicky nedokázala dobré telefony udělat. Bohužel prostě nemůže soupeřit s cenami a podmínkami současné čínské konkurence. Zájem o mobilní divizi prý neprojevil žádný solidní zájemce, a tak firma prý oznámí útlum a konec této divize v průběhu dubna. LG samotné ale nadále bude v mobilní oblasti působit jako dodavatel, kdy je jedním z největších výrobců obrazovek a dalších komponent.

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Don_F3K3T3 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-04-04 17:43:04
avatar
Sony detto... kedysi HTC, Nokia atd. Aj ked Nokia to je trosku iny pribeh.

Inak neviem ci to je cenou.. taky Huawei Mate 40 si slapol dobre k tisic euram. Proste ako keby sa tym molochom Sony alebo LG ani nechcelo vyrobit riaden mobil alebo skorej o tom dat riadne vediet (marketing). Ja osobne napriklad ani neviem roky o nejakom Sony/LG mobile. Vsade len Samsungy a Cinania.

Dalsia chyba napriklad Xperii bola stale ten hranaty dizajn ziadne inovacie.

Ked to vie samsung preco to nevie lg alebo sony? Su to vyrobcovia co si tiez vedia sami vytvorit hardver tak preco to samsung vie a oni nie?
Phosgore [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-04-04 23:09:40
avatar
Hele, zrovna konec LG bych na dravou činu neházel.
LG vyrábělo zhruba od LG G3 povětšinou podprůměrné telefony a občas i pěkné sračky. Buď to bylo zcela nezajímavé nebo nekvalitní. Třeba flex 2 co je tu na fotce měl poruchovost blížící se 90%. Loop of death byl s LG hodně dlouho spojován a obecně důvěra ve značku upadla. A to hlavně u operátorů, což je poněkud porblém.
Navíc když LG něco vymyslelo (quickcircle, knock code odemykání) co se uživatelům líbilo a ostatní výrobci to kopírovali (asus třeba) tak to brzo opustili. Navíc se LG dlouho drželo prémiových cen, které prostě už nebyly nijak odůvodnitelné. Taky LG sralo na uživatele a aktualizce pro jejich top modely vydávalo hodně pozdě pokud vůbec.

Přitom LG kdysi telefony umělo Nexus 5 (byť v první iteraci měl jisté problémy s repráky), skvělá G2 a výborná G3 například.

Ale jak píšu výše, mě jako zákazníka ztratili díky svému přístupu, nikoliv kvůli konkurenci. Prostě nic extra nenabídli a naopak panovaly oprávněné obavy o kvalitu přístroje.

Takže od jisté doby jejich produkci ignoruji a vůbec nevím, co teď nabízí. A prostě mě to nezajímá, protože už mě v minulosti několikrát podělali.
potooczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-04-05 18:01:22

LG bylo za soudobou konkurencí vždy v něčem pozadu. Například model G6 ... ano je to prakticky nezničitelný mobil a vždy v naší rodině sloužil především k nahrávání syna na dovolené v bazénu a ve vodě obecně. Ale když jej dáte vedle soudobého Samsungu, tuším model S8, tak je vymalováno. Jak vezmete do ruky Samsung, tak LG mohlo bojovat jen cenou. Stejně tak ohledně HW, kdy prostě G6 měl S821 čipset a S8 měla S835.
Paradoxně jsem nedávno synovi na hraní místo té LG G6 pořídil zase LG, tentokrát model střední třídy Velvet asi za 10 tisíc a po pravdě to vůbec není špatný mobil. Skvěle padne do ruky, velmi dobrá konstrukce a má v podstatě vše, co by běžný člověk od mobilu očekával, pokud by jej tedy nekupoval jen dítěti na hraní. Čili LG ty mobily umí, když chce, ale prostě pro ně bylo pozdě. Když se podívám, kolik značek to zabalilo před nimi ...
flash666 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-04-06 18:04:21
avatar
konecne to nekdo napsal jak to je... DD asi pouziva telefony jenom tejden pri testovani... ale dlouhodobe nikoliv... nedivim ze je zaslepen a mysli si ze za to muzou cinani...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-04-06 18:13:35
avatar
já také neříkám, že za to mohou čínani ale podmínky kdy prostě LG nemělo šanci konkurovat ... spousta věcí je dáno tím ....
petronias [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-04-05 10:34:21

Šlo by používat kratší věty? Jako věta na 3 řádky není normální.
Richelieu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Hmm 2021-04-05 15:07:26
avatar
Jestli to nebude tím, že vyráběli krámy co nikdo nechtěl. Možná v tom bude i přístup Číňanů. Kdysi šéf Nokie řekl, že zatímco v Nokii ukazují v powerpointu návrh mobilu, tak Číňané už svůj mobil začínají vyrábět.
Bady29 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-04-07 17:40:23

Třeba mě LG telefony vyhovovaly, ale je pravda že moc populární v ČR nebyly, asi špatný marketing. V USA se jim ale docela dařilo.
potooczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-04-05 17:52:58

Je to jen otázka času, když Čína značky sundají i ten Samsung. Jediný, kdo má potenciál se udržet je Apple, protože je to systémem oddělená platforma a Čínské značky nikdy nebudou schopny vydat vlastní zařízení s iOS.
Ale Android svět během 10 let komplet ovládnou a nikdo jiný tam nezbyde.
Problém totiž je, že západní svět má určité standardy v oblasti ekologie, v oblasti pracovního práva a další legislativy ... ale tyto standardy vymáhá pouze po domácích vyrobcích, ale už je neuplatňuje na výrobce dovozových produktů ze zemí jako je Čína.
Tím tyto státy získávají zásadní tržní výhodu, kterou firmy ze západu nejsou schopny nijak pokrýt a zákonitě prohrají.
Tedy západ by se měl probudit a přestat tu ekologii prosazovat u domácích výrobců, ale vyžadovat ji u všech produktů, které vstupují na trh. Přesunout tu odpovědnost na samotný výrobek, aby pak bylo jedno, kde a kdo to vyrobí.
Pak by se ale Německu dost zkomplikoval život, takže k tomu nikdy nedojde. Stačí se podívat, jaké prasárny vznikají v zemích, kde Německo získává a zpracovává nerostné suroviny pro své produkty.
YORGi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-04-06 17:22:29

LG mob. divize končí protože jsou naprosto marní.
1)Neumí telefon vyrobit - moře HW problémů
2)Neumí telefon nacenit - Kdo si koupí za plnou cenu když za měsíc bude o X tisíc levnější ?
3)Neumí telefon propagovat - Kdo někdy viděl reklamu na LG ?

Není to žádné čínské spiknutí ani chyba zákazníka apod. Je to jen a pouze chyba LG.
Bady29 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-04-07 17:33:09

Zase naprosto marní bych neříkal.
Měl jsem asi 4 LG telefony a žádný neměl HW problémy, vynechal jsem teda problematický LG G4. Měl jsem 3x G2 (vždycky mi spadnul a rupnul display takže nešel ovládat) a teď mám G6 kterej i když je ruplej tak je pořád voděodolnej a funguje mu dotyk.
Za to že G6 neměla nejnovější CPU nemohlo LG ale Samsung který všechny vykoupil.
Polovička má V30 a je to krásnej a dobře vybavenej telefon.
Mě osobně mrzí že LG v telefonech končí, byla to jedna z mála firem co měla odvahu zkusit něco nového, ne pořád slepě kopírovat co dělá apple. Navíc měli jako jediní z mála, možná i jediní 32-bit Hi-Fi Quad DAC což uživatelé s lepšími sluchátky ocenili. Vyhovovalo mi i GUI a obecně to přidávali k androidu.
Co mě na nich štvalo byly různé verze stejného modelu pro USA, Evropu a Asii, to byla demence. Pomalé aktualizace mi nevadily, stejně jsou efekty nového OS na starším HW rozporuplné.
Jinak aktuálně taky uvažuju o LG G8s (radši bych bez s jenže ten je jen pro USA). Jaký jiný telefon je voděodlný, má wireless charge a není přerostlý (na výšku je do 156mm)?
Ještě mě zaujal pixel 4a ale vypadá mnohem hůř a není voděodolný, nemá bezdrátové nabíjení.
Takhle opět spějeme k monopolu, nikoli v rámci firmy ale kontinentu (Asie), resp. země (Čína).
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
AMD SAM vs NVIDIA BAR – jaký je přínos v praxi?
AMD SAM vs NVIDIA BAR – jaký je přínos v praxi?Středa, 14 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 323x
Komentářů: 0
Army of the Dead – trailer ze zombie filmu Zacka Snydera
Army of the Dead – trailer ze zombie filmu Zacka SnyderaStředa, 14 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 267x
Komentářů: 0
NVIDIA RTX 4090/4090 Ti otestovány
NVIDIA RTX 4090/4090 Ti otestoványÚterý, 13 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1444x
Komentářů: 2
Age of Empires 4 se představuje v herních záběrech!
Age of Empires 4 se představuje v herních záběrech!Pondělí, 12 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1460x
Komentářů: 9
Path of Exile 2 servíruje záběry z hraní
Path of Exile 2 servíruje záběry z hraníPátek, 09 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1796x
Komentářů: 2
Mass Effect Legendary Edition – REMASTER verze ukazuje změny!
Mass Effect Legendary Edition – REMASTER verze ukazuje změny!Čtvrtek, 08 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1495x
Komentářů: 5