SAMSUNG ukazuje testování skládacího GALAXY FOLD – jedinečný telefon a problém skládání Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pátek, 29 březen 2019
altExistuje celá řada konceptů a nápadů, jak využít skládací displaye a elekroniku. Proč nejsou na trhu?

 

 

 

 

Společnost SAMSUNG nedávno ukázala vůbec první realisticky slušně vypadající a použitelný hotový produkt skládacího telefonu na trhu. GALAXY FOLD se skládá jako knížka a má tedy ohyb uprostřed vnitřního displaye.

Samozřejmě se vyrojila řada spekulací nad tím, co tohle řešení vydrží a zda ohnutí bude znát. Pochopitelně na prototypech znát jsou, trvalo řadu let a mnoho pokusů, než to SAMSUNG zdokonalil tak, aby to mohl prodávat. Asi si ani neumíme představit, jakou práci to dalo.

Tohle je v pravdě revoluční zařízení a první svého druhu, které vypadá minimálně použitelně a bez negativ. Flexibilní displaye existují už spoustu let a používají se také několik generací telefonů. Nicméně dosud to bylo jen na pevně dané ohyby. FOLD je prvním telefonem, který se skutečně skládá. Vnitřní display se kompletně přehne v polovině. A jak asi výrobci potvrdí, problém není samotný display, ale mechanický kloub a elekronika pod tím.

To je důvod, proč na podobná zařízení čekáme už spoustu let. Nápady na roztahovací tablety, skládací elektronické novinky, rolovací notebooky jsou už známé. Výrobci by byli schopni vyrobit takové zařízení ve funkčním prototypu, ale problém je masová výroba zařízení určeného do běžného provozu. GALAXY FOLD je prvním takovým řešením od velkého výrobce a SAMSUNG si tedy musí být zatraceně jistý tím, že to něco vydrží.

A také to důkladně testuje. Uveřejnil, jak to celé probíhá. Řešení musí vydržet 200 tisíc překladů, tedy simulace zhruba 100 překladů denně po dobu 5ti let, což je docela konzervativní a realistická hodnota toho, jak bude běžný uživatel podobný telefon používat a s rezervou. Celý jeden test 200 tisíc překladů trvá automatickému stroji 14 dní. Tedy solidní nápor na celé řešení.

SAMSUNG ukazuje, že to tedy má vymyšlené a vyladěné dobře. Přehyb není při zcela otevřeném telefonu vůbec patrný, což je samozřejmě úžasný revoluční výsledek, protože nic podobného na trhu nemáme. Neexistuje žádné běžné zařízení, telefon nebo tablet, který by takhle šel překládat jak list papíru. Samozřejmě jsme velice zvědaví na recenze a osobní zkušenosti. Ale na to si budeme muset ještě počkat. Tenhle 4,6“ a po otevření 7,3“ telefon se špičkovou výbavou dorazí 26.4.2019, zatím nevíme, zda i do ČR. Co ale víme je cena, která bude ohromných 1980 dolarů, tedy nějakých 54 tisíc korun vč. DPH. V tomto případě je ale vysoká cena zcela pochopitelná. Unikátní zařízení s naprosto unikátním, skutečně revolučním a inovativním řešením.

Je ale jen první vlaštovkou z mnoha a určitě nebude jediným na trhu. Rozvoj skládací elektroniky tak může naplno začít a asi se shodneme, že bylo na čase, protože tohle je cesta jak nabídnout skutečně zajímavé a různě vypadající telefony/tablety apod.

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Motto: „Raději později a pořádně, než dříve a blbě“ :). Než začnete diskutovat: Objektivitu a objektivní fakt a názor nelze posuzovat subjektivním dojmem! ;)

Starší články


 / 15
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
Dirtrix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-30 11:43:08

Jako demo technologie to je moc pěkný kousek, ale jestli je to praktické zrovna pro telefon, nevím.
Marně se snažím vymyslet, kde by tato technologie byla opravdu tak užitečná, abych stál o to něco podobného mít.
Oldis [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-30 15:54:55

No uvidíme, lidi to totiž budou rozevírat silou ne na přesně danou polohu ale kam až to půjde, tím vzniknou vůle a buh ví jak ten kloub dopadne.
Btw u rozevřeného telefnu na par zaberech je patrna linka presne uprostřed.
harrym [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-30 21:14:16

Problémů je tam víc, např. displej není logicky kryt sklem či tvrdým plastem, takže displej spíše připomíná displeje starých smartphonů, kde byla taky jakási fólie a ne sklo.
Trace4x10 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-01 17:02:47
avatar
Než vyrobit takový stroj na testování ohybu, nebylo by levnější poslat to třeba do Bangladéše, ať to tam ohýbají zaměstnanci ve směnovém provozu? Přijít na směnu, vzít telefon a neustále ho otevírat a zavírat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Kingrow K1 je e-link telefon co vydrží 2 týdny!
Kingrow K1 je e-link telefon co vydrží 2 týdny!Pondělí, 24 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 730x
Komentářů: 3
Avengers Endgame se vrátí do kin v nové rozšířené verzi!
Avengers Endgame se vrátí do kin v nové rozšířené verzi!Středa, 19 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2644x
Komentářů: 14
Empire of Sin – tahová gangsterka ala XCOM
Empire of Sin – tahová gangsterka ala XCOMStředa, 19 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1295x
Komentářů: 1
Stronghold: Warlords oznámeno – vypadá hrozně!
Stronghold: Warlords oznámeno – vypadá hrozně!Úterý, 18 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1428x
Komentářů: 2
Borderlands 3 - nejlepší hra letošního roku?
Borderlands 3 - nejlepší hra letošního roku?Pondělí, 17 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1835x
Komentářů: 4
Dying Light 2 – působivě vypadající pokračování
Dying Light 2 – působivě vypadající pokračováníNeděle, 16 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1452x
Komentářů: 1