ASUS uvedl kufr SuperPack, TUF GT301 skříň s popruhem a novou verzi VivoStick TS10 miniPC Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pondělí, 24 únor 2020
altPro každého něco. ASUS rozhodně nelze obvinit, že by jen kopíroval ostatní. Jde svým stylem.

 

 

 

 

Hned tři zajímavé novinky za posledních několik dní představil ASUS. Začněme u kufru.

  • ROG Phone II SuperPack

V naší recenzi ASUS ROG Phone, tedy unikátního herního telefonu, se mnoha lidem určitě líbilo to speciální balení, ve které nám novinářům ASUS první i druhou generaci svého telefonu posílal. Dostali jsme prostě velký pevný kufr, který byl narvaný příslušenstvím, jež si můžete k telefonu pořídit.

A tak se logicky objevily dotazy, zda ASUS bude tenhle kufr a kompletní sérii příslušenství nabízet i běžně k prodeji. U první generace se tak nestalo, ale u současného ROG Phone II už ano. ASUS tedy ohlásil tzv. ROG Phone II SuperPack.

Ten obsahuje ve stylovém velmi kvalitním a pevném kufru s kolečky, plnou výbavu s příslušenstvím v aktuálních verzích pro ROG Phone. Konkrétně Pouzdro ROG Phone II - Lighting Armor Case, ROG Kunai Gamepad, Mobile Desktop Dock, TwinView Dock II, WiGig Display Dock Plus a Brašna na ROG Phone.

Je to rozhodně okázalé balení věcí pro telefon, ale kufr se dá použít i normálně jako kufr a zbytek příslušenství je šikovný a dělají z ASUS ROG Phone ten nejlepší Android herní telefon a herní platformu vůbec. Samozřejmě SuperPack není úplně levný. Stojí zhruba 22 599 korun vč. DPH a ano, v ceně není samotný telefon. Rozhodně tedy není pro každého, ale vypadá to, že ASUS nemá nouzi o zájemce, protože úvodní dodávky byly velmi rychle rozebrány. Ale budou další.

  • ASUS rozšiřuje nabídku skříní - TUF Gaming GT301

Nedávno jsme testovali luxusní počítačovou skříň od ASUSu v podobě masivního modelu Helios:

Rozhodně unikátní design a zajímavé zpracování, asi nejvíce jsme se divili tomu popruhu, který je sice praktický, ale vzhled jinak velmi elegantní skříně trochu narušuje. Pro ty z vás, kterým se ten popruh líbí, tak máme dobré zprávy. Popruh je zpět na novém modelu!

A tentokrát ještě výrazněji viditelný. Místo nahoře, je přímo na předním panelu :). Nová skříň ASUS TUF Gaming GT301 je na první pohled výrazně jednodušší než HELIOS model. Ostatně má být cenově dostupnější.

Vnitřní uspořádání, provedení, vše je velmi standardní v současném stylu skříní. ASUS to jen pojal svým stylem pokud jde o vnější design. Přední panel je perforovaný, takže vzduch může volně procházet, CASE má hned 4x 120mm ARGB podsvícené ventilátory, tři vpředu, jeden vzadu. Nevím, kolik bude novinka stát, ale určitě bude dostupnější než velký a luxusní HELIOS.

  • Mini počítač do HDMI ASUS VivoStick TS10 v nové verzi!

Kdysi jsme testovali i tenhle unikátní mini počítač. Má velikost trochu většího USB flash disku a strká se do monitoru/TV do HDMI. Ten původní model TS10 je stále v prodeji. Staví na 4jádrovém Intel ATOM X5 Z8300 má 2GB RAM a 32GB úložiště. Vzhledem k tomu, že byl uvedený už v roce 2017, přeci jen by si zasloužil update.

A ten existuje. Nová verze TS10-B174D sice používá stále ten starý Intel ATOM X5 Z8300 série, ale nově má 4GB RAM a 64GB úložného prostoru. Navíc má Windows 10 PRO místo jen Home. Jinak je ale stejný co do designu i většiny výbavy. Slabinou je podle nás Intel platforma, jeho SoC ATOM prostě není nic moc, bohužel Intel zatím nic nového na tomto poli nevydal (tedy kopíruje situaci jeho procesorů v celé nabídce). Nabízelo by se tedy použití ARM platformy, ale to s Windows 10 zatím  úplně nepracuje. I když tady se právě chystají velké novinky, Windows X si s ARM docela rozumí.

ASUS tedy možná testuje pole a chystá se svůj VivoStick ještě více vylepšit. Každopádně stále zůstává poměrně unikátním řešením, pokud chcete opravdu mini Windows PC na prohlížení internetu a přehrávání multimédií na vaší TV apod. Aktuální model s 2GB RAM/32GB flash je za 3799 korun vč. DPH. Kolik bude stát ta lepší verze a kdy bude dostupná zatím nevíme. Ale existuje …

 


 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
STARFIELD se dočká prvních vylepšení
STARFIELD se dočká prvních vylepšeníÚterý, 19 září 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1177x
Komentářů: 3
Dune: Spice Wars dorazila – pro fandy 4X RTS paráda
Dune: Spice Wars dorazila – pro fandy 4X RTS parádaPondělí, 18 září 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1841x
Komentářů: 2
CyberPunk 2077 vysvětluje první a jediné DLC
CyberPunk 2077 vysvětluje první a jediné DLCPátek, 15 září 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2276x
Komentářů: 2
Horizon Forbidden West vyrazí na PC už letos?
Horizon Forbidden West vyrazí na PC už letos?Středa, 13 září 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1486x
Komentářů: 13
Assassin’s Creed Mirage v herní ukázce nevypadá ideálně
Assassin’s Creed Mirage v herní ukázce nevypadá ideálněÚterý, 12 září 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2637x
Komentářů: 3
Unreal Engine dorazil ve verzi 5.3 – jaké novinky nabízí?
Unreal Engine dorazil ve verzi 5.3 – jaké novinky nabízí?Neděle, 10 září 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2429x
Komentářů: 0