TEST: ASUS ROG Strix Helios – působivá počítačová skříň od ASUSu ideální pro ROG hardware Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Středa, 15 leden 2020
Přejít na obsah
TEST: ASUS ROG Strix Helios – působivá počítačová skříň od ASUSu ideální pro ROG hardware
Exteriér
Interiér
Case v praxi
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

 

  • TEST: ASUS ROG Strix Helios – působivá PC skříň

                                                   od ASUSu ideální pro ROG hardware

Společnost ASUS je výrobcem mnoha komponent a počítačů, a kromě jiného nabízí dnes i počítačové skříně. Jako výrobce PC komponent by měl vědět, co by správná počítačová skříň měla mít. Bohužel obvykle výrobci komponent a základních desek v minulosti nedělali výrazně dobré skříně. Ale doba pokročila, a vypadá to, že tento starý trend se změnil. Samozřejmě asi nikoho nepřekvapí, že vzhledově a celkovým designem tahle skříň padne jako ulitá k ROG komponentám ASUS. Což byl také účel, a je jasné, pro koho je tento model skříně určený.

ROG STRIX Helios je technicky midi-tower, ale spíše už je velikostně blíže big towerům. Ostatně pojme i E-ATX desky a také až 420mm výměník vodního chlazení (3x 140mm ventilátory vpředu). Přesto ASUS místem neplýtval. Na čem ale určitě nešetřil, je materiál. Skříň má masivní kovovou a hliníkovou konstrukci, vnitřní konstrukce je z tlustšího ocelového plechu a vše je doplněné o tři skleněné panely (obě bočnice + přední panel). Celková hmotnost samotné HELIOS skříně dosahuje značných 18kg!

Case má poměrně jednoduchý a elegantní design, kde vyčnívají v základu dvě věci. Pěkné RGB podsvícení předního panelu (kompletně ovladatelné přes tlačítko) a horní textilní držadla, která unesou až 50kg. Musím říci, že designově ta držadla působí trochu rušivě na jinak elegantní skříni a možná ASUS mohl udělat integrovaná držadla v té masivní konstrukci hliníkových profilů, když u je tam dal. Určitě jsou ovšem ona držadla užitečná, protože 18kg váží samotná skříň, s komponenty ta hmotnost může narůst klidně na dvojnásobek. A s tím by se jinak hodně těžko manipulovalo.

ASUS jako výrobce počítačových komponent, včetně například zdrojů nebo AiO chlazení, počítal v návrhu skříně s některými svými konkrétními komponenty. Například výborné zdroje ASUS ROG Thor mají na boku LCD, ukazující, kolik Wattů zdroj aktuálně dodává a na to je zde pamatováno, takže na rozdíl od jiných skříní, je zde na ten panel vidět.

Samozřejmě díky systému RGB podsvícení celé skříně, tím že jde o ASUS Aura Sync RGB systém, tak pokud osadíte i ostatní komponenty ASUS, tak můžete všechno ovládat z jedné aplikace, což je velká úleva proti systémům s mixem značek. ASUS navíc dodává i periferie, kdy všechno včetně myši, klávesnice, sluchátek i monitorů má AURA Sync RGB systém a můžete tedy vše ovládat přes jednu aplikaci. ASUS nenabízí pod svou značkou jen dvě zásadní věci, které dnes podsvícení mít mohou. RAM a SSD disky. Jinak ale prakticky celý PC dnes můžete postavit čistě na ASUS komponentách a platformě.

Kvalitní počítačová skříň je samozřejmě slušným základem pro takový PC a dnes se tedy podíváme, jaká je ASUS ROG Strix Helios v praxi … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Corruption 2029 – další zajímavá hra ve stylu XCOM
Corruption 2029 – další zajímavá hra ve stylu XCOMPondělí, 24 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 574x
Komentářů: 1
Sonic the Hedgehog drtí kina a je skvělý!
Sonic the Hedgehog drtí kina a je skvělý!Středa, 19 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2039x
Komentářů: 7
Jak to vypadá uvnitř skládacího telefonu RAZR?
Jak to vypadá uvnitř skládacího telefonu RAZR?Úterý, 18 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 910x
Komentářů: 2
Kingdom Come: Deliverance je zdarma ke stažení!
Kingdom Come: Deliverance je zdarma ke stažení!Sobota, 15 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2729x
Komentářů: 26
Wolcen: Lords of Mayhem – herní překvapení. Lepší RPG než Diablo?
Wolcen: Lords of Mayhem – herní překvapení. Lepší RPG než Diablo?Sobota, 15 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 5583x
Komentářů: 4
Division 2 nás vrací do New Yorku s novým DLC
Division 2 nás vrací do New Yorku s novým DLCStředa, 12 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 864x
Komentářů: 0