AMD oficiálně prodává procesory Bulldozer a na trh jdou i nové LLano levné procesory A4-3300/3400 Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pátek, 09 září 2011
altRozšíření nabídky procesorů ve všech oblastech. 32nm výroba ale stále nejede ideálně.

 

 

 

 

 

AMD slaví. Jak už jsem vás informoval, není přesné, že by vydání procesorů Bulldozer mělo být dále odkládáno. Naopak včera AMD zahájilo prodeje a první dodávky 32nm procesorů architektury Bulldozer. Konkrétně nové Opterony Interlagos tedy modely s až 16 jádry:

Procesory Bulldozer jdou tedy na trh. Kdy se dočkáme na desktopu? Jak už měsíc informujeme, bude to na 99,9% v říjnu, kdy procesory budou k sehnání v obchodech. Na konci  září se maximálně očekávalo jejich uvedení, ale bez dostupnosti v obchodech, takže nezajímavé pro zákazníky a na datu dostupnosti v říjnu se prostě nic nemění a žádné odkládání by být opravdu nemělo. Pokud jde o srovnání výkonu, nevěřte objevivším se údajným testům a ani nepodléhejte nějaké neodůvodněné skepsi, kterou někteří nepochopitelně šíří. Procesory AMD Bulldozer jsou jednoznačně výkonnější než AMD Phenom II, hlavně dokáží konkurovat výkonově dnes bezkonkurenčním procesorům Intel Core i5/7-2000 a ještě budou za zajímavou cenu. Jak mohou být podle některých zklamáním, vážně dost dobře nechápu.

Fakta: AMD má první generaci 32nm procesorů na svém zatím neodladěném 32nm procesu, zatímco Intel má 32nm proces dávno odladěný a Sandy Bridge jsou již druhou generací 32nm procesorů. V současné době nemá AMD nic, co by se výkonu Core i5-2000 nebo Core i7-2000 byť jen přiblížilo! AMD FX-6000/8000 procesory (se 6-8 vlákny)se dokáží výkonově vyrovnat (v některých ohledech i překonat!) procesorům Intel Sandy Bridge (se 4-8 vlákny), navíc budou mít i lepší poměr cena-výkon. Výkon Bulldozerů je všechno, jen ne nízký, a to i v jednojádrových (1vlákno) aplikacích. Jenže jednojádrová (jednovlákno) aplikace, kde by byl výkon procesorů nedostatečný, neexistují! Všechny náročné aplikace včetně her, jsou optimalizovány dnes na 4 i více jader/vláken! Takže o jakém zklamání to někteří pořád hovoří, prostě nepochopím. V každém ohledu jsou procesory AMD Bulldozer mnohem lepší než Phenom II procesory. Mají proti nim lepší turbo systém, nové instrukce, vyšší výkon na jádro ve srovnání 1jádro AMD Phenom II vs jeden modul Bulldozer což jsou základní jednotky těchto procesorů a jsou skutečnou konkurencí Intel Sandy Bridge modelům, které dnes konkurenci ze strany AMD Phenom II prostě nemají. Co by jako měly být více? Jsou to procesory ne kouzelné hůlky, které vyléčí rakovinu i hladomor za cenu lízátka.

I kdyby byly údajné testy Bulldozer procesorů částečně pravdivé, nejsou vzhledem k současné situaci Phenom II procesorů, 32nm výroby a ceně konkurenčních Intel procesorů, v žádném ohledu zklamáním! To prostě nedává smysl.

  • Další nové modely procesorů LLano

Jak už jsem řekl výše a také v dřívějších novinkách, 32nm výroba AMD je v plenkách a zatím se stále ladí. Proto třeba mají procesory Llano tak vysoké základní napětí atd. Prostě 32nm výroba AMD začíná, ale nebojte se, nové revize procesorů AMD a úpravy ve výrobě dorazí v dohledné době. Stejně tak se AMD snaží vyřešit problémy s výtěžností, která zatím není ideální. Proto i počty procesorů Llano a start výroby a uvedení na trh procesorů Bulldozer jsou takové, jaké jsou.

AMD Llano je rozšířeno o dvoujádrové modely A4 s integrovanou grafikou AMD Radeon HD 6410D se 160 jednotkami. Model A4-3400 má 2,7GHz a 160SP na 600MHz. Podporuje nativně DDR3 1866MHz (čímž se omlouvám jednomu diskutérovi v uvedení omyl, špatně jsem si přečetl specifikace) a TDP je 65W. Modely A4-3300 má 2,5GHz, grafika se 160SP má 443MHz a podporu jen maximálně DDR3 1600MHz. Ceny obou procesorů jsou ale 69 a 64 dolarů, což je 1350 a 1450 korun včetně DPH a to je velmi přijatelné. Oba ale nemají žádné Turbo, taktovat se ale dají.  

Také již byly na trh uvedeny základní desky s A55 čipsetem, který proti A75 je ochuzen o podporu SATA6G a USB3.0, což ale v praxi tolika nevadí. Ceny AMD A55 desek se ale pohybují už kolem 1500 korun včetně DPH. Slušnou A75 pořídíte za 2000 korun včetně DPH, což je myslím velmi slušná nabídka. Teď jen dořešit dostupnost a zbytečně vysoké napětí u procesorů Llano a trochu jim zvednout frekvence a je to téměř dokonalá mobilní i desktopová platforma pro velkou skupinu běžných zákazníků, včetně firemní sféry. I proto Intel včera trochu snížil ceny a zvýšil frekvence u konkurenčních Pentium G a Core i3-2000 procesorů, které jsou právě přímou konkurencí AMD Llano platformě. Jak víte z našich testů i přehledů sestav, AMD válcuje Intel v oblasti výkonu integrované grafiky a její výbavy a schopností. Intel ale v tomto směru maká a chystá uvedení ovladačů, které zvyšují grafický výkon u HD 2000/3000 grafik až o 40%. Jak, to nevíme, ale jsme celkem zvědaví.

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


 / 25
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
snakehead28 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 14:30:10

No, tak pomaličky sa nám blížia aj deskotopove Bulldiky

Strašne moc sa na ne teším.
Ich ceny budú určite príjemne, no dúfam že zahýbu aj s cenami
konkurencie
Executor [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 14:31:14
avatar
Citace:
Fakta: AMD má první generaci 32nm procesorů na svém zatím neodladěném 32nm procesu, zatímco Intel má 32nm proces dávno odladěný a Sandy Bridge jsou již druhou generací 32nm procesorů. V současné době nemá AMD nic, co by se výkonu Core i5-2000 nebo Core i7-2000 byť jen přiblížilo! AMD FX-6000/8000 procesory (se 6-8 vlákny)se dokáží výkonově vyrovnat (v některých ohledech i překonat!) procesorům Intel Sandy Bridge (se 4-8 vlákny), navíc budou mít i lepší poměr cena-výkon. Výkon Bulldozerů je všechno, jen ne nízký, a to i v jednojádrových (1vlákno) aplikacích. Jenže jednojádrová (jednovlákno) aplikace, kde by byl výkon procesorů nedostatečný, neexistují! Všechny náročné aplikace včetně her, jsou optimalizovány dnes na 4 i více jader/vláken! Takže o jakém zklamání to někteří pořád hovoří, prostě nepochopím. V každém ohledu jsou procesory AMD Bulldozer mnohem lepší než Phenom II procesory. Mají proti nim lepší turbo systém, nové instrukce, vyšší výkon na jádro ve srovnání 1jádro AMD Phenom II vs jeden modul Bulldozer což jsou základní jednotky těchto procesorů a jsou skutečnou konkurencí Intel Sandy Bridge modelům, které dnes konkurenci ze strany AMD Phenom II prostě nemají. Co by jako měly být více? Jsou to procesory ne kouzelné hůlky, které vyléčí rakovinu i hladomor za cenu lízátka.


Nemůžu si pomoci ale tak "suchou" omluvu nových procáků od AMD jsem dlouho nečetl.... Taky nechápu proč píšete o nějakých vláknech u AMD... to má snad jen Intel ne ? AMD má jen nativní jádra, žádnou obdobu HT jako Intel
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 14:42:47
avatar
omluvu? jakou omluvu? co po těch procácích vlastně chcete?

Jsou lepší než Phenom II? Jsou. Jsou výkonvoě konkurencí Core i5/7 které dnes konkurenci nemají? Jsou. Znamenají cenovou konkurenci, která není a ceny jsou tak vysoko a neklesají? Znamenají. Tak proč bychom je měli omlouvat, když vylepší podstatně stávající neutěšenou situaci? A v čem by tedy měli být špatné?

Omluva by přeci byla, kdyby na nich bylo něco špatně a výše uvedené věci nedokázaly přinést.

Jinak radši šoupejte nohama a mlčte prosím ... prej že vlákna má jen Intel zkuste se infomovat, co to ta vlákna jsou, jak funguje software a jak k vícevláknovým věcem přistupuje Intel se svým HT a jak Bulldozer ;)
Executor [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 14:51:07
avatar
Tak nebýt lepší než Phenom II to by bylo hodně smutné.... já akorát jak se všude psalo že nejvýkonější Bull smete i7 a ona realita bude někde jinde... a to bude o dost výše taktovaný..

Rád se o těch vláknech/jádrech nechám poučit jak to je... já měl za to že Core i7 je fyzické čtyřjádro které se v systému jeví jako virtuální osmijádro... kdežto Bull je fyzické osmijádro nebo ne ?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 15:11:10
avatar
Smete? Jak jako že se mu vyrovná, někde je slabší, nekde silnější a stát bude méně, to je jako špatný a neúspěch? Není to High end, je to mainstream!!!, jediný co tu bude něco metat je 2x větší Sandy Bridge-E to je High-end.

Ano, oba (Core i7-2000 a FX-8000) se tváří jako 8 jádra a i tak fungují - oba mají 8 vláken. Intel ale 2 vlákna na jedno větší jádro a AMD jde cestou 2 vláken na 2 menší jádra. Každé jádro v jakémkoliv procesoru, ať už Intel, AMD, VIA nebo ARM má minimálně 1 vlákno, prostřednictvím kterého funguje software proces-program. Takže vlákna nejsou záležitostí jen Intelu ;) Více vláken= více addidas, zpracování více vláken najednou=ještě více addidas ;) U Core i7 a Bulldozeru jde o to, zda je výhodnější 1 vetší jádro na zpracování 2 vláken, nebo 2 menší jádra na zpracování 2 vláken. Oba procesory jsou ale přibližně stejně velké, oba pro stejnou cenovou hladinu a segment PC a použití, oba mají podobné TDP atd. prostě je to dvojí způsob řešení stejného problému = přístup k moderním vícejádrovým multivláknovým procesům a aplikacím.
Executor [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 15:19:10
avatar
Mainstream ? Jako že to nejvýkonější a větší CPU než Sandy co teď AMD vydá je mainstream ? Podle čeho tak usuzujete ? Jinak tady je vysvětleno jak to je Odkaz a je z toho patrné jak to funguje tudíž 8 jader a 8 vláken není to samé, tečka
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 15:28:15
avatar
Ehm ... cena Sandy Bridge LGA 1156 Core i3/5/7 CPU a AMD Bulldozer FX-4000/6000/8000 začíná na zhruba 150 doalrech a končí kolem 300 doalrů. Nad nimi jsou ale procesory Intel Core i7-9xx a za nedlouho Core i7-3000 s cenou začínající na 300 dolarech , pokračující přes 584 model a končící na 999 dolarech za TOP procesor. z toho je myslím dobře patrné, co je High end a co mainstream.

nemluvě o tom, že AMD FX CPU mají 940 pinů a kolem 1 miliardy tranzistorů a dvoukanálo řadič RAM, podobně je na tom Sandy Bridge LGA 1156 (1156 pinů) přes 1 miliardu tranzisotrů a dvoukanálový řadič pamětí. High end v podobě Core i7-3000 je 2x větší, 4kanál řadič

Jinak 8jader a 8 vláken není úplně to samé to nikdo netvrdí ... ale 8 vláken a 8 vláken už ano a to přesně Core i7-2000 a FX-8000 jsou ;)TEČKA.
J.C.Denton [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 15:41:13
avatar
Citace:
Oba procesory jsou ale přibližně stejně velké

nejsou stejne velke. bulldozer je 315mm2 velkej, sandy bridge 216mm2 (z toho az 1/4 je gpu, ktere bulldozer ani nema), to znamena ze je bulldozer temer o celou 1/3 vetsi. jestli tohle je priblizne stejne velke, tak to pak bude bulldozer priblizne stejne velkej jako sb-e
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 16:30:03

Nema buldozer nahodov 8 jadier a tie i5 2500 i7 2600 su 4 jadrove? A ta integrovana GPU je fakt bomba
K vikonu na jadro, kde je program co ide na jedno jadro (vlakno) je vecinov stari a staci mu na bezproblemovi chod Pentium4 2-3GHz
Nove programi su vecinou na viacjadrove a tam 6 jadier oproti predrazenim 2-4 jadram od Intelu bohate stacia. A konkurencia 6 jadrova od itelu je 500% drahsia ako AMD 6 jadro.
Ze v Intelackom testovacom programe vyhrava Intel tak asi preto ze programator ma podla toho premie
Len tupec si mysli ze mu u beznych prohramoch pojde Intel lepsie, si pozri bezne zatazenie, pohybuje na 8% vykonu CPU v hrach 40-60% a aj to dve jadra vecinou.
Zhrnem: na vsetko staci hociaky novi procak co ma cez 2,8GHz, zvisok uz je na zakaznikovi kolko za to je ochotni zaplatit
maugggly [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-12 13:03:02
avatar
pre boha! pred potvrdenim skontroluj gramatiku..
Nephilim [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-12 14:13:59
avatar
To je dan za HT vs realne jadra. Uvidime co je efektivnejsie. Ci HT s pridanou hodnotou 10-20% alebo BD so svojimi cca 70% ale na ukor velkosti.

edit: by som rad vedel, co zle som napisal, tak by som poprosil reakciu od klikača, nech sa mozem cosi naucit.
yoschi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-11 09:28:22
avatar
Co chceme po těch procácích? Řekl bych, CHTĚLI JSME dřívější launch a srovnatelný výkon jednotlivých jader se Sandy Bridge.
Je to snad moc?
Montr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-11 13:01:32

No z mojeho pohledu je to taky omluva. Prijde mi ze omlouvas predevsim to co tu pises od zacatku jak moc se buldozer povedl a jak je to super procesor. A to se vlastne jeste ani nevi jak budou vypadat realne testy.
To ze nebude buldozer horsi nez phenom to je snad jasne. Kdyby byl horsi tak by ani nemelo smysl ho vyrabet.

Pro cloveka co cte IT clanky z ruznych mist je novy buldozer proste novejsi procesor od AMD ktery je lepsi nez starsi generace. Ale verim ze pro cloveka co cte predevsim DDWordl to muze byt sklamanim

Procesory maji cenu +- podle vykonu takze tomu pak bude odpovidat i konecna cena ve srovnani s intelem.
Momentalne pokdu clovek dela s programy co vyuzivaji vsechny dostupna jadra tak je podle me u cena/vykon vyhodnejsi AMD takze tady se pak vyplati koupit si teba ten 8mi jadrovej buldozer ve srovnani s intelem.
Ale v normalnich aplikacich a hrach je podle mne "lepsi" intel. Tim "lepsi" myslim ze z hlediska vyuziti je lepsi si koupit 4jadrovy intel(ani nemusi byt s HT) nez treba 6-8ti jadrovy buldozer.
Protoze normalni hrac stejne momentalne(nerikam ze se to v budoucnu nejak vyrazne nezmeni) tech 6 jader a 8 uz vubec nevyuzije takze se da rict ze jsou to pro nej nevyuzte jadra a za ty penize si mohl koupit intel kde ty jadra vsechny vyuzije a tim dostane z toho procesoru maximalni vykon za ktery si zaplatil.
Takze podle mne pokud je clovek schopen vyuzivat vsech jader co mu buldozer nabidne a diva se po procesoru co nabizi nejlepsi pomer cena/vykon tak je urcite novy buldozer dobra volba.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-11 21:35:57
avatar
já nic neomlouvám, není co omlouvat, Bulldozer je dobrý procesor něco, co AMD proti Intelu dnes na trhu nemá a potřebuje ...

jen se podivuji nad některými věcmi Nikdo kdo čte DDW nemůže být z Bulldozeru zklamán, jelikožjsem pravidelně podrobně informoval o tom,jak sevěcí mají a vyvíjí ;)
kapa [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - A4 2011-09-09 14:54:04
avatar
A4-3400 je uz viac ako 2 tyzne bezne k dostaniu a skladom v CZ aj SK.... cakam, cakam na nejau recenzijku... inak mi velmi bije veta do oci "1jádro AMD Phenom II vs jeden modul Bulldozer" ono asi sa to neda poriadne ani vydiskutovat.... no AMD uvadza na trch 8jadove procesory /pre servery 16 jadrove/, tak ich nazvalo AMD.... ja nie... , cize jeden modul ma 2 jadra a Bulldozer ma dohromady 8 jadier.... ake su, take su, nazyvaju sa jadra.... , z tej vety tvojej vypliva, ze bulldozer ma 8 slabsich a Phenom 4 silnejsie jadra, co moze byt..... hlavny je konecny vysledok... ktory dufam nesklame.... ale to nic... tesim sa na Llano procesory a cakam na peknu recenziu....
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 15:12:18
avatar
Bulldozer jak víme je právě dvoujádrový, nedělitelný modul, takže vlastně Bulldozer modul je základní stavebním kamenem procesou, jako dříve bylo jedno jádo ...

Ty llano otestujeme ...
Waffen [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - re: Executor 2011-09-09 15:02:40
avatar
Bulldozery FX-8000 mají 8 fyzických jader(i když modul je 1,75 jádra), ale berme jako že má 2, 4 moduly, čili 8 jader dohromady. A pro každé "jádro"(1,75) pracuje u nich jen 1 vlákno, čili mají 8 vláken. U Core i7 jsou 4 fyzická jádra a pro každé jsou vyhrazena 2 vlákna čili mají 8 vláken jako Bulldozery a tváří se jako 8 jádro.
Executor [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 15:09:23
avatar
No však právě o tom se bavím... nechápu proč se to tady neustále srovnává když to není to samé a navíc 8 vláknový CPU nebude přece tak výkonný jako skutečný 8 jádrový CPU už jen z logiky věci
kapa [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 15:17:31
avatar
Presne tak, logicky to takto vychadza, len prave debatujeme, aka bude realita a pravdepodobne bulldozer skonci tesne za I7-2600K , co nieje neuspech, vykon to nieje zly...., no uz je po logike... samozrejme su to celkom odlisne architektury a neda sa to nejako lahko porovnat....
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 15:21:37
avatar
navíc někteří nezohledňují stav 32nm výroby a že AMD má první generaci zcela nových procesorů na zcela novém 32nm procesu a Intel odladěný 32nm proces a druhou generaci 32nm procesorů ... stejně tak hrají roli peníze na vývoj atd. Prostě mi přijde, že výkon intelu za poměrně vysoké peníze berou všichni jako samozřejmost a nojo a po malém AMD chtějí procesor, že když není o 1/3 levnější a nemá 2x větší výkon tak je blbý a pomalý
Executor [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-12 08:23:11
avatar
No ty voe já jsem nafasoval mínusů jak kráva.... to jsem asi píchnul do vosího hnízda mám dojem
Fry [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 15:58:57
avatar
ja neviem čo tu riešite

AMD posledné roky za Intelom evidentne nestíhalo, teraz keď má prísť produkt ktorý bude priamou konkurenciou Intelu (predpokladám za nižšiu cenu) tak každý tu ide riešiť že Intel má 4 fyzické jadrá, AMD má 8 a pod veci...

AMD je podstatne menšia firma ako Intel a to že uvedie CPU, ktoré budú +- konkurovať terajším CPU od Intelu sa dá považovať za úspech...

samozrejme spotreba bude vyššia a ten výkon bude niekde lepší inde horší ale v priemere to bude slušná konkurencia...
Kevin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 16:43:37
avatar
Kdo chce psa bit, hul si vzdy najde co? Vam, kterym vadi bulldozer, tak doufam uz davno mate doma neco od intelu a muzete byt spokojeni
Narcis [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 16:53:05
avatar
Nechci rejpat ale dle jiných webů se dodávají jen Opterony Interlagos 6200 do superpočítačů a velkým odběratelům. Samotné AMD připouští další oddálení vydání Bulldozeru pro AM3+ protože prioritu mají velkoodběratelé serverových čipů (Cray apod).
Takže reálně budem rádi když Zambezi vyjde do Vánoc ve větším než vzorkovém množství
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 17:01:04
avatar
které weby? ty co včera před včírem tvrdily, že bulldozer se odkládá, a ten samý den šel Bulldozer opteron na trh? Ha ha ha ...

Procesory FX se vyrábí, na cestě jsou první desítky tisíc kusů pro testery a partnery .... v říjnu-listopadu a prosinci jich dorazí zhruba půl milionu ... takže buď v klidu
Narcis [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 17:12:08
avatar
Včera bylo včera a dnes je dnes. Pro velkoodběratele Opterony jsou, ale s obyčejnými Zambezi do domácích pc to vypadá hůř...
Po serverových čipech je velká poptávka a tam mají přirozeně přednost a domácí uživatelé jsou až na chvostu.

http://www.xbitlabs.com/news/cpu/display/ 20110907223806_AMD_Shipments_of_Sixteen_Core_Opter on_Interlagos_Priority.html
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 17:20:13
avatar
napsal jsem ti jak se věci mají ... AMD není blbé nebude FX procesory dále odkládat, potřebuje je v říjnu ...
Narcis [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 17:36:59
avatar
takže pokládáš tu zprávu za lživou
Já bych řekl že vypadá dost důvěryhodně. AMD se vyplatí víc serverový segment, tam se točí jinačí peníze a ty potřebují jako sůl , takže je jasné kdo bude mít přednost.
Nebo se vydají jak říkáš ale bude to papírové vydání kdy recenzentům dojdou čipy ale reálně ke koupi nějaký čas nebudou.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 17:39:02
avatar
pokládám jí za minimálně neúplnou a matoucí. Říkám, že čipy dojdou k nám už v září a reálně budou vydané a v obchodech v průběhu října (to že budou v obchodech až v říjnu papouškuji už minimálně měsíc - jak je vidět, stále málo).
ulver [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-15 10:33:38
avatar
Ja som na high-end Intel CPU nikdy nemal, takze Bulldozer urcite kupim. Pockam ale na C... reviziu pretoze CPU ktory momentalne mam v PC mi uplne staci. Inak tie prehnane ocakavania niektorich uzivatelov od Bulldozeru maju podla mna korene v dobe, ked AMD s Athlon64 FX dalo na frak Intel Pentiu4.
Src [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-10 00:17:12

Staci ked Intel vyda nejaky 2700k s 200Mhz vyssou zakladou frekvenciou, tym padom vyrovna frekvenciu najvyssieho modelu BD a je vymalovane
BD je momentalne v najvyssom modely zjavne na svojich limitoch (aspon v tejto revizii). Dokazom je aj vysoky rozdiel frekvencii medzi najvyssim modelom a modelom hned pod nim. Navyse uz teraz ma BD o tretinu vyssie TDP ako SB.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-10 01:25:44
avatar
TDP oba výrobci udávají zcela rozdílně nedá se porovnávat, počkej na měření spotřeby ...
J.C.Denton [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-10 01:56:18
avatar
neni to zas tak dlouho co sem ti postoval citace z datasheetu na tema tdp. to to mam zase hledat a postovat znovu, aby se opet ukazalo ze to oba vyrobci aktualne udavaji prakticky uplne stejne?nebo kdy uz si konecne prijdete na to ze nejaky "intel uvadi tdp jako prumernou spotrebu, kdezto amd jako tu maximalni ktera v praxi nikdy nenastane" je stara blbost pochazejici z dob athlonu 64 a pentii 4 prescott?a kdy uz si konecne prijdou lidi na to ze tdp o realne spotrebe nic vlastne nerika?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-10 12:53:31
avatar
už jsem o tom psal několikrát ...
J.C.Denton [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-10 15:39:00
avatar
ne ty porad pises ze to oba vyrobci uvadeji uplne rozdilne a to proste neni pravda. to mam zas kvuli tomu projizdet datasheety k novym cpu?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-10 16:15:30
avatar
ale je to pravda, každý to udává jinak a testují to jinak ...
J.C.Denton [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-10 20:14:47
avatar
tak opet a zase.

amd Odkaz
setkavame se tu s dvema definicema.
Citace:
1) strana 10, dole:
The thermal design power is the maximum power a processor can draw for a thermally significant period while running commercially useful software. The constraining conditions for TDP are specified in the notes in the thermal and power tables

tato prvni nam rika ze tdp oznacuje maximalni spotrebu, ale je k tomu takovej marketingovej dovetek. je to maximalni spotreba jen v pripade, ze se provozuje na cpu nejakej komercne pouzivanej software a jen po nejake urcite, ale pry dostatecne periode.
Citace:
2) strana 60, 3:
The processor thermal solution should be designed to accommodate thermal design power (TDP) at Tcase Max. TDP is measured under the conditions of all cores operating at CPU COF, Tcase Max, and VDD at the voltage requested by the processor. TDP includes all power dissipated on-die from VDD,VDDNB, VDDIO, VLDT, VTT, and VDDA. TDP is not the maximum power of the processor.

tato druha, technictejsi definice nam ale uz rika podle ceho se tdp meri. Je to pri zatezi celeho cpu a jeho maximalni navrzene teplote Tcase max. Take nas upozornuje, coz sem zvyraznil, ze tdp neoznacuje maximalni spotrebu procesoru.

intel Odkaz
Citace:
strana 114 dole 2:
Thermal Design Power (TDP) should be used for processor thermal solution design targets. TDP is not the maximum power that the processor can dissipate. TDP is measured at maximum Tcase.

v kratkosti rika to stejne co amd. tdp neoznacuje maximalni spotrebu a meri se pri nejhorsim scenari na teplote tcase max. v textu se k tomu da najit vic podrobnosti, tak si to nevahej procist.

proste podle tehle informaci od intelu i amd, nevidim zadnej rozumnej duvod proc by se tdp nedalo srovnavat.
maltrabob [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Beware Of Low Headroom 2011-09-10 00:24:52
avatar
Marketing AMD ma stale medzery :-). Aspon mohli tu fotku vyretusovat, lebo "Beware Of Low Headroom" rovno nad krabicou plnou Bulldozerov bude vodou na mlyn roznym vtipalkom. Musim povedat ze mne to pride dost vtipne :-).
ulver [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-10 21:21:26
avatar
To teda mohli, no mozno to majstri z AMD nafotili zamerne ? Obrazok v tvojom profile mi bol od zaciatku povedomy. Vystrihol si to z King Diamond album "House Of God" ? Alebo sa mylim ?
maltrabob [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-11 09:58:48
avatar
Presne tak, je to z House Of God.
MIKRON [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-10 07:45:10
avatar
No tak tomu říkám pořádná názorová výměna. Hlavně DD zde se řádně rozepsal. A za mne ať jsou tu testy procáky a hlavně dobrá cena a jdu do něj.Ps.samozřejmě co nevíce jader i když je nevyužiji, zatím.
harrym [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Celeron G530 2011-09-10 10:04:42

Co nasadí AMD proti tomuto sandy bridge za 1000 Kč?
Tralalák [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-10 11:04:50
avatar
No to je dobrá otázka pretože Intel Celeron Sandy Bridge ako aj Pentium Sandy Bridge majú veľmi zaujímavý procesorový výkon a ešte lepšie ceny.

Dokonca aj super-low-end jednojadrový Intel Celeron G440 1.6GHz dokáže aj jedným jadrom pokoriť dvojjadrový AMD Bobcat E-350 1.6GHz "Brazos - Zacate".

Intel Celeron G540 and Celeron G440 Processors Review
zdroj: Odkaz
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-10 12:52:59
avatar
já myslím, že je tam ještě nějaký E-2000 model nebo tak něco ...
harrym [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - E2-3200 2011-09-11 09:57:42

Ano, to jsem si všiml, že je tam ještě nějaký E2-3200 do FM1. Ale bude pod tu tisícovku?!

Za nejslabší Athlon II x2 chtělo AMD vždy nejmíň 1200 až 1300 Kč s DPH, žádné cenově výhodnější 2jádro nikdy od nich nabídnuto nebylo.
A žel předpokládám, že za tuto vyšší cenu bude i to E2čko.

Intel ale u Celeronu E3xxx byl na cenách 900-1000 Kč. A nyní má za tuto skvělou cenu i Celeron G530, který zdatně v procesorovém výkonu se svými 2jádry sekunduje 3jádrovému LIanu na stejných frekvencích.

Je to paradox, ale králem naprostého low-endu není paradoxně AMD, ale Intel.

Nejlevnější desky do s1155 už jsou na 1000-1200Kč s DPH.
Nejlevnější desky do FM1 jsou stěží za 1400-1600Kč s DPH.
AMD by mělo přitlačit...

Zdá se mi, nebo mám vlčí mlhu, že to AMD zase projíždí? Ať počítám jak počítám, vychází mi nejvýhodněji koupit s1155+G530+grafiku než FM1+E2/A4. Když Radeon HD6450 je za 800 Kč a HD5570 za 1200Kč s DPH.

Já osobně považuji za naprosté výkonové minimum 2jádro s HT, ale občas po mně chce někdo poskládat "hrací PC" s co nejnižší cenou se solidním poměrem cena/výkon... a to se nezblob, ale zde bych sáhl asi po Celeronu G530 (+ základovka s H61 chipsetem)v kombinaci s Sapphire Radeon HD 5670 512MB DDR5. Vše bratru za 3500-3700 Kč s DPH.

Co mi může za tuto cenu nabídnout platforma AMD v nedostižném poměru cena/výkon?
Jen FM1+A6-3500, která tomu popsanému výše z poměru cena/výkon nesahá ale ani po kotníky... bohužel...
Cynicky bych vlastně mohl říci, že nejlíp by AMD udělalo, kdyby zamezilo zcela výrobě grafických karet s cenou pod 100$, protože tyto karty v kombinaci s procesory Intel kanibalizují na jejich APU segmentu. Jenže to udělat nemohou, aspoň ne teď, protože je tu stále ještě dožívající nVidia, která je schopna tento low-end segment GPU "převzít".

Taky zaznamenávám jistý posun ve tvé rétorice...
Prvně mluvils o mainstreamu, že tam je AMD neoddiskutovatelným králem... no a nyní je to spíše o tom, že buďme rádi za AMD, páč jinak by byl SB ještě dražší...
Src [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-10 13:46:35

heh len vcera som hovoril o 2700k a uz je to tu
http://www.cpu-world.com//news_2011/2011090901_Intel_Core_i7-2700K_CPU_is_in_the_works.html
Intel tlaci na pilu
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-10 13:54:50
avatar
A co je na tom divného?

O tom, že tento procesor přijde jsem vás informoval už v dubnu (Odkaz) a v červnu jsem vám říkal, že je Intel má hotové, jen čeká na Bulldozer ;)

A právě v tom je Bulldozer skvělý - je to konkurence a zjevně ne tak neschopná, jak se tu někteří snaží někoho přesvědčit, intel sníží ceny a uvede rychlejší modely, to je to, co snad všichni chceme ?
Src [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-10 14:03:46

Iste, s ohladom na to ze mozno klesnu ceny SB a vyjdu nove modely je BD dobry. Pointou je aky dojem a celkovy vykon v porovnani so SB vznikne z testov. Je predsa rozdiel porovnavat navyssi model FX 8150 s 2600k alebo 2700k.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-10 14:23:02
avatar
rozdíl frekvencí i 2700K vs 2600K je malý, celkový rozdíl výkonu bude také malý proti SB, intel si jen chce pojisti pozici leadera a hlavně odůvodnit cenu tohoto modelu, který bude o 15-30 dolarů dražší než nejdražší FX-8000 ;) Prostě nic nečekaného ... AMD samozřejmě vědělo, že Intel u 2600K modelově a frekvenčně neskončí ... však AMD FX-8000 říjnovými modely taky nekončí ;)
Src [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-10 15:34:00

rozdiel je maly ale moze to stacit na par % rozdiel...
je pekne ze AMD s tymi modelmi nekonci, ale testy sa robia na produktoch ktore su prave na trhu a vyssi model v den uvedenia nebudu mat...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-10 16:16:31
avatar
pořád bude rozhodovat hlavně poměr cena-výkon ... protože výkon CPU není to, čeho by bylo nějaký nedodstatek ...

pokud chce někdo výkonn a nic než výkon koupí ci Core i7-3000 a X79
Raptor1000 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Otázka. 2011-09-10 13:55:04

Ahoj, asi vám tu zde moc neporadím, ale stavím si PC, a počítám s bulldozerem. Proto by mě zajímalo, kdy vyjde to 8 core . A také hlavně za kolik. Děkuji za odpověď.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-10 13:59:02
avatar
již to bylo řečeno v mnoha článcích dříve ...

Bulldozer FX-8000 bude dostupný někdy během října, počítám kolem poloviny a to za cenu maximálně 280-300 dolarů za nejvyšší model, tedy o něco levněji, než stojí Core i7-2600K dnes. Dále přijdou i nižší modely FX-8000 (ceny kolem 4500,-) a také šestijádra FX-6000 (ceny cca kolem 3500-4000,-) a čtyřjádra FX-4000 (ceny cca kolem 3000,-).
Raptor1000 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Děkuji 2011-09-10 14:05:35

Děkuji ti, a myslíš že je dobrý nápad jít zrovna do bulldozeru? z brigády mám 15 500, od baby si vemu 5000, a budu mít svátek, tak cca 22 000. A mamka mě říkala, že mě doplatí PC.
Src [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-10 14:15:59

pockaj si na testy a konecne ceny, intel mozno tiez znizi ceny, este je skoro hovorit co je lepsie
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-10 14:19:58
avatar
bez srovnání s testů nemohu poradit ... to ti řeknu v říjnu
kapa [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-10 15:30:12
avatar
kúp si PC za cca 16-18 tisic a ostatne radsej prechlastaj, lepsie spravis prilis vela do PC by som nepchal, kupil by som taky standard.... kup si za zvysne nieco ine....
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Age of Empires 2: Definitive Edition přichází
Age of Empires 2: Definitive Edition přicházíPátek, 23 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 652x
Komentářů: 0
Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2: Záběry z hraní
Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2: Záběry z hraníČtvrtek, 22 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 389x
Komentářů: 1
Control – nová hra od tvůrců Maxe Payne a Alana Wakea
Control – nová hra od tvůrců Maxe Payne a Alana WakeaStředa, 21 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1238x
Komentářů: 10
Humankind – nová tahová strategie ve stylu CIVILIZATION
Humankind – nová tahová strategie ve stylu CIVILIZATIONStředa, 21 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 810x
Komentářů: 0
Borderlands 3 – kompletní představení hry roku 2019
Borderlands 3 – kompletní představení hry roku 2019Úterý, 20 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1214x
Komentářů: 6
Nové Need for Speed podrobněji. Vypadá hrozně.
Nové Need for Speed podrobněji. Vypadá hrozně.Úterý, 20 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1365x
Komentářů: 6