Vyhledávač her

Intel cítí, že ho AMD dotáhlo a hrozí předběhnutím – připravuje zcela novou CPU architekturu Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Středa, 28 prosinec 2016
altNelze si toho nevšimnout, výkon procesorů Intel roste minimálně (pokud nepočítáme více jader).

 

 

 

 

Zatímco Intel dělá malé krůčky a svou architekturu Core vylepšuje v posledních letech skutečně minimalisticky, kdy poslední 2-3 generace fakticky nárůst výkonu při stejné frekvenci nepřináší, AMD jedním velkým skokem dožene, co Intel 6 let budoval. První testy nových AMD RYZEN ukazují, že AMD se opravdu zásadně přiblížilo Intelu jak na výkon jednoho jádra, tak samozřejmě na výkon celku a to při srovnatelné efektivitě. Pro AMD je to navíc úplná premiéra s novou architekturou a se 14nm procesem, který ani nebyl původně navržen pro tak velké čipy. Jinými slovy, jako premiéra zatím RYZEN vypadá opravdu skvěle. AMD navíc už teď pracuje na vylepšené ZEN+ architektuře, která má přinést další výrazný skok v IPC a výkonu na jádro i takt. AMD se Intelu vyrovnává i pokud jde o výkonu CPU se stejným počtem jader/vláken. Asi jen blázen by nesouhlasil, že AMD se opravdu zásadně Intelu přibližuje, a to přes naprosto nepoměřitelné možnosti obou firem, pokud jde o možnosti a finance na vývoj atd.

Zásadní ovšem je, že si přibližujícího AMD všímá i Intel, taktéž ví, že jeho drobné vylepšování a uvádění nových „generací“ už se začíná vyčerpávat. “Nové“ a podle mnohých vlastně zcela zbytečné „KABY LAKE“, které dorazí v lednu, celou situaci jen podtrhuje. KABY LAKE = SKYLAKE, nic víc, nic míň. Intel si s nárůstem taktů a tomu odpovídajícím nárůstem výkonu vystačí, ale nová generace to není a samotná architektura se pranic nemění. Intel ale nemůže ignorovat, jak výrazně jej AMD dotahuje. A dokonce, pokud by ZEN+ bylo o tolik lepší, o kolik lepší ho AMD slibuje (kdy AMD už překonalo plány a sliby ohledně výkonu ZEN), tak v kombinaci s tím, jak AMD dokáže vyvinout a využít výrobní procesy a tedy druhá generace 14nm RYZEN+ by mohla mít podstatně vyšší takty, reálně hrozí, že by AMD mohlo Intel dokonce i překonat. Aktuálně to navíc vypadá, že Intel se uchýlí ke zvyšování taktů i za cenu růstu spotřeby a zahřívání procesorů, jen aby poskytl výkonový růst svých generací (Kaby Lake-X). Skrze architekturu samotnou, to už zjevně nepůjde.

Jedinou možností je, stejně jako to udělalo teď AMD, začít s vývojem zcela nové architektury, která rodinu CORE nahradí. No a podle aktuálních informací to vypadá, že Intel nedávno s vývojem zbrusu nové x86 architektury začal. Ale v dohledné době nedorazí.

Současnou architekturu Core čeká ještě několik generací drobných vylepšování. Samotná architektura zásadní změny nedostane, ale Intel se chystá přejít na 10nm výrobu a vylepšit iGPU, kdy se hovoří o tom, že uzavřel s AMD dohodu o licencování potřebných grafických technologií. Po 14nm SKYLAKE/KABY LAKE dorazí až někdy v roce 2018 již 10nm „COFFEE LAKE“, což bude fakticky jen 10nm vyrobený SKYLAKE s novým grafickým jádrem. Po něm pak bude následovat drobné vylepšení v podobě „TIGER LAKE“ série Core procesorů, která dorazí asi někdy v roce 2019. Stále samozřejmě na 10nm. Vzhledem k nedávným informacím o odložení 7nm výroby až na rok 2022 v případě Intelu, tak může následovat buď další refresh, jako v případě SKYLAKE, anebo do hry vstupuje právě nová architektura, kterou Intel ještě vyrobí tím v té době již osvědčeným 10nm procesem. Každopádně dříve než za 3-4 roky, tedy po roce 2020, se nástupce současné architektury CORE zřejmě nedočkáme. Je ale myslím všem jasné, že pokud malý výrobce, bez vlastních továren, s ročním příjmem menší, než je čtvrtletní čistý zisk Intelu dokáže jakýmkoliv způsobem skutečně výkonově konkurovat největšímu výrobci mikročipů na světě, asi není všechno v pořádku a Intel by rozhodně měl předvést trochu více, zejména při cenách, které si za své procesory účtuje …

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Motto: „Raději později a pořádně, než dříve a blbě“ :). Než začnete diskutovat: Objektivitu a objektivní fakt a názor nelze posuzovat subjektivním dojmem! ;)

Starší články


 / 27
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
jirka64 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-12-30 02:17:17

Prosím neurážejte své čtenáře, protože mají jiný názor(za urážky dáváte BAN). Viz. "Asi jen blázen by nesouhlasil, že AMD se opravdu zásadně Intelu přibližuje".
Já rozhodně blázen nejsem, říká to i můj doktor p. Chocholoušek a přesto ZATÍM nesouhlasím. Máte jen to, co chce AMD a to na obviňování lidí z bláznovství opravdu nestačí.
Zajímavé, že v dalším článku píšete:
AMD se ale daří stále držet vše zásadní pod pokličkou (je to neuvěřitelné, jak moc toho o ZEN nevíme, přitom do vydání zbývají jen několik týdnů).
nebo
Na druhou stranu AMD nám nechce říci jaký skutečný výkon RYZEN má, testy výkonnějších verzí ani reálné takty, na jaké se RYZEN skutečně v prodeji dostane, neuveřejnilo a tají záměrně.

Přesto Vy máte o výkonu AMD absolutní jasno. No zajímavé. Viróza Ovčáček?
Kajman [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-12-30 07:15:38

Přesně tak. Ano, AMD se díky architektuře ZEN vrátí do hry (což je dobře), ale na přesné výsledky a poměr cena/výkon si budeme muset ještě chvíli počkat.
Intel jako takový právě díky v podstatě neexistující konkurenci opravdu nepotřeboval vydávat něco komplet nového, ale jen provádět drobný refresh stávající architektury. Ono je ale normální, že jedna architektura vydrží několik generací, lze to vidět u Intelu i AMD.
Takže jediná zajímavá informace tohoto článku je o tom, že Intel připravuje novou architekturu (což určitě dělá souběžně se současnou architekturou už nějakou dobu).
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-12-30 11:07:49
avatar
no právě že nědělal, aktuální informace hovoří o tom, že s novou x86 architekturou sotva začal ...
harrym [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-12-30 11:47:15

Už ji připravují 2 roky, ne že začali... Zkrátka se z x86 boardu vyhážou různý ty SSE, MMX a podobný chujoviny co se během let nastřádaly (budou se namísto toho emulovat) a architektura samotná se okleští natolik, aby se co nejvíce přiblížila jednoduchosti RISC procesorů (defacto něco jako ARM). Bude to jakýsi návrat ke kořenům x86 architektury. Zároveň dojde k ještě většímu propojení s GPU částí procesoru (např. pro onu emulaci).
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-12-30 11:41:45
avatar
ty děláš u Intelu?
Tralalák [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-12-30 12:57:22
avatar
Tiež si, myslím, že spoločnosť akou je Intel na novej microarchitektúre, ktorá nahradí Core pracujú bez ohľadu na Zen už niekoľko mesiacov ak nie rokov.
Majú predsa všetky zdroje nato aby uskutočnili poctivý výskum a vývoj novej inovatívnej microarchitektúry tak ako bol prechod z Netburstu na Core ako aj litograficko materiálne možnosti pre takúto novú microarchitektúru.
To, že táto informácia nejakými kontrolovanými únikmi vyplávala na svetlo sveta až teraz je predsa veľmi pochopiteľné.
Niektorí rešeršista, prípadne rešeršisti si však pustia fantáziu a spájajú rôzne konštrukty, ktoré nemajú predsa nič spoločné s realitou.
johny.mnemonic [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-12-30 20:05:56
avatar
Otázka je, nakolik byla architektura Core nová;-)
Už si to zase tolik nepamatuju, ale po neúspěchu s Netburstem, který jim AMD doslova rozneslo na kopytech, se pokud vím Intel uchýlil k recyklaci staré ověřené architektury Pentia 3.
Samozřejmě, že jí notně vylepšili a v dnešním Core by nejspíš nikdo ani ty kořeny nepoznal, ale tenkrát rychle potřebovali odpověď na AMD64 a nic jiného než rychlou recyklaci architektury Pentia 3 neměli...
Tralalák [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-12-30 22:28:15
avatar
Tak tak Intel Core bol zjednodušene povedané mix resp. postupný vývoj Family 6 pričom IntelNetburst neúspešne písal históriu s Family 15:
• Pentium Pro (Family 6, model 1) z roku 1995
• Pentium III (Family 6, model 7) z roku 1999
• Pentium 4 (Family 15, model 1) z roku 2000
• Pentium M (Family 6, model 9) z roku 2003
• Pentium D (Family 15, model 4) z roku 2005
• Core (Family 6, model 14) z roku 2006
• Core 2 (Family 6, model 15) z roku 2006
atď.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-12-30 11:07:17
avatar
blázen není urážka ...

myslím že všechny prezentované výsledky a výkony ohledně RYZEN jednoznačně hovoří o tom, že AMD se výrazně Intelu přiblíží, nevím proč by někdo tvrdil opak ... asi jen blázen ;)
jirka64 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-12-30 23:17:26

Ty jsi nic nepochopil. Ten Zeman tě už úplně dostal.
Jde pouze a jen o to, že každý kdo má jiný názor než ty, není blázen - má jen jiný názor(i když třeba špatný).
Ale Hitler to také nikdy nepochopil, takže nejsi jediný.

Dle Wikipedie: Jako blázen bývá označován: člověk trpící šílenstvím (bláznovstvím, nepříčetností). A to mě uráží - tzn., že je to urážka! Ale je to tvůj Web tak ty asi můžeš.
Kernel [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-01 14:00:31

DD strhneš si auru na 0?
Lausien [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-03 11:09:17
avatar
Jenže člověk, který si vykládá naprosto nevýznamné slovo jako útočné proti jeho osobě, se dá pokládat za šíleného, tzn. zde nejspíš toto označení sedlo přesně.
Pokud je zde řeč o Zemanovi, pak ty jsi jako Sobotka, který po kalashnikovu místo vtipného zpětného vzkazu či jiné reakce, začal stavět domobranu protože se bál o svůj život (jak dětinské...). Toto mi přijde stejně vztahovačné...
Dzmijak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-12-30 09:00:04
avatar
Cofelake bude ešte 14nm.
JanM [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-12-30 11:29:10

lol, to je zase clanek Intel se tak boji AMD ze teprve nyni zacal neco delat aby svoje procesory vylepsil lol

Pockejme si s cim AMD prijde oficialne a taky kolik si za tu (na DDworld vyhypovanou fantazii) bude uctovat. Preju AMD vse nejlepsi, protoze konkurence je potreba jako sul!
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-12-30 11:42:08
avatar
žádný hype na DDWorld.cz neděláme, právě tou se bráníme a uvádíme věci na pravou míru ... v článcích o tom mluvím jasně že příliš hype škodí, pokud byste je skutečně četli ...

a že se AMD blíží Intelu není žádný hype ... jinak si vážně myslíže, že Intel dělá procesory opravdu nejlépe, jak dovede? a snaží se opravdu maximálně posunovat hranice a výkony jak by mu jeho možnosti umožňovaly? ... takže bych si mohl postesknout, to je zase reakce některých, nepřemýšlíte moc než něco napíšete co? Tohle není o žádném hype na AMD, tohle je jednoduše zamyšlení nad tím, jak je možné, že Intel s nohonásobně větším rozpočtem a vývojovými výdaji má procesory, které AMD je schopno zjevně novou generací dohnat, i když by to nemělo být vzhledem k malému rozpočtu a malým možnostem AMD prostě možné ...
johny.mnemonic [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-12-30 20:11:29
avatar
Tak samozřejmě, že se Intel rozhodně nepřetrhl, aby cpal peníze do vývoje, když mu lidi kupovali tu jeho stále dokola recyklovanou architekturu mnohem lépe, než AMD jeho FX.
Otázka je, jestli nemají něco v šuplíku pro případ, že se AMD postaví na nohy a zase jim začne zatápět, jako v minulosti s AMD64.
Hádám, že rozpracovaných nápadů, do kterých nechtěli sypat moc peněz, mají dost a pokud sledují zákulisní informace, tak hádám, že už před nějakou dobou zjistili, že zase mají motivaci otevřít kasičku;-)
Kernel [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-12-31 16:34:34

to ze sa kupovalo FX na 32 nm bolo ok? Intel aspoň výrobu zmenil
Sinuhet [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-12-30 23:01:07
avatar
"žádný hype na DDWorld.cz neděláme, právě tou se bráníme a uvádíme věci na pravou míru ... v článcích o tom mluvím jasně že příliš hype škodí, pokud byste je skutečně četli ..."

DD, to, že o nečem píšeš, nemá nic společného s tím, jestli tak sám činíš. V tomto případě činíš, nemá smysl o tom polemizovat.

Stejně jako vždycky se snažíš pasovat Intel a AMD do role lidských soupeřů, přičemž (jako obvykle) velkodušně ignoruješ, že jsou to společnosti zodpovědné svým akcionářům, a zejména ze strany Intelu nejsou spotřební x86 CPU největší prioritou.
Je to to samé, jako když tvrdíš, že já nevímjaký desktopový intel je nejsilnějším procesorem světa. Není, a momentálně žádný Intel není. Ale to by DD musel koukat i na svět, který se mu nelíbí, tím by se sám připravil o čtenáře (kteří právě ten hype a flame hledají), a musel by skončit.
Přitom by stačilo málo, aby ty naše kydy ustaly. Přiznat to.
Kernel [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-12-31 00:43:41

DD co ta redakčnú radu ? A preboha vypni si hlasovanie na seba más tam 100 aj keď bude mat 1000 - k čomu je to dobre??
Allie Fox [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-12-31 11:26:18
avatar
Kde má 1000 mínusů? Když máš i plusy, tak ty mínusy nejsou podstatné.
Kernel [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-12-31 11:42:02

DD bude mat auru 100 aj keby bolo čokoľvek z hlasovaním .Tak načo sa jeho príspevky hodnotia ? Môže dat niekto 0 auru DD ? Keď bude urážať? Kto mi odpovie?
Allie Fox [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-12-31 12:02:59
avatar
Citace:
"Asi jen blázen by nesouhlasil, že AMD se opravdu zásadně Intelu přibližuje".


Už kvůli příchodu 14nm procesu, který nahradí 28/32nm s tou větou musím souhlasit. To není nic urážlivého. Uvědom si, že i kdyby na tom procesu vydali dvanáctijádrového Piledrivera, tak by se AMD Intelu zásadně přiblížilo, protože by to byl velký evoluční pokrok proti osmijádrovému FX na 32nm. Kdo si myslí, že AMD vydá něco horšího než 12 core Piledriver@14nm je jasný blázen, protože AMD má už dlouho vyvinuté lepší architektury a na 14nm by se vešlo i více jader piledriveru než 12. Nechápu co řešíte. Blázni.
armagedontek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-12-31 14:03:58
avatar
Kernel: Prijde mi silne hloupe se necim takovym zabyvat. Je to jeho web a kdyby si tam dal zlate prase tak ty s tim nemuzes nic udelat. Pokud te to tolik trapi, tak ti nic nebrani si udelat svuj projekt a muzes si to tam vest podle sveho ;)
Hodne stesti
Kernel [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-12-31 16:22:55

vec názoru .On odoberá auru na vždy podla svojej vôle . Pritom uráža zákazníkov konkurencie pritom NV ma pri rovnakom výkone menšiu spotrebu . AMD predáva starú 32nm technológiu za akú cenu to nieje zlodejina? Intel je drahý ale ma 14nm a nízku spotrebu a výkon úplne niekde inde .
Allie Fox [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-12-31 16:59:51
avatar
On je neuráží, tak už neblázni a nebuď vztahovačný. Vysvětlil jsem ti to jasně. To že si jirka64 neumí vysvětlit význam slov a neví, že Zen bude na 14nm je jen jeho problém. AMD se Intelu zásadne přiblíží už jenom těmi nanometry, protože doteď měl jen hodně staré nanometry a to se pak architektury hodnotí dost zkresleně.
armagedontek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-12-31 17:32:55
avatar
Napises ze je neco vec nazoru a pak nam nutis ten svuj jako jedinny spravny? Ja jit dnes do obchodu s HW, mit na procesor jen omezeny rozpocet, tak nevaham a jednoznacne beru tu prastarou Visheru. Vzdyt za tu cenu dnes nedostanes ani i3. nazvat to zlodejinou..no jak rikas, vec nazoru
Kernel [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-12-31 18:25:47

ja nútim?Kľudne si ju kúp a k tomu starú dosku a DDR3 v tej istej cene ako nove DDR4+ Intel doska . Ozaj dobra investícia
Allie Fox [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-12-31 18:46:28
avatar
Jako kdyby byly DDR3 nějakou brzdou CPU výkonu. Hádej proč už dlouho není populární taktovat RAMky? Protože to přináší málo výkonu navíc . Takový FX-8300 je za cenu i3 hodně zajímavá investice např. pro levný workstation nebo prostě jako dobrá perspektiva do budoucna, protože podpora pro multithread se rozšiřuje. Pro budoucnost (dost často už dnes) je lepší 8 slabých vláken než 4 slabá vlákna. Minimálně 20% multithread výkonu navíc a to je ještě možný OC.
Kernel [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-12-31 18:41:29

kúp si ju
Allie Fox [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-12-31 19:04:06
avatar
Už ji mám . Nějak došly argumenty, tak si kup super výkonné DDR4 a zjisti, že nepoznáš rozdíl proti DDR3.
Kernel [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-12-31 19:14:26

dobra kúpa palec hore
Allie Fox [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-12-31 19:20:26
avatar
Respektive osmijádrové FX už mám dlouho a nikdy jsem koupě nelitoval. Jen jsem pozoroval jak výkon roste, protože se SW zlepšuje. S i3 bych sledoval jen stagnaci výkonu a to jak z trhu mizí kompatibilní motherboardy, protože Intel si vymyslel zase jiný socket.
Kernel [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-01 13:37:56

Tak potom zavádzaš . Ja píšem o tom ešte teraz je pre AMD aktuálna FX na 32nm a z nekonkurenčným výkonom na Wat. Preto všetci čakáte na Zen. To za akú cenu je predávaná 32nm je zlodejina
armagedontek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-01 14:37:09
avatar
Hezky, takze ma jako vymenit svoje 95W FX8300 (cca 3000Kc) za neco lepsiho, na supermodernich 14nm, at to jde taky trochu taktovat, takze trba i5-6600K za 7500Kc? I kdyz je vylozene zmineno, ze ma vyuziti pro multivlakno a vykon porad dostacuje. Jejda ona ta supermoderni, taktovatelna i5 ma taky 95W..to je spise zvlastni, ze si ten vic nez 5 let stary procak vystaci se stejnym TDP na dvojnasobny pocet jader a to jeste na tom prastarem 32nm procesu :o)
Jasne, je to vec nazoru a kazdy po tom HW mame jine pozadavky. Ale ta zlodejina, to je hodne subjektivni nazor a min za mne neni ani trochu na miste.
Kernel [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-01 16:36:42

Úmyselne zavádzate oba možno jeden ako je tu bežne Nič také som tu som tu nepísal ale ze je zlodejina v 32nm predávať vlastne ešte začiatkom roku 2017!!!! Ja mam ešte staršiu zostavu a nebude ju predávať .Ale myslel som tým ze je zlodejina v súčastnosti predávať starú platformu za plnú cenu.Pred rokmi keď ste si ju kupovali oba mala 32nm ešte aktuálnu cenu teraz ešte vyššiu a pritom je morálne už v hrobe
armagedontek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-01 18:55:15
avatar
Aha, takze aby se AMD chovalo korektne podle tvych idealu, tak by jako nemelo mit na trhu vubec nic? To je to co si prejes? Kdovi, treba to za par let bude realitou.. :/
Jak dlouho je tedy korektni mit na trhu svuj produkt, aby to uz nebyla teda ta zlodejina?

Ta firma snad prodava to co zrovna ma. Ocividne momentalne nedisponuje dostatkem zdroju, aby vubec mohli vydat celou generaci grafik v jednom roce. To se chces zlobit jen za to, ze prodavaji to co maji, dokud nedokonci neco noveho? S omezenymi zdroji to bohuzel trva dele a pokud neco vice brzy nevydelaji, tak to bude uz jenom horsi.
Kupovat si to nemusis, jini ale i dnes radeji uprednostni vyhodu v multivlaknu i za cenu toho starsiho procesu.

Mimochodem da se vic nez drive ocekavat, ze se optimalizace multivlaknovych procesoru uz bude jen zlepsovat. Dnes uz nejspise vsichni vyvijeji s optimalizaci na multijadra...aby taky ne, kdyz je pridavani jader uz vpodstate jedinnou, efektivni cestou k navysovani maximalniho, celkoveho vykonu procesoru.
Budoucnost je v poctu jader, navysovani frekvenci se uz zrejme nevyplati.
Bjorn [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-12-30 12:05:17

Sakra, proč je AMD tak tajemné? Pokud mám něco lepšího než konkurence, a bude to za pár týdnů na trhu, tak se tím všude "chlubím". Posílám vzorky do všech redakci, jedu kampaně na FB, Twitteru a snažím se dokázat, že se vyplatí počkat s pořízením, či upgradem PC. Ten humbuk začíná připomínat něco, co jsme již zažili...
harrym [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-12-30 15:42:11

Problém je v tom, že do týhle fáze se dostanou AŽ v únoru. Teď na to nemají zkrátka zdroje, takže uspíšit nic nemohou.
duron [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-12-31 09:55:23
avatar
Pokud AMD skutecne dotahne, ci temer dotahne Intel CPU, tak dle meho Intel do 6m vyda nove CPU, ktere bude mnohem vykonnejsi a ktere jiz Intel, pokud tam nepracuji hlupaci, uz ma davno schovane nekde v supliku. Gigant jeho velikosti si toto muze dovolit a byli by opravdu hloupi, kdyby tomu tak nebylo.
myzrael [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-12-31 12:17:32

Já bych ještě s oslavou počkal. Četl jsem o nějaké chybě v procesoru, která údajně může nastat a hrozí, že budou muset vypnout část jádra a tím by došlo ke ztrátě výkonu. Docela se divím, že zde na takovém věrohodném webu není o tomto problému zmínka. Asi to není nic důležitého a Intel bude nakonec poražen, zase.

Ale já z toho mám divný pocit, že se to napoprvé nepovede a že to pravý přijde za rok za dva v nové revizi. Taky jsem si myslel, že už tu dávno budou nové verze 470-480tek s lepší efektivitou.
Allie Fox [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-12-31 12:30:08
avatar
Proč je to tak těžké pochopit? AMD už potřebuje vydat nějakou novinku jako sůl a jak dobrá novinka to bude není tak podstatné, protože je jisté, že bude o dost lepší než to nejlepší co mají dnes.
danito [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - DD 2017-01-01 22:41:34

No řekni, nejsou v tom Intelu hlupácííí? Přece každý soudný a vzdělaný člověk musí vědět, že něco takového není možné. Jéžiši... hrozí, předběhnutím? To jako, že by fakt bylo AMD lepší? Že by i u Intelu uvěřili, že něco takového je možné? To jsou blbci. No řekni! :-) Škoda, že jsem na to narazil až teď. Jak můžeš člověče nazývat ty lidi hlupáky a pak napsat, že i Intel... Ach jo. Ale jinak mám rád debaty s tebou. Začal jsem ti tykat, protože jsem určitě starší a obvykle vykám. Ze zvyku, ze slušnosti... tak hodně štěstí do nového roku ( malé n je correct ) "Nový" rok je dnes. Těším se.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Problém s účtem na DDWorld?

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Doporučujeme

B.L.A.C.K


Zastřelte protivníky dříve než oni vás. Máte 7 různých zbraní, dobrá pařba. Ovládání myší, W,A,S,D.
Videa
CyberPunk 2077 konečně předveden. Jaký je „nástupce Witcher 3“?
CyberPunk 2077 konečně předveden. Jaký je „nástupce Witcher 3“?Pátek, 22 červen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1178x
Komentářů: 6
Wreck-It Ralph 2! Druhý díl míří online! Podívejte se na ukázku.
Wreck-It Ralph 2! Druhý díl míří online! Podívejte se na ukázku.Čtvrtek, 21 červen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 555x
Komentářů: 2
Wreckfest je hotov! Nástupce FlatOut vychází.
Wreckfest je hotov! Nástupce FlatOut vychází.Středa, 20 červen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1053x
Komentářů: 2
PUBG šílenství se prodalo už 50 milionů kusů! Co dál?
PUBG šílenství se prodalo už 50 milionů kusů! Co dál?Středa, 20 červen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 929x
Komentářů: 3
AMD Ryzen ThreadRipper 2 procesor má 32 jader a 64 vláken!
AMD Ryzen ThreadRipper 2 procesor má 32 jader a 64 vláken!Neděle, 10 červen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 3299x
Komentářů: 8
Zoufalý Intel ukazuje 5GHz 28 jádrový CPU? Ani náhodou!
Zoufalý Intel ukazuje 5GHz 28 jádrový CPU? Ani náhodou!Sobota, 09 červen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 3547x
Komentářů: 7