Intel hodil kouřový granát. Láká na nové 10nm procesory Ice Lake, které si ale do PC nedáte. Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Čtvrtek, 30 květen 2019
altIntel napnul všechny marketingové síly a na COMPUTEXU se prezentoval, jako že je vše v pohodě.

 

 

 

 

V soutěži o nejpodivnější prezentaci, plnou falešných úsměvů, vyhrála na letošním COMPUTEXu zaslouženě společnost Intel. No alespoň se to obešlo bez pohádek o 5GHz 28jádrovém procesoru bez kilowattového mrazícího zařízení. Každopádně tolik křečovitých úsměvů a marketingových tvrzení krásných slidů natažených až za samou hranici reality, se nikde jinde nevidělo. Marketingové oddělení Intelu bylo pro letošní rok výrazně posíleno, a Intel moc dobře věděl, proč „nakoupil“ a zaměstnal hned celou řadu novinářů. V čele s produktovým stratégem Ryan Shroutem a jeho teamem z PC Perspective magazínu a mnoha dalšími, kteří si tak mohli přestat hrát na objektivní a pořádně začít za svého oblíbence kopat. Zásadní posilou pak byl i šéf technického marketingu NVIDIA, který doplnil bývalé pracovníky z marketingu AMD. Prostě Intel dal dohromady opravdu působivý marketingový dreamteam a ten určitě odvedl skvělou práci (když už se mnohá ostatní oddělení Intelu flákají). Podařilo se ale vzbudit dojem, že 10nm procesory ICEL LAKE jsou prakticky hlavním produktem Intelu, novou zbraní a generací procesorů, která naprosto zvrátí situaci na trhu. A v očích mnoha méně se orientujících pozorovatelů se dokonce může zdát (na základě vystoupení Intelu na Computexu), že Intel vyřešil problémy s 10nm výrobou a nová generace procesorů je doslova za rohem a už brzy bude naprosto všude.

Má to všechno jen jeden „malý“ háček. Všechno je to lež. Kouřová clona. Ty krásné prezentační slide je totiž to jediné, co drtivá většina uživatelů v dohledné době z nových 10nm procesorů Intel uvidí. Celou přítomnost a vystupování společnosti Intel nejen na letošním Computexu opravdu skvěle vystihuje toto meme:

 

 

  • 10nm Ice Lake procesory pro pár ultrabooků

Je opravdu k nevíře, kolik materiálů a fantastických optimistických slidů Intel vytvořil pro naprosto okrajový produkt, který nikdy nebude tvořit více než pár % výroby a nabídky procesorů. Nedá se říci, že by tam nebyly zajímavé věci a bylo by hezké, pokud by se to týkalo opravdu celé nabídky procesorů Intel a tohle byla ta nová generace, na kterou všichni už několik let od Intelu čekají.

Intel použil všechny marketingové triky. Grafy, které nezačínají od nuly, kdy asi nejšílenější je tenhle, který má ukazovat posun IPC a začíná na hodnotě 90% a končí na 140%:

 

Intel tvrdí, že nový Sunny Cove má prý nárůst o 18% v IPC, což by byl největší generační posun na poli IPC, který Intel předvedl ….. v celé své historii. Potíž je, a ti s lepším zrakem si toho všimli, že ve vysvětlivkách je jasně uvedeno, že srovnání se SKYLAKE procesorem proběhlo za podmínek, že nemusí odpovídat realitě v souvislosti s různými záplatami opravující zranitelnosti, které ale mají vliv na výkon. Intel tak velmi pravděpodobně záplatoval SKYLAKE všemi opravami, což mu výrazně snížilo výkon, a pak to otestoval proti nezáplatovanému ICE LAKE v několika aplikacích (překvapivě ne v těch praktických, které by byl Intel rád abychom používali).

Samozřejmě netvrdíme, že tam žádné zlepšení nebude. Intel totiž zvětšil kapacity vnitřních CACHE a udělal spoustu úprav a ICE LAKE a jeho SUNNY COVE architektura je možná největší úpravou CORE architektury od jejího uvedení. Je tam řada zajímavých a přínosných změn.

Bohužel řada z těch výrazných úprav a zlepšení bude eliminována jednou věcí, kterou se Intel snažil zoufale schovat. A to je fakt, že 10nm výroba prostě nefunguje a nedokáže nabídnout tak vysoké takty, jako současná 14nm výroba. To je právě jeden z důvodů, proč to Intel s 10nm v reálu už vzdal. Ano, nová architektura může přinést +10% a více nárůst výkonu v IPC (tedy výkon na takt), ale současně má 10nm Intel ICE LAKE procesor o 17% nižší takty! Stávající 14nm Core SoC běhají na 1,9GHz v základu a až 4,8GHz v boostu při 15W TDP, nové Ice lake má ale boost takt jen 4,1GHz při 15W. Víc prostě 10nm nedá. A to je problém, Intel tak přišel s pěkným grafem, kde ukazuje výkon na jádro ve srovnání se současnou generací a tam už to vůbec slavně nevypadá, když se podíváte blíže:

Dovolil jsem si ten dost zavádějící graf doplnit. Ano, výkon na jádro je jen o jednotky % lepší a to kdoví, jak Intel testoval, s jakými záplatami ty starší 14nm čipy. Nový 10nm čip, přes velké úpravy architektury a zcela nový 10nm proces, nedokáže být ve výsledku na jádro výkonnější o více jak 5% maximálně! A tak Intel radši ani neukázal celkový multijádrový výkon, protože ten by mohl být taktem ovlivněný ještě více.

Zábavné je také srovnání Integrované grafické karty v novém 15W SoC Ice lake. Není pochyb o tom, že Intel udělal velký pokrok, ovšem snaží se nám namluvit, že najednou má výkonnější integrovanou grafiku, než AMD VEGA v RYZEN U řadě. Že je to divný? Ano. Ale má to dobrý důvod …

Tím je, že integrovaná grafika v procesoru je vždy ovlivňována výkonem pamětí. Protože je závislá na operační paměti, která je sdílena a stávají se tak tou grafickou. Víme, že u běžných grafických karet samozřejmě na výkonu pamětí hodně záleží, protože je rozdíl, zda máte GDDR5, GDDR6 nebo HBM2. Jenže současné procesory spoléhají v PC na DDR4 paměti, které jsou mnohem ale mnohem pomalejší než GDDR5 o GDDR6 a HBM radši ani nemluvě. Mobilní RYZEN U série má omezení maximálně na 2400MHz DDR4 paměti, což samozřejmě výrazně omezí grafický výkon. V desktopu můžeme spárovat procesory RYZEN G s rychlejšími RAM, třeba 3200/3400MHz a rázem máme o 20-25% více grafického výkonu. Proč o tom mluvím. Jde o to, že Intel upravil jeho nový Ice Lake, aby používal LPDDR4X paměti na rychlosti 3733MHz!!! (pozor budou notebooky i s 3200MHz DDR4 s tímto Intel řešením) A to je sakra velký rozdíl proti 2400MHz, které má současný RYZEN U. Tudíž vlastně nesrovnáváme výkon integrovaných grafik, ale pamětí a můžeme stále bezpečně říci, že Intel zdaleka výkonem integrované grafiky AMD nedohnal. A AMD má navíc možnost ještě odpovědět, protože už letos pravděpodobně na konci roku představí 7nm SoC a nástupce současné 12nm SOC řady, kdy jak víme, jednou z novinek ZEN2 architektury je fakt, že už nemusí být paměti omezené kvůli synchronizaci s vnitřní sběrnicí CPU.

Takže pokud AMD také nasadí LPDDR4 paměti třeba na 3733MHz, rázem může být Intel výkonem integrované grafické části zase tam, kde byl doposud. Tedy nekonkurenceschopný. Vůbec vliv pamětí musí být i na CPU, protože pokud ICE LAKE měla 3733MHz a běžné současné noteboky s 15W Intel U procesory mají 2400MHz, také to může dost zkreslit přínos nového CPU.

  • 10nm procesory Intel nejsou a nebudou zásadním produktem!

Celá prezentace a vystoupení Intel na Computexu ohledně10nm ICE LAKE může pro řadové zákazníky vypadat, že všechno je v pořádku a 10nm CPU jsou reálně na trhu a běžné zboží. To byl také účel, aby to tak vypadalo. Ovšem reálná situace je diametrálně odlišná. 10nm ICE LAKE procesory totiž zamíří jen do ultra úsporných navíc dražších notebooků, a to až v závěru roku pro Vánoční sezónu. Intel oznámil, že očekává pouhých 30 návrhů notebooků, což je na poměry Intelu extrémně malé číslo, a i návrhů AMD RYZEN notebooků existuje podstatně více. A víme, jak to reálně s nabídkou RYZEN NB vypadá. Je tedy jasné, že výrobci vůbec neočekávají nějaké velké zastoupení 10nm procesorů Intel a není žádné tajemství, proč tomu tak je.

10nm výroba Intelu neběží, je značně omezena, Intel se na ní prakticky vykašlal a přebudovává plánované 10nm kapacity zpět na 14nm. A drtivá většina továren je tedy 14nm. Nemá tedy ani kapacity pro to, aby vyráběl nějak významné množství 10nm CPU a mít je nebude. Tomu tedy odpovídá i počet očekávaných notebooků. A to je prostě všechno. Žádné desktopové ani klasické 10nm procesory nejsou v tuto chvíli ani na dohled. A všechny zdroje tvrdí, že ani nejsou v plánech pro nejbližší roky. Důvodem je, že pokud 10nm CPU zvládne jen 4,1GHz v boostu, tak i kdyby mělo o těch 18% IPC více, stále to nebude stačit na vyrovnání nevýhody, že současné čipy jdou v boostu až na 5GHz (o 22% vyšší takt) a Intel je na tomhle taktu musí nabízet. Přes vylepšenou architekturu a podstatně novější a dražší 10nm proces, by případný klasický desktopový/mobilní 10nm ICE LAKE procesor byl slabší, než současné 14nm modely, a to by byl nepochybně dražší na výrobu.

Prostě Intel doslova a do písmene hodil na Computexu kouřový granát, vytvořil kouřovou clonu a to je všechno. Ty nové nízko-výkonové 10nm procesory uvidíme jen v několika málo velmi drahých tenkých mobilních PC, nikde jinde. Údajně se na příští rok chystají 10nm serverové čipy, ale nejspíše zaměřené na nízké takty a tedy efektivitu. Skuteční nástupci současných výkonných 14nm desktopových a mobilních (až 8jádrových), a také serverových (až 28jádrových) čipů, nejsou nikde k vidění. Nikdo je dokonce ani neočekává a vše nasvědčuje tomu, že nedávno uniknuté plány jsou opravdu platné. Intel nebude mít nic jiného než 14nm procesory pro drtivou většinu své procesorové nabídky. Žádné 10nm procesory pro 2020 ani 2021 a velmi pravděpodobně ani 2022! A co bude pak, se teprve uvidí. Intel maká na 7nm. Alespoň tak to vidí výrobci a průmyslové zdroje na Computexu a očekávání vůči Intelu pro následující roky jsou veškerá žádná. Naproti tomu AMD získává velkou pozornost a podporu. Výrobci vidí, že tam vývoj funguje, novinky chodí na trh a nejsou jen novinkami na papíře s papírovými zlepšeními. Prakticky každý, kdo je na Computexu a má možnosti si s výrobci a průmyslovými zdroji popovídat, tak to vidí nějak takhle:

Intel a jeho marketing plný „bývalých IT novinářů se vážně snažil, aby vzbudil dojem, že je vše v pořádku a možná se mu to u méně se orientujících lidí podařilo, ale prakticky každý, kdo se o situaci trochu zajímá, tak kroutí hlavou. 10nm ICE LAKE SoC procesory jsou naprosto bezvýznamným produktem, který evidentně nemá šanci zasáhnout více než několik málo jednotek % mobilního trhu. Intel tak na největší a nejdůležitější IT události roku, veletrhu, kde se celý PC/IT svět schází a ukazují se novinky, tvoří se vztahy a domlouvají věci na dlouho dopředu atd., přestavil naprosté nic. Tedy pokud nebudeme brát v potaz úsměvnou prezentaci „nového“ Core i9-9900KS („Keep Spending“ edice):

Ano, tohle je skutečně jediná novinka na poli klasických procesorů a PC platforem, kterou Intel na Computexu 2019 představil. Největší výrobce CPU na světě a dorazil s prázdnýma rukama na největší PC výstavu. Představil přejmenovaný stávající Core i9-9900K s písmenkem „S“ v názvu, nápisem „SPECIAL EIDITON“ na krabičce a základním taktem posunutým na 4GHz s boostem 5GHz na všech jádrech. Tedy něco, co můžete velice snadno udělat i u stávajících 9900K procesorů, stačí přepnout jednu položku v nastavení BIOSu. Ale samozřejmě potřebujete pořádné chlazení, protože TDP 5GHz 8jádra Intelu je někde kolem 220W. Každopádně žhavá (bohužel doslova) novinka jménem Core i9-9900KS dorazí na trh za nespecifikovanou cenu ke konci roku. A to je všechno přátelé. To je Intel na Computexu 2019, ale všechno je prý v pořádku … má na to slide ;) ... 

 

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


 / 27
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Osobní názor 2019-05-30 11:48:04

Intel mi vadí v rámci marketingu nejméně. Dokonce chápu jeho prezentaci, že musí držet určité dekorum ...
Jeho fanoušci mi přijdou daleko sympatičtější a kultivovanější, než nvidia fan. Na to jaký to je moloch, který "může" prakticky vše, tak má svoji úroveň.
Celkem Intelu přeju, aby měl co nabídnout a snad se v budoucnu opět probere z cpu letargie.
O NV fan psát nebudu a jsem celkem zklamaný, že k AMD nemají ani tu nejmenší úctu, za to jak konkuruje ve dvou oblastech.
Je tam cosi prohnilého už v základu.
armagedontek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-30 12:12:20
avatar
Ja na techto jejich prezentacich vidim i verim ze dost prinosny bod - prave diky tomu, jak vice a vice je dulezity kazdicky detail z jejich grafu pro spravnou interpretaci reality, tak tim defakto uci i ty mene zainteresovane uzivatele k tomu, aby se vice zajimali o veskere podrobnosti a nenechali si uniknout jedinny detail. Intel tim nuti sve uzivatele s v oblasti vice vzdelavat a to se mu vazne neda uprit :o)
GRNDL [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-30 14:04:35
avatar
Intel co lže (paramatrově o tdp, fakticky o first 5GHz cpu, pomlouvačně o konkurenci: ryzen = slepenec, atd...), vymýšlí si grafy (když to není test se stanovenými rovnými podmínkami je to lež - fakt budou v ultraboocích ty vysokotaktované paměti?), Intel co skrz marketing podpláci nebo naopak penalizuje oems ti nevadí jo?
Arcizmrdi firma co zabila vývoj na dekádu a málem vlastně na vždy ti nevadí? To mě teda poser. To jako když nejsou sprostí tak můžou lhát dle libosti?

A čím tě urazil marketing amd? Kde lhali? Co zamlčovali? Co je jejich špína, že ti intelackej přijde lepší?

Takže když dáš graf kde je Intel lepší než AMD a pod hvězdičkou se skrývá "vypli jsme u AMD polovinu jader" schován za slova "game mode" tak je to košer, zachovávají dekorum a jsou slušňáci, protože sis to mohl přeci dohledat na nějakém externím dokumentu? Jako to máš tak blbou paměť nebo ti tyhle svinstva fakt nevadí? Mě tedy jo a přijd emi to horší, než když si třeba nV ohýbá výsledky na svou stranu pečlivě voleným výběrem her, protože aspoň tam jejich produkty fungují, jak inzerují (většinou)
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-30 14:13:26

Nejsem naivní, abych čekal od Intelu čistou práci. Ale aspoň uvede tu pitomou hvězdičku, co vyply a co ne pod grafem na Computexu.
Jinak řečeno, pokud chci po někom neagresivní přístup (myšleno pro fan), tak musím být také tolerantní v názoru k různým společnostem. A to, že Intel nesahá k ukrytým prasárnám (což by klidně mohl), tak z pohledu férovosti jsem zmínil, že Intel mi vadí nejméně. Je to můj osobní názor. Pokud budeme kopat do konkurence, tak nikdy nemůžeme čekat, že někdo z druhé strany si něco uvědomí
fagot [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-30 16:06:08

Třeba všude troubí o 7nm procesorech přitom to jsou 14/7nm hybridy? Kvůli tomu, že tvrdili, že Bulldozery mají 8 jader je proti nim v USA aktuálně vedená class action. Atd.
hanzoo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-30 17:00:57

fagot probuď se

Intel 10nm Icelake je to samé (10/14)

10 nm core

14 nm IO

podívej se na prezentace než něco takového napíšeš
fagot [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-30 18:45:14

To ale neznamena, ze AMD nelze, jen to, ze lze i Intel. Oboji to jsou ziskuchtive korporaty. Kdo si mysli, ze je jedna firma nejak moralne lepsi a jedna s cilem blaha lidstva je extremni naivka.

TDP Intelu bych BTW jako lez neoznacil. Proste to definuji jinak a nijak se s tou definici netaji. Stejne tak, jako si kazdy jinak definuje co znamena Xnm proces (Intel ma treba tohle priseneji definovano nez ostatni, stejne oznaceny proces ma u Intelu vyssi denzitu)
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-31 07:29:51

Info o TDP bez zátěže je info k hov**. A ještě to "náhodou" zkresluje PR konkurence s pravdivými údaji, to je jistě Intel bere jako bonus
fagot [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-31 12:16:15

To mas ale naprosto chybne informace tak to se nedivim, ze si myslis, ze to je lez. To TDP uvadeji samozrejme pri plne zatezi na zakladni frekvenci tedy treba 3.6 GHz v pripade 9900K. Iddle frekvence je mnohem nize a procesor v takovem stavu zere velmi malo. Nes zacnes sirit takove bludy, zjisti si fakta :-)
FabledWarrior [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-31 06:31:52

Prosím tě přestaň, kopeš kolem sebe jak malé děcko a chytáš se každého písmenka, jen aby jsi mohl něčím countrovat.

Jádra toho procesoru jsou 7nm, že jim komunikaci obstarává 14nm čip je úplně irelevantní. Řešíš úplné nesmysly.
Marcel19751 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - tak 2019-05-30 12:06:29

Ono stačí jak se NV chová a podle jistého rčení Vráně k vráně sedá, tak takové má i fanoušky
FerrariF50 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-30 12:35:13
avatar
Holt na každou svini se vaří voda a Intel si nahrabal za posledních 10 let takových miliard na čtyřjádrech, který museli každému stačit a to i nekalými praktikami vůči AMD, kterému pak zaplatil vyloženě směšné odškodné, že si tohle opravdu zaslouží a jen ať si vyzkouší jaké to je na druhé straně. Každopádně tu bude opět nekonkurence schopné prostředí, což vždycky vede jen ke zvýšení cen, ale AMD se potřebuje zahojit a mít peníze na další vývoj a teď bude na řadě útok na Nvidii Takže jo, já mu to moc přeju, ale hlavně neusnout na vavřínech (čehož se u AMD snad prozatím nemusíme bát) a tu nastartovanou mašinu vybavit ještě turbem
hanzoo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-30 12:47:06

Citace:
Mobilní RYZEN U série má omezení maximálně na 2400MHz DDR4 paměti, což samozřejmě výrazně omezí grafický výkon. V desktopu můžeme spárovat procesory RYZEN G s rychlejšími RAM, třeba 3200/3400MHz a rázem máme o 20-25% více grafického výkonu. Proč o tom mluvím. Jde o to, že Intel upravil jeho nový Ice Lake, aby používal LPDDR4X paměti na rychlosti 3733MHz!!! (pozor budou notebooky i s 3200MHz DDR4 s tímto Intel řešením) A to je sakra velký rozdíl proti 2400MHz, které má současný RYZEN U.


to jako vážně chceš Intel obvinit že používá modernější technologii než AMD ?

tady pějete chválu na 7nm u AMD a když použije Intel lepší paměti tak to je rázem špatně a nesrovnatelné

dobry joke
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-30 13:03:56
avatar
tak rychlejší paměti jsou v pořádku, potíž je, že to moc nevypovídá o výkonu toho samotného GPU, navíc když Intel bude mít v nabídce i ty modely s pomalejšími paměťmi, což mimochodem AMD nemá, tam má to řešení stejný výkon pořád ;)

Je dobře, že Intel má konečně výkonnější grafické řešení v nabídce, potíž je že je to jen jeden konkrétní model (IRIS PRO), ostatní budou slabší tedy opět výrazně zaostávat za konkurencí ...

mě by totiž opravdu zajímalo to srovnání při těch stejných pamětech jak na tom ty integrované grafiky skutečně jsou ....
hanzoo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-30 16:58:30

jakékoliv integrované řešení přímo v procesoru bude ovlivněné rychlosti paměti - to určuje výsledný výkon

to že budou i slabší varianty je snad jasné, to samé má amd v podobě VEGA 8 a i slabší varianty u athlonu ...

stejně jako AMD ukazuje ve svých prezentacích nejlepší možné scénaře svých produktů

cinebench u cpu , strange brigade u grafik

tak to samé dělá i Intel a Nvidia
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-30 17:08:51
avatar
tohle není o výkonu GPU ale o výkonu pamětí v systému a ty už nedělá Intel ani AMD nejsou v tomto případě součástí čipu, takže na to narážím .... rád bych viděl srovnání na podobné rychlosti pamětí abychom mohli skutečně mluvit o tom, které GPU je lepší ....

jinak samozřejmě lepší paměti jsou lepší paměti a jsme rádi že Intel používá 3477MHz atd. všichni víme, že těch 2400MHz, které se používají u NB s AMD RYZEN U, je brzda, máme otestovaný, co udělá osazení rychlejších RAM s výkonem iGPU v desktoupu, je tedy jasně, že tady je velký potenciál ...

a na to narážím, pokud říkám, že mám výkonnější integrovanou grafiku, mělo by to být o výkonu integrované grafiky, ne že mluvím o výkonu integrovnaé grafiky a srovnávám to na systému, kde jeden má paměti s poloviční propustností ....


Intel samozřejmě ukázal nejlepší scénář a nic proti tomu, ale mě by také zajímal výkon s těmi 3200MHz DDR4 které bude také s tím mít .... a možná jich bude většina.
GiGi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-30 12:47:29

Nikdo snad necekal, ze tam Intel bude sedet s prazdnyma rukama, ze ne?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-30 12:56:46
avatar
hele a víš že docela čekal, dokonce by to možná bylo i lepší .... než ukazovat 10nm co si do PC nikdo nedá a ukazovat přeznačený loňský procesor .....
GiGi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-30 23:36:01

Udelali by to uplne vsichni...Nikdo by si to netrufnul,to by byla verejna blamaz. Takhle to byla blamazj jen pro par zasvecenych.....
slabam [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-03 15:21:08

Myslíš předloňský přeznačený procesor?
slabam [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-03 15:21:36

...teda vlastně před před loňský...
slabam [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-03 15:22:14

nebo před před před loňský?
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
BORDERLANDS 3 je venku – jak si nastavit kvalitu grafiky?
BORDERLANDS 3 je venku – jak si nastavit kvalitu grafiky?Sobota, 14 září 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1172x
Komentářů: 2
System Shock 3 v nové herní ukázce! Zajímavé.
System Shock 3 v nové herní ukázce! Zajímavé.Pátek, 13 září 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1137x
Komentářů: 1
Assassin´s Creed Odyssey dostává Discovery Tour
Assassin´s Creed Odyssey dostává Discovery TourČtvrtek, 12 září 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1223x
Komentářů: 6
Vychází RPG hra Greedfall – skvělé první dojmy
Vychází RPG hra Greedfall – skvělé první dojmyPondělí, 09 září 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2199x
Komentářů: 3
WRC 8 – slušná novinka pro příznivce závodních her!
WRC 8 – slušná novinka pro příznivce závodních her!Sobota, 07 září 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1548x
Komentářů: 0
BAD BOYS: FOR LIFE - pokračování filmové série v první ukázce!
BAD BOYS: FOR LIFE - pokračování filmové série v první ukázce!Pátek, 06 září 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1176x
Komentářů: 1