Intel procesory jsou ještě děravější – objevena dosud největší zranitelnost „SPOILER“. Oprava není! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Středa, 06 březen 2019
altMELTDOWN a SPECTRE jsou prý slabý odvar proti nejnovější zveřejněné chybě, kterou trpí Intel čipy.

 

 

 

 

O této chybě ví Intel již řadu měsíců, ale ze zákona došlo k jejímu uveřejnění až nyní. Obvykle je o proto, aby se na problémy stihlo udělat řešení. To však neexistuje. Z podstaty problému totiž není prakticky možné. Situace je tak prý ještě vážnější, než u MELTDOWN a SPECTRE, na které se alespoň částečně řešení našlo v podobě různých patchů a záplat, které sice problém děravé Intel architektury nevyřešily, ale možnost využít tyto zranitelnosti alespoň na záplatovaných systémech výrazně zkomplikovaly.

Nově zveřejněná zranitelnost, o které Intel ví už od minulého roku se nazývá „SPOILER“. Funguje podobně jako „MELTDOWN“ a „SPECTRE“, které využívají především specifické konstrukce Intel architektury, která umožňuje nezabezpečený přístup ke kompletně nezpracovaným datům, tedy spekulativní zpracování. Bohužel v tomto případě je situace mnohem vážnější.

SPOILER je totiž neopravitelná zranitelnost a využít jí je mnohem snazší a jednodušší a existuje celá řada způsobů, včetně jednoduchých Java skriptů a dalších metod. Podrobně byl problém otestován a v praxi vyzkoušen a Intel o něm ví. Jenže řešení neexistuje. A ano, týká se pouze architektury CORE od společnosti Intel. Jak procesory architektury ARM, tak procesory AMD na „SPOILER“ zranitelnost netrpí, protože používají bezpečnější konstrukci a design architektury, která neumožňuje to, co umožňuje Intel. V jeho případě se problém týká všech procesorů od první generace CORE až po nejnovější aktuální čipy.

Softwarové řešení není prý možné, chybný je prostě přímo designový návrh CORE architektury. Oprava je možná jen jejím přepracováním s konkrétním HW řešením, které by však pokud by bylo aplikováno na současnou architekturu, mělo prý výrazně negativní dopad na výkon procesorů Intel. Ten totiž spekulativní zpracování používá hlavně kvůli navýšení výkonu v mnoha případech.

Problém je velmi vážný, protože nová zranitelnost se týká prostě všech současných Intel procesorů, které ale pohání drtivou většinu serverů a počítačů na světě, včetně klíčových dat. Zabezpečení v tuto chvíli není a Intel nemá ani žádné nové procesory, které by chybou netrpěly. Intel přiznává, že o situaci ví, ale v současnosti nemá řešení. Stále problém zkoumají a věří, že budou moci s nějakým řešením přijít. Intel se podle některých pokusí přijít s podobnými záplatami jako u MELTDOWN a SPECTRE, kdy jednoduše překazí přístup k nezpracovaným datům, ovšem v tomto případě by následky mohly být ještě závažnější, pokud jde o pokles výkonu, nestabilitě a dalších projevů toho, jak obcházejí fungování architektury, na kterou jsou aplikace laděné poslední dekádu. V tuto chvíli však žádná obrana neexistuje, a to ani po několika měsících, kdy o ní zasvěcení věděli.

Pokud máte počítač nebo server, či jiné zařízení založené na AMD či ARM procesoru, nemusíte mít ze SPOILER zranitelnosti obavy. Procesory podle výzkumníků není možné podobným způsobem napadnout a data z nich odcizit, protože jejich architektura neobsahuje takovou bezpečnostní mezeru a vadu jako architektura Intel CORE. Je skutečně neuvěřitelné, že Intel stále ještě může své děravé procesory prodávat, přitom v mnoha jiných případech vadných produktů jsou stahovány z trhu. V tomto případě však úřady nekonají a pravidla zjevně neplatí pro všechny. Každopádně nákup procesorů Intel a počítačů s Intel čipy je už od objevení SPECTRE-MELTDOWN docela diskutabilní, zejména pokud chcete bezpečný systém. Jediné štěstí v tomto neštěstí je, že existují bezpečnější procesorové alternativy na trhu, které jsou překvapivě mnohdy i výkonnějším a výhodnějším řešením.

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Motto: „Raději později a pořádně, než dříve a blbě“ :). Než začnete diskutovat: Objektivitu a objektivní fakt a názor nelze posuzovat subjektivním dojmem! ;)

Starší články


 / 40
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
VelDro [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-06 13:42:18

Pěkný článek, akorát jsem se nedozvěděl, co přesně ten někdo může vlastně v tom procesoru vinou té chyby objevit ?

Přihlašovací hesla a údaje do net. bankovnictví, e-mailu facebook a další ? číslo platební karty s cvc kódem platební karty ? Nastanou ale takové určité podmínky v běžných domácnostech ?

Nic proti, ale taková bezdrátová klávesnice a myš mě přijde větším rizikem. Do jaké že vzdálenosti funguje její dosah a mam jistotu, že kdybych žil v paneláku, na koleji atp. tak tohle nemůže snímat někdo další ?
potooczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-06 14:17:02

A proč myslíte, že řada značkových bezdrátových setů už funguje s AES šifrováním přenosu?

Samozřejmě pro domácí uživatele je šance, že je něco postihne naprosto minimální. Vaše data nikoho moc nezajímají a aby se dostali k vašemu účtu například, na to stačí podvrhnutá aplikace nebo jen její aktualizace na váš telefon s Androidem. Šance je asi podobná, jako že vyhrajete první ve sportce. Ale i v té sportce sem tam někdo vyhraje.

Nebezpečné je to spíše pro firmy, které mají například serverovou infrastrukturu založenou na Intelu a tam už jde o zajímavá data z pohledu útočníka. Je to prostor k vydírání.
A samozřejmě velký problém je to pro datacentra, která staví svůj obchod na pilířích jako je zaručená dostupnost služeb a neochvějná bezpečnost dat. A najednou díra, kterou nelze zalepit...
AndyF1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-06 14:36:33

"umožňuje nezabezpečený přístup ke kompletně nezpracovaným datům"
Nuz velmi zjednodusene povedane utocnik moze tu zranitelnost vyuzit na vela sposobov podla to co akurat potrebuje. Dostane sa k datam momentalne nacitanym v v pameti.Este predtym ako su zasifrovane a ulozene ci uz na disk alebo odoslane na siet.
Predpokladom je ze akokolvek zasifrovane data sa proste musia v niektorom momente spracovania odsifrovat do RAM ci CPU Cache. Bez docasneho odsifrovania by ich nebolo ako zmysluplne pouzit.

Add bezdrátová klávesnice a myš .Tu zalezi ake zabezpecenie prenosu pouziva konkretny model klavesnice/ mysi. Ak pouzivaju dostatocne silne sifrovanie tak odpocuvacovi budu odchytene ale zakodovane data nanic.Odsifrovavanim by stratil privela casu.
Mescalamba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-06 23:36:28
avatar
Přístup k obsahu ram, pokud sem pochopil. V podstatě je to docela snadnej backdoor.
Bumpkin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-07 10:14:17

hlavne ten pristup jde udelat skrze pohližeč a podobně... to je ten nejvetsi problem dalsi veci je ze tim jdou podvrhnout i data
harrym [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-08 06:40:31

Ano, možnost odcizení dat je, ale asi taková jako čekat, že když vrhnete oštěp do kalné vody, že vyplave na povrch probodnutá ryba.
shadowmage [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-06 14:20:19
avatar
Asi na síťový kabel navlíknu prezervativ, abych se chránil před viry, ale co ti chudáci s wifi ?
Že se pořád prodávají bude tím, že je to americká firma, kdyby byla evropská dopadne hůře než koncern WW s dieselama. Američani po krku jednomu ze svých největších koncernů nepůjdou a Evropa se pořádně bránit neumí. Podívejte se, co vysoudili zákazníci na koncernu WW v Evropě a co tam. A Číňan každou díru v systému a tím pádem bránu pro hackery vítá
FabledWarrior [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Alternativa 2019-03-06 14:38:55

"Jediné štěstí v tomto neštěstí je, že existují bezpečnější procesorové alternativy na trhu, které jsou překvapivě mnohdy i výkonnějším a výhodnějším řešením."

Můžu prosím vědět, jakou mám alternativu třeba k notebooku MSI GE75 Raider s i7 a RTX 2070?

U nás je jediný notebook založený na výkonných komponentách od AMD a to Acer Predator Helios 500, který ale s Vegou 56 nedosahuje takového výkonu a jeho výdrž na baterii je v porovnání s řešením od MSI úsměvná. O váze a velikosti snad ani nemá cenu mluvit.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-06 14:38:16
avatar
to že procesorové alternativy existují, ale nejsou nám v některých případech nabízeny je jiný problém ...
Dirtrix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-06 16:33:36

Pak si ovšem může člověk stokrát dokola opakovat "Intel není bezpečný" a stejně si pak musí koupit notebook s Intel procesorem, pokud chce high-end výkon.
TurboCmelak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-06 17:28:48

I7 8750 a rtx 2070 neni Hi-END..
eufigenie [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-06 20:41:30
avatar
Hi-end je to pouze cenově.
TurboCmelak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-06 22:42:03

A to sám ten procík mám ve svém Predátoru.. (byl novej o 13+ levnějš, tak nebylo co řešit) kde nevydrží jet naplno v TB aniž by neměl přes 100° .. stahuji výkon aby to nehučelo a dalo se to normálně používat. Ve srovnání 1060 je tichoučká i při hraní a jede v pohodě. Ale ntb mám na práci, takže to neřeším. Jen si tak říkám, jak ten procík zvládají ntb kolem 25k s tím ultra tělem

Mladá ho má v Dell Alienware a tam jede suprově. Hold není to Acer..
Dirtrix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-07 07:18:57

Vzhledem k tomu, že 95% prodávaných laptopů bude mít ten výkon nižší, tak bych řekl, že na notebook to high end je. To, že se dá postavit výkonnější desktop za míň peněz, na tom nic nemění.
Dirtrix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-07 10:45:42

Upřímně řečeno jsem doufal, že mi někdo řekne "to není pravda, můžeš vzít X nebo Y, super notebook s AMDčkem" protože zrovna noťas vybírám a rád bych vzal AMD, kdyby bylo lepší.
Protože to ale nikdo neudělal, nezbývá mi než konstatovat, že pravda, ačkolic se nelíbí, je stále pravda...
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-06 21:22:01

Stejně je u AMD vs NV obrovský rozdíl v nabídce v noťasech.
NV si vydá Turing a skoro hned jsou dostupné ntb v plno verzích. To se může AMD jen zdát. Zrovna tak to platí u Intelu vs AMD. AMD je takový otloukánek ze všech stran a než něco prosadí, tak ostatní mezitím jen rejžujou.
Bumpkin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-06 22:38:21

jj ale to jsou dohody o odběrech prostě....


platilo to dříve platí to dneska platit to bude i v budoucnu... je to normální a AMD to nedokáže vůbec agresibně nabízet a podchytávat si ty odběratele... buď si zaháčkuješ odběratele smlouvou atd, viz legendarni smlouva Nvidie o značkách odběratelu, a nebo nastavis množstevni agresivni politiku... a neni to nic nezakoného...


všichni to vidi v supermarketech, kdy vzdycky dostanete 3 za cenu dvou... to same plati u intelu jen on rekne v pohode odeberte odemne 10 000 cpu a ja vam je dam za cenu 5000... tohle proste amd nedela a ani moc nemuze..... a to z nekolika duvodu:
1. nemaji cenotvorbu postavenou na teto politice (extremne vysoka cena z ktere je mozne jit vzdy nize a tedy být vzdycky na své marzi)
2. i kdyby to se stavajci cenotvorbou chteli udelat nemaji dostatecny financni polstar který by prvotni dotovani pokryl
TurboCmelak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-06 22:43:33

Ámen...
FabledWarrior [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-07 05:58:41

No ono to bude možná i tím, že v desktopu má AMD co nabídnout, ale u notebooků už tak.

Jejich Ryzen 7 2700 pro notebooky má 4 jádra 8 vláken oproti i7 8750H, který má 6 jader a 12 vláken a ještě vyšší takty (resp. TB).

Jediná výkonná grafika pro mobilní použití je výše zmíněný Radeon Vega 56, který sice nějaký ten výkon má, ale na mobilní GTX 1070 či RTX 2070 nedosáhne.

Takže i kdyby chtěli výrobci něco z jejich komponent vyrobit, tak moc nemají co. Je to smutné, ale AMD by na tomhle samo mohlo zapracovat.
Bumpkin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-07 10:34:22

to co píšeš je tak na půl pravda....

AMD bohužel nevodí za ručičku žádného výrobce ale nabízí individuální program (zatím toho programu využili Sony, MS, Apple)...

Pokud se podíváš do produktů u Intelu má jasně nalajnováno co kde jde udělat a individualitu a modularitu nepřipouští... AMD má úplně jiný přístup a umožňuje udělat tolik individuálních produktů kolik přijde firem s poptavkou, viz konzole nebo HW do MAC Applu...

tedy AMD ti uděla klidne 6 jadrovej 12 vlaknove CPU do Notebooku, nebo ti udělá super výkonou mobilní grafiku ale musíš ty přijít že to chceš...

je to jednoduše úplně jiný přístup k produktové řadě jak u konkurence.... všichni moc dobře vědí že to AMD dělá ale nikdo do toho zatím nešel...

tedy tady tvrdit to že AMD nemá nic je blbost největšího kalibru, AMD má vlastně nejlepší předpoklad udělat větší dělo než co dneska v produktových řadách má intel a Nvidie protože dokáží udlěat HW na míru....

bohužel AMD ale na to nenabídne super truper cenu protože to nesolí jak bata cvicky a nedokaze jasne pocitat a planovat s penezi a tak, proste na individualni produkt nepujde udelat tak jednoduse sleva kup 40 000 za cenu 10 000.....
FabledWarrior [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-07 11:29:13

Jenže ty neřešíš zase to, že to třeba AMD dokáže udělat, ale co z toho potom vznikne? Už zmiňovanej Predator Helios 500 s Ryzenem 7 a Vegou 56 má příliš velké rozměry (chlazení) a příliš vysokou spotřebu.

Nedej bože, že by si někdo objednal (kdyby to bylo možné) Ryzen 7 s osmi jádry a Radeon VII... no ono by to asi nějak šlo, ale to už by mělo k použitelnému notebooku pěkně daleko. Baterie by nic nevydržela, kvůli chlazení by to bylo velké a těžké a stejně by musely být komponenty podtaktované.

Já jsem v tom příspěvku narážel na to, že AMD technicky nemá nic, co by se v notebooku dalo v porovnání s konkurencí použít. Zmínil jsem MSI GE75 Raider ... ten má i7 8750H a RTX2070 (plnou verzi a ne Max-Q) a přitom má zavřenej na výšku 2,74 cm. Není to žádnej ultrabook, ale je to v pohodě přenositelný. Koukal jsem na zátěžové testy a mají velice dobře udělané chlazení.

Ještě bych dodal, že zmíněný Predator Helios 500 stojí na czc.cz 54 tisíc a Raider od MSI 59 tisíc s tím, že k němu aktuálně dostaneš baťoh, herní myšku s podložkou, balík softwaru od Intelu a jednu ze tří her. K Heliosu nedostaneš nic.
Bumpkin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-07 12:36:22

Stále se oháníš produktama které jsou to je hezké....

ale PU co je v PS konzolích neexistuje v žádné modelové řadě, dokonce ani ta grafika co v nich je také není v žádné modelové řadě.... no a mám e zmiňovat i o GPU pro MAC které také není jako žádný oficiální produkt?

tedy to co sem ti výše popisoval je informace o tom že AMD je schopné udělat individuální produkt postavený na několika GPU architektůrách a na několika CPU architektůrách, a už několikrát dokázali že jak CPU tak i GPU dokáží být úsporné a výkonné... FURI NANO to jasně ukazovala kde jsou možnosti GCNka, následě pokud jsi si pohrál s voltáží a celkovým nastavením Vegy tak se dostáváš i na poloviční spotřebu s přijatelným 3% snížením výkonu...

tedy oháněj se skutečnými modely jak chceš to ti prostě neberu, chápu že to píšeš a uvádíš ale prostě je to pohled Intelu a Nvidie na věc, pohled na vec z AMD je individualní produkt třeba pro asus nebo pro MSI a podobně....
Dirtrix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-07 13:51:31

Abychom si to shrnuli, AMD by levou zadní zvládla nabízet lepší mobilní produkty než Intel a Nvidia, akorát to nedělá, protože o to nikdo nepožádal a sama o sobě s tím na trh přeci nepůjde, to dá rozum.
Bumpkin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-07 15:21:39

tak si to shrnme podruhe

AMD uz ted má lepší produkty ale neni tu nikdo kdo by je poradne odebíral....

sami dobre vite ze ma lepsi apu procesory a produktovou řadu ale nikdo na nich pořádně nestaví žádné noteooky a jsou tu jen věci postavené na i3 a i5.....

k tomu aby vznikl top model tak jej něco musí zaplatit, bohužel karty v top řadách si na svůj vývoj nikdy nevydělají a pokud někdo tvrdí že ano tak je blázen....

tedy nejprve bych být vámi porovnával základní řady noteebooků a pak ty specializované na hraní her či práci které tvoří okrajovou část prodejů.... tady jasne vede intel a pomer notebook postavených na AMD vuci Intelu je treba i 90 intel ku 10 amd

Pokud tedy není dostatek modelů notebooku již se zakladními produkty které jsou už nyní o dost lepší jak to co nabízí intel a nvidie tak za to asi nemůže AMD ale dojíždějcí smlouvy o odběru určitého množství CPUček a Grafik

jen ilustrativní příklad!!!
Tedy pokud je u Intelu v ceníku cpu za 20 dolaru jeden kus a pod carou je tam info že cena pri odberu 100k je 10 tak tady asi amd nema jak konkurovat kdyz doda CPU za 15 a apu za 20....

a zase pokud ma Nvidie cenikovou cenu Mkového zakladního GPUčka třeba na 50 dolarech ale zase pod čarou je tam při odběru minimálně 100K GPU je cea 35 dolaru....

tak a podobne smlouvy se podepisuji treba i na 3 či 4 roky...

Lidi by prodejcum za mnohem širší nabídku i utrhali ruce ale nikdo do ni nepujde už jen kvuli tomu že jim běží smlouvy na odběr určitého množství CPUček či GPUček...a prostě to už musí vyrobit a udělat..... pokud by jste vypovedel smlouvu tak by chtěl intel cenikovou cenu a vse by jste musel doplatit... tedy si představte že by 100k CPU nevyslo na 1 milion ale na 2 tedy jednou tolik... jak zakaznikovi reknete ze se vas produkt z niceho nic zdrazil treba o 50% proste sebevrazda, bud by vam to nikdo nekoupil nebo by jste to dotoval z vlastni kapsy.... a nedej bože kdyby jste rekl že už ani tech 100k CPUček neodeberete to by jeste přišla pokuta za nedodrzeni podminek...
johny.mnemonic [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-08 14:32:28
avatar
Přesně tak. Nenapsal bych to lépe.
Zkrátka když AMD nemělo několik let co do NB nabídnout, tak teď bude zase pár let trvat než se na ten trh dokáže procpat zpět.
Je to smutné, ale to je tvrdý zákon trhu...
laci [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-07 14:52:23

Je to aj o zakaznikoch. Ak by nekupovali NTB s Intel procesormi a davali by na javo svoju nespokojnost s ponukou, asi by sa museli prisposobit aj vyrobcovia. Vyhovorky, ze potrebujem najvykonnejsi NTB na trhu su podla mna smiesne. NTB nepokladam za plnohodnotny pracovny prostriedok, je to len doplnok k vykonnemu desktopu pre mobilnu pracu.
Dirtrix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-07 15:16:47

A kdyby lidi nepoužívali to pitomý Wi-Fi, tak mobilní tarify v ČR stojí míň jak v Polsku... Že nás ještě nenapadlo mobil nepoužívat vůbec a tím těm korporacím ukázat, že na nás si kapsu nenamastí...
Bumpkin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-07 15:19:48

je to i o nabidce... pokud zakaznik vidi ze ma eshop v nabidce 100 druhu notebooku a 90 z nich je s intelem a 10 s AMD tak je asi jasne po čem sahne...

nemluvim ani pak o korporatnich smlouvach na odber HW treba u Dellu a jinych vyrobcu, kde proste ani jina moznost není protože v nabidce pro firmy ani amd neni....
potooczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-07 08:05:37

Jinak podle všeho i tato chyba půjde opravit pomocí SW záplat. Otázka je jenom, kdy se jich dočkáme a jaký to bude mít vliv na výkon. Tedy není to neopravitelná chyba.
QWERTY [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-07 10:28:47

Väčšina mojich známych BFU Intel Worship si ani raz neošetrili Bios ani Windows len aby mali v CS:GO 1529 FPS a nie 1484 FPS a o sekundu rýchlejší boot čo by u nich aj tak hľadali prípadní návštevníci, nejaké porno ich zaujímať asi nebude .
Bumpkin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-07 10:40:40

tak tohle nni o BFUčkach ale o firemních PC ;)

nikoho moc nezajima pocitac ferdy z horní dolní ale takovej pocitac z microsoftu nebo z DHL je hodnotnejsi, tam uz budou i nejake podstatne informace....

nmuzete furt pocitat s tím že se to týká BFUček tam prostě bych tohle moc nerešil ale u firma která má 5000 PC a Notebook pro své zaměstnance tak tam to vidím jako velké ohrožení firmy a vnitrofiremních informací...
QWERTY [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-07 11:32:11

To mi je jasné, som zvedavý ako sa to bude ďalej vyvíjať a aké protiopatrenia zavedú ak to bude vôbec možné po softvérovej stránke.
Bumpkin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-07 13:05:39

po SW to moc nepujde vzdycky dojde k tomu že budeš muset informace před zpracovanim v procesoru rozšifrovat tak že obrana moc přes SW nebude asi možná

já sem spíš zvědavej na ty datový centra a hlavně burzy nebo banky, dneska každá banka musí splňovat tuny bezpečnostních věcí které nařizuje CNB zřizovatelé karet a Evrobská národní banka...

bud dojde k velkému uniku dat a nebo se plynule přejde na novou archytekturu, pokud ihned tak AMD pokud v budoucnu tak na neco co pripravuje Intel...
jirka64 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Intel vs. Huawei 2019-03-08 02:22:09

Intel má zranitelnost v procesorech jednu za druhou. Není náhodou možné, že Intel už do své architektury procesorů zabudoval zadní vrátka pro špionáž?
U Huawei se zatím nic nenašlo(asi) a přesto je bezpečnostní hrozbou pro celý svět. U Intelu se nějaké zadní vrátka do systému najdou každý půlrok a je to přesto v pořádku?
Nexon [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Objevili se tu názory 2019-03-08 12:23:02

příspěvek přesunut níže ...
Bumpkin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-08 09:59:00

no nevím jak moc byl film o snowdeenovi pravdivej ale amici podle něho měli a mají backdoor všude

https://www.csfd.cz/film/392090-snowden/prehled/

jako všechny indicie a informace tedy nasvedšují že amící něco takovéhomají ale stále doufám že ne
Nexon [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Objevili se tu názory, 2019-03-08 12:22:27

že ty chyby jsou záměrné, jako backdoory do počítačových systémů. To si nemyslím, na to má Intel podstatně sofistikovanější systém, který zaručuje 100% kvalitu a to existenci samostaného systému, který běží tři levely (Ring -3) pod úrovní operačního systému a to zcela autonomně ... ano slavný Minix pod IME běžící na samostatném procesoru mimo x86 jádra. Bohužel chyby Melt, Spec, Spo vychází z geneticky chybné architektury Intel procesorů a umožňují sofistikovaným organizacím či jedincům nabourávat PC systémy. Nesouhlasím s názorem, že běžným smrtelníkům je to jedno, protože nemají zajímavá data. Zajímavá data má každý a hlavně jsou využitelné i v budoucnosti. Příklad, někdo se nabourá do vašeho počítače a stáhne např. lechtivá či jinak citlivá data. Později třeba po letech se z dotyčného "nezajímavého" člověka stane politik, nebo úředník na vysokém místě a šup v tom okamžiku jste vydíratelní a potencionálně korumpovatelný. Další příklad je, že takto chronicky vadné Intel procesory umožňují útočníkům infikovat váš počítač a udělat z vašeho PC zombie počítač učastnící se např. DOS útoků, nehledě na to, že umožní instalovat šmuchací viry a to mimo dohled antivirových programů. Co mě děsí nejvíce, že v normálním konkurenčním prostředí by firma vyrábějící takové zmetky jako Untel dávno zkrachovala, ovšem situace je naprosto opačná, Intel neprodává více jen proto, že nestíhá vyrábět. Všechno je to bohužel o debilitě lidí (zákazníků), uplácení a kartelových dohodách mezi výrobci. Já sám např. postupně Intel nahrazuji AMD. Kdyby byli lidé obezřetní, tak by Intelu nesvěřili ani otevírání garážových vrat.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Co se chystá ...Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Filmový TERMINATOR a Arnie se vrací! Ukázka z „Dark Fate“
Filmový TERMINATOR a Arnie se vrací! Ukázka z „Dark Fate“Pátek, 24 květen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 330x
Komentářů: 2
CODEMASTERS ukazuje nový GRID a také F1 2019
CODEMASTERS ukazuje nový GRID a také F1 2019Středa, 22 květen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 661x
Komentářů: 4
Total War: Three Kingdoms vychází – další skvělý strategický díl?
Total War: Three Kingdoms vychází – další skvělý strategický díl?Úterý, 21 květen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 677x
Komentářů: 0
Sniper Elite V2 Remastered právě vyšlo!
Sniper Elite V2 Remastered právě vyšlo!Úterý, 14 květen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1456x
Komentářů: 2
Vychází A Plague Tale: Innocence – zajímavá příběhová hra
Vychází A Plague Tale: Innocence – zajímavá příběhová hraPondělí, 13 květen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 846x
Komentářů: 2
CryEngine 5.7 se představuje – přináší API VULKAN, DX12 a RayTracing
CryEngine 5.7 se představuje – přináší API VULKAN, DX12 a RayTracingSobota, 11 květen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2560x
Komentářů: 6