Nové procesory Intel COMET LAKE odhaleny. 14nm a nová patice. Někdo vysnil odpověď na RYZEN? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Úterý, 09 červenec 2019
altNa internet se dostala tabulka nových Core 10000 procesorů Intel. Bohužel jde nejspíše jen o fantazii.

 

 

 

 

Nové procesory AMD RYZEN 3000 jsou v obchodech a všichni jsou překvapeni, že AMD nejen dostálo obřím očekáváním a velkým slibům, ale dokonce je překonalo. Ostatně až 15% generační nárůst IPC se nevidí každý den, současně to, že AMD dokázalo s novým nevyladěným 7nm procesem posunout takty svých CPU dále vzhůru je v bídě toho, co předvádí 10nm proces Intelu také malý zázrak. No a pak je tady výkon a zejména o třídu až dvě lepší efektivita nových procesorů RYZEN proti Intelu, kdy jsou mnozí v šoku, že Intel už dokáže někde prohrát i na výkon 1 jádra, zatímco ve výkonu na celek není ani ve stejné lize. A to všechno za ceny, kdy říci že Intel dnes není ani alternativa, je zcela na místě. Jak jsem říkal, Intel procesory nejsou vyloženě ze hry, ale své mnohem horší provozní vlastnosti, efektivitu a horší celkový výkon i zastaralejší platformu, by měla společnost zohlednit podstatným snížením cen. Můj názor je 40% sleva pro LGA 1151 a 60% sleva pro LGA 2066 nabídku by dostalo Intel do konkurenceschopné pozice. Otázka je, jestli to Intel udělá.

Každopádně Intel nemá v současnosti nic lepšího než 14nm procesory. Pracuje na jejich další „generaci“ tentokrát nazvané COMET LAKE, která by měla nabídnout až 10jader pro mainstream. Jenže podle dosavadních informací vše nasvědčovalo tomu, že to bude až spíše příští rok, možná něco málo ke konci tohoto roku (říjen/listopad TOP modely apod.). Existuje samozřejmě varianta, že Intel uvedení uspíší, ale moc se to nepředpokládalo. Zejména proto, že Intel uvedl Core 9000 REFRESH teprve nedávno, nový 9900KS pak má přijít na trh až na podzim atd. Přesto se na internetu objevila nová tabulka, ukazující celou nabídku COMET LAKE včetně cen atd. Má to jeden háček.

Pokud procesory nejsou za rohem a tím myslím, pokud nevychází do měsíce, tak dost pochybuji, že Intel má stanovené finální specifikace a ceny. Zejména ceny se dělají opravdu na poslední chvíli a zatím nic nenasvědčuje tomu, že Core i9-10900KF s 10jádry/20vlákny s takty 3,4/4,6/5,2GHz s TDP jen 105W na 14nm+++ je za rohem. Tabulka totiž sice připomíná ty, které dělá Intel, ale opravdu jen vypadá. Můžete porovnat s tím, jak Intel dělá tyhle tabulky:

Jak vidíte, v první řadě je tu uvedení výrobního procesu, zcela zbytečný sloupeček, který Intel do podobných tabulek v prezentacích nedává. Navíc 14+++ nm? To vypadá vážně blbě. Neuvádí to navíc Intel obvykle jako 14nm+++ když už? V podobných tabulkách Intel také neuvádí typ Integrované grafiky, jen to, že tam je/není. Udávána také není obvykle patice. A když, tak by byla jako LGA 1159. A naprosto zbytečný je sloupeček Code name, to snad ani Intel nikdy takhle neuvádí nikde. Co naopak chybí a Intel uvádí je po čet PCIe linek, a hlavně podpora OPTANE či odemčení pro OC. Bohužel tedy tabulka vypadá, jako že se někdo hodně nudil a vymyslel si, jak by nabídka Intelu mohla ideálně vypadat. Nasvědčují tomu i další věci.

Třeba ty neuvěřitelné ceny a parametry. Kdy ano, dávaly by smysl v současné situaci, ale nejsem si jistý, že by Intel šel s cenami tak rapidně dolů (i když by byly alespoň trochu odpovídající a určitě bychom byli rádi). 6jader/12vláken za 179 dolarů? 8jader/16vlákne za 339 dolarů a 10jader/20vláken za cenu od 409 dolarů? Zní to až příliš dobře, hodně neintelovsky řekl bych :). Prostě ač se COMET LAKE procesory připravují, podobnou tabulku od Intelu bych očekával až někdy opravdu těsně před jejich uvedením produktů, a zatím to nevypadá, že by byly novinky na pořadu dne. Takže celé to působí stylem, že se někdo zasnil. Takže pozor na šíření těchto informací a přehnaná očekávání.

V čem má ale autor nejspíše pravdu, je nová patice. Z390 a LGA 1151 končí, Intel rozhodně další 14nm generaci uvede do nové patice. Smysl to samozřejmě nemá jiný, než že Intel potřebuje vydělat na komponentách pro nové desky, jinak technicky je COMET LAKE stále víceméně stejná 14nm architektura. Na 10nm to Intel postavit nemůže, protože na to nemá kapacity, ty zrušil, protože 10nm proces nedokáže nabídnout tak vysoké takty, aby ty procesory překonaly výkonem 14nm současné generace procesorů. Takže 10nm bude hlavně pro ty procesory, kde efektivita hraje větší roli, než vysoké frekvence a maximální výkonu. V desktopu zatím nejsou v roadmapách žádné 10nm procesory do roku 2022. Každopádně nová Z490 platforma a 14nm až 10jádrové procesory zdá se dorazí nejpozději příští rok (lednové uvedení), ale je možné že něco málo Intel uvede už tento rok, v plánech to bylo. Nicméně pochybuji o tom, že má vše hotové a rozhodnuté, aby mohl mít už podobnou tabulku hotovou. Samozřejmě Intel nemá moc na výběr, musí HW záplatovat díry, které jeho CPU mají, což může jen fyzicky novými čipy. Architektura se ale moc nemění, IPC také dramaticky nevzroste, vyšší takty Intel také honit nemůže, takže se bude velmi pravděpodobně soustředit na maximalizaci výkonu alespoň v zátěži 1-2 jader, kdy bych věřil, že tam se bude snažit posílat takt přes 5GHz. Nicméně ve výkonu na celek, při aktivním TDP omezení budou takty nízké, protože prostě Intel nedokáže při srovnatelném TDP dnes konkurovat efektivnějším 7nm čipům AMD, které navíc mají a budou mít stále vyšší výkon na takt a lepší IPC. Pro zlepšení těchto věcí by Intel potřeboval zbrusu novou architekturu a nový proces a nemá zatím ani jedno.

Bude opravdu zajímavé, jak Intel na RYZEN odpoví, ale prozatím mlčí a možná mlčet ještě delší čas bude, jelikož desktopový segment je velmi malou částí procesorového trhu, tak na sebe nechce zbytečně upozorňovat. Pro Intel je AMD mnohem větší hrozbou na serverech a pracovních stanicích a v mobilních CPU. Tam se Intel bude zuřivě bránit, ale tam AMD ještě novinky neuvedlo. Desktopy? Zejména ty mimo OEM jsou malou oblastí, a OEM stále drží pod krkem slušně. Takže bohužel vliv a dopad těch nových 7nn CPU je zatím jen omezený na nadšence do PC a spíše psychologický, pokud jde o trh jako celek. Ale je, takže agresivnější ceny atd. bychom od Intelu určitě uvítali. Ovšem k té zveřejněné tabulce bych byl zatím skeptický … vypadá to opravdu jako že někdo neměl co dělat, ale i takové věci se dnes běžně šíří všude jako zaručená fakta. Tak pozor na to ;). Nebo vám to přijde reálná?

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


 / 54
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
MartinCZ80 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-11 04:25:35

Udajně je to FAKE takže nevím jestli je to pravda ale i tak mi to je jedno v mém pc tepe momentálně R5 2600 a jsem s ní nadmíru spokojen a později asi R7 3700X
miro11 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-11 19:30:39

Neni to fake, určité hodnoty nemusia byť presné, ale Intel dnes zverejnil plán, podľa ktorého o pár mesiacov nastupujú desktop CPU Comet Lake. 14nm proces je už vyladený a v Comet Lake prešiel novou optimalizáciou a znova zvýšil frekvencie. Ešte to bude zaujímavé.
Zetor [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-11 15:54:43

Je úsměvné, jak se nějaký malý redaktor snaží zpochybnit plány určité firmy.
Intel si vyladil 14 nm proces, tak proč to nevyužít. Mají z toho úsporu a tím i zisk. Marketing vše prodá, tak proč se hnát za nějakými 7 nm.
AMD zase vydělá prd, protože ten výkon už tu Intel měl a kdo jej chtěl taky měl.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-11 16:10:29
avatar
Je úsměvné jak malý diskutér zapomíná, že plán Intelu bylo mít už od roku 2017 10nm procesory a teď přecházet na 7nm ....

současný stav situace je všechno jen ne plán Intelu ;) ..
Zetor [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-11 17:23:29

A jeden malý redaktor zná lépe strategii než sám Intel. Fakt ubohé.
Strategie se mění a můžou to být i matoucí informace. Může to být marketing, který malý redaktor nemůže znát a proto píše takové bulvární zprávy.

Mimochodem, AMD konkuruje 7 nm procesem Intelu s 14 nm procesem. Není už toto úsměvné? Neměli být dál, když mají lepší technologii?
Tak proč by nemohli pokračovat s 14 nm?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-11 17:30:24
avatar
Nikoliv, to tvrdí jen malý ubohý troll ... který se tu snaží vykládat něco o tom, co údajně tvrdí redaktor, i když to není pravda.

Velký redaktor ví moc dobře jaká je strategie Intelu a co může a nemůže v tuto chvíli. Stejně tak redaktor ví, že Intel neradno podceňovat, ale současně všichni víme, že do této doby byl Intel hlavně přeceňován ...

každopádně trolly zde trpět nebudeme. Mohou jít zpět na tu žumpu, ze které vylezly, tohle je slušný web a chceme tu slušné diskuse bez trollů ...

// ano je to úsměvné ... multimiliardová společnost s 20 továrnami a jeden z největších výrobců mikročipů na světě, který roky spoléhal na svůj vyspělejší výrobní proces je poražen mini společností AMD. Intel měl být mnohem mnohem dál ... a také to měl v plánu. Intel není na 14nm protože chce, ale protože nemá nic lepšího ....
Zetor [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-11 18:15:23

Dobře. Tak teď argumenty. Nevím kde působím jako troll, ale dal jsem padné argumenty, na které nejsi schopen odpovědět.
Jsme snad dospělí a slušní lidé se schopností diskutovat. A od toho je diskuse. Mám jiný názor a tak jsem jej vyjádřil.
ajtak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-11 18:20:25

ty meles dobry ho...
miro11 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-11 19:50:22

Neviem sice kto je velký redaktor, ale Intel určite porazený neni, to je absurdné pri trhovom podiele 83% desktop, 87% notebook a v najlukratívnejšom segmente serverových procesorov, kde sa najviac zarába, má Intel podiel 97%, pričom AMD len veľmi maličký 2.9% podiel.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-12 01:45:35
avatar
ve výrobním procesu a konstrukci procesorů nyní poražený je ...
armagedontek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-12 09:18:18
avatar
Obchodne sice ne, ale to nas, zakazniky zase tolik nezajima - tohle muze ocenit jen ten, kdo na tom primo profituje. Co je pro nas dulezite je, ze amd nam nabidne absolutne lepsi a bezpecnejsi produkty, za mnohem lepsi ceny. Intel sice zrejme vydelava mnohem vice, ale pro mne je podstatne to, ze uz pres dva roky jsem v zadnem z pro mne relevantnim segmentu o nabidce od intelu ani nepremyslel.
blackgray [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-12 08:36:06
avatar
To je druhý úhel pohledu, který se tu a možná i jinde opakuje neustále dokola. Ano - Intel stále v některých směrech vede ve výkonu i na tom 14++ (nebo kolik +)nm výrobě, než AMD s 7nm, které slavný Intel teprve na tomto procesu (někde) dohání.
Další úhel pohledu je, že technologicky je na tom AMD mnohem lépe. Přestože nemá na vývoj a výrobu takové prostředky, jako Intel, dokázalo přijít s mnohem efektivnější výrobou CPU a podobným, někde nižším, někde vyšším výkonem, než Intel CPU, nižší spotřebou, nižšími cenami a stejnou paticí pro již třetí řadu CPU a donutil i Intel se pohnout více z místa. Tohle je přece skvělé. Konkurence. Nakonec na tom "vydělá" zákazník, protože má větší možnost volby, než 2/4, 4/0, 4/4 a nebo 4/8 jader/vláken na +/- stejné frekvenci, než předchozí řady, stejná integrovaná GK bez markantnějšího posunu výkonu, častěji nové patice => potřeba koupi nové desky s každým upgradem.
A každý nechť si koupí podle svých preferencí. Já děkuji AMD za to, co opět dokázalo.
Ten co čte [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Zajímavý paradox 2019-07-11 21:25:03

V době, kdy FX muselo být nataktované, aby dohnalo Intel a to ještě s výraznou spotřebou, modří fanatici chodili s rypákem nahoru, že je Intel super, protože má výkon a nízkou spotřebu. Všechno byla pravda. V době, kdy byl Phenom jednoznačně lepší herní procesor, se Inteligenti zaklínali argumentem, že herní výkon není všechno a že ostatní parametry ten nedostatek bohatě vykompenzují. Dnes máte drzost tvrdit, že Intel je lepčí, protože má lepší FPS ve hrách. Čert aby se v té vaší logice vyznal. Dostáváte po letech na prdel. Dneska si dement přečte recenzi na I 9900K a koupí 8600. Protože v té recenzi byl Intel lepší.Jestli vy s tím modrým logem na zádeli nejste tak trochu na palici.
miro11 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-11 21:57:18

Tak ty máš divné vyjadrovanie, pripadáš mi značne podráždený. Však nech si každý kúpi čo uzná pre jeho potreby za najvhodnejšie.
Ten co čte [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Docela chápu 2019-07-12 07:45:14

, že jako fanda Intelu to teď máš těžší. Na fakt, že jednou je černá černá a pak zase bílá, se reaguje těžko. Já osobně se tím velmi bavím. Ostatně můžeš si všechny ty argumenty dohledat. Panika kolem bugu prvních Phenomů. Inteligence málem trvala na vymazání AMD z povrchu zemského. No a dnes je Intel nejdíravější procesor. Mistři světa v bagatelizaci vlastních chyb. A pokrytci bez sebereflexe. To je Intel. Vždycky byl.
Puchpotu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-12 08:49:55

Tak snad to velké drama bez úhony přežiješ, ty fando! To chce klid.
Ten co čte [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - To jako já? 2019-07-12 10:42:21

Hihihi. Já s úsměvem kupoval AMD v době kdy byl Intel lepší a budu ho kupovat i když je teď lepší AMD. Drama z toho nedělám já, ani fans AMD. Chybí vám pokora namyšlenci. To je problém. A že to nedokážete zkousnout? Váš problém. My máme radost. Jak se kroutíte a hledáte cokoli, jen abyste nemuseli přiznat ... A to nemluvím o tom, jaký výbuch škodolibosti by nastal, kdyby nová architektura Intelu byla povedená. Jak říkám. Intel dostává na prdel tak, jak už dlouho ne. Drama? Jak pro koho.
Puchpotu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-12 12:35:37

No jedinej, kdo to tady přožívá, seš ty. Nevím, z čeho usuzuješ, že jsem nějaký fan nebo co. Nemám žádný problém a nepíšu žádné výlevy. Tak nevím, o co ti jde.
Ten co čte [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Hihihi 2019-07-13 11:03:25

Znova - bavím se. Fakt. Kdybys neměl problém, nereaguješ. Já s jistou škodolibostí poukazuji na podivnou logiku a potrefená husa už má neodbytný pocit... Zábavné. A výlevy? Ale jo. Píšeš.
VelDro [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-13 19:41:01

Dobrý den, já jako uživatel kupuji ten produkt, který je pro mé potřeby výhodnější v poměru výkon/cena. Jako každý normální člověk chce za své peníze co nejvíc.

Říkáte "chybí vám pokora namyšlenci. To je problém." - Tahle fráze spíše pasuje na vývojáře Intelu, dealery Intelu, ale dle mého určitě ne na zákazníka/kupujícího ten produkt.

Jinak... fanda Sparta klubu je hrdý na to, že jeho klub vyhrál (doposud OK, proč ne, je to v pořádku) Mě fascinuje, když mi kolega v práci říká, tak jsme včera s Plzní dali gól. Ale myslel Sparta dala gól,ale ne on. Přesto bude říkat, že dali... tedy já chápu jako on a ti ostatní hráči na hřišti. On na tom trávníku fakt nebyl, ale prostě společně dali gól a přesně takhle pak chápu tu větu když se někdo vyjadřuje těmito slovy "Chybí vám pokora namyšlenci. To je problém."
Puchpotu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-15 08:01:22

Reaguji proto, že přesně lidé, jako ty, dělají diskusi toxickou a chtějí se jen hádat. Jinak jsou mi nějaké značky šumák.
yenda81 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-12 12:11:46

Úsměvné je to jen ironicky. Spíše to považuji za hloupé (ikdyž osobně v tuto hloupost nevěřím tak, jako v záměrnou snahu ovlivnit čtenáře svým pohledem). Konkrétně mám na mysli autorovo subjektivní posuzování, co je Intelovské, či není, podle toho, co dříve Intel dělal, bez pochopení, proč to dělal. Intel se choval tržně dříve - konkurence jej netlačila, aby své produkty prodával více výhodně pro spotřebitele a dnes se opět chová tržně a bude muset být opět tržní - tedy nacenit své produkty s ohledem na konkurenci. Na tom není nic (ne)intelovského, je to podnikatelské chování, kterému autor stále nerozumí a záměrně subjektivně události na trhu CPU a GPU zabarvuje pro svou subjektivní optiku. Ve svých mnohých předchozích článcích psal o tom, proč je konkurence dobrá pro spotřebitele a nyní, když se tak děje, Intel nadále kritizuje a říká tomu svému subjektivnímu hodnotícímu úhlu pohledu popisování faktů. Pokud ale napíšu o svém tvrzení, že je to fakt, není to možné považovat za argument podporující mé tvrzení.
VelDro [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-13 19:25:29

Víte co se stane, když tyhle ceny, které jsou dle prognóz totální nesmysl budou pravdou ? Intel konečně pro někoho přizná to, že zákazníky od možná čtvrté generace svých procesorů až doposud okrádal. Jiný to bude chápat tak, že Intel prodával procesory se ziskem. Přeci nebudu podnikat tak, abych dobrovolně zanikal navíc když mi konkurence takové marže dovoluje. Byl bych přeci sám proti sobě, kdybych rohlík neprodával za 10,-Kč ale jen za 3,-Kč, když mi ho zákazníci v obou případech a ve skoro stejném množství koupí nebo ne ?
Iperitas [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-11 19:17:44
avatar
Tiez si myslim ze to bude fake, ale mohla by to byt pravda aspon koli tym cenam
Myslim ze potom by aj AMD trosku upravilo svoju ponuku tak ako to spravili u grafik, len uz potom nepis ze "nachytali intel s cenami"
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-11 20:44:26

Mňa zase trapi že DD hovoril o recenzii denne, naposledy bola 8.7 a už je 11.7!
To že niekto sa pohral vo potoshope a urobil fake tabulku novych intel CPU toto ma fakt netrapi.
miro11 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-11 20:57:18

Recenzie Ryzenov ustali, riešia sa problémy s BIOS, single boost, OC RAM, stabilita atd.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-12 01:44:47
avatar
žádné problémy nemáme .... zatím to bylo nejhladší uvedení nové platformy co jsem snad zažil. Všechno funguje skvěle ...
miro11 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-12 16:51:48

Tak to máte fajn, v linku je pl. stránka, kde sú zhrnuté problémy Ryzen 3000:
https://www.gry-online.pl/hardware/amd-ryzen-3000-uzytkownicy-raportuja-o-wielu-bledach/z41c6a9
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-15 13:05:58
avatar
polský "super věrohodný server"... co tam máš dál ??
ReveNCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-15 13:48:39

https://www.engadget.com/2019/07/12/ryzen-3000-systemd-bios/ , sice to je "jen" novejsi linux a nevim jak moc a jestli se jeste hraje destiny 2, ale nejaky problemy tam jsou.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-15 13:50:44
avatar
jj řeší se to .... každopádně já osobně používám W10 a žádných problémů jsem si nevšiml zatím ... je to velice hladký start vlastně úplně nové generace,
armagedontek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-12 09:34:48
avatar
historie se opakuje...presne to same tobe podobni psali, kdyz vysly prvni ryzeny - ja to pouzival od prvnich dnu a ani jeden takovy problem jsem nezaznamenal. U vsech, zvlaste novych platforem bez rozdilu se obcas nejke problemy objevuji, ale delat z toho neco globalniho je nesmysl. Spise to na me pusobi tak, ze "tonouci se stebla chyta".
Sfusama [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Dovolená 2019-07-11 22:35:40

Tráví zaslouženou dovolenou lelkováním na konferách. Ale už se nemůže dočkat konce dovolené, aby se mohl pustit do testování Ryzenu 5 3600.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-12 01:49:21
avatar
z organizačních důvodů jsme museli máknout na testování produktů, takže nestíhám dopisovat články ...
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Half Life Black Mesa je konečně hotov!
Half Life Black Mesa je konečně hotov!Středa, 26 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 605x
Komentářů: 3
Corruption 2029 – další zajímavá hra ve stylu XCOM
Corruption 2029 – další zajímavá hra ve stylu XCOMPondělí, 24 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 657x
Komentářů: 2
Sonic the Hedgehog drtí kina a je skvělý!
Sonic the Hedgehog drtí kina a je skvělý!Středa, 19 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2085x
Komentářů: 7
Jak to vypadá uvnitř skládacího telefonu RAZR?
Jak to vypadá uvnitř skládacího telefonu RAZR?Úterý, 18 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 922x
Komentářů: 2
Kingdom Come: Deliverance je zdarma ke stažení!
Kingdom Come: Deliverance je zdarma ke stažení!Sobota, 15 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2749x
Komentářů: 26
Wolcen: Lords of Mayhem – herní překvapení. Lepší RPG než Diablo?
Wolcen: Lords of Mayhem – herní překvapení. Lepší RPG než Diablo?Sobota, 15 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 5614x
Komentářů: 4