NZXT představuje nové KRAKEN AiO – výkonný X72 (360mm) a kompaktní M22 (120mm) Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Úterý, 06 březen 2018
altJedny z nejhezčích AiO chladičů dostávají dvě nové edice.

 

 

 

 

NZXT rozšiřuje stávající designovou řadu KRAKEN AiO modelů o dva modely z opačných stran spektra. Očekávanou novinkou je nový nejvýkonnější model, tedy KRAKEN X72 s 360mm výměníkem. Doposud byl v aktuální edici nejvýkonnějším modelem KRAKEN X62 s 280mm. Novinka má větší čerpadlo než některé menší verze, samozřejmě stále ten parádní RGB design podsvícení atd. 360mm výměník je chlazený trojicí 120mm AER P ventilátory. Jedná se o univerzální chladič, je kompatibilní se všemi aktuálními platformami, včetně AM4 a TR4 platformy.

Novinkou v nabídce je také nejmenší AiO, nový KRAKEN M22. Ten má kompaktní výměník chlazený 120mm ventilátorem. Má menší pumpu a také kratší hadice. NZXT jej specificky navrhlo pro menší skříně, nebo pro umístění na zadní stěnu běžné skříně, kdy dlouhé hadice u běžných AiO akorát překážejí. Novinka má jinak opět plnou kompatibilitu se všemi aktuálními platformami a také plné RGB podsvícení a design jako dražší edice.

X72 verze stojí 200 dolarů (5 tisíc korun vč. DPH) a má 6let záruky. K dispozici bude od poloviny března. M22 edice stojí 99 dolarů (2500 korun vč.DPH) má 3 roky záruky a k dispozici bude na konci měsíce. Obě novinky se pokusíme dostat do testů …

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Motto: „Raději později a pořádně, než dříve a blbě“ :). Než začnete diskutovat: Objektivitu a objektivní fakt a názor nelze posuzovat subjektivním dojmem! ;)

Starší články


 / 14
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
Bjorn [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - zkušenosti s Krakenem 2018-03-07 14:12:34

Tak té ceně jsem se musel vážně zasmát. Za sebe radím: nekupujte to, neboť je to předražený šmejd a ušetříte si kupu starostí. A jestli máte čas, a hlavně náladu, číst dál, tak hned vysvětlím.
Osobně jsem si koupil Kraken X62 do nového buildu hned, jak přišel na trh, tedy v prosinci 2016. Cena bez pár drobných 4000,- Kč, což je hned první velké mínus. Druhé mínus dostanete, když zjistíte, že ten radiátor za ty prachy fakt není měděný! Jo, vím co jsou inhibitory koroze, ale stejně. Další mínus zjistíte, když si budete chtít cokoli v CAM nastavit a přijdete na to, že CAM už Krakena nevidí a tudíž si ani barvičky, ani chování ventilátorů, ani rychlost pumpy již nenastavíte. Nepomůže ani jeho reinstalace, myšleno softwaru, ani návrat ke starší verzi a vlastně nepomůže vůbec nic a vyřešil jsem to až když se po 6 měsících provozu podělala pumpa a Kraken šel do pr...e, tedy vlastně do reklamace Po třech týdnech jsem dostal nový kousek, ale ten už rozhodně neměl tichou pumpu. Navíc po čase ho CAM opět neviděl a situace se opakovala i s pump failure, ovšem nyní již po 4 měsících. Takže opět reklamace a po lítém boji a vyhrožování ČOI, soudy a islámským terorismem (to neberte doslova, jen dokresluji míru frustrace ) jsem uspěl s argumentací podstatného porušení smlouvy a dostal dobropis. Neměl jsem náladu testovat na svém PC sestupnou křivku výdrže pumpy v Krakenu. Vím, že tato "recenze" vyznívá úplně jinak, než se všude dočtete, ale recenzenti ho vyzkouší pár dní a dělají závěry. Já ho používal něco kolem roku každý den, při různém nasazení počítače, na různých systémech a tak mé zkušenosti jsou neporovnatelné. V čem se však jistě shodneme je opravdu brutální chladící výkon kombinovaný, při troše snahy a štěstí na pumpu, s velmi tichým chodem a opravdu krásným designem. Je ale potřeba se ptát, zda tyto klady vyváží přestřelenou cenu, nevyladěný software, nutnost vlastnit rezervní chladič na dobu, co bude Kraken v reklamaci a skutečnost, že konkurence umí za tyhle peníze full copper loop. A v neposlední řadě je také nutné uvést, že k využití chladícího potenciálu Krakena je u výkonných Intel CPU nutné počítat s delidem a tedy ztrátou záruky (u CPU, pochopitelně ). Rovněž zde cítím potřebu upozornit, že pokud máte sloty na DIMM posunuté jen o něco málo blíže k patici CPU, než je běžné (což nevím kolik je běžné), tak blok na CPU nedáte, neboť vstup a výstup chladící kapaliny je zde, asi ne zcela typicky, vyveden do strany a může tak se sloty kolidovat.
Tak pojďme k závěru... I když je můj názor na tento chladič asi jasný, tak jsem dalek toho, a teď si trochu rýpnu, vynášet tu soudy typu: "Jen blázen...", "A stejně to koupí, když konkurence...", neboť tohle prostě není můj styl. Já Vám tu popsal mé subjektivní zkušenosti a rozhodnutí nechť si každý udělá sám. Závěrem bych snad jen parafrázoval slova z jistého starého filmu: "Nechte si Krakena!", čímž končím a už Vás dál vážně nebudu nudit.
JonnyS [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-03-07 21:51:28
avatar
Kdyz neni kraken videt hned po instalaci CAMu tak pak staci jit do slozky kam se CAM nainstaloval a tam najit kraken driver a spustit exe v teto slozce. Tim by se to melo vyresit.
Bjorn [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-03-07 22:13:25

Po instalaci vidět byl, až po nějakém čase ne. A instalace driveru nepomohla, to jsem zkoušel. Svádí to na kolizi s Asus Aura, ale já v PC od Asus nic nemám, takže tím to asi nebude.
JonnyS [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-03-07 22:59:14
avatar
Ja ted bojuju s Grid+ V3 ktery mi CAM nevidi
Bjorn [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-03-08 08:39:01

CAM je pomsta NZXT. Něco tak šíleně nedodělaného jsem už pěkných pár let neviděl.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Problém s účtem na DDWorld?

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
AMD Ryzen ThreadRipper 2 procesor má 32 jader a 64 vláken!
AMD Ryzen ThreadRipper 2 procesor má 32 jader a 64 vláken!Neděle, 10 červen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2818x
Komentářů: 8
Zoufalý Intel ukazuje 5GHz 28 jádrový CPU? Ani náhodou!
Zoufalý Intel ukazuje 5GHz 28 jádrový CPU? Ani náhodou!Sobota, 09 červen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 3142x
Komentářů: 7
Solo: A Star Wars Story v kinech – jaký je další samostatný Star Wars film?
Solo: A Star Wars Story v kinech – jaký je další samostatný Star Wars film?Pondělí, 28 květen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2791x
Komentářů: 11
Far Cry 5 DLC Hours of Darknes – vydáme se do Vietnamu
Far Cry 5 DLC Hours of Darknes – vydáme se do VietnamuSobota, 26 květen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2466x
Komentářů: 3
Battlefield V představen – Tak trochu druhá světová válka?!
Battlefield V představen – Tak trochu druhá světová válka?!Čtvrtek, 24 květen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 3302x
Komentářů: 27
ACER představil novinky – výkonné i ultra tenké počítače
ACER představil novinky – výkonné i ultra tenké počítačeStředa, 23 květen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1597x
Komentářů: 0