Šestiádrový desktopový procesor Intel přijde přesně za rok Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pátek, 15 květen 2009
altPokud se těšíte na nové procesory, tak si ještě počkáte. Intel neplánuje velké změny.

 

 

 

Intel má naplánováno jen stávající procesory Core i7 vyrábět později 32nm a samozřejmě 32nm chce na přelomu roku a příští rok vyrábět i mainstreamové procesory architektury Nehalem, tedy Core i5. Z nich pak budou kromě čtyřjádrových odvozeny i dvoujádrové CPU. Jejich výroba by 32nm měla začít v závěru letošního roku a na trh by se ve velkém měly dostat v Q1 2010.
Intel ale také připravuje výrobu šestijádrového procesoru Gulftown, a to 32nm v Q2 2010. Tento procesor by měl být kompatibilní s X58 a LGA 1366 a tedy by měl fungovat i ve stávajících deskách pro Core i7. Jediný problém je, že tento procesor bude pravděpodobně uveden pouze v jediném modelu a to v tom extrémním s cenou začínající na minimálně 999 dolarech.Pokud jde o architekturu a technologie, bude to vlastně 32nm šestijádrové "Core i7".
Zdroj: NordicHardware
AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Ryccardo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-05-15 14:56:53
avatar
"Pokud se těšíte na nové procesory, tak si ještě počkáte"

Netěším mě Core2Duo na 3,4 Ghz zatím stačí
dolinator [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-05-15 15:07:24
avatar
no mne tiez moje core2duo E8200 na 3,8 hadam postaci este rok
Gang [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-05-15 15:14:22

Zatím je to čistá PR akce. Za rok stejně nevíme, co v branží bude. Takže spíše se můžeme těšit všeobecně na nový HW. Já se spíše těším na nové produkty GlobalFoundries. Má dost peněz a potřebuje si vybudovat jméno.
zeroground [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-05-15 15:35:23

Ale Global Foundries zadne produkty mit nebude... To je jako by jsi chtel nove produkty od TSMC...
Astro [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-05-15 17:20:49

Kdyz uz jste to nakousli, tak se taky nedomnivam, ze by ten rok nevydzel s i7 920@3,9GHz
siddhi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-05-15 20:31:12
avatar
jsem skromnější tak snad přežiju ten rok s X3 720 @3,7Ghz
2MATRIX [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-05-15 23:05:59
avatar
Já mám Core 2 Quad Q9400 na 3,5Ghz tak snad ece zvladne daco utiahnut
Dimiii [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - omg 2009-05-16 10:08:05

vsetky procesory co ste napisali vam vydrzia aj 2 roky teda neviem ako 2jadra alebo q9400 a x3 720 na takych vysokych taktoch isto
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Star Wars: Galactic Racer vypadají překvapivě dobře
Star Wars: Galactic Racer vypadají překvapivě dobřePátek, 26 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 85x
Komentářů: 0
DayZ 2 od Bohemia Interactive oznámeno!
DayZ 2 od Bohemia Interactive oznámeno!Čtvrtek, 25 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 95x
Komentářů: 0
FSR 4.1 pro AMD RDNA 3 Radeon RX 7000 je tu!
FSR 4.1 pro AMD RDNA 3 Radeon RX 7000 je tu!Středa, 24 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 415x
Komentářů: 4
Steam Machine pro drobnohledem – co je uvnitř?
Steam Machine pro drobnohledem – co je uvnitř?Středa, 24 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 910x
Komentářů: 0
Lords of the Fallen 2 odloženo na 2027
Lords of the Fallen 2 odloženo na 2027Úterý, 23 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 694x
Komentářů: 0
Nová „Cyberpunk“ hra ukazuje sílu UE5 – extrémně detailní město
Nová „Cyberpunk“ hra ukazuje sílu UE5 – extrémně detailní městoPondělí, 22 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1280x
Komentářů: 4