Konečně smysluplná celosvětová digitální měna? Facebook ohlásil projekt kryptoměny LIBRA! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Středa, 19 červen 2019
altBitcoin a další současné kryptoměny jsou škodlivý nesmysl. Digitální měnová budoucnost ale přijde.

 

 

 

 

Nikdo rozumný nemůže podporovat současné digitální měny, tedy Bitcoin a spol. Jejich aktuální fungování má daleko do původně zamýšleného, těžení těchto měn je zvěrstvo a zločin proti zdravému rozumu a prakticky všechny kryptoměny jsou jeden velký podvod, s cílem obrat běžné lidi, kteří tomu moc nerozumí, o peníze. Což už se stalo. Současně je také nesmysl říkat BitCoinu a spol měny, když jako měny naprosto nefungují a prakticky ani fungovat nemohou. Příznivci BitCoinu a spol, tedy příznivci okrádání lidí, devastování a plýtvávání zdroji se dušují, že to nechápeme a nevěříme v digitální budoucnost měn atd. Jenže opak je pravdou.

V digitální měnovou budoucnost já osobně věřím tak, že hodně. A měla by existovat jednotná globální měna, jednotný systém a určitě systém bez věcí jako těžení a dalších zvěrstev. Systém, který určitě bude navázán, nebo vycházet ze současného finančního systému, a nebude se tvářit nesmyslně a hloupě, že s ním nesouvisí, jako to dělá BitoCoin aspol. No a tak jsem docela zvědav na nejnovější ohlášenou iniciativu Facebooku.

  • Libra – digitální světová platební revoluce přichází?

O tom, že Facebook bude mít vlastní digitální měnu se dlouho spekulovalo, nakonec je ale hodně věcí úplně jinak, než jsme čekali. A řekl bych že je to dobře. Protože pokud by to byla jen digitální měna Facebooku, nemělo by to příliš šancí uspět. Minimálně ne u rozumných lidí.

A tak Facebook je v tom zainteresovaný jen tak, že založil nezávislou společnost CALIBRA, která spolu s dalšími partnery zavede digitální měnu LIBRA. Mezi ohlášenými partnery jsou významné telekomunikační společnosti, a také firmy jako VISA, MastarCard nebo PayPal atd. Systém má využívat pro fungování technologii Blockchain, což je asi to jediné zajímavé a přínosné, co dosud z technologie Kryptoměn vypadlo.

Nicméně na rozdíl od současných zvěrstev, nemá jít o nějakou imaginární z ničeho přes noc vzniklou hodnotu. Systém bude mít hodnotu peněz, které do něj vložíte. Digitální měna tedy bude mít svou jasně danou hodnotu, a především stabilní hodnotu, což je důležitý prvek pro to, aby mohla fungovat jako měna. Nebude ji možné jen tak vytvářet z ničeho „těžbou“ a pálením zbytečné energie na grafikách apod. Systém také nebude podléhat Facebooku, tedy bude běžet mimo, nicméně díky Facebooku a jeho službám získá téměř okamžitě na významu, protože k němu bude mít přístup téměř 2 miliardy uživatelů po celém světě. Rozhodnutí bude dělat rada členských subjektů a ke schválení důležitých rozhodnutí bude třeba 2/3 hlasů, tedy Facebook sám nemá šanci celý projekt ovlivňovat. Což je velmi důležité.  

Samozřejmě kolem projektu je ještě spousta otazníků, ale už to, že Facebook dokázal do projektu zapojit tolik významných firem a institucí, mluví za hodně. Systém se má rozeběhnout až v průběhu roku 2020.

  • Osobní názor - potenciál a rizika

Tleskám! Tohle je zhruba to, co bych si představoval pod pojmem digitální měna. Tohle na rozdíl od zvráceností typu Bitcoin aspol. může fungovat a sloužit nám všem. V první řadě je to skutečně tedy měna, je navázána na hodnotu nějaké reálné měny (pravděpodobně to bude dolar nebo euro) a samozřejmě to dává smysl, protože nemůžete postavit digitální měnu na ničem. Co se mě ale na tom sytému líbí, byl by celosvětový, tedy jedna měna se stabilní hodnotou pro celý svět, kdy by odpadly různé poplatky, které dnes platíme!

Díky zapojení společností jako VISA a MASTERCARD bych tím skutečně byl schopen zaplatit všude a moje banka by mě neokrádala na poplatcích. Stejně tak protože spousta lidí přístup k bance nemá tak dobrý, jako máme třeba u nás, pro mnoho lidí ve světě by to byl ideální prostředek. Současně by celý systém měl jasné řízení, jasná pravidla, nebylo by možné ho jen tak ovlivňovat a už vůbec by nebylo možné vytvářet imaginární hodnotu těžbou apod. Ano, někteří budou tvrdit, že je to pořád navázané příliš na současný systém, ale to je dobře. V tomhle není možné dělat revoluce, ale evoluce. A tohle mě přijde jako prostě dobrý nápad a začátek. Samozřejmě že je tady potenciální problém, že kromě Facebooku bude chtít vytvořit podobnou věc další firma. A rázem tady máme opět zbytečně další měnu s jsme tam, kde jsme byli. Já tedy doufám, že Facebooku a jeho partnerům se podaří zapojit do systému i další firmy, klíčový by byl určitě Google a jeho služby. Bez podpory a akceptace a spolupráce Google je tu pořád nebezpečí, že prostě zase neskončíme i jedné globální měny a jednoho systému, ale bude se to tříštit.

Osobně mám také velkou výhradu k názvu. Libra? Kromě toho že hned několik států má měnu tohoto názvu, což bude určitě matoucí, je to také dost archaický název. Proč se to nemůže jmenovat třeba GlobalCoin nebo eCoin apod. Prostě něco moderního. Každopádně jsem si také jistý, že z celé iniciativy nemají vůbec radost banky, které na poplatcích po celém světě vydělávají miliardy dolarů. A takhle o to přijdou. Každopádně jsem na to zvědav, zajímá mě hlavně zabezpečení, určitě chci, aby nad tím měl někdo dozor, tedy dohlížel nad pravidly a aby bylo hlídáno praní peněz a zneužívání k nekalým účelům. A samozřejmě mě zajímá to navázání hodnoty na nějakou měnu. Určitě bych ale o podobný systém digitální měny stál a používal bych ho. Dostávám platby ze zahraničí, jezdím a platím kartou v zahraničí obojí mě stojí tisíce korun ročně. Kdybych s tím současně mohl fungovat i v ČR a platit s tím v obchodě mou běžnou VISA kartou atd. bylo by to ideální.

Tím spíše, pokud by to bylo opravdu široce akceptováno po světě a ceny v této měně všude uváděny a já nemusel nikdy nic přepočítávat, měnit peníze a platit všem poplatky. Mě se to líbí. Ale líbilo by se mě to ještě víc, kdyby vedle Facebooku v tom figuroval i hlavně Google a další. Prostě opravdu jednotný globální měnový a obchodní systém, který by potenciálně mohl v budoucnu nahradit papírové peníze atd. I když samozřejmě klasické měny hned tak nenahradí, měnové národní systémy slouží i v dalších důležitých oblastech a bylo by podle mě zatím chybou se je pokoušet nahradit. Dokud se mezi státy nesrovnají ty velké ekonomické a politické rozdíly, je to odsouzeno předem k neúspěchu. Tohle by mělo, tak jak jsem to tedy aspoň pochopil, opravdu sloužit jen jako jednotná celosvětová měna určená k přímému placení, nic víc zatím.

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
ReveNCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-19 19:10:00

nekolik statu ma sice libru..ale rikame tomu libra jen v cesku nevim..dost me to pripomina nejaky krystaly v mobilnich hrach, ktery nakoupis za cash a pak s nima zase muzes neco kupovat..uvidime potencial to ma, ze s tim prisel zrovna facebook, nemam uplne duveru v tuto spolecnost..

jinak nevim co mas za banku, ale je jich tu v cesku uz nekolik, kde poplatky muzes mit opravdu nulovy a jak se svou visa tak mastercard, platby kartou v zahranici nebo na internetu me nic navic nestoji...maximalne tak rozdil kurzu, ale to je problem ze holt mame vlastni korunu..prijem penez uz je horsi, to je fakt.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-19 20:42:30
avatar
nemůžeš mít nulový poplatky s běžým účtem zdarma, pokud jde o zahraniční platby, příjmy a placení v cizině ...
TomD [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-19 21:15:11

Vetsinu nakupu doma i v zahranici platim kartou, ktera je navazana na me ucty v nekolika menach. Meny na tyto ucty si menim, kdy potrebuji a kdy jsou za dobrou cenu, napr. smenu nakup EUR za CZK mam planovany na 26.7.2019 v devizove smenarne. Platby kartou jsou provedeny ihned. Pokud bude FB/VISA/Mastercard/... jejich novou menu provozovat zdarma, pak ok. Jinak, o cemz jsem presvedcen, to bude jen dalsi byznys zalezitost, kde budou nechutne vydelavat na smennem kurzu, transakcich zaplacenych prijemcem apod. jako dnes nejvetsi elektronicka trziste, v cemz me utvrzuje i ucast VISA a Mastercard.
GRNDL [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 09:26:05
avatar
Libra se ujme, protože bude výhodnější a to zcela koncepčně.

Když kouknu na participanty organizace, tak je to jasné. Chceš něco z ebaye? bude tě to stát 30 dolarů + kurzovní poplatek, nebo tady máme akci na 28 liber (předpokládám že kurz je 1:1). Chceš jet uberem? tak to máme buď 5 doláču nebo 4 libry, atd atd atd.. vůle a možnosti protlačit to mezi lidi bude naprosto nezměrná a najednou tu bude konsorcium, které bude mít nepředstavitelný balík peněz někde na švýcarském serveru. A já nevidím důvod, proč si nesměnit reálné peníze za libry, když mě služby anebo zboží vyjdou levněji. Jediné na co čekám je to, jak to budou dostávat zpět mezi lidi, aby mohlo docházet i ke směně mezi jednotlivci. Protože zatím to vidím tak, že budu dělat nákupy za "krystaly" místo běžné měny.
Kdyby v tom byl třeba google, tak si dokážu představit, že bude vyplácet odměny za reklamu na yutubu v librách, ale nic takového tam nevidím. Prostě mi chybí sstém, jak dostat libry do oběhu a ne mít jen jednosměrný provoz: koupím libry za cash, zaplatím librama, dostanu službu/zboží a libry se někde hromadí
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 09:59:04
avatar
přesně, proto bych Libře věřil, kdyby se do toho Google také zapojil ...
Arkan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 10:37:39
avatar
Ale mozes, len to by ste aj vy museli mat Euro
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 10:43:50
avatar
ano, euro nebo dolar .... jenže dokud v ČR bude CZK, tak mě to tu bude stát peníze
Stealth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Re 2019-06-20 18:42:51

Od Fuckebooku bych nebral ani hovno Je to jedna velká verbeš ta společnost která jen blokuje pravdu a nutí vám hovna :-)
olous [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-19 19:11:16

Zdar.
Abyste novou menu mohli vubec pouzivat budete muset poslat Facebooku (CALIBRA) ofocenou obcanku (pas), pak uz o vas bude mit uplne vsechny informace
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-19 20:43:15
avatar
nebude ty informace mít facebook ale ta orgranizace. A je to zcela v pořádku, musí to být pod kontrolou a sledované. Banka má také tvé udaje všechny ....
olous [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-19 20:54:53

jasne, banka udaje ma, ale bance ofocenou obcanku neposilas prez inet a predpokladas ze ji jen tak nehacknou.

Mozna jsem paranoik, ale neverim, ze k informacim (obcanka/pass, kolik jsi kam komu posilal a za co) nebude mit pristup i facebook
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-19 21:01:56
avatar
na tohle jsem zvědav, ale z principu s tím souhlasím, daný systém musí jasně rozeznávat uživatele a mít informace o něm, občanský průkaz nebo pas je minimum, bez toho to prostě nemůže fungovat ....
TomD [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-19 23:44:55

Ohledne toho skenu dokladu jste paranoidni. Pokud se v CR chcete stat uzivateli nejake devizove smenarny, standardne dodavate sken dvou vasich dokladu.
net.Xtreme [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 20:14:09
avatar
Ta organizace je dceřinná společnost facebooku.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 20:24:39
avatar
ano, ale jakékoliv rozhodování vyžaduje 2/3 hlasů členů organizace, takže Facebook nemůže sám vůbec nic. Organizace bude mít samostatné vedení a nebude moci poskytovat údaje Facebooku atd.

Jak říkám, byl bych ale radši, kdyby do té organizace vstoupil i Google a všichni hlavní hráči na poli internetových služeb atd. Pak by to mělo ten účel a smysl, co by to mít mělo ... jednotná digitální měna fungující skutečně jako celosvětová digitální měna = platidlo
Georrge [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-19 19:22:04

Lepší jak BT, to jo, ale asi nechápu k čemu je to dobré. Rovnocenná měna pro celý svět, to chápu, to je super, ale napřed ji musíš nějak získat. Tahle Libra se bude získávat (tedy asi kupovat) za reálné prachy, kdo ale určí kolik Liber dostaneš za danou měnu v daném státě? Aby to ve výsledku nebylo úplně stejné, jako když si koupíš něco v dolarech (či jiné měně) a banka ti udělá převod měny. Aby tam nebyl úplně stejný převod koruna->dolar jako koruna->libra.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-19 20:44:06
avatar
No právě proto bude všude ve světě stejná, kurz bude pravděpodobné vázaný na dolar. není to stejný, v bance platíš za převody za všechno, tady ne ... a nepotřebuješ k tou žádnou banku atd.
Georrge [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-19 22:08:06

Pokud tě nebude zaměstnavatel platit v librách (což by ale v budoucnu mohlo být, to je fakt), tak banku stejně potřebuješ, protože někde musíš skladovat prachy na nákup liber.

Pokud nakupuješ přes paypal, platíš jen za adekvátní kurz měny. Jasně, cena měny na prodej je vyšší, takže něco málo jde bance, kde je ale jistota, že kurz na libru nebude taky takto navýšený?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-19 22:24:05
avatar
já neříkám že Banky můžeme zrušit jasně v článku píši, že to nemá mít zájem zrušit národní měny, já říkám, že se mě jako koncept Libra líbí a ušetřila by mě hromadu peněz a hodně věcí zjednodušila ...

já nevím jak to bude placené, ale předpokládám,ž e budou mít zájem aby to lidi používali, tak to musí být výhodnější než dosavadní možnosti přes banku ... navíc banka má toho na starost více, tohle má sloužit jen jako platební systém, ne investiční, ne spořitelský apod.
CCblue [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-19 19:53:37

Člověče, to je od začátku hovadina, něco jako herní měny.
990 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-19 20:13:00

Project Libra bude spíš platební systém a s kryptoměnou bude mít velmi málo společného. Paradoxně může mít ale pozitivní dopad na běžné kryptoměny typu Bitcoin: Odkaz
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-19 20:47:33
avatar
tohle je ale skutečná kryptomněna, bitcoin není kryptoměna jako měna se prakticky nedá z mnoha důvodů používat, to je spekulativní nástroj typu letadlo, určený k okrádání důvěřivců ... Libra by neměla mít žádný dopad na současné digitální kryptoměny, funguje na cela odlišném principu, není anonymní a má jasně danou hodnotu a není omezena množstvím ... Bitcoin aspol. jsou jen nástrojem zločinců a teroristů, perou přes to peníze a těžaři zase zatěžují nesmyslně prostředí, tato negativa Libra jako skutečná digitální měna nemá ...
990 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-19 21:54:11

Můžete samozřejmě Libru nazývat "kryptoměnou", ale pod tímto pojmem se dnes globálně rozumí elektronická měna, která se opírá o asymetrickou kryptografii (šifrování), peer-to-peer sítě a decentralizaci.

Mezi základní vlastnosti kryptoměn patří:
Decentralizace – nemá žádnou centrální autoritu, žádnou centrální banku. Měnu nelze kontrolovat vládou či jinými institucemi (za předpokladu zajištění dostatečné distribuce decentralizace).
Žádný prostředník – peníze se posílají přímo bez prostředníků, bank a kreditních společností. Uživatelé spolu komunikují přímo skrze P2P sítě.
Neprolomitelná – silné šifrování zaručuje neprolomitelnost.
(Pseudo)anonymní – S transakcí nejsou spojené žádné osobní a citlivé údaje.
Transparentnost – je plně transparentní díky veřejné databázi zvané blockchain, která ukazuje všechny proběhlé transakce v síti. Nemůže tak dojít k podvrhu.
Nízké či žádné poplatky za transakce – oproti bankám nabízí digitální měny pouze dobrovolný poplatek, který zajišťuje rychlé zpracování transakce minery (těžaři), kteří transakci zařadí do blockchainu.
Žádné odmítnuté platby – zaslanou měnu nelze po odeslání nijak stornovat nebo zrušit. Nemůže tedy dojít ani k chargebacku bankou či jinou institucí.

Jinak, Bitcoin samozřejmě nebyl vytvořen proto, aby nahradil klasickou měnu. Hlavním smyslem kryptoměn je decentralizace.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-19 22:22:05
avatar
decentralizace je také velká slabina a problém dosavadních měn ... kontrola je nutná, nežijeme v dokonalém světě, jak se ukázalo v praxi. Zneužívání je problém. minimálně bohužel problémem jsou krádeže digitálních měn díky anonymitě apod.

žádný prostředník také nemusí být výhoda.

Neprolomitelného není nic .... je to jen obtížně prolomitelné. To že to ještě nikdo nedokázal, neznamená, že to nejde.

transparentnost? HA HA HA HA HA ..... současné krytpoměny jsou všechno, jen ne transparentní, celý růst hodnoty byl prokazatelně podvod, falešné obchody atd. takže transparentnost určitě není silnou stránkou Bitcoinu aspol.

Libra by měla mít nízké poplatky a využívá technologii blockchainu ...

Může dojít k neuskutenčnění plateb a obchodů Jinak nelze odmítnout platby a nelze kontrolovat platby atd. to není výhoda, ale nevýhoda. Libra jako platební systém by měla být jasně lepší, transakce dohledatelné, odmítnutelné, vrátitelné, reklamovatelné atd. ... tedy pokud to má jako platební systém fungovat a proto Bitcoin a spol jako platební systém fungovat nemohou.


pokud vím smyslem Bitcoinu bylo nahradit klasickou měnu a decentralizace, ovšem celé se to zvrtlo, systém si vzal to nejhorší z běžného finašního systému, přitáhl k sobě ten největší odpad, rizikové investice, zločince všeho druhu a těžaře, kteří plundrují zdroje nesmyslnou těžbou ... jestli tohle je cena za decentralizaci tak děkuji nechci ....
Rafan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-19 23:42:17
avatar
Už z logiky věci to nedává smysl. Dnes je prakticky každá měna digitální. Fyzických peněz je proti celkovému množství v oběhu promile. Aby nová měna měla mou důvěru, nesměla by obsahovat možnost navyšovat její množství v oběhu. To je něco, čeho se každý kdo bude chtít mít nad ní kontrolu nevzdá. Tím že bude směnitelná za měny které mají inflaci do sebe zabudovanou přes centrální, chcete li národní banky, bude lítat hodnota i této měny přesně kopírováním nabídky a poptávky. To ale znamená že bude vystavena jako každá měna útoku spekulantů. Protože jsou dnes investiční systémy, které dokáží využít a tedy vydělat pro svého vlastníka i na výkyvu kurzu v řádech desítek vteřin. Pro každý stát a velmoci především, je měna nad kterou nemají kontrolu noční můrou. Kdo kontroluje přesuny peněz z účtu na účet, má přehled o tom kam jde ekonomika a jaké jsou budoucí trendy a má náskok před těmi, co do toho neuvidí.
Machiavelli [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 04:13:46

Pokud napisu na FB politicky nekorektni prispevek tak mi
zablokuji jen FB nebo i Libra ucet?
Uredne kontrolovana(pozdeji povinna) digitalni mena je bezprecedentne nejlepsi zpusob ovladani lidi.
Pyskujes?Nekoupis si ani rohlik.
Stabilita Libry je uplny nesmysl.Typicky pripad jsou utoky
Georga Sorose na Anglickou libru ktera ztratila 22%,
Malajsijsky rinngit 30%,thajský baht 14.6% behem jedinneho
dne.
Cina vlastni takove mnozstvi USA dluhopisu ze pokud by je dala naraz do prodeje dolar pujde do kytek.
Jediny duvod proc to zatim neudelali je ze by tim diky padu USA a nasledne celosvetove krizi prisly o trhy i oni.
Uvidime jak dluho si soudruzi nechaji od Trumpa sr... na
hlavu.
Rohl [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 11:10:15

Co to tady meleš za neskutečný kraviny? Víš vůbec co to je dluhopis? Bereš svoje info z Aeronetu nebo mimibazaru?
neverkill [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-19 20:25:53
avatar
Za mě nejzásadnější událost poslední doby. Jake jsou cíle fb? Čeho tím chtějí v dlouhodobém horizontu dosáhnout? Co myslíte?
Akulacz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-19 21:03:17

Naše dobro, nic víc za tím nehledejte...
Rafan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-19 23:52:03
avatar
Právě včera jsem se už nasraný pohádal s jednou otravou, co nabízela levnější plyn a elektřinu. Odpálkoval jsem jí slovy"když mě začne někdo vykládat a jak to se mnou myslí dobře a jak mu na mě záleží. Tak jsem ve střehu". Jsme v kapitalizmu a tam se nic neděje bez vidiny zisku. neboli Cui bono !!
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-19 23:54:49
avatar
já nemám o FB žádné iluze a kdyby s tím přišel jen on, že by to řídil atd. tak to určitě nebude fajn, ale takhle když chtějí udělat nezávislou organizaci, kde FB nedokáže sám ovlivnit nic, je to o něčem jiném, ale jak píši, mnohem větší důvěru a zajímavost by to budilo, kdyby do toho projektu šel i Google ....

jinak budeš se divit, ale existují i lidé a společnosti, kteří dělají věci ne proto, aby na nich vydělali ;) ... to FB samozřejmě není, ale jen říkám, že existují i jiní ...
Rafan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 02:52:05
avatar
DD nezávislost je iluze. Nikdo nevisí v luftě. Každý podléhá nějaké judikatůře. Nikdo není v právním vakuu. Aby jste byl nezávislí musí ten pod koho právně spadáte vám tu nezávislost zákonem přiznat. To je právě v USA naprostá fikce. Je to podobné jako u neutralitě státu. Aby nějaký stát mohl říci my jsme neutrální, tak to musí vlastně minimálně většina států tu neutralitu uznat. Jinak totiž mohou státy tu měnu postavit mimo zákon.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 12:29:54
avatar
že je něco nezávislé neznamená, že je to automaticky nejlepší a nesmí to podléhat zákonům a řízení.

Ano, to je jedna z otázek, kterou mám, předpokládám, že organizace bude působit se sídlem v USA, takže dodržovat tamní zákony atd. s tím nemám problém. Co mě zajímá je, jak se k tomu státy postaví.Podle mého ale tahle měna a platební systém by neměl být problém, nesnaží se nahradit banky a státní měny, ale být nástavba ...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-19 21:08:05
avatar
jednotnou světovou měnu určenou k placení bez nutnosti používat klasickou banku s poplatky apod.?
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-19 21:15:40

Pro mě nejzásadnější změna, že jsem smazal natvrdo FB a je to pohoodaa
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-19 21:32:20
avatar
Souhlas. Pravda, pouzivam na mobilu messenger, ale jen pro komunikaci s par lidmi. Jinak mam cely FB a vubec socialni site u zadni casti tela. A hle, ziju a v pohode
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-19 22:30:12

Jediné co mě mrzí, že jsem přišel o kontakt se zajímavými lidmi, co se pohybují v různých odvětvích a FB mi dal tu možnost komunikace a přehledu. Přesto ten balast okolo, mě nepřesvědčil dál zůstávat. A s přáteli se raději vídám pokud možno naživo. Prostě FB je jeden velký kolotoč balastu. Ne díky už nechci.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-19 23:53:07

Trochu si postesknu a v podstatě mě mrzí jen 1 zásadní člověk.
Je to otec českého i světového black metalu Big Boss z kapely ROOT.
Je mu 67 let a je to prostě borec. Beru to jako velkou ztrátu nebýt v jeho "přátelích" a nemít tak přehled ...
Jeho věk nabádá k daleko větší ztrátě, než nebýt jen jako přítel na FB ... snad rozumíš. Přesto ta daň nemít účet na FB je pro mě silnější a vzájemné pouto a uctívání jeho kvalit i bez FB je pro mě silnější. Muzika a filozofie je to pouto a i bez FB jako v dřívějších dobách se to dá obejít a žít bez toho.

Aspoň jsem uvolnil místo pro někoho jiného, protože kapacita FB má své kapacitní hranice ...

Sry za ot a už si pivo nedám ...
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-19 21:27:13
avatar
Naivko. Fakt myslis ze to delaji kvuli lidem, svetu?

A stejne to nebude kryptomena, ale zase jen dalsi prostredek jako ostatni krypto. Nic si za to nekoupis, protoze to pujde napr. € > tohle krypto > $. A si pis ze i za to budou poplatky. Jedina vyhoda je, ze by to melo mit stabilni hodnotu a nebude se tezit.
Rafan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-23 12:19:48
avatar
Souhlasím kromě té stabilní hodnoty. Né že bych nevěřil tomu že se o to pokusí. Ale pak si musíme říci vůči čemu bude mít stabilní hodnotu. Na celé zeměkouli není jediná věc která má stabilní obchodní hodnotu. Vůči Dolaru ?, Euru? Opravdu netuším jak chtějí hodnotu té měny zaparkovat, chcete li ukotvit, aby byla stabilní vůči všemu. Logicky totiž pokud bude například klesat hodnota Eura, tak se bude pro lidi co platí Eurem jevit jako měna co je pro ně dražší.
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-24 08:05:02
avatar
Ano, měl jsem to napsat jinak. Měla by být vázána na nějakou měnu a tím pádem bude stejně "stabilní" jako ta daná měna. Rozhodně by tedy neměla mít takové výkovy jako třeba BTC což by bylo dobré zajistit, páč potom se díky těmto výkyvům s BTC rádo manipuluje aby se vydělalo že.
neverkill [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-19 21:43:22
avatar
No mě docela vadí že by tím pádem na našem území byla legalizovana platba de facto dolarem jako sekundární měnou. Nechci aby o moji platební schopnosti rozhodoval majitel fb a fed. Chápu že jsou na světě země kde si centrální banku nemůžou dovolit ale pro nás to bude jen parazitujici systém.
neverkill [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-19 21:49:18
avatar
A ještě si zatleskame jak je to všechno skvělý..
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-19 21:49:31
avatar
ty budeš k nákupu Libry používat české koruny normálně kurz bude ale muset být jasně na nějakou měnnu navázán, jinak by to nemohlo fungovat ... dolar je hlavní světová měna.
neverkill [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-19 22:35:27
avatar
A co to mění prosímte? Máme tu trojskeho koně a tančíme kolem něj. Jakej je rozdíl v tom kdyby nám ted řekli: budete smenovat svoje zboží za usd a za pár let už czk nepotřebujete. Díky a čau z fedu. Jen převlečeno v líbivém kabatku pro IT naivky co šíří pod pirátskou vlajkou Pokrok..
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-19 22:55:25
avatar
?!?!? tvé myšlenkové pochody nechápu .... já třeba dolary používám běžně a dlouho a nemám s nimi žádný problém. Usnadnilo by mě, kdyby CZK neexistovala, jen mě to stojí peníze .... v čem je CZK výhoda? stejně se všechno co se k nám dováží nakupuje za dolary nebo eura, nejčastěji dolary ... tak o co ti přesně jde? Libra bude vázána hodnotově na kurz měny a CZK má také kurzové hodnoty .... pro tebe se tedy nic nemění ....
Rafan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 00:04:27
avatar
Já jeho pochody chápu a přidám svůj argument. Je to boj mezi Eurem a US.Dolarem. Stejně tak je hrozba Čína která začíná uzavírat obchody s jinými státy a jako měnu nepoužívají Dolar. To se USA samozřejmě nelíbí a navíc by se moc líbilo aby EU přešla na US dolar jako jednotnou vnitřní měnu. To je ale samozřejmě v Evropě neprůchodné a tak zavedou novou měnu která je přímo svázaná s US Dolarem a pak je opravdu jedno čím platíte zda jedním či druhým. Výhoda tohoto je, že tu měnu budete tlačit přes občany v celém světě a snažit se aby klesala důvěra ve státní měnu na úkor této.Protože dnešní měny jsou už jen o důvěře v ně. Protože za nimi nestojí nic. Stejně ale tak, jako za touto novou.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 00:21:30
avatar
upřímně dolar mě přijde stabilnější než euro se všemi problémovými státy včetně těch, které do eurozóny nikdy vstoupit neměly.

ve výsledku je mě to jedno, dolarem platím běžně, platby mám v dolarech atd. Nemyslím si že digitální měna Libra může dolar ohrozit.
Rafan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 02:13:38
avatar
Ona má za úkol ho naopak posílit. Budou li ty měny svázány, tak čím víc se bude "Libra" používat, tím bude Dolar silnější. Protože svázáním těch dvou pak Libra a Dolar jedno jest.
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 01:43:16
avatar
Taky ho chápu. Tady DD je ale známý fanda totalitního smýšlení, takže nic překvapivého, když chce, aby se u nás platilo Trumpovým dolarem. Ale možná ho přeceňuji, není tak evil jako spíš jednoduchý a naivní.
Kdo stále nechápe, ať se podívá do nedaleké historie a odpoví si na následující kvíz: Důvodem amerických invazí jsou:
A. Porušování lidských práv, vraždění atd.
B. Přestat obchodovat ropu za americký dolar
- napovím, že jedno z toho klidně můžete a je to američanům prakticky ukradené
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 02:06:52

Co to je za invektivum Trumpový dolar? Asi nějaké osobní výstřelky. Americký dolar jako měna je stabilnější v rámci světové ekonomiky, než nestabilní Euro v existenčně slabší EU.
Jsou to jednoduché počty.
Heh A. poznámka je též úsměvná v argumentaci.
Rafan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 02:36:04
avatar
O tom se tu nikdo nepře. USA mají celosvětově problém s důvěrou v Dolar. Obrovský státní dluh USA + začínající obchodní válka s Čínou ale vlastně i omezeně s Evropou. Čína drží velké množství dluhopisů USA a pokud je hodí na trh poletí kurz Dolaru prudce dolů. To způsobí obrovské ztráty všech co mají svá aktiva v Dolarech. Včetně amerických firem, jako je třeba Apple. Pro USA se prudce zdraží cokoli musí dovážet. Všimněte si že skoro všechny státy přechází z Dolarových rezerv na zlaté rezervy. Dokonce některé státy stahují zlato z jiných států kde bylo deponováno k sobě domů. Učte se číst mezi řádky a dávat si dvě a dvě dohromady. Pak vám naskočí že se něco děje a zřejmě k něčemu dojde a nebo tu je velká hrozba velké světové ekonomické nestability. To se ovšem netýká našeho státu, ten vesele prodává zlato a tak jde jaksi proti proudu. Ono je to ale asi jedno. Pokud dojde k většímu propadu Dolaru a Eura, tak bude úplně jedno jaký má státní dluh naše země. Protože nás to sfoukne jak svíčku i kdyby byla Česká republika úplně bez dluhů. Protože Česká koruna ve světové ekonomice neznamená nic.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 02:57:05

To že k něčemu dojde nezpochybňuji. Jsou to vyhlídky v desetiletích a je jasné, že konflikt v podobě 2ww nebyl poslední. Přesto bych nemaloval čerta na zeď. Panika je nejhorší, co si můžeme přát. Ad ekonomická nestabilita je naprosto normální a neznamená to, že dojde k nejhoršímu.
Dojde k regulacím v tom lepším případě a já v to pevně doufám bez nějakého většího konfliktu. Historicky i vyspělostí je to složitější, než v dobách nedávno minulých.
Rafan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 10:48:43
avatar
Z historie je třeba se učit. Proto odhaduji že se něco strhne a nemusí to být hned horká válka. Faktem ale je že velké ekonomické krize často končí horkou válkou. Lidstvo totiž od nepaměti jinak své problémy řešit neumí. Já to tipuji tak na 5-10 let.
Rohl [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 11:16:50

Od kdy je ddworld Aeronet / Sputnik 2.0? To co se sem sléza za magory je fakt síla. Měl by si blázny promazat. Zachvíli tě hodí na seznam dezinformačních webů kvůli těmto existencím
Rafan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 12:15:23
avatar
Víte kdo je pesimista? Lépe informovaný optimista. Můžeme si popovídat proč jsou hřbitovy plné optimistů . Raději budu pesimistou a nechám se příjemně překvapit optimistickým vývojem, než se střílet do hlavy, skákat z okna, že o vše, nebo většinu toho co jsem měl jsem přišel. Víte kolik bylo v USA sebevražd v dobách ekonomických krizí? Páchali je právě ti nezlomní optimisté co tvrdě narazili na realitu.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 12:23:13
avatar
já fakt nechápu tu potřebu vyzdvihovat, ale také hanit USA. on někdo tvrdí, že USA je dokonalé? ne, ale pořád lepší než řada jiných ....

vzhledem k tomu kolik lidí se snaží emigrovat a přesídlit do USA a to i z vyspělých států, asi tam něco dobrého bude. Tím spíše, že utíkají ze států jako Rusko a Čína, které nám někteří předhazují jako lepší alternativu USA apod.

já nemám žádné iluze o nikom, ale radši budu na straně západu, kde existuje poměrně široká svoboda a hlavně alespoň trochu funkční právo a pořádek než jinde, což neznamená, že je vše OK, ale radši zlepšovat nedokonalý ale částečně fungující systém, než se ho snažit rozložit zcela ...
Rafan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 12:41:23
avatar
Já jsem na své straně a už z principu jsem se naučil být nedůvěřivý. Mimochodem podle průzkumů je téze, že USA jsou zemí neomezených možností už věří málo kdo. Dokonce to dokazují i statistiky že pokud jste chudý tak chudý zemřete a chudý budou i vaše děti. Nikdy v historii USA nebylo tolik zadlužených lidí s vysokoškolským vzděláním jako je nyní. Přitom mzdy těchto lidí již delší dobu nedosahují takové výše, aby bylo snadné ty dluhy splácet a založit rodinu a rozumě jí zabezpečit finanční rezervou. Jíž od 70 let v USA nerostou mzdy. Tedy oni nominálně rostou, ale ten nárůst okamžitě spolkne inflace. To jsem si nevymyslel to jsou statistiky ze samotných USA. Každý kdo se zajímá o USA, ale vlastně o světě jako celku si projde deziluzí.
Scionius [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 13:40:29
avatar
Neni nutnost, aby to stalo peníze. Stačí si vychytat výhodné kurzní období na směnu, vyměnit potřebný obnost CZK za USD, a ve výsledku na tom díky pohyblivému CZK a USD vlastně ještě vydělat, ne prodělat. Stačí si odhadnout, kolik USD bude například na jeden, tři, sedm (to je na každém) let dopředu na nákupy potřeba, a je to.
Pokud se prodělá, je to stejné, jako když si někdo koupí totožný produkt za plnou cenu, namísto aby počkal například na 30% slevu. Prodělat není nutností, je to volba.
maltrabob [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-19 21:35:37
avatar
No ja som si kupil 30 mesacne predplatne NordVPN sa 256 ripple coins, dobra investicia.
Franky [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-19 22:29:06

Je to takzvany stable coin, ktory sa da dokonca tazit na GPU. Zatial.
dolinator [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-19 22:30:13
avatar
vzdy ked sa tu objavi clanok o krypte a podobne..vzdy je to ako hon na carodejnice a to najvacsie zlo ktore kedy na svete bolo... takzba btc? ano btc sa tazi..a xyz dalsich mien nie. blockchanin a decentralizacia je buducnost to je jedine pozitivnum v tomto clanku. ale lincovat btc za to ze tu je (a je tu cez 10 rokov a vyslapal chodnik dalsim produktom ktore su urcite ovela ovela viac zaujimavejsie hodnotnesie a maju prinos pre buducnost je nespochybnitelna len treba citat a nie hned hate-ovat vsetko) a ukazovat ho ako nejake celosvetove zlo mi pride dost mimo. ano ma chyby. vela chyb. ale treba pogooglit a clovek zisti ze decentralizacia a krypto je buducnost. a libra? libra v podstate ani nieje krypto, chybaju tomu zakladne prvky..ako hlavne decentraliziacia...a ze je to tak super ako to vyzera? fb pozna vase meno, id, adresu, telefonne cislo, vasu rodinu priatelov, polohu kde ste...vie o vas viac ako vy.a teraz bude vediet aj stav vasej penazenky. toto je fakt dost mimo myslienky krpyta. a podte ma hejtovat ze som btc evangelist maximalist a podobne.a nie, nemam nakupeny btc. odporucam ada, iota, xrp. tie maju skutocny progres potencial. nesledujem cenu ale fundament a technicky pokrok
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-19 22:56:02
avatar
není to hon na čarodějnice, je to apel na zdravý rozum ...
Fox_25 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 04:10:08
avatar
Teď je ještě otázka co je to ten zdravej rozum, zvlášť vzhledem k tomu že každýmu to v palici šrotuje jinak.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 12:18:29
avatar
tak pravda je jen jedna, vždycky, stejně jako zdravý rozum ....

alternativních pravd a alternativních pohledů mnoho ...
Fox_25 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 16:22:59
avatar
Citace:
tak pravda je jen jedna, vždycky, stejně jako zdravý rozum ....


Kdyby se lidstvo skládalo z robotů, souhlasil bych.
Rohl [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-19 23:07:47

FB přišel se svým produktem a laická veřejnost mu to žere. Jediný co na tom FB dosáhne bude, že si namastí kapsu na kurzovním rozdílu USD / Libra. Taky jsem zvědav, jak se FB dokáže poprat s regulátoy finančního trhu nejen v USA ale ve všech dalších zemích světa. To bude maraton Já říkám, že je to mnoho povyku pro nic. Ale na mileniály to zabere.
Mescalamba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Heh.. 2019-06-19 23:14:11
avatar
..bezvýznamné stabilní pseudo-crypto.

Tohle je asi tak moc krypto jako USD.

Nemluvě o tom, že se na tom podílí ty snad nejhorší organizace a společnosti co jde najít. Fakt už chybí jen podpora od Activision-Blizzard a posvěcení od Kim Čong Una.
Imhotep [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 06:49:50

Taky na to hledím, nema byt smysl v decentralizaci? Seznam podporujicich firem mluvi za vse
Goloka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Děkuji za článek 2019-06-19 23:53:08

Nedávno jsem prosil o nějaký ten článek na téma kryptoměn od kryptoměnového pseudoodborníka "DD" Stacha, protože jsem se už dlouho nepobavil. Děkuju. Nezklamal jsi mé očekávání. Je tam vše. Hromada nesmyslů, zábavné naivity a přehnaných očekávání. Zábavné čtení od začátku až dokonce. Prostě super, dost sem se nasmál. Ode mě jednoznačně palec nahoru. Jen by mohly být takové zábavné články častější. Snad zas něco DD vysmolí až Bitcoin klesne, aby nám řekl, že padá dohrobu "ZASE" :-).
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 00:22:13
avatar
pseudoodborník promluvil ... to že se vám nelíbí co píši neznamená, že nemám pravdu.
Goloka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 00:41:38

Naopak. Mě se líbí tvoje nesmysly, protože mě vždy pobaví. Na svoje předpovědi se můžeš podívat do hystorie článků pokud si je nepamatuješ. A ne, nemáš pravdu tak jako jsi ji neměl ani v předchozích článcích kdys věštil z křišťálové koule.
Ale to je jedno, tvůj web, tvoje pravidla a můžeš si tu psát co chceš. Jen mě už prosím nemaž přízpěvky, já moc nepíšu a když už to udělám tak se musím opravdu přemoct, protože většinou si řeknu, že ta námaha za koment vůbec nestojí. Pokud tě to nějak uráží tak to určitě není záměr a pro jistotu se raději omlouvám. Nicméně takového kryptobaviče jako jsi ty je radost sledovat při výkonech, protože když ty už něco napíšeš k tématu tak to uděláš fortelně, takže se pak válím smíchy po zemi (ROFLMAO). No a to se pak už přemůžu a ten výkon ocením.
Begy [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 08:03:23
avatar
nebo že se ti nelíbí co píšeme my - neznamená že nemáme pravdu
Nevím co je úžasného vázat hodnotu na fiat menu jako třeba USD - tedy měnu která je inflační. Tedy měnu jejíž hodnota neustále klesá.
Účetní kniha téhle "Libry" pokud vím není veřejná a nody mohou spravovat jen "vybraní" jedinci za tuším 100mil USD. Tedy měna bez veřejného blockchainu? - řekni jediný rozumný důvod proč to tak udělali.

Jinak měnu vázanou na USD už máme, dokonce je jich poměrně dost. Říká se tomu "stable coin" - například USDT (tether) a rozhodně se nejedná o bezproblémovou záležitost.


Pro mě je "Libra" silně nedůvěryhodný kočkopes...
Rohl [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 11:20:37

Já se tu taky vždy skvěle pobavím. Tady na tomto příkladu krásně vidíte to, že někteří lidé si myslí, že když rozumí jedné věci ( zde např. hardware), tak mají automaticky pocit, že rozumí úplně všemu a mohou tom poučovat ostatní.
Peřina [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 11:41:55

Problém je, že autorovy články, respektive predikce, jsou spíš "přání otcem myšlenky". Těch nesmyslů, co se tu objevilo jako růžné předpovědi, už je opravdu dost. Jak psal někdo výše, stačí si přečíst staré články a aktuality.

Kdyby si dal autor nádech a výdech před tím, než začně psát svoje slohy, udělal by pro sebe a zejména svoji velmi špatnou pověst v českém rybníčku hodně.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 11:53:37
avatar
špatná pověst u špatných lidí? s tím nemám problém, u dobrých lidí mám dobrou pověst
Peřina [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 12:08:13

Samozřejmě!
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 12:27:04
avatar
mě opravdu nezajímá co si myslí špatní lidé, kteří si myslí že v Českém rybníčku ví všechno nejlépe a mají problém s tím co píši a jak píši. Tihle lidé nestojí za můj čas a nervy. nezajímají mě flameři, trollové a pseudo odborníci ...


a mé predikce co se vám tak nelíbí, já rozhodně nikdy netvrdil, že jsou do kamene tesané, jen že je to můj názor na tom není nic špatného, na rozdíl od jiných nejsem placený za to, aby mé predikce musely nutně vycházet a jsme si prakticky jistý, že úspěšnost mých predikcí je zhruba stejná co u mnoha odbroníků ;)
Iperitas [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 06:52:00
avatar
Anglicko ma zavedenu "chimney tax" prestalo sa tam pouzivat uhlie ktoreho aktualne objavene zasoby pri aktualnej celosvetovej spotrebe by vydrzali asi 3000 rokov.
Pravidelne si pritvrdzujeme emisne limity nielen v energetike v EU co znizuje nasu konkurencieschopnost a stoji v investiciach na nove technologie ohromne peniaze, alebo sa niektore podniky jednoducho zavru ked to nesplnaju.
A tu energiu co vyrobime budeme spotrebovavat na tazbu nezmyselnych virtualnych mien...
shadowmage [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 09:04:41
avatar
Na bezpečné placení na netu mi stačí předplacená platební karta, nabiju si na tolik, kolik potřebuji, tu mám propojenou i s Paypalem, takže víc než tam mám nabito nikdo nedostane.
A v obchodech radši platím hotově, opravdu mě nebaví, aby si o mě banky a další verbež dělali statistiky a sledovali mě. Pro mě tedy zbytečná pitomost, navíc Facebook je pro mě nejméně důvěryhodný spolek z těch velkých hráčů na trhu.
Rohl [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 11:24:34

Je rok 2019, nemusíš se stydět, že nakupuješ magazín pro homosexuály. Na tom není nic špatného.
AndyF1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 09:15:56

Vsimnite si kto je v COLIBRA a hlavne kto nieje...
Hint: Povacsine "US" firmy ale bez FED ;-)
Naviazanim kurzu FBLibra na $ to vo vysledku bude stale len dolar ibaze docasne preevidovany z nazvu dolar na nazov Libra na uctoch firmy COLIBRA.
Ako bude napr FED oplyvnovat kurz $ voci inym nonUS menam tak podla toho bude plavat aj kurz FBLibry voci ostatnym nonUS menam.
Z toho vychadza ze jediny ciel ktory maju korporacie zapojene v COLIBRA je prevziat od FED viac moci nad kurzom $/FBLibry voci ostatnym nonUS menam.
Pretoze ak bude do FBLibry zapojenych dostatok ludi tak bude kurz FBLibry voci euro spatne ovplyvnovat aj kurz $ voci euro.
Prevody na a z FBLibry budu pre beznych uzivatelov zadarmo respektive bez zisku. Ale niekto predsa musi inkasovat tie vynosy z kurzovych zmien $/FB Libra voci inym nonUS menam...
Begy [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 09:25:26
avatar
celý problém DDho je, že si plete pojmy s dojmy.

"Nicméně na rozdíl od současných zvěrstev, nemá jít o nějakou imaginární z ničeho přes noc vzniklou hodnotu. Systém bude mít hodnotu peněz, které do něj vložíte."
Tohle prosím vysvětlit. Druhá věta vyvrací první.

"Nebude ji možné jen tak vytvářet z ničeho „těžbou“"
Poměrně zavádějící... možná by bylo na čase si ujasnit co ona "těžba" vlastně znamená

"prakticky všechny kryptoměny jsou jeden velký podvod, s cílem obrat běžné lidi, kteří tomu moc nerozumí, o peníze"
Stejné jako křičet že při poklesu ceny zlata někdo prodělal.

"a už vůbec by nebylo možné vytvářet imaginární hodnotu těžbou" sorry ale totální blábol. "těžba" nemá s cenou coinu souvislost. Jeho cenu ovlivňuje nabídka/poptávka.

"Bitcoin aspol. jsou jen nástrojem zločinců a teroristů, perou přes to peníze"
opravdu?
co je anonymnější, kufřík peněz - nebo transakce kterou si může kdokoli prohlédnout?
za kolik BTC se nakoupilo drog? a kolik za USD?
za kolik BTC se nakoupilo zbraní? a kolik za USD?
za kolik BTC se vyplatilo výkupné? a kolik za USD?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 09:56:25
avatar
rozdíl mezi námi je že já jsi uvědomuji rizika a škodlivé prvky ale i přínosy současného finančního systému a současně si uvědomuji rizika a přínosy digitálních měn .... vy jste se ale rozhodl ty škodlivé prvky které Bitcoin a spol mají zcela ignorovat nebo dokonce lhát že nejsou ... například přirovnávat Bitcoin ke zlatu .... Bitcoin nemá žádnou reálnou hodnotu. Je to podvod. Tečka.

já vidím ve stabilní řízené digitální měně podpořené a opřené o nějakou stabilní reálnou měnu jedinou možnou cestu ... nelze mít měnový systém, kde hodnota měny bude lítat o desítky % nahoru dolu v rámci týdnů, nelze mít platební systém kde uživatelé budou zcela anonymní, nelze mít platební digitální systém, který nebude jasně navázaný na nějakou reálnou měnu a nelze mít systém, který nebude kontrolovatelný, dohledatelný a mít jasná pravidla a nebude možné jej ovládat a manipulovat jen proto, že někdo toho hodně vytěžil nebo nakoupil. A už vůbec nelze mít platební systém založený a imaginární hodnotě vzniklé přes noc z ničeho na GPU požírající MW energie ....
Oldis [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 10:59:12

to je jako s fiat měnou, ta taky nemá žádnou reálnou hodnotu, je postavená čistě na důvěře že když ji dostanu za něco to směním. takže tady si aktuální fin systém nemá s bitcoinem co vyčítat.
Platební systém kde jsou platby zcela anonymní, proč ne? to už máme, taky nejste podepsanej na každý bankovce kterou platíte.
Že to lítá nahoru dolu, to je věc trhu a spekulací na trhu, s tím se potýkají i akcie.
Systém kde přes noc vznikají peníze z ničeho, to je zase něco co už tu máme, di si půjčit peníze do banky a zajímej se o to kde ty čísla co se ti na účtě přičtou vemou.
Takže nám tu zůstává náročnost na energii, která je zase daná poměrem ceny bitcoinu a el. energie. A konec konců ta investovaná energie je taky to co teď dává bitcoinu hodnotu. Je to hodnota v něm nacpaná.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 11:03:40
avatar
to že hodnota lítá nahoru dolů je normální, ale je nutné, aby ty výkyvy nebyly desítky % za pár týdnů .... výkyvy několik jednotek % v rámci týdnů je zcela v pořádku ....
laci [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 14:53:55

Pravda a myslim si, ze v pripade BTC sa to casom ustabilizuje samo, ak sa v tom bude tocit nasobne vyssi kapital, teraz ide iba o odrobinky.
Ak porovnam BTC s altcoin-ami je ovela stabilnesie, co je normalne, kedze v alcoinoch je ovela mensi kapital.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 20:28:39
avatar
Kapitál? já jsem myslel že kryptoměny nemají souviset a opírat se o reálné běžné peníze a tedy běžný finanční systém? nebo se opírají jen když se vám to hodí?
Oldis [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-21 07:55:13

Co je kapitál: viz wikipedie. Pokud se staneš majitelem bitcoinu, tak je to tvůj kapitál.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-21 08:59:02
avatar
jak se stát majitelem bitcoinu bez kapitálu?
laci [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-21 10:45:27

Ako vznikli peniaze?
laci [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-21 10:50:33

Viem si predstavit svet v dalekej buducnosti, ze napr. BTC bude hlavnou pevnou menou - etalonom a dnesne tzv. flat meny zaniknu, alebo budu hrat len druhoradu ulohu a terajsi bezny financny system prestane existovat v dnesnej podobe.
Oldis [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 10:00:19

Doufejme že budoucí měny a to je i výhoda současných kryptoměn, nebudou postaveny na aktuálním monetárním systému. Tedy na fiat money, tedy na konstatním okrádání lidí vydáváním/tištěním nových peněz (inflací).
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 10:37:10
avatar
budou protože nemůžeš postavit měnu na ničem .... a současné digitální měny typu Bitcoin nemají žádnou reálnou hodnotu ani oporu v reálné věci ...

inflace není špatná věc, míra inflace je to co je problematické .... a zrovna současné kryptomněny jsou značně inflační, zejména když vznikají z ničeho, třeba přes noc vymyšlením nové nebo dokonce rozdělením stávající ... kdyby existovala jedna jediná digitální měna s jasně daným objemem bez možnosti vzniku jiných digitálních měn a jejich dělení, pak by to bylo o něčem jiném ...
Oldis [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 14:01:26

patrně dojde k tomu že bude existova jedna, dvě možná tři kryptoměny, to ukáže až trh co se prosadí. Bitcoin to asi nebude, kvůli vysokým nákladům na transakci.
Bitcoin ma tu hodnotu energie co byla vložena na jeho vytěžení.
Ale pořád to říkám dokola, nemůžeš mu vyčítat něco co nemají ani ostatní měny. Můžeš jim to vyčítat všem, ale ne jen bitcoinu, jinak je to manipulace.
Samozřejmě všechny mají cenu a to je pak otázkou nabídky a poptávky. U bitcoinu je to čistě nabídka/poptávka. Zcela překvapivě, jako ostatně vždy když něco přijde na akciový trh nového, je používán ke spekulacím. A neznamená to, že tomu tak bude vždy, patrně nebude, spekulativní potenciál postupně klesá.
Inflace není špatná věc jak pro koho. Pro tvoje úspory v bance to špatná věc je, pro tvojí vládu naopak je to výborná věc, pokud se drží na uzdě a nezpůsobí hyperinflaci, pak lidé zvolí jiné důvěryhodné platidlo.
laci [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-21 10:51:31

BTC, si myslim, bude stale hlavnou kryptomenou, siet sa stale vyvija a transakcne poplatky nie su zdaleka tak vysoke, ako to bolo pred 2 rokmi. Aj spotreba elektrickej energie vypocitana ktovie kym, na tazbu BTC v buducnosti je blud! Odmena na tazbu sa sa stale znizuje na polovicu (najblizsie o necely rok) a teda tazba nebude uz taka vyhodna a nik nezaplati na minutej energii viac, ako dokaze vytazit.
Oldis [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-21 07:53:05

ano může zůstat hlavní kryptoměnou, ale to hádáme. Největší bolístkou je rychlost transakce. Ale třeba se to změní.
jawor56 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-21 17:32:12

"Bitcoin ma tu hodnotu energie co byla vložena na jeho vytěžení."

A tu energii na těžbu jsi zaplatil čim? Prostě si ho buďto můžeš koupit za fiat měnu nebo si ho vytěžiš o pět za fiat měnu a proto bez fiat měny by ten coin ani neexistoval.
EuGenio [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 10:39:30

Neinflačnost kryptoměn je takový hezký mýtus.

Prvně, vzhledem k volatilitě hodnoty je neinflačnost vlastně nevyznamná vlastnost. V zásadě je zcela nerelevantní, jestli mi měna ztratí 0-5% hodnoty ročně, když může být +-20% ze dne na den

Navíc, jsou kryptoměny skutečně neinflační? Třeba Bitcoin sám o sobě je, ale v kontextu ostatních kryptoměn, v případě jednoduché směnitelnosti za jinou kryptoměnu, způsobuje inflaci (pokles ceny v důsledku vniku "nových" peněz) vlastně sám vznik nových kryptoměn. Je to důsledek toto, že Bitcoin, Litecoin, Ethereum trh jsou z podstaty součástí "kryptoměnového" trhu.
laci [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 14:59:21

Netreba si pliest inflaciu s poklesom, alebo narastom ceny v dosledku ponuky a dopytu.
EuGenio [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 10:32:10

Možná už to psal někdo výše, ale v článku zmiňuješ, že tě při zahraniční platbě "okrádá" banka o poplatky. Neříkám, že tomu tak není. Ale vzhledem k tomu, že v LIBRA je zapojená VISA a MASTERCARD, jedni z největších poplatkových a kurzových odíračů (velká část poplatku za karetní transakce, případně za konverzi, nejde bance, ale právě těmto firmám), tak úplně růžově bych to neviděl - určitě nebudou chtít přijít o svůj kšeft a v tomto projektu jsou především proto, aby výpadek z klasických transakcí nahradili příjmy s LIBRA transakcí.
Také pokud bude hodnota LIBRA fixovaná třeba k dolaru, tak pro "nedolarového" jedince (příjmy/výdaje v jiné měně než $) neznamená 100% fixovanou hodnotu.

Abych to shrnul, vidím přínos v možné univerzální, jednoduché a dostupné platební platformě, co se týče omezení změn hodnoty, případně odbourání poplatků, tam bych byl (zatím) skeptický.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 10:33:50
avatar
proto v článku píši, že se mě to jako koncept líbí, ale zatím je tam mnoho otázek a rád bych viděl zapojení Google, pak by to mělo větší váhu .....
AndyF1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 10:45:04

Preco by sa mala zapojit do COLIBRA dalsia "USA" firma Google? Tych uz je tam dost.Myslim zeby bolo vhodnejsie keby sa zapojili aj dalsi zo zahranicia kvoli tomu aby tam USA nemali prilis velky plyv. Naprikla Huawei ,ROSNEFT ,Volkswagen ,Samsung a dalsi.. Ibaze zapojenim nonUSA firiem by sa nedal naplnit povodny zamer kvoli comu to tie US firmy zalozili.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 11:04:25
avatar
nutnost zapojení Google je důležitá proto, že google je Internet ;)
AndyF1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 13:40:56

No ale to neni nutnost z pohladu pouzivatelov. Uzitocne by to bolo hlavne pre samotne Google. Svojou ucastou v COLIBRA by ziskalo vplyv na fungovanie COLIBRA a tym si ochranilo svoje vlastne Google zaujmy.
Mimochodom nazov CALIBRA sa mi vobec nepozdava.Neviem ci je to nejaka skratka alebo conie. COLIBRA na to pasuje lepsie lepsie.Nieco ako Cooperative-Libra.
EuGenio [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 12:40:54

No nevím. Google je v tomhle spíš střelec než stratég. U něj se nedá vyloučit, že přijde s vlastní alternativou, kterou bude tlačit a pak jí po čase opustí ve prospěch jiné vlastní alternativy (chvíli pojedou souběžně), kterou po čase zruší, resp. ji nechá samovolně zemřít.
EuGenio [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 10:49:04

Souhlas, i když...

...je třeba mít na paměti, že každá firma, která se do toho zapojuje, na tom chce především vydělat, motivaci "zlevnit, usnadnit" bych za tím nehledal. Potom si nejsem jistý, jak zde bude fungovat, když se do projektu zapojí více firem. Zda se tam vnitřně vytvoří konkurence a výsledkem budou nižší náklady a lepší služby pro "koncové uživatele", nebo bude efekt opačný, protože každý si bude chtít "ukousnout ze zisků něco pro sebe".

Uvidíme, co nakonec přinese čas.
EuGenio [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 12:36:47

Ještě jedna poznámka, aneb proč toto bude běh na velmi dlouhou trať.

Technologická a praktická stránka může být sebezajímavější, vše ale bude značně komplikovat právní stránka. Kryptoměny nyní žijí tak trochu v šedé zóně, díky decentralizaci na ně nikdo moc nemůže (byť Čína dokáže s BTC cvičit dost, ale jen nepřímo). To Facebook a spol. si takovýhle režim nemůžou dovolit, takže budou muset najít cestu, jak fungovat pod lokálně různorodou legislativou. Např. pokud by EU či nějaký stát zavedl "daň z transakce" (že takové snahy jsou), těžko by strpěl, aby se tomu dalo vyhnout pomocí LIBRA.

Tak snad něco najdou a nepoužijí řešení "Služba není dostupná ve vaší oblasti"
laci [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 15:26:27

Prave to, ze bude naviazana na flat menu, je jej slabina. Mame malo dolarov? Zapneme tlaciarne a vytlacime si dalsie! O akej hodnote penazi hovoria? Bude to inflacna mena, preto do toho isli aj banky. BTC ma konecny pocet 21 milionov a v dlhodobom horizonte jej cena bude iba stupat, je to deflacna mena a to banky, ani sucasni skostnateni ekonomovia nevidia radi, lebo si s tym nevedia poradit. Cela kapitalisticka ekonomika je postavena na dlhoch a inflacii. Libra nebude decetralizovana, dalsia slabina. Dlhodobe plany financnych institucii su smerovane na zrusenie fyzickych penazi, ostanu len cisla v pocitacoch a tak budu ludia lahko kontolovatelni. Zrusenie fyzickych penazi je aj podmienkou pre zavedenie negativnych urokov a teda kazdy, kto bude drzat banke svoje peniaze, bude banke za to platit uroky! To je dalsi tlak na minanie, spotrebu a zadlzovanie sa. Takze taketo ody o novom vymysle Facebooku by som nespieval.
Begy [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 19:17:55
avatar
vysoká volatilita BTC je dána jeho nízkou cenou. Čím víc peněz se do něj nalije - tím vyšší bude jeho cena - tím nižší jsou a budou výkyvy.
Další důvodem výkyvů je to, že BTC je pevně dané množství. Pokud začnu nakupovat - logicky musí jít nahoru cena.

Mimochodem... co říkáte na tenhle graf https://www.tradingview.com/x/Je9HCZb2/

rozhodně zatím lepší pohled než na vývoj USD
https://www.merkinvestments.com/images/2014/2014-02-20-usd-purchasing-power.jpg

tak co DD, kdo koho okrádá?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 20:45:03
avatar
Bitcoin a ostatní kryptoněny už jsou nenávratně rozbité. Jakmile se do nich pustili rizikoví investoři a zločinci všeho druhu, kteří přes to perou peníze ...

tvé selektivní ignorování faktů co se ti nehodí je neuvěřitelné. Lít peníze do Bitcoinu? Do letadla? V tuto chvíli bitcoin a další měny ovládá úzká skupina lidí, co hýbě s cenou. Celý vzestup Bitcoin byl postavený na falešných obchodech a lži.

Bitcoin aspol. nemohou jako měny a důvěryhodný systém nikdy fungovat, jsou mnohem horší než facebook, tam víme alespoň kdo co a jak a hlavně to má sloužit jako měna ne jako riziková investice na blbečcích, co si myslí, že z ničeho se dá vytvořit něco a systém bez práce jsou peníze, na kterém je Bitcoin atd. postaven, je v pořádku .... stačí nesmyslně drancovat přírodní zdroje na výrobu zbytečně zatěžovaného HW a pálit obrovské množství energie a tvářit se, že ten výsledek má nějaký přínos ....

Když teď přijdou drobní střadatelé do Bitcoinu a nalejí do toho peníze stane se to, že to zase ti velcí držitelé a investoři pustí nahoru, aby přilákali další důvěřivce a na 20 možná 30 tisících dolarech to zase pošlou k zemi. skoupí levně bitcoiny a vše se bude opakovat s tím, že tentokát těch pár lidí na tom vydělá bez práce ještě více ....

všichni ti odborníci na kryptoměny nejsou odborníci, jsou v tom osobně zaintersováni, řada z nich určitě na tom systému typu letadlo, kterým Bitocin aspol. dnes je, vydělalo a samozřejmě chtějí vydělat více. Tak ten systém brání. To je celé.

Bitcoin a spol. je rozbitý systém sloužící anonymní skupince nad kterou není žádná kontrola. Státní systém měn není dokonalý, ale obsahuje kontrolní mechanismy.

a ještě jedna věc, Bitcoin atd. nemá být podle tebe systém závislý na nějaké měně a běžých penězích, ale ty furt mluvíš o kapitálu a že tam máme lít kapitál? není to ujetý? Takže dobře, až se přestane hodnota Bitcoin aspol. počítat v běžných penězích a běžní lidé se dostanou k Bitcoinu jinak než těžením (což vlastně běžný človek dnes reálně už ani nemůže nějak smysluplně využívat), tak se můžeme o digitální měně bavit. Ale v současném stavu je Bitcoin aspol. jeden velký podvod typu letadlo a nic víc už být nemůže .... a každý kdo to podporuje tak je v tom buď namočený nebo si říká odborník a nerozumí tomu ...
laci [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-21 11:18:59

Presne tak, ako akciami a burzami hybe niekolko top miliardarov a zvysok sveta sa len prizera.
O drancovani prirodnych zdrojov roznymi firmami, ktore po sebe zanechali spust, si mozme tiez pohovorit a to nesposobili kryptomeny, ale ludska nenazranost. To, ze v sucasnosti je v popredi kvantita a nie kvalita vyrobkov, si asi vsimol uz kazdy. Firmy vlastne vyrabaju obrovske mnozstva nekvalitnych jednorazovych vyrobkov -> smetie, ktorym zasieraju celu planetu.
Sucasny bankovy system sa tiez nevyvinul za 10 rokov, takze sa kludne moze stat, ze za 50 rokov sa bude, napr. BTC bezne pouzivat, pripadne zostane etalonom a na bezne platby sa budu vyuzivat meny naviazane na BTC.
net.Xtreme [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-20 17:14:34
avatar
Tohle není moc kryptoměna a je to jen o důvěře Facebooku.
Doporučuji článek na Lupě
https://www.lupa.cz/clanky/blockchain-neblockchain-a-kryptomena-nekryptomena-to-je-zuckerbergova-libra/
Celý projekt u mě vzbuzuje velmi silnou nedůvěru a jsem zvědav, jak to v praxi bude fungovat, ale předpokládám, že zapojené společnosti budou silně profitovat z velmi detailních dat toho, kdy kdo komu kolik platí, a vzhledem k integraci Facebooku a PayPalu dost pochybuji, že to bude srovnatelně anonymní s hotovostí nebo normální kryptoměnou.
Kert [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-21 07:42:29

Mě se líbí jak je ddHanz naivní a ještě ke všemu světák. Jestli že je na planetě 15 % lidí negramotných a zhruba 1 miliarda nemá elektřinu, pak jim bude tento druh měny jistě přínosný.
Ty organizace které v tom jsou zapojené jsou všechno kapitalisticky řízené organizace s jedním jediným cílem, vytvořit majiteli zisk. Určitě vytvoří něco, co jim od zisku pomůže. Celá tahle habaďůra je jen o tom, okrást národní státy tím, že vytvoří něco, co nepůjde řídit.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-21 09:54:47
avatar
spousta lidí ale přístup k telefonu má, ale nemá třeba tak dobrý přístup k bankám atd. pro ně to bude vstup do světa elektronického placení ...

o tom že jsou ty firmy kapitalisticky řízené snad nikdo nepochybuje a to má být jako špatně? Já bych tedy nechtěl aby podobný systém řídila socialistická nebo komunistická firma fakt ne ... někdo to platit musí. Ale nemám s tím problém pokud to bude stát mě jako uživatele mnohem mnohem méne, než co mě to stojí teď ;)
pavel.pavol [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - potřebuji poradit 2019-06-21 11:56:26

Ahoj všem. Jsem v rozpacích, kterou grafickou kartu pořídit ( chci jen AMD). Chtěl bych udělat upgrade grafické karty. Mám stařičkou, ale stále dobrou R9 280 a R5 1600. Chtěl bych hrát ve 2K ( 4K je asi dost finančně náročné ). Když vidím jak roste cena Bitcoinu (cca 9800 usd), tak se začínám obávat o další těžební horečce a tím pádem znovu zdražení graf. karet. Na H....ce vidím na 1.místě MSI Vega 56 za necelých 7k. Nové RX 5700 budou asi s cenou jinde. Co by jste mě prosím doporučili na 2K hraní: RX 580, VEGA 56 nebo 64 ?. Nechám si i samozřejmě poradit nový monitor. Mockrát děkuji předem všem za radu.
Přeji hezký den.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-21 12:42:18
avatar
RX 580 je za 5 tisíc, RX VEGA 56 je za 7 tisíc, RX 5700 bude za 10tis a RX 5700XT za 13 tisíc .... kup na co máš, výklonnější je samozřejmě lepší .... RX 580 zvládne 2K hraní, ale budeš muset určitě omezovat detaily ....
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-21 12:55:12
avatar
Tím 2K myslíš fullhd? Protože to má taky cca 2000px na šířku

No nad tou MSI RX Vega 56 Air Boost ani nepřemýšlej kvůli chladiči. Spíš ten Sapphire RX Vega 56 Pulse od 7,5tis.

Osobně si počkám až vyleze Navi v nereferencích a podle testů pak budu vybírat.
Dirtrix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-21 13:57:25

Já bych se v dohledné době výrazného zdražení grafik z důvodu rostoucí hodnoty bitcoinu nebál. Přece jen ta těžba je čím dál tím náročnější a mezitím se výrazně rozšířily speciální těžební mašiny, takže GPU jsou, minimálně na bitcoin, dost nerentabilní (a snad to tak i zůstane).
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-21 17:08:21
avatar
To na to ale nemá vliv. Ono jsou i jiné měny co se stále těží na grafickách a jejich hodnota pozvolna roste. Jakmile se dostane do určité fáze, opět se těžba na GPU rozeběhne naplno. Příští rok se zkrouhnou odměny na BTC a tyhle měny opět vyskočí nahoru v ten moment začne růst podhoubí pro další GPU mining šílenství a cca rok potom se dost možná opět dočkáme nových maximálních hodnot BTC/USD.
net.Xtreme [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-22 15:43:01
avatar
Když existuje specializovaný těžební hardware, tak je blbost kupovat drahé a neefektivní grafiky. Většina altcoinů se vyplatí těžit na grafikách (některé i na procesoru), ale pokud se chce někdo těžbou živit, koupí si na to hardware, s kterým toho vytěží řádově více při nižších nákladech. Maximálně se dočkáme toho, že si někteří lidé budou grafiku kupovat častěji, protože na ní těží, když nehrají a to hardware opotřebovává (a navíc si vydělají na lepší), ale zdaleka to nebude tak výrazné jako u bitcoinu, kdy těžební hardware prakticky neexistoval.
SuSty [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-21 19:20:19

Inak už tie meny skrachovali? Čítal som tu asi 5x ako už končia ale asi to niekto zabudol povedať aj bitcoinu lebo zasa nejak vybehol k 9 000e.
YORGi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-06-24 10:41:14

Takže skupina soukromých firem si řekne, že od ted se bude platit "kamením" a 1KK (kilo kamení) bude mít hodnotu stejnou jako dolar kterému hodnota klesá a najednou je to pokrok a ta správná krypto měna? ...Jediné o co se snaží je udělat si vlastní píseček ve kterém budou ONI kontrolovat všechny peníze na něm a ne ti "zlí" (státy a banky).
...Ekonomika a způsob jakým lidi myslí se od "vynálezu" první široce užívané měny moc nezměnil ale situace a možnosti na které se to snažíme aplikovat se změnila radikálně.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Mafia: Definitive Edition – jak se povedl remake?
Mafia: Definitive Edition – jak se povedl remake?Pátek, 25 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1049x
Komentářů: 7
Serious Sam 4 je tu! Vtipná střílečka je zpět.
Serious Sam 4 je tu! Vtipná střílečka je zpět.Pátek, 25 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 758x
Komentářů: 4
Fallout: Miami – masivní mód Pro Fallout 4
Fallout: Miami – masivní mód Pro Fallout 4Čtvrtek, 24 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 593x
Komentářů: 0
RTX 3090 a hraní v 8K rozlišení – NVIDIA štve recenzenty proti sobě!
RTX 3090 a hraní v 8K rozlišení – NVIDIA štve recenzenty proti sobě!Středa, 23 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 3502x
Komentářů: 45
Cyberpunk 2077 – jaký PC a HW budete potřebovat?
Cyberpunk 2077 – jaký PC a HW budete potřebovat?Úterý, 22 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1841x
Komentářů: 13
Crysis Remastered - 8K kvalita dá našim PC zabrat!
Crysis Remastered - 8K kvalita dá našim PC zabrat!Čtvrtek, 17 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2689x
Komentářů: 23