Skvělé zprávy krach digitálních měn pokračuje? Zákazy se šíří, rozumné firmy digitální měny odmítají Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Úterý, 06 únor 2018
altJe to náznak vítězství zdravého rozumu? Doufejme. Dobré zprávy pokračují …

 

 

 

 

Zločin proti zdravému rozumu a přírodě, který představují současné digitální měny, se snad doufejme dostává pod kontrolu. Skvělé zprávy přišly z FACEBOOKU, který zakázal všechny reklamy spojené s kryptoměnami, zejména proto, že často jde o cílené podvody. Stejně tak se zachovalo čínské Baido a Weibo, což jsou podobě velké sociální sítě působící na uzavřeném internetu v Číně. Obecně Čína a další asijské země zakazují těžbu i obchodování s digitálními měnami, právě kvůli nesmyslné energetické náročnosti ale také cíleném podvádění lidí, praní špinavých peněz atd. Jiné země po světě chystají regulace a snaží se dohodnout ke společnému postupu v tažení proti kryptoměnám.   

Mezitím se těžaři snaží vytěžit a maximalizovat těžební kapacity. Využívají tak i pirátských aktivit, kdy stoupá množství škodlivých virů a programů, které využívají počítače, ale i telefony bez vědomí jejich uživatelů k těžbě. Společnost ESET a další bezpečnostní firmy varují a upozorňují na tyto aktivity, které narůstají a spolu s tím se snaží viry a škodlivý SW ve stále větší míře zneužívat zranitelností MELTDOWN a SPECTRE, které se bohužel u řady zařízení nedočkají řádného zabezpečení.       

Do toho se další a další státy chystají zavést pravidla a regulace a je zajímavé, jak moc se údajně neregulovatelný svět digitálních měn bojí regulací. Ono se není co divit, čím více se o svět digitálních měn zajímáte a zjišťujete, jak funguje, tím více je jasné, že jde o jednu z největších bublin až podvodů typu letadlo, které se kdy objevily. Některé banky tak už zatrhly platby kartami za účelem směn digitálních měn a tak dále. Bohužel jsou firmy (včetně některých českých), které nadále podvod a zločin proti přírodě jménem digitální měny v současné podobě podporují, nicméně stejně tak se objevuje řada těch, kteří si pravý stav věcí uvědomují.

Pokles hodnot digitálních měn, které byly přefouknuty do obrovských rozměrů hlavně v závěru roku 2017, pokračuje. Stále více uživatelů, kteří do nich investovali bez patřičných znalostí zjišťuje, že digitální měny v současné podobě jsou hloupost. Zejména jejich údajná hodnota, kdy ano, hodnota se odvíjí od řady věcí, mezi jinými i vzácnost „komodity“. Problém je, že jednotlivé digitální měny jsou sice postaveny tak, že existuje konečné množství každé z nich, což by mělo zajišťovat jejich „vzácnost“ a tedy jim dávat hodnotu, jenže vzhledem k tomu že takových digitálních měn vzniká z ničeho stále více a více, a může jich teoreticky být nekonečně, tak fakticky žádné konečné množství digitálních peněz neexistuje. Může si v podstatě kdokoliv z nás vymyslet a udělat další a další kryptoměny. Samozřejmě vše na úkor přírody, spotřebovávat ohromné množství energie a zdrojů k vytvoření neexistujících virtuálních hodnot a zvětšovat už tak velký problém známý z reálné ekonomiky.  

Je škoda, kam se relativně dobrý nápad v podobě digitálních měn dostal. Osobně si myslím, že nikdy neměla existovat více než jedna digitální měna, a především její těžba měla být založena na distribuovaných výpočtech, tedy tak, aby výpočetní výkon byl k něčemu dobrému využit. Ne jen aby se ničily grafiky a pálilo obrovské množství energie. Někteří držitelé a podporovatelé digitálních měn si situaci uvědomují. Nicméně realita je, že digitální měny v současném stavu a v současné podobě jsou jedním velkým zločinem (i kdyby jen proti zdravému rozumu a slušnosti), se kterým slušný člověk a firmy nechtějí mít nic společného. Řada běžných lidí, kteří s vidinou pohádkového zisku bez práce investovala své těžce vydělané peníze do tohoto podvodu, zejména v závěru minulého roku, teď je asi hodně nervózních. Samozřejmě zločinci, těžaři a ti, kteří mají velký zájem v digitálních měnách, budou uklidňovat, že jde o další výkyvy a svět digitálních měn čeká zářná budoucnost.

V tuto chvíli to tak naštěstí nevypadá. Potrestat a zavřít zločince, kteří současnou podobu „letadla“ mají na svědomí, se asi nepodaří, nicméně doufejme, že stále více firem, bank, vlád a lidí dostane rozum a přestane to zvěrstvo v současné podobě podporovat. Sám věřím v digitální budoucnost, ale ne v současnou podobu digitálních měn. Proto doufejme, že aktuální pokles „hodnot“ kryptoměn bude nadále pokračovat, ačkoliv nesdílím optimismus některých, že je to konec digitálních měn jako takových. Souhlasím s tím, že větší zásah bude znamenat až cyklické oslabení a konec růstu reálné ekonomiky, což aktuální propady hodnot akcií (také řádně nereálně nafouknutých) jasně ukazují, že se stane. Zkrátka až reálné peníze a hodnoty zase začnou mít hodnoty, půjdou neexistující hodnoty jako kryptoměny, do kytek.

Současný pokles BitCoinu už krátce i pod 6 tisíc dolarů (aktuálně korigoval k 7 tisícům), což táhne i další kryptopeníze dolů, tak bude snad pokračovat. Samozřejmě výkyvy hodnot jsou velké, po každém poklesu přišlo lehké oživení, ale zatím má křivka jasně setrvalý pokles už měsíc. Průvodním jevem je i fakt, že se začínají objevovat výprodeje grafických karet v bazarech, kdy některým se těžba přestává vyplácet. Nebo sází na to, že „party skončila“ a snaží se tak rozprodat za ještě vysoké ceny co mají, a ještě si tak něco přivydělat, než se hodnota případně propadne ještě níže a všichni těžaři vrhnou do bazarů vše co mají. už se těším na akce, 2+1 RX VEGA zdarma :).

Snad tedy bude pokles digitálních měn pokračovat, ale je tu šance, že to jejich velcí držitelé zase zmanipulují k dalšímu růstu a lákání důvěřivých oveček. Zaručit však nemůžeme nic. Jen si přát, aby zdravý rozum zvítězil a skončila současná podobu kryptoměn co nejdříve a skončilo tohle zneužívání dobrých technologií … naděje žije.

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Motto: „Raději později a pořádně, než dříve a blbě“ :). Než začnete diskutovat: Objektivitu a objektivní fakt a názor nelze posuzovat subjektivním dojmem! ;)

Starší články


 / 33
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
Vojtaci [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-02-06 15:18:42

Článek bych rozdělil na dvě části - první dvě slova názvu - "skvělé zprávy" - s kterými se dá plně souhlasit. Nakupoval jsem minulý týden, mohl jsem počkat... ale co už... nakoupím ještě tento týden. Druhá část je zbytek článku... no a ten by se dal označit slovy "jako obvykle." Nehledě na to, že vždy, když DD ohlašuje konec digitálních měn, tak za chvíli dají rekord - to je další důvod pro investici...
fagot [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-02-06 15:32:01

Opatrne s tim, pokles muze pokracovat, mnozi odhaduji dno kolem 3k$
krtek111 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-02-06 15:50:32

Jediné čo regulácie dokážu je ,že plno šitcoinov zmizne. Zníži sa počet špekulantov a podvodov. .Čo je len dobre. Ale bitcoin tu s nami bude ešte veľmi dlho. .takže modlitby dd-ho sa len tak ľahko nenaplnia
fagot [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-02-06 15:59:56

BTC ma spoustu nevyhod - proof of work a z toho plynouci spatna energeticka efektivita, skalovani (a ne, segwit ani LN to nevyresi), rychlost, nema smart contracty... Proto by prave BTC mel zaniknout a uvolnit misto modernejsim.
Mirindo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Koncecne 2018-02-06 16:44:28

V niektorych veciach s tebou suhlasim a v niektorych zase nie.
To, ze je plno zbytocnych kryptomien s tebou absolutne suhlasim, malo by zostat mozno tak do 20 kryptomien, ale to len s odhadom, pretoze ja osobne sa zaujimam iba o 4-5.
Hlavne mi lezu krkom reklami spojene s roznymi ICO, ktore slubuju neskutocne zisky atp... To su absolutne hluposti a kazi to imidz. A ten zakaz FB vytam, len ludia si to trochu zle vylozili. A nezakazal reklami spojene s kryptomenami, ale s ICO, ktore lakaju ludi na uzasne investicie s obrovskymi ziskami. Hlavne ocakavam, kedy sa uz ETH zmeni na ProofOfStake.

"Některé banky tak už zatrhly platby kartami za účelem směn digitálních měn a tak dále. "
Zakazuju platby kreditnymi kartami, nie vsetkymi kartami.

A len spomeniem Ripple, ktory nejde proti bankam, ale prave chce zmensit cenu nakladov prenosu penazi medzi zahranicnymi bankami. To je nieco, co moze zmenit cely financny system.

Len neviem preco ta nenavist voci Bitcoinu. Viem, ze tym to cele zacalo, ale osobne si myslim, ze cele to pokazil Ethereum, ktorym zacala cela mania okolo ICO a tazenie na grafickych kartach.
Vsak bitcoin sa uz niekolko rokov neda tazit na grafikach(nieje to efektivne a profitabilne).
honza.cb [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-02-06 18:05:16
avatar
Je pravda, že za současný problém s nedostatkem GK je zodpovědný hlavně Ethereum a také nedostatek GDDR a HBM2 pamětí. S BTC je ale ETH a ostatní kryptoměny celkem provázané, takže s poklesem BTC jde dolů všechno, a proto se někteří radují, že se konečně nevyplatí stavět nové rigy s GK, a ty konečně budou dostupné i pro netěžaře.
maiob [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-02-06 18:07:46

...a zatial alza zacala prijmat LTC a chysta sa na DASH

...no a tak ako sa chce niekto nabalit na kryptomenach tak sa niekto chce nabalit na akcii typu rx vega 2+1 zdarma
error2000 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-02-07 10:49:11

Rovno sa to prepocita na normalnu menu a Alza dostane "skutocne" peniaze. Hadam si nemyslis, ze drzia BTC,LTC atd..???
Epyc [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-02-07 11:22:37

No některým to trošku nemyslí. Stačilo se podívat na článek na novinkách do komentářů. Otázky: " Jak se s tím může dát platit když je kurz tak nestabilní ?"
Tyrael888 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-02-06 18:32:36
avatar
Jediná novinka je asi len ta o Facebooku inak je to skoro rovnaké ako článok z minulého týždňa. Ako rád tu chodím čítať články ale chcelo by sa trochu odosobniť od toho podávania informácii. Jedná vec je informovať druhá je sa to tak prežívať. Bohate to stačilo to napísať po ten druhý odstavec. To ďalšie bolo skoro copy paste z predchádzajúceho článku. Ak táto téma DD-ho zaujíma nebolo by lepšie tu dať jeden článok a len aktualizovať do neho novinky z dátumom zverejnenia?
martyst111 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-02-06 19:56:41

Osobne si myslim ze toto jen tak neskonci.I pres to ze se BC houpe nahoru dolu tak to lidem ukazalo obrovsky potencial a jestly nekdy skonci tak v tu chvili uz bude na vzestupu jina mena pak zase jina atd.atd. teoreticky by to nemuselo skoncit nikdy a mohl to bit dokola se opakujici proces.Jinak Vega 2+1 zdarma dobra uvaha DD
Epyc [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-02-06 20:29:02

Ještě to někdo čte? přečtu už jen první 2 slova každého odstavce a vím co tam je napsáno. Článek plný emocí s mizivou informační hodnotou.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-02-06 21:40:40

Máš svůj názor. Tak si ho říkej pro sebe. Nikdo ti nic přeci nevnucuje
Epyc [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-02-06 21:44:48

Proč bych si měl svůj názor nechat pro sebe ? Jsi snad nějakej diktátor ?
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-02-06 21:56:30

Pokud čteš po sobě co píšeš a přijde ti to v pohodě, tak bych to dál nerozebíral a ukončil konverzaci.
Epyc [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-02-06 21:59:13

Přijde mi to naprosto v pohodě. Ve stejném smyslu jako je daný článek.
Jaroslav Neznal [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-02-07 15:33:20

Když povedete takovéhle řeči, zmizíte.
Hint: Čtěte fakt jen ta 2 první slova. Pak to stojí minimum času a ztráta není tak hrozná. To tím komentářem mrháte svým časem více.
luke777 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Kryptomena 2018-02-06 22:41:46

Me fascinuje ze nekteri fanatici kteri obhajuji kryptomeny zapominaji na fakt ze kdyby se to nedalo vymenit za normalni penize tak ty kryptomeny zajimaji par ajtaku jako zajimava hracka ci hra.
Takze nadavejte na normalni menu ze je podlozena nicim ze sou to nuly a jednicky ale za tyhle nuly a jednicky se nazeru
Mak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-02-07 01:14:00

Mne zase fascinuje,kolik lidí je ochotno nechat se zregulovat do bezvědomí a "pro větší dobro"
Po 40ti letech komunismu a po dalších 25ti letech neobolševismu bych čekal aspoň trochu nevole.
c.Data [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-02-07 08:45:17
avatar
Jediné co moje PC počítá jsou projekty v programu BOINC
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-02-07 09:32:36
avatar
Palec hore. Tyhle výpočty mají smysl a měly by být nějak oceněny. Škoda že tomu tak není, protože kdyby veškerá výpočetní síla krypta přešla na BOINC, to by pak byl fičák
Bohužel realita je jiná a smutná.
Epyc [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-02-07 11:33:37

Klidně můžete:
https://boinc.berkeley.edu/dev/forum_thread.php?id=8674
bananomet [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Trochu studia by neuškodilo pa 2018-02-08 11:29:36

1/ Marketcap celého crypto trhu klesne během pár týdnů kolem 200mld USD - nejznámější Bitcoin klesne kolem 1500USD/BTC, potom bude pár dní klid a vystřelí na další maximum, do konce roku bude na ~200.000USD/BTC a vy tu budete zase brečet, jako v roce 2011 a 2013, že jste neinvestoval. Připadáte mi jako člověk ze starověku, kdy se platilo za 10 pytlů mouky krávou (barter) a zaváděly se poprvé peníze, tehdá také křičeli, že peníze jsou proti zdravému rozumu a plýtvání cennými kovy.
Bitcoin prohlásili za mrtvý už 251x - https://99bitcoins.com/bitcoinobituaries.
2/ Facebook sice zakazovat chce, ale co? Facebook umírá a skoro nikdo rozumný koho znám, ho už nepoužívá, crypto komunita jede stejně na Twitter a Telegram.
3/ Žádná bublina nesplaskává to je absolutní nesmysl, v porovnání dotcom bubble a bitcoin bubble marketcap - https://i.redd.it/c6x0i42by0301.png ano souhlasím, že jednou splaskne, ale teď se nacházíme na úplném začátku internetu 2.0 čím je blockchain, teď se teprve vše rozjíždí.
4/ Jak chcete něco tak decentralizovaného, jako je blockchain regulovat??? Kdybyste si o této technologii něco přečetl, tak zjistíte, že je to blbost. Přestaňte prosím šířit bulvární polopravdy a raději si o tom něco přečtěte.
Viz vaše tvrzení, že za nedostatkem grafik může Bitcoin, který se na grafikách ani netěží. Je vidět, jak málo o tom víte a jste "salty" protože si myslíte, že vám ujel vlak s investicí.
5/ Zakazovat můžou, jestli zakážou v Číně, začne se stejně těžit někde jinde na světě, Čína by byla jen sama proti sobě a to brzy pochopí. Tyto informace se objevily ve zprávách jako takový polohoax. Nejdřív že zakážou a pak že zase ne pak možná a pak zase ne.
6/ Kryptoměny nejsou v podstatě ani měny, ani jimi nechtějí být. Koukejte se na ně něco jako akcie firem, nemluvím o Bitcoinu ale o většině altcoinů. Rozdíl je, že abyste do nich mohl investovat, nepotřebujete řešit brokera a platit mu nechutné poplatky, nepotřebujete být akreditovaný prověřený investor s milionem na kontě abyste mohl vstoupit do presale akcií. Svět krypto je prostředí, kde i ten nejobyčejnější Honza může správnou investicí získat finanční nezávislost a nemusí montovat auta 12 hodinovýma šichtama 40 let aby si mohl pořídit barák a rodinu. A TOHO SE INSTITUCE, VLÁDY A BANKY BOJÍ.
7/ Tyto instituce se bojí, že ztratí kontrolu nad námi všemi a že spousta lidí se vymaní z dnešního systému, který je nastaven proti těm obyčejným lidem, které mají na vodítku. Bojí se, že nebudete státu odvádět 50-60% ve formě všelijakých daní z vašeho výdělku. Viz článek - daňová svoboda 23. června, jinými slovy pracujeme půl roku zadarmo - 50% daň, TO JE NECHUTNÉ!!! https://ekonomika.idnes.cz/den-danove-svobody-0nr-/ekonomika.aspx?c=A180201_110408_ekonomika_fih

8/ Slovy reálné peníze jste mě pobavil. Co je reálného na dnešních penězích? Za posledních 50 let klesla cena těch vašich reálných měn, které jsou stejně v bankách jen jako 0 a 1, klesla kupní síla o 99% protože vlády a centrální banky - skuteční zločinci - tištění peněz - legální padělání peněz - toho zneužívají. Inflace - skrytá daň kterou platíme všichni vás připraví o 2% vašich úspor ročně.

Sorry za ten sloh, ale už jsem nemohl vydržet vaše plácání a šíření polopravd a lží. Věnujte tomu několik hodin a nastudujte si tuto problematiku. Blockchain je venku a už pryč nepůjde, je to internet 2.0, blockchain je budoucnost a ten kdo to nevidí, patří do minulosti s dinosaury.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-02-08 12:02:00
avatar
krásná změň nesmyslů, polopravd a úplných lží, navíc evidentně ignorujete to co píši a především úhel pohledu, který mají všichni, kteří chápou jaké zlo je současná podoba kryptoměn ....

1, no a co ? nedokazuje nic, jen že je to bublina ....

2, více jak miliarda uživatelů se dá stěží považovat za umírání, v tom případě jsou ty vaše digitální měny mrtvé, protože je skoro nikdo nepoužívá ...

3, lžete si do kapsy ... co je máte v tom letadlu peníze a chcete o ně připravit i další lidi?

4, regulovat to lze snadno, zakázat reklamy, zakázat používání těch měn, zakázat obchodování s nimi a trestat všechny dle zákona ... padělání peněz, krádeže atd. jsou také trestné .... na vše se dá současná situace digitálních měn právně použít ...

5, Jak krásně ingorujete důvod, proč to čína zakazuje, tedy zlo, které těžba páchá na spotřebě atd. Je samozřejmě správně, že to čína zakazuje (a to reálně), a není sama a doufejme že celý svět bude následovat. Pokud se těžaři přesunou, ten stát kam se přesunuli to také zakáže, protože spotřeba vzroste neúnosně ...

6, kryptomně chtějí být měnami, proto vznikly ... chápu, teď se vám to nehodí do krámu, tak tvrdíte že ne, protože reálně jsou jako měny nepoužitelné. Zase si lžete do kapsy ... žádný obyčejný Honza s kryptonměnou těžícíc z jejich výhod není, existuje několik desítek stovek vyvolených, držící velké hodnoty digitálních měn, kteří manipulují s hodnotou těch měn jak se jim zlíbí, tak aby toho malého "honzu s kryptomněnou oškubali .... kryptobaroni jsou horší než banky a vlády, ty musí dodržovat alespoň nějaké zákony, pravidla a jsou pod kontrolou, kryptobaroni nikoliv .... fakt že vám nevadí, že vás má v hrsti nějaký kryptobaron, vás zjevně netrápí, neboť evidentně nerozumíte světu kryptoměn a tomu, jak fungují a kdo je dnes ovládá ...

7, Instituce se nebojí ztráty kontroly, instituce se bojí toho, že se lidi nechají zblbnout a okrást ... a zase krásně ignorujete že kryptobaroni bez kontroly vás jako malého držitele kryptopeněz mají nejen na vodítku, ale na oprátce a neplatí pro ně žádná pravidla ani zákony .... evidentně nechápete, že ač současných finanční a politický systém má do dokonalosti dalo, pořád je to to nejlepší, co máme a svět kryptomně si bere to nejhorší ze současného světa a hraje si na novinku, přitom slouží jen k neuvěřitelnému obohacení hrstky vyvolených bez práce na důvěřivcích, kteří investují reálné peníze do neexistujících virtuálních hodnot "digitálních měn". kryptoměny jsou největší letadlo v historii ...

8, Nikdo neobhajuje současný svět financí jako dokonalý a kdybyste četl co píši, tak víte že historicky jsem proti zadlužování proti současnému systému v řadě oblastí, jenže nejsem hloupý a vím, že je to to nejlepší, s čím lidstvo zatím přišlo a má to i dobré stránky ... problém je, že zcela ignorujete, že digitální měny postrádají dobré věci, berou si to nejhorší ze současného finančního systému a slouží jen k tisku peněz, tedy vytváření neexistujících hodnot za obrovské spotřeby zdrojů .... to ignorujete záměrně. Nechutné.

Považuji vás buď za vědomě hloupého, nebo záměrného manipulátora a ignorujete většinu z toho co nejen já píši. Ignorujete že současná podoba digitálních měn je zločinem proti přírodě a rozumu a ignorujete že nejen já věřím v digitální budoucnost, ale proboha ne v současnou podobu kryptoměn ...
bananomet [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-02-08 12:46:55

Děkuji vám za odpověď a oceňuji, že jste čestný a nesmazal jste komentář.

Peníze v crypto momentálně nemám, čekám na propad trhu k cca 200mld USD marketcap a naskočím zpět, proč bych měl peníze uvnitř teď, když jde market dolů?

Zakázat jde jen těmito způsoby: zakázat internet, zakázat elektřinu. Blockchain je celosvětová síť, pár zemí co se snaží regulovat nezmění nic, poškodí jen sami sebe.

Bitcoin rád nemám, nenabízí nic navíc oproti ostatním. Ostatní startupy jsou ale zajímavé, zkuste se na to mrknout.

Pořád mluvíte o spotřebě. Máte nějaký zdroj odkud informace čerpáte? Konkrétní čísla prosím. Také bych prosil potom porovnání spotřeby těžby vs spotřeba institucí jako jsou banky (kancl, servery atd) nebo třeba spotřeba PC gamingu po celém světě, také v podstatě k ničemu není, jsou to přeci jen 1 a 0 a nemají žádnou hmatatelnou hodnotu.
A nebuďte naivní zprávy z CNY a IND o regulaci nejsou kvůli spotřebě, ale kvůli něčemu úplně jinému.

6. prosím o zdroj odkud čerpáte, že několik vyvolených manipuluje s crypto - na netu se dá snadno zjistit velikost a počet peněženek a kolik jaká drží kdyptoměny.

Pořád nám tu předkládáte nějaké informace, ale chybí mi zdroje odkud čerpáte.

7. nevím jestli lžete nebo jste tak naivní, ale bankám opravdu nejde o lidi, jinak by jim nedávaly úvěry s 20% ročním úrokem apod. Banky hlavně štve, že by lidi investicemi do crypto zbohatli natolik, že už by žádné úvěry nepotřebovali.

"problém je, že zcela ignorujete, že digitální měny postrádají dobré věci, berou si to nejhorší ze současného finančního systému a slouží jen k tisku peněz, tedy vytváření neexistujících hodnot za obrovské spotřeby zdrojů" - co prosím? Crypto je úplný opak toho co jste právě napsal. Facepalm

Hloupý možná jsem, ale alespoň si pořádně nastuduji danou problematiku, než o ní začnu veřejně psát a ztrapňovat se, narozdíl od vás.

Já vás prosím, v zájmu vás a vašeho webu, věnujte tomu několik hodin, přečtěte si informace z více než zdroje novinky.cz, studujte a vzdělávejte se. A hlavně, až příště napíšete podobný článek, uvádějte zdroje, odkud jste čerpal, takhle to akorát vypadá, že si to všechno cucáte z prstu a šíříte vlastní agendu - tj. "měl jsem možnost několikrát na vlak naskočit a zbohatnout tak, jak se mi nikdy nesnilo, ale nikdy jsem na to neměl koule a každý rok si říkám, že už je pozdě, ale vidím ostatní jak bohatnou na crypto, tak začnu protlačovat negativní pohled na cryptosvět, protože když jsem nezbohatl já tak tuplem nesmí nikdo zbohatnout!"

Chtěl bych upozornit, že pokud představíte solidní argumenty a ne "je to zločin proti rozumu" jsem ochotný změnit názor, netvrdím že mám absolutní pravdu.
Epyc [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-02-08 19:57:07

Měl bych tedy 3 otázky na pana Addmina:

Vzhledem ke skutčnosti, že problematicé velice dobře rozumí nebude pro něj jistě odpověď žádným problémem.

1/Jak by podle vás měly vypadat ty použitelné kryptopeníze ve které jak sám rád píšete, věříte ? Co by měly splňovat?

2/Jak může krypto vytvářet neexistující hodnoty za obrovské spotřeby zdrojů a být tedy hrozbou pro hodné uživatelé, když jsou tedy tvořeny neexistující nulovou hodnotou?

3/ Současný finanční systém je to nejlepší co máme? Tak jsem rád, že už nebudete naříkat že na pultech nejsou grafické karty. Protože to je zdravá ukázka kapitalisticky fungujícího systému, který není regulován.
bananomet [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-02-09 09:03:34

Dotaz pro EPYC: Čtu si vaše komentáře a vidím, že tomu rozumíte daleko více, než já. Máte nějaké dobré zdroje informací, kde bych mohl čerpat další knowledge?

A taky mě zajímalo do jakých tokenů a mincí jste investoval a budete investovat tomto roce? Mně třeba zaujal docela High Performance Blockchain (HPB) a Stratis (STRAT).

Jsem absolutně proti Ripple je to zlo a nevím, proč lidé do toho investují, když to jde v podstatě proti celé myšlence kryptoměn.

Také koukám na coinmarketcap.com a vidím slabé oživení, co myslíte - bear trap, nebo jsme se konečně dostali do bull fáze?
Epyc [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-02-09 12:22:29

No informace růžně coindesk. Trollboxy směnáren jako wex.nz a taky když se objěví nějakej článek na "novinkách" tak si potom ověřím jaká je skutečnost. Jinak vlastní intuice.

Letos investuju převážně do ZEC jinak obchoduju jakoukoliv měnu která mi přijde vhodná k růstu. Game,Syscoin atd. abych nahromadil větší množství BTC.

Oživení určitě nebude krátkodobé takto vypadal každý první měsíc v roce po růstu krypta. Takže nic nového, mě to nechávalo naprosto vklidu. Dobrý pro nákup a parádní start do nového roku já díky daným poklesům zdvojnásobil svoje množství.
bananomet [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-02-09 15:16:30

Díky za odpověď, v trollboxech jsem viděl snad jen samé scamery a lidi z pump n dump skupin. Wex.nz určitě očekuju.

Na ZEC jste musel zarobit slušný prachy za poslední rok co, haha.

Syscoin projekt vypadá zajímavě a vzhledem k marketcap má velký potenciál k růstu, ale jestli se uchytí? Konkurence je veliká.

GAME by se muselo dát do partnerství s nějakou významnou hrou, třeba v PUBG nahradit battle pointy - GAME. Ale podobných projektů už jsem viděl mraky, nejznámější asi CryCash od Cryteku, ale nevidím v tom moc potenciál.

Jinak mám stejný názor, taky se spíš klaním k tomu, že zařínáme nový cyklus růstu minimálně na dalších 9 měsíců.

Tak hodně štěstí, za 2 roky se tu sejdem a budeme si vprávět jakou barvu má naše Lambo, zatímco na ddworldu se bude psát o tom, jak bitcoin klesá z 200.000USD na 70.000USD a "dobré zprávy, bublina konečně praská"
Epyc [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-02-09 16:48:14

No asi tak nějak Já jim tu radil už před 2 ma rokama když byl btc za 400 a LTC za 4 No kdo si dal říct, si teď určitě nestěžuje.

Lambo nepotřebuju Bude mi postačit když za hotové dostavím to svoje skromné sídlo .
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Problém s účtem na DDWorld?

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
DiRT Rally 2.0 se představuje – zaměří se na Rallycross
DiRT Rally 2.0 se představuje – zaměří se na RallycrossČtvrtek, 17 leden 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 889x
Komentářů: 5
METRO Exodus v delší herní ukázce
METRO Exodus v delší herní ukázceStředa, 16 leden 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 927x
Komentářů: 2
John Wick: Chapter 3 – Parabellum v pořádné ukázce
John Wick: Chapter 3 – Parabellum v pořádné ukázceStředa, 16 leden 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1155x
Komentářů: 2
SPIDER-MAN: FAR FROM HOME v první ukázce!
SPIDER-MAN: FAR FROM HOME v první ukázce!Úterý, 15 leden 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1095x
Komentářů: 0
AMD Radeon RX 570 nebo NVIDIA GTX 1050Ti?
AMD Radeon RX 570 nebo NVIDIA GTX 1050Ti?Úterý, 15 leden 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1744x
Komentářů: 18
Corsair představil revoluci na poli RGB podsvícení
Corsair představil revoluci na poli RGB podsvíceníPondělí, 14 leden 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 755x
Komentářů: 2