Ulož.to končí – legendární „pirátské“ úložiště a záloha nesehnatelných filmů, seriálů atd. Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Středa, 22 listopad 2023
altNová Evropská legislativa vstupuje v platnost a ucpává velké díry v autorském zákoně i pro ČR.

 

 

Určitě víte, že v ČR je poněkud zvláštní autorské právo a schizofrenní přístup k jeho vymáhání. Speciálně pokud jde o šíření filmů, seriálů, hudby, her apod. Zatímco stahování a použování podobných autorsky chráněných děl je fakticky legální, jeho sdílení a tedy nahrávání nikoliv. Tedy teoreticky a jen pokud vás chtějí dostat. A tomu chytání pirátů se v ČR (a obecně ve velké části střední a východní Evropy speciálně) nikdy moc nedalo. Do toho se prostě české justici moc nechtělo.

Ta ostatně není schopna postihovat ani mnohé skutečné zločince, takže se dalo pochopit, že priorita chytat a trestat sdíleče filmů a písniček, byla veškerá žádná. Speciálně když panovaly značné dohady kolem samotného vyčíslování reálných škod. Což samozřejmě neznamená, že by byla úplně nulová, zejména pro malé autory samotné. Každopádně výsledkem dosavadního přístupu bylo, že na českém internetu najdete hned několik velkých úložišť s naprosto veřejným vyhledáváním ve zjevně "pirátském obsahu", kde můžete najít a okamžitě stáhnout (zcela zdarma) prakticky jakýkoliv film, seriál, hru, aplikaci apod. Jeden by řekl, že jde o ultimátní „streamovací/digiální službu“. Bohužel majitelé autorských práv k těm souborům, jsou pochopitelně zcela jiného názoru.

Krást se nemá, nicméně mnozí argumentují, že vlastně nekradou, protože mají předplaceno. A to do značné míry, jakkoliv se tento výklad autorským svazům nelíbí, je pravda. Všichni totiž platíme velké částky v ceně prakticky všech zařízení, které mohou kopírovat, množit či ukládat data! To znamená všechna média, kopírky, scanery, vypalovačky, ale i klasické SSD a HDD disky a další zařízení. A čím větší disk, tím větší poplatek. A nejde o zanedbatelné částky. Například u dnes už nijak závratně velkého 20TB HDD je ten poplatek neuvěřitelných 532 korun!!! Nad tímhle už se opravdu nedá mávnout rukou, protože pokud vám přijde nesmyslný argument, že máte předplaceno stahování, je stejný nesmysl ten autorský poplatek samotný. V českých luzích a hájích řádí velmi nepopulární autorský svaz, který ač je čistě soukromou firmou s cílem vydělávat peníze sobě, české zákony mu dávají monopol a bez práce ty obří výdělky zařizují. Nařizují všem této soukromé organizace/firmě platit tzv. výpalné. A zatímco autorské poplatky/výpalné zůstávají, ten jednoduchý přístup českých uživatelů k českým službám s jejich obsahem ala Ulož.to, ve stávající, mnohdy absurdní podobě, končí.

Absurdní proto, že Ulož.to a další jemu podobní, nabízí násobně bohatší nabídku filmů, seriálů, hudby, her atd. na jednom jediném místě s okamžitým přístupem, než jakákoliv legální placená streamovací a digitální služba na světě. Takže jasně ukazují, že to jde, když se chce. Bohužel ono se nechce, a tak nikdo tohle legálně prostě nenabízí. O to mnohé ztráta Ulož.to a dalších, bude mrzet více, protože si prostě zvykli na něco, co v čistě legální podobně a úrovni služby a bohatosti neexistuje a tak dobře nefunguje.

 

  • Ulož.to končí … provozovatel tvrdí, že ne zcela, jenže …  

Jak tedy provozovatelé Ulož.to disk oznámili, končí dosavadní podoba úložiště. Tedy už žádné veřejné sdílení nahrávaného obsahu. Uložiště prý bude fungovat dál v placené i free podobě, ovšem bez jakékoliv možnosti vámi nahraný obsah komukoliv nasdílet. Natož samozřejmě s nějakým veřejným vyhledáváním v obsahu úložiště. Pokud se to některým platícím uživatelům nebude v nové podobě líbit, provozovatel jim prý vrátí částku odpovídající zbytku zaplaceného období/kreditů a ukončí účet. Troufám si říci, že takových zákazníků bude 99%.

V nové podobě totiž nedává absolutně žádný smysl pro většinu lidí. A jsem si jistý, že provozovatelé služby to moc dobře vědí. Jakou užitnou hodnotu má Ulož.to vedle třeba Google disku? Konec služby v dosavadní podobě přichází od 1.12.2023. A to kvůli nové Evropské legislativě, která pochopitelně platí i pro ČR, která ji také schválila. Ta podstatně zpřísňuje, a hlavně zpřesňuje pravidla pro sdílení autorsky chráněného obsahu, a tak jednoduše ruší díry a nezájem je řešit ze strany původní podoby českého práva. Těch samozřejmě plně využívaly služby, která tak sice mazaly „nelegální“ obsah, pokud jej někdo nahlásil, ale bylo ho tolik, že to samozřejmě nešlo všechno hlásit a řešit, natož uhlídat. A ani to jednotlivé služby nedělaly. Úložiště jednoduše nebyla do značné míry zodpovědná za to, co na ně u nás uživatelé nahrávají. To se prostě mění a nové zákony už tohle řeší a postihují. A nejen to.

 

  • Konec českých úložišť neznamená konec stahování a pirátství …

Ztráta Ulož.to, co by nejvýznamnější podobné služby u nás, je bolestná pro mnohé i proto, že nabízelo tak bohatý obsah. A to i dekádu+ starého, včetně prakticky nesehnatelných filmů, seriálů v CZ dabingu a dalšího materiálu, který jen tak někde snadno nestáhnete, natož aby je nabízely v plné šíři na jednom místě legální digitální/streamovací služby. I NETFLIX je naprosto chudý příbuzný vedle obsahu, který nabízí (za pár dní už jen nabízelo) Ulož.to. A je smutné, že neexistuje legální služba, která by co do šíře nabídky stažitelného digitální obsahu a všeho na jednom místě, byla byť jen trochu srovnatelná s Ulož.to. Tomu prostě současné autorské právo v současné nefunkční podobě, zcela brání. A tohle ani nová Evropská nařízení stále nejsou schopna vyřešit.

Úlož.to nicméně není jedinou podobnou službou u nás. Některé už ovšem skončily, dvě další velké zatím mlčí, ale protože pro ně samozřejmě platí stejná nová pravidla, dá se očekávat i jejich konec v následujících dnech, možná týdnech. Velké vítězství autorských svazů a bojovníků proti pirátství? Ano i ne. Samozřejmě v ČR provozovaná podobná úložiště pravděpodobně zcela končí, pokud se tedy neobjeví nějaká další díra a šedá zóna. Takže na nich tady už nikdo vydělávat nebude moci. To je vítězství protipirátských organizací. Ovšem protože nová celoevropská norma platí jen v rámci EU (+ podobné zákony platí i v USA + Kanadě apod.), tak samozřejmě je zde řada podobných služeb, včetně vůbec největších úložišť svého druhu na světě, která jsou fyzicky zcela mimo Evropskou jurisdikci. A ty se tak logicky mohou těšit na velký příliv nových evropských zákazníků, protože se všechno, co se nahrávalo i na česká úložiště, bude nahrávat tam.

To je velký problém pro národní autorské svazy, protože samozřejmě jedna věc je bojovat proti českému úložišti a jeho provozovatelům v ČR, druhá věc je snažit se bojovat proti nějakému úložišti na druhé straně světa v absolutně odlišné jurisdikci. Takže problém podobných služeb nevyřešili, ale jen odsunuli a s ním i možnosti jeho řešení. A jsou tu samozřejmě i jiné způsoby šíření „nelegálního“ digitálního obsahu a přístupu k němu, které ani nejnovější Evropská (a tedy i česká) směrnice neřeší a nepostihuje. Takže pro ty, kteří využívali podobných služeb, se vlastně nic moc nemění, jen někteří prostě budou muset používat mimoevropská úložiště a služby.

 

  • Osobní pohled:

Jak jsem již napsal, mě na tom celém osobně vadí fakt, že jakkoliv fandím autorským právům a autorům kvalitních digitálních děl a obsahu, fakt že Ulož.to a jemu podobné služby nabízejí mnohem lepší přístup k mnohem širší škále obsahu na jedno místě než jakákoliv legální služba, je velká ostuda. Máme tady tedy v současné podobně prakticky perfektní digitální službu, kterou teď zcela zničí fakt, že zákonodárci nejsou schopni/ochotni vyřešit zjevně nefunkční autorské právo. Tedy umožnit jednotlivým službám nabízet prostě všechno na jednom místě a nechat rozhodovat samotné zákazníky, kde si dané dílo koupí, bez toho, aby museli pro konkrétní dílo na konkrétní službu. A speciálně se neřeší, že místo skutečné kopie díla, kterou byste přímo vlastnili včetně vašeho plného stáleho přístupu k ní na vašem vlastním disku, si dnes platíte jen nějaký vzdálený přístup k virtuální kopii, a klidně o to ze dne na den můžete přijít, když daná služba skončí, nebo se provozovatel rozhodně nabídku změnit. To je nepřijatelné. Vždy by měla existovat možnost si to stáhnout a provozovat vše doma offline.

To samozřejmě nic nemění na faktu, že současné fungování Ulož.to, a podobných služeb s veřejným vyhledavačem ve zjevně "pirátských" kopiích, nahrávaných a sdílených veřejně doslova za bílého dne a před zraky všech zákonů, bylo až k smíchu. A nikdy jsem nepochopil, jak je vůbec možné, že to v ČR vůbec takhle dlouho veřejně fungovalo! Za „našich mladých let“, ještě před 15 - 20ti lety třeba, jste se museli sakra snažit, abyste si něco stáhli. A většina lidí neměla ani ponětí, kde a jak si nějakou tu kopii něčeho vůbec opatřit. Dnes? Mnoho současných stahovačů ze služeb jako Ulož.to ani neví, že pirátí a přijde jim to naprosto normální, že to tak fungovalo. Protože pro ně to prostě fungovalo dobře, a bylo to přirozené asi jako dýchání.

Nové Evropské/České zákony tohle tedy částečně řeší. A minimálně rozčísly tu neuvěřitelnou českou schizofrenii kolem fungování a tolerování podobných služeb, pohybující se v hodně šedivém prostoru. Takže ti, kteří chtějí sdílet a hlavně jednoduše stahovat se budou muset zase trochu snažit. Ale ne zas tak moc, protože prostě podobné služby fungují a fungovat budou i mimo EU, kde na ně náš zákon (zatím) nedosáhne.

Pokud ovšem ČR rychle nevyhlásí Ulož.to a jeho disková pole s prakticky jinak nesehnatelnou obsáhlou "zálohou" všemožného digitálního obsahu na jednom místě, jako Národní technickou památku, tak je to jeho konec :). A nechápavě kroutím hlavou nad tím, že se provozovatel snaží tvářit, že služba bude pokračovat a je životaschopná v té jeho nové okleštěné zcela nesdílené podobě. Když bez možnosti sdílení obsahu nemá absolutně žádný praktický smysl pro 99,999% stávajících zákazníků. Ne když existuje Google Disk apod. ;). Každopádně od 1.12. tohoto roku se svět a digitální život, jak jej mnozí "piráti" znají v ČR poslední více než dekádu, pro mnoho lidí hodně změní.

A nebo ne?

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
semtexxl [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-11-28 20:57:17
avatar
Koniec takýchto “služieb” bude v konečnom dôsledku znamenať len koniec všetkých legálnych streamovacích služieb. Nie na 99% ale 100%. Potom po nich neštekne ani pes. A to hovorí niekto, kto si za niečo dobré aj zaplatí. Ale aby ste si napr. zaplatili za netflix potom zistili, že je tam 5 a pol filmu v kvalite, ktorú ľahko prekonám nelegálnym stiahnutým za 5 min + lepší zvuk. Nakoniec to zaklincujem obsahom obmedzeným na základe vašej polohy, čo musíte obchádzať ďalšou platenou VPN-kou. Keď som to videl som rád, že nikdy za nič takéto nevyhodím peniaze. Nie, ďakujem.
potooczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-11-28 22:07:15

Tak streamovací služby se uživí. Oni sázejí na dva aspekty. Za prvé nikdo nemá všechno. A za druhé je jich opravdu hodně. Takže lidé nakonec volí cestu, kdy si na nějakou dobu zaplatí dvě tři služby, když zkouknou zajímavý obsah, což je otázka týdnů, maximálně měsíců (pokud se teda nerozhodnete, že zkouknete všech 19 řad Chirurgů jako moje žena ) a přesunou se na jiné služby. Takže oni počítají s tím, že lidé budou volně cestovat mezi službami a každé tak z toho něco kápne. A většinou mají cenovou politiku rozumnou. Jenom teda Netflix je poslední dobou fakt mimo. Ty koniny co předvádí, když vás nechá zaplatit za sledování na 4 telkách a pak vám začne určovat, které televize to mohou být a pokud jsou jinde, tak požaduje příplatek, to je trochu už moc lichva. Proto Netflix bojkotuju a zase na protest platím skoro všechny ostatní. A ona je pravda že ti ostatní dohromady nestojí o moc víc, jak sám Netfix v maximálním tarifu
Tomcat22 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-12-01 11:30:17

S těma televizema to platí jen pro Netflix aplikaci na nich, Netflix vlastně jen hlídá televize, ale webové prohlížeče, ba dokonce Netflix aplikace na PC jsou jim jedno...takže když připojíte k TV HDMI a pustíte to přes PC, tak to pojede pořád...

Akorát nechápu, proč proboha omezují rozlišení v prohlížeči na 720p?!!! Ale to naštěstí jde obejít pluginem...
potooczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-11-28 22:02:33

No byli možná až zbytečně moc vidět, no. Sice jim to přitáhlo zákazníky, ale i nechtěnou pozornost. Nicméně fungovali dlouho, takže si nemohou stěžovat. Oni skončí, ostatní služby zůstanou. Ostatně proto jsem uloz.to nikdy nepoužíval.
A jestli se nějaké studio domnívá, že teď začnou žně, teď lidi začnou kupovat, tak ne-e. Prostě není to jako ten kradený rohlík, který na tom pultě fyzicky chybí. Tady konzumací nechybí nic.
petronias [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-11-28 22:51:07

Je fakt, že občas na uloz.to byly věci, které jinde nebyly k nalezení, ale břečet kvůli němu nebudu. Jejich styl podnikání byl příliš okatý, defacto to působilo na majitele práv jako rudý hadr na oči.
Rafan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-11-29 01:44:52
avatar
Teda DD, musím s tebou na 95% souhlasit. Také si říkám, co bych zato dal, mít tak legální placenou službu, kde bych sehnal k stažení jakékoli audiovizuální dílo a nebo audio dílo. Jenomže to co chce normální smrtelník je v přímém rozporu s tím co chtějí distributoři. Oni se právě tomuto modelu zuřivě brání. Stačí se podívat na jejich politiku dle regionů, kde často co je v jednom není v druhém. J si platím Netflix, HBO Max, Disney+, Amazon Prime. Přitom si stahuji i to co tyto společnosti nabízí. Proč? protože když jedu někam kde mohu těžko sledovat jejich nabídku, tak je nejjednodušší si jí stáhnout na HDD a sledovat kdekoli. Jenomže ač jsme oba ochotni za to zaplatit, tak to evidentně chceme chceme příliš. Tak že ano, jsem nasraný ač využívám k stahování i jiné platformy je otázka času kdy tady skončí také. Ale také věřím že se určitě najdou lidé kteří podobnou službu přesunou mimo dosah EU a půjde to dál.
n3v3r3k [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-11-29 06:38:12

je zajimave, ze u spotify to jde.
dokud pojede par platforem, kde se da streamovat vse co je na netu, tak mi je to jedno. ulozto mi chybet nebud.
jak rekl Ian Malcolm v jurskem parku - život si vzdycky najde cestu.
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-11-29 22:23:22

Ako hovoriš život si vždy cestu najde. Je stale dosť šikovnych mladich ludi, ktory nemaju peniaze na rozhadzovanie, ale nechcu biť kôli tomu obmedzovany

Nebojim sa, že ked sa im podarilo zničiť uloz.to že už si mladi ludia čo maju hlpšie ho kapsi nezahraju nove hry či už nepozru zaujimavi film
Možno raz nastane deň, ked budeme musieť za každu kravinu na internete platiť ťažke peniaze a nebude sa to dať obisť, ale pevne dufam že sa toho nedožijem a stale sa najde nejaka skupinka nadšencov ktory spristupnia všetko
honcka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-11-30 10:11:19
avatar
Na video u nás existují přes KODI a placené úložiště, v rámci zákona je to víceméně legální, úplně všechno tam pravděpodobně nebude stejně jako na uloz.to, ale drtivá většina věcí od západního mainstreamu, přes totální B produkci, až po bolywood (tam je imho jenom mainstream) a anime.
Tyrael888 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-11-29 08:43:47
avatar
Teraz neviem či som to z toho článku len nepochopil alebo to auto len ignoroval keď písal o službach typu netflix.
Ale autorské práva sú práve ten dôvod tak chudého obsahu.
Filmy o ktorých píšeš že sa nedajú inde zohnať sa nedajú zohnať práve kvôli autorským práva.
1. vlastníci sa nevedia dohodnúť komu to vlastne patrí a nemôžu to dať nikde verejne. (hlavne predabované filmy)
Občas sa objaví nová predabovaná verzia práve s tohto dôvodu je to lacnejšie a často krát rýchlejšie ako nejake ťahanice s majiteľmi.
2. Samotné dielo nemá vlastníka s ktorým by sa dalo vyjednávať alebo proste odmieta zapožičať toto dielo streamovacej službe. Napr Desny-x si radšej spravilo vlastnú službu a stiahlo svoju ponuku z Netflixu lebo prachy.
3. Točiť vlastný obsah (sračky) príde týmto službám lepšie ako platiť autorské práva tretím stranám (prachy ostanú doma) veď tupá lúza to nejak skonzumuje.
4. geoblock je zasa len kvôli autorským právam lebo poskytovateľ práv na dielo ho poskytne len v rámci daného štátu alebo ho proste nesmú vysielať v niektorých krajinách práve kvôli tomu obsahu (urážlivý, rasistický a podobne)

Takže autorské práva treba vyriešiť v celom svete a nie len u nás čo je nereálna požiadavka a nelegálne služby budú vždy fungovať, lebo zlaté pravidlo tvrdí ak ľuďom na internete niečo zakážeš "toto nerob" tak spravia presný opak a vždy si nájdu cestu.
hor410 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-11-30 10:30:42

Stačilo by založit firmu někde v ... (to je fuk), prodat jí "všechno", udělat novou doménu a-la "save.to" a jedeme dál...
ender [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-11-30 17:52:41
avatar
Kto si pamätá este rapidshare a megaupload?
YORGi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-12-01 10:37:59

Jooo to byly časy ...hra přez rapidshare po 50mb archivech na třeba 40 částí a po dvou dnech stahování hodil archiv č.27 chybu při rozbalování ...a jak to pak celé zjednodušil jdownloader
Tomcat22 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-12-01 11:33:19

Jo kdysi na koleji jsem si platil i premium účet, abych mohl stahovat plnou rychlostí
Tomcat22 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-12-01 11:37:02

Já jsem uloz.to nikdy moc nepoužíval, protože v tom byl celkem chaos. Víceméně hlavně dabovaný filmy v pochybné kvalitě, co jsem zrovna nevyhledával, ale je pravda, že se tam dalo stáhnout dost unikátních věcí...

Co mě ale mrzí nejvíc, že skončil Rarbg.com, to je dost velká rána, protože to byl ultimátní vyhlednávač, kde bylo všechno

Ostatní torrent vyhledávače stojí za prd...takže pak už jen thepiratebay.org, která je zdá se nesmrtelná
armagedontek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Divadylko? 2023-12-07 15:55:23
avatar
heh, hned mne to donutilo si vzpomenout na skolni leta a jak tehda frcel Directconnect++ Navic tam i vznikaly prima komunity. Sluzby jako ulozto maji porad tolik alternativ, ze to vubec nic neresi, mozna tak zazije sktorrent prudky narust uzivatelu
Co se dneska vlastne warezi? Pokud se nahodou objevi zajimave hry a uzivatele je nepotrebuji mit hned prvni den, tak se po par mesicich bezne vyprodavaji za par drobnych. Novodoba filmova a serialova produkce mne prakticky zpravidla znechuti ihned pote, co se kouknu na trailer a starsi zajimave kusy, dnes uz prakticky nesehnatelne, sem si stejne vzdycky archivoval. Hudbu si porad blahove kupuju ve forme audio CD, abych ho pouzil jednou jedinkrat a vytvoril si digitalni kopii, ktera mi do smrti uz vystaci. Ja bych vlastne ani dneska nemel warezit co, i kdybych treba nahodou chtel
Asi jsem vyrustal a dozivam v trochu jinem svete
Tomcat22 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-12-02 12:30:12

Už je toho míň, dřív jsem warezil Windowsy, Officy, ale teď, když jde na Bazosi koupit druhotná licence za stovku to nemá moc cenu...takže stahuju jen filmy, co nejsou na Netflixu a hudbu, co chci mít offline...a pak hry, pokud to je něco, za co se nevyplatí platit, ale i ty většinou kupuju za hubičku...
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-12-02 20:39:05

Včera jsem se tam přihlásil a smutek. Jen v záložce oblíbené byl link na 2 staré hry, tak jsem si je ještě stáhl. Dnes už ani to nejde. Chtěl jsem něco poslední týden postahovat, ale podcenil jsem to. Jsou staré hry, které holt nejdou koupit.
navy [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-12-04 08:45:21
avatar
Kdyby bylo omezení na novinky a věci, co podléhají autorským právům, tak budiž, ale spousta starých filmů, seriálů, audia, her. atd., mohla klidně zůstat.
Takto vylili dítě i s vaničkou.
War [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-12-09 14:23:14
avatar
Prosim ta a kto by to akoze kontroloval?
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Deadpool & Wolverine v parádní ukázce! MARVEL se vrací?
Deadpool & Wolverine v parádní ukázce! MARVEL se vrací?Pátek, 16 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 762x
Komentářů: 0
Kingdom Come: Deliverance hlásí úspěch. Kdy dorazí pokračování?
Kingdom Come: Deliverance hlásí úspěch. Kdy dorazí pokračování?Úterý, 13 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1910x
Komentářů: 7
Velké RPG Avowed od OBSIDIAN dorazí již letos?
Velké RPG Avowed od OBSIDIAN dorazí již letos?Pondělí, 12 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1334x
Komentářů: 1
Disney oficiálně investuje do EPIC games – vytvoří nový svět
Disney oficiálně investuje do EPIC games – vytvoří nový světČtvrtek, 08 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1216x
Komentářů: 2
Skull and Bones konečně vyjde – drahá pirátská onlinovka?
Skull and Bones konečně vyjde – drahá pirátská onlinovka?Středa, 07 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1554x
Komentářů: 2
Madame Web – Také SONY hledá nové dno filmových komiksů?
Madame Web – Také SONY hledá nové dno filmových komiksů?Pondělí, 05 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1056x
Komentářů: 3