Rychlorecenze na ASUS Radeon RX 460 DUAL 2GB OC Tisk E-mail
Napsal Jakub Tomek   
Čtvrtek, 24 listopad 2016
altDnes tu máme rychlé shrnutí a krátkou recenzi na skvělou kartu na hraní ve Full HD na vysoké až Ultra detaily za přátelskou cenu.

 

 

 

 

  • ASUS Radeon RX 460 DUAL 2GB OC

Při obdržení této karty, přiznám se, jsem byl trochu rozpačitý. Přeci jen je to nižší mainstream a tak jsem čekal, že to nebude žádné dělo a doufal, že aspoň něco si na vysoké detaily na FULL HD zahraji.

Ovšem to, co karta předvádí a co za výkon je schopna podat je fakt nářez !
Ale abych to vzal nějak popořadě.

Balení je skromnější, po otevření na nás vykoukne samotná grafická karta, která mimochodem vypadá fakt parádně a v PC krásně vynikne, a pak pod kartonem najdeme jen pár manuálů.
Toť celý obsah krabice.

Samotná grafická karta zaujme velice pěkným sněhově bílým chladičem se dvěma ventilátory, který ani při maximálním výkonu není téměř vůbec slyšet a přesto podává excelentní výkon a karta tak nemá žádné problémy s přehříváním.

Zezadu si všimneme 3 různých výstupů. Jeden DVI-D, další HDMI a poslední DisplayPort. Takže si člověk může z bohatého výběru vybrat, čím se chce připojit.

Při bližším prozkoumání a zandavání do slotu, a nebo také na samotné krabici si toho můžeme všimnout díky nápisu Unplugged, vidíme, že karta NEpotřebuje a nevyžaduje žádné přídavné napájení, což je dnes už málo vídaná věc a pro určité lidi příjemný bonus a pádný důvod ke koupi karty.


Člověk by od karty za 3 500Kč asi nečekal úplně nějaké zázraky, ale mě po připojení do PC a testování her, jak na kartě běží velice příjemně karta překvapila. U dobře optimalizovaných her, jako například DOOM, nebyl problém na maximální nastavení ne VULCAN dosáhnout i 60fps stabilně, což je na tuto kartu opravdu pěkné !

Zda dám pár příkladů toho, co jsem naměřil.

CS:GO: 200fps+
DOOM: 45-60 Vulcan i OpenGL -+5fps na ULTRA
GTA V: 30-45FPS - Vysoké
Mafia 2: cca 45fps na Vysoké

Vidíte, že na kartě se dá opravdu obstojně hrát i při vyšším nastavení. Samozřejmě je ale karta primárně určena zejména pro hráče her typu CS:GO, LOL či Dota, které nevyžadují tak výkonné grafické karty a v tom případě karta skvěle poslouží !

Samozřejmě mi to nedalo spát a nebyl bych to já, kdybych se kartu nepokusil přetaktovat, kdy nejlepší výsledky mi běhali okolo taktu 1,340MHz pro jádro a 7800MHz na pamětech +- 10-20Mhz, kdy ale karta už ve hrách kolikrát vyhazovala nějaký ten artefakt, takže reálné stabilní takty pro použití na hry jsou okolo 7500-7700Mhz na pamětech a cca 1300-1320Mhz na jádře, kdy i při těchto taktech je karta díky skvělému chladiči naprosto chladná a teplotně se drží do 65 stupňů.

Jak si můžete všimnout, karta je oproti její STRIX sestřičce vybavená jen poloviční VRAM pamětí, ale ani to jí neubírá na výkonu a karta se tak nezadýchá ani při náročnějších hrách.
Jak si můžete všimnout, tak v 3D Mark 11 Performance je rozdíl mezi těmito kartami opravdu mizivý. Cca 420 bodů, kdy 2GB RX 460 tikala na 1 350 MHz na jádře a 7848 MHz na pamětech a RX 460 4GB ve Strixu na 1,360MHz na jádře a 7,800MHz na pamětech.

RX 460 2GB: odkaz
RX 460 4GB: odkaz

Zde máte některé z výsledků, kterých jsem s kartou dosáhnul: 

1) Pro lidi s malým rozpočtem na grafickou kartu či stavbu PC, kteří se ale ani tak nechtějí moc omezovat a chtějí hrát na co nejvyšší nastavení

2) Pro profi hráče nenáročných her

3) Pro lidi, co by rádi naboostili a vylepšili svojí Core 2 Duo či starší sestavu a ještě na ní nějaký ten pátek zůstali a hráli

4) Pro lidi, co mají slabý zdroj, či zdroj bez napájení pro GPU

AMD dobře vystihlo místo na trhu, které je málo zaplněné a zoufale mu chyběly dobré a výkonné grafické karty, které tu až do příchodu RX 460 prostě nebyly. V poměru cena/výkon/možnosti přetaktování karta opravdu září a díky tomu, že jsi ji vzala do parády firma ASUS, která ji patřičně vyšperkovala, tak se z karty stala jedna z nejlepších mainstream grafických karet na hraní her.

Koupily byste si tuto grafickou kartu do nízkorozpočtového herního PC?


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Need for Speed Heat – nová naděje upadlé herní série?!
Need for Speed Heat – nová naděje upadlé herní série?!Středa, 14 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1245x
Komentářů: 0
Více výkonu? Nataktujte si NINTENDO Switch.
Více výkonu? Nataktujte si NINTENDO Switch.Úterý, 13 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 888x
Komentářů: 0
GreedFall – nové velké RPG vypadá jako DragonAge, ale není.
GreedFall – nové velké RPG vypadá jako DragonAge, ale není.Pondělí, 12 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1299x
Komentářů: 0
Nejen rychlejší RAM dokáží navýšit výkon AMD RYZEN.
Nejen rychlejší RAM dokáží navýšit výkon AMD RYZEN.Úterý, 06 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 3910x
Komentářů: 0
BORDERLANDS 3 se blíží – podívejte se na prvních 14 minut hry.
BORDERLANDS 3 se blíží – podívejte se na prvních 14 minut hry.Pondělí, 05 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1474x
Komentářů: 0
Samsung vydal nový Galaxy Tab S6
Samsung vydal nový Galaxy Tab S6Čtvrtek, 01 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1389x
Komentářů: 0