F1 2017 – TEST výkonu na PC a RECENZE hry. Aneb zábavnější než reálná Formule 1! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Neděle, 03 září 2017
Přejít na obsah
F1 2017 – TEST výkonu na PC a RECENZE hry. Aneb zábavnější než reálná Formule 1!
Test výkonu a technické zpracování hry
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

 

  • F1 2017 – TEST výkonu na PC a RECENZE hry

                                                      aneb zábavnější než reálná Formule 1!

Dnešní recenze může být velmi stručná. Nemyslím si totiž, že musíme nějak zevrubně popisovat, o co vlastně ve hře nazvané „F1 2017“ jde. I ti méně neinformovaní asi budou vědět, že jde o oficiální hru z prostředí závodů Formule 1, tedy kompletní závodní „simulátor“ se vším okolo. Řeknu na rovinu, že pokud jste stále fandové Formule 1 (i když fandit té současné je hodně těžké), anebo máte rádi opravdu kvalitní závodní okruhové hry, pak je nová hra F1 2017 naprosto „must have“ titul pro vás!

Recenzování této hry je snadnější i proto, že jde fakticky o loňský F1 2016 s mnoha zajímavými vylepšeními. A už loňská F1 2016 se dost povedla. Letošní F1 2017 je ovšem ještě lepší, nadšeni budou hlavně příznivci kariéry, která patří mezi ty nejpropracovanější, jež se v F1 hrách, či závodních hrách obecně kdy objevila. Nejde jen o to, že budete součástí teamu, jde o to, že když si zvolíte hrát všechno na plno, užijete si každý aspekt kariéry F1 závodníka a závodů samotných. Takže protože každý asi ví, co jsou závody Formule 1 zač, jdeme rovnou na to, co tahle hra nového a lepšího proti minulému roku nabízí.

  • F1 2017 – zábavnější než reálná F1?

Pochopitelně letošní verze plně mapuje aktuální sezónu F1 se všemi jezdci, teamy, okruhy, reáliemi, technologiemi a také pravidly. Až po hraní této hry možná mnozí pochopí, jak moc je současná F1 náročná, dost možná až zbytečně složitá a vlastně zábavná hlavně pro piloty a teamy, ale pro fandy u TV nebo dokonce na okruzích už podstatně méně. Ano, troufám si tvrdit, že F1 2017 je pro fandy F1 mnohem zábavnější počin, než sledování současných závodů Formule 1.

Právě komplexnost F1 se podařila Codemasters zachytit nejvěrohodnějším způsobem, jako snad žádným jiným autorům závodních her. Bavíme se o kariéře, kdy začínáte jako nováček, máte možnost si vybrat některý ze slabších teamů a tady začíná vaše cesta. Nepočítejte s tím, že budete jen jezdit závody. Práce závodníka F1 je totiž hlavně mimo závody. Budete se tedy účastnit testů, vývoje auta, ale hlavně závodních tréninků, které jsou protkány úkoly vývojového teamu a jak se vám je bude dařit plnit, tak se bude zlepšovat vaše auto. A že „RPG“ mapa možných vývojových prvků je opravdu obrovská a bohatá.

Tvůrci pamatovali fakticky na všechno. Nejde jen o vývoj z hlediska výkonu, ale také spolehlivosti. Při závodech si musíte totiž hlídat opotřebení jednotlivých komponent a mezi závody je tak případně měnit, taktizovat atd. Vše samozřejmě dle současných pravidel. V samotných závodech musíte dbát na opotřebování pneumatik, kdy pokud budete jezdit závody na 25% a více vzdálenosti, bude plánování zastávek velmi podstatným elementem. Stejně tak musíte hlídat množství paliva, kdy budete muset hospodařit s palivem na některých tratích a s některých auty, zejména na počátcích sezón bez vyvinutých komponent zkrátka nebude možné jet na plný plyn a nejvyšší výkon celou délku závodu.

Mezi závody pak budete mít možnost účastnit se různých bonusových akcí, hlavně jízd s legendárními staršími vozy F1, které jsou řekl bych mnohem zajímavější než současné vozy, hlavně kvůli zvuku. Zkrátka komplexnost kariéry v této hře je perfektní. Všemu samozřejmě nahrává i detailní zpracování prostředí F1 se vším, co k tomu patří. Zvláštní pozornost je věnována například přenosům a úvodům závodů, kdy je každý závod uváděn britskou SKY, která dělá asi nejlepší reálné přenosy.

Samozřejmě výzva hraní stojí a padá s obtížností. Zde, jak jsme u Codemasters her zvyklí, je nám nabízeno obrovské množství nastavení stupňů obtížnosti, s možností nastavit jednotlivé prvky zvlášť. Můžete si tedy navolit vlastní mix. Na nejlehčí obtížnost není vůbec složité vyhrávat, a můžete si užít všech prvků hry, aniž byste byli nějak omezováni, význam vývoje aut, správné strategie i zvoleného nastavení však značně roste s vyšší náročností soupeřů. A doporučuji hrát hlavně na nejvyšší dvě obtížnosti, kde se naplno všechny prvky ve hře projeví, a každá penalizace, technické selhání, zpoždění ve vývoji, špatné strategické rozhodnutí se může velmi projevit a nechybí tak slušná porce emocí :). Nemluvě pochopitelně o náročnosti soupeřů během samotných závodů. Zkrátka až na nejvyšší obtížnosti oceníte tu náročnost, a to množství prvků a jejich management a strategické zvládnutí v současné F1.

Nicméně velmi důležitou složkou hry je i technické zpracování, hlavně jízdní model, AI soupeřů a také vlastní technické zpracování hry. Jak je na tom F1 2017? Otestovali jsem vše a také výkon grafik a procesorů u PC verze … 

Problém s účtem na DDWorld?

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
CyberPunk 2077 konečně předveden. Jaký je „nástupce Witcher 3“?
CyberPunk 2077 konečně předveden. Jaký je „nástupce Witcher 3“?Pátek, 22 červen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 383x
Komentářů: 0
Wreck-It Ralph 2! Druhý díl míří online! Podívejte se na ukázku.
Wreck-It Ralph 2! Druhý díl míří online! Podívejte se na ukázku.Čtvrtek, 21 červen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 301x
Komentářů: 2
Wreckfest je hotov! Nástupce FlatOut vychází.
Wreckfest je hotov! Nástupce FlatOut vychází.Středa, 20 červen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 823x
Komentářů: 2
PUBG šílenství se prodalo už 50 milionů kusů! Co dál?
PUBG šílenství se prodalo už 50 milionů kusů! Co dál?Středa, 20 červen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 720x
Komentářů: 3
AMD Ryzen ThreadRipper 2 procesor má 32 jader a 64 vláken!
AMD Ryzen ThreadRipper 2 procesor má 32 jader a 64 vláken!Neděle, 10 červen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 3231x
Komentářů: 8
Zoufalý Intel ukazuje 5GHz 28 jádrový CPU? Ani náhodou!
Zoufalý Intel ukazuje 5GHz 28 jádrový CPU? Ani náhodou!Sobota, 09 červen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 3493x
Komentářů: 7