Flat Out 2 – překvapení roku - Zpracování ... Tisk E-mail
Napsal DigitalDooM   
Pátek, 01 září 2006
Přejít na obsah
Zpracování ...
Zpracování ...
Závěr a hodnocení ...

 

 

 

 

 

Flat Out – nová legenda?

Někdy v roce 2004 se na trhu objevila nenápadná a velice levná gameska  - takové demoliční derby závodních aut. Nakonec hra sklidila opravdu velký úspěch, když se jí prodalo více než milion kopí a to na tehdy neznámé malé studio byl opravdu velký úspěch.

flatout2

Flat out uchvátil něčím, co nám EA u série Need for Speed odmítala a stále odmítá poskytnout. Realistický pocit z jízdy a to v tom smyslu, že auta se také dají rozbít a nejenom auta, ale můžete vesele demolovat okolí tratí i ostatní soupeře. Inu nevydat pokračování by byl doslova hřích a tak jsme se nedávno dočkali vydání pokračování v podobě Flat Out 2. Hned v úvodu předestírám, že se nejedná o realistický simulátor, i když stále má, co do chování auta do simulátoru mnohem blíže, než takový Need for Speed MW. Po velice pěkném intru, které celkem doporučuji shlédnout, protože vás přesně připraví na to, co můžete očekávat, se dostáváme do menu hry.

flat out 2 

Zde si zvolíte, zda chcete hrát za muže, či ženu, což ale nemá žádný vliv na další hru. A můžete se vrhnout hned do hraní. Hra nabízí hned z kraje možnosti: kariéra, singl race, akrobacie a speciální závod. Ten je vlastně jednou zajímavou tratí přičemž se vlastně jedná  o normální singl race. Já doporučuji začít kariérou.

canyon

V úvodu kariéry dostanete k dispozici malou částku, za kterou si pořídíte první automobil v první kategorii derby. Kategorie automobilů jsou celkem tři a obsahují více než 30 automobilů. Hra samozřejmě nemá oficiální licenci, ale znalci jistě identifikují některé vozy, které byly inspirací k vytvoření vozidel ve flat outu 2. Zpracování vozidel je na 1 s *. Doufám, že EA se něco přiučila. Všechna auta jsou detailně zpracována, každé vydává jiný zvuk a jinak se chová. Poznáte zcela bezpečně, že jedete s přemotorizovanou předokolkou nebo zadokolkou stejně jako poznáte, že jedete s těžkým 4x4. Flat out je hlavně o demolicích a budete doslova nadšeni, co všechno a jak realisticky lze auto zlikvidovat. Plechy létají na všechny strany kola blatníky části karosérií. Jasně je vidět zničení náprav, motorů atd. Prostě naprostá paráda. Proč to nejde udělat v případě mnohem dražší NFS?

race

Tratě  jsou kapitola sama pro sebe. Jsou nápadité, skvěle zpracované a lze kolem nich a na nich likvidovat takřka vše. Projíždění skleníky, výlohami, čerpacími stanicemi nebo třeba stodolami si užijete opravdu hodně. A likvidování okolí tratě je velmi důležité, protože za zničené věci vám, přibude nitro, které pak spotřebujete pro větší nárazy do soupeřů za co bude nitra ještě více, ale hlavně získáte bonusy v podobě peněz na další auta a hlavně upgrady. Bez upgradů automobilů moc šancí vydržet dlouho v závodě nemáte. Je to vše pěkně odstupňované do slabších aut s kterými budete jezdi na počátku lze dát jen omezené upgrade za odpovídající cenu a třeba v poslední kategorii vám částka, za kterou jste upgradovali celé závodní auto v nižší kategorii nestačí pomalu ani na pneumatiky.    

bonus

Pokud vás omrzí závodění, tak můžete zkusit bonusové mezihry. Například demoliční derby, kde je úkol jediný. Zničit co nejvíce soupeřů než zničí oni vás nebo vy je. Soubojům se nevyhnete, protože nebudete-li bourat, tak nevyhrajete a hra vás stejně po uplynutí určitého časového limitu od poslední srážky sama vyřadí. Dalšími bonusovými misemi je tzv. akrobacie. Zde se rozjedete automobilem a vystřelujete figurínu řidiče skrz přední okénko na určitý cíl. Například si můžete vyzkoušet skok vysoký, skok daleký, kuželky atd. Nutno ovšem dodat, že tyto mezihry nejsou až tak zábavné, jako tomu bylo v případě Flat out 1 a celkem rychle omrzí i jejich větší náročnost aby jste dosáhli nějakého dobrého výsledku. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Total War Saga: TROY – strategie z dob trojské války
Total War Saga: TROY – strategie z dob trojské válkyPátek, 20 září 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 478x
Komentářů: 2
Nový GRID vypadá velmi dobře
Nový GRID vypadá velmi dobřeČtvrtek, 19 září 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 636x
Komentářů: 1
Porovnání reálného TDP procesorů AMD a Intel v praxi
Porovnání reálného TDP procesorů AMD a Intel v praxiÚterý, 17 září 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1964x
Komentářů: 2
Chernobylite – duchovní nástupce STALKER už brzy!
Chernobylite – duchovní nástupce STALKER už brzy!Pondělí, 16 září 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1512x
Komentářů: 2
BORDERLANDS 3 je venku – jak si nastavit kvalitu grafiky?
BORDERLANDS 3 je venku – jak si nastavit kvalitu grafiky?Sobota, 14 září 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1649x
Komentářů: 2
System Shock 3 v nové herní ukázce! Zajímavé.
System Shock 3 v nové herní ukázce! Zajímavé.Pátek, 13 září 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1566x
Komentářů: 1