PREVIEW: StarField v detailech – „SKYRIM“ ve vesmíru vypadá skvěle a bude nás bavit roky! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Neděle, 12 červen 2022
Přejít na obsah
PREVIEW: StarField v detailech – „SKYRIM“ ve vesmíru vypadá skvěle a bude nás bavit roky!
Závěr - tohle bude hodně velká hra na dlouho!
alt

 

 

 

 

  • PREVIEW: StarField v detailech

                – „SKYRIM“ ve vesmíru vypadá skvěle a bude nás bavit roky!

Bethesda je zpět! Máme tady detailní informace a ukázky ze hry StarField. Jak víte, nebude to ani další Fallout, ani pokračování „SKYRIM“ apod. Tedy hry, na které jsme od tohoto studia zvyklí a jejichž pokračování se dočkáme za mnoho let. Nicméně zůstane věrná žánru rozsáhlých propletených příběhových sandbox RPG, kde na nás čeká obrovské množství úkolů, postav, možností řešení situací a prozkoumávání.

Nicméně tentokrát ve vesmíru. A tady asi přichází jediná „větší kritika“, protože hra nepůsobí zdaleka až tak originálně dnes. Opravdu hodně silně připomíná v mnoha věcech dnes populární hru No Man´s Sky. Na druhou stranu evidentně bude mít opět silný velký příběh a spoustu menších, a také mnohem větší svět k prozkoumání, než kdy dříve. Jde zjevně o klasické Bethesda sandbox RPG. A konečně díky nové dlouhé ukázce, víme prakticky všechno zásadní … takže je na co se těšit?

  • StarFiled je mnohem větší, než jsme čekali!

Světy a mapy Fallout a TESO her od Bethesda jsou poměrně velké, ale žádná nesahá rozlohou StarFiledu ani po kotníky. Ostatně objektivně nemůže :). StarField je totiž vesmírná hra tvořená více než 1000(!) individuálních detailně navržených planet, které můžete plně kdekoliv v plné míře navštívit a prozkoumat v jejich kompletní rozloze. Zde je podobnost s No Man´s Sky opravdu hodně viditelná, s tím že vzhledem k robustnějšímu RPG zaměření a stylu StarFieldu je jasné, že ty planety budou mnohem zajímavější z hlediska hlavních, ale především množství vedlejších příběhů.

A jak se budeme v tom vesmíru o více než 100 jednotlivých hvězdných soustav pohybovat? Vlastní vesmírnou lodí! A opět styl a podoba s No Man´s Sky se v řadě věcí nezapře, i když stylově to má blíže i jiným vesmírným simulátorům, protože třeba interiér lodi je plně přístupný. A nejen to.

V čem je StarField zajímavější, že tu svou loď si budeme moci postavit a navrhnout z mnoha různých dílů sami, podle svého vkusu. A současně budeme moci najmout NPC jako posádku, což předpokládám bude mít také vliv na vlastnosti lodi apod. Tenhle celý aspekt vlastní lodi se mě opravdu hodně líbí!

A to není vše. Planety budeme moci kolonizovat, tedy postavit si obří vlastní základnu dle libosti. A také si budeme moci najmout její osazenstvo. Jde tedy zjevně o rozšíření budování základen z Fallout 4, kde někteří už nechali i tisíce hodin. Opět je ale i v tomto případě hodně viditelná také určitá podobnost s No Man´s Sky. A to třeba i s ohledem na sběr a těžbu surovin apod. Bethesda slibuje také hodně propracovaný systém vývoje a výzkumu, stejně tak výroby.

  • Jde o klasické Bethesda RPG

Ač tedy hra působí v mnoha směrech jako již několikrát zmíněný No Man´s Sky, což znovu opakuji není vůbec špatně ani zlé, tím spíše jak moc dobrá hra v současné verzi No Man´s Sky je, je jasné, že jde o víc. O klasické velké sandbox RPG od Bethesda. Takže zde máme prý nejdetailnější editor postavy v historii Bethesda her.

Kromě kompletního vzhledu postavy a jejího vystupování, budeme moci zvolit také různé vlastnosti/charakteristiky, které značně ovlivní naši hru a přístup jiných NPC k nám. Tvůrci také ukázali strom dovedností a vypadá to na klasický systém levelování a sbírání zkušeností ve stylu Bethesda. Tedy schopnost kterou používáme, zlepšujeme v několika úrovních postupně.

Příběh nastínily ukázky jen hodně zběžně, zjevně nechtějí kazit překvapení. Ale z toho mála je evidentní, že i tady jde o přesně ten styl, který známe a máme rádi z Falloutů a TESO her. Hodně NPC, hodně frakcí a velká svoboda v tom, co dělat a jak se rozhodnout co a jak splnit. Jen je vše zkrátka naroubované do vesmíru a tisícovku světů. Pokud bych měl tedy StarField popsat, jde o No Man´s Sky v mnohem propracovanější formě s klasickým stylem Bethesda RPG ala SKYRIM/FALLOUT 4. A to zní hodně hodně dobře …

Otázkou je samozřejmě technická stránka, což obvykle není silná disciplína Bethesda her … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Anno 117: Pax Romana – nový díl budovatelské série oznámen
Anno 117: Pax Romana – nový díl budovatelské série oznámenÚterý, 18 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 942x
Komentářů: 0
FABLE – nové fantasy RPG se blíží
FABLE – nové fantasy RPG se blížíPondělí, 17 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1358x
Komentářů: 1
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl v nové luxusní ukázce!
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl v nové luxusní ukázce!Pátek, 14 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1114x
Komentářů: 0
Avowed očekávané RPG od Obsidian vypadá divně
Avowed očekávané RPG od Obsidian vypadá divněČtvrtek, 13 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2036x
Komentářů: 2
Call of Duty: Black Ops 6 v ukázce – hra bude v Gamepassu
Call of Duty: Black Ops 6 v ukázce – hra bude v GamepassuStředa, 12 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1157x
Komentářů: 0
Arcane – druhá a poslední série v první ukázce!
Arcane – druhá a poslední série v první ukázce!Úterý, 11 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1122x
Komentářů: 1