PREVIEW: StarField v detailech – „SKYRIM“ ve vesmíru vypadá skvěle a bude nás bavit roky! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Neděle, 12 červen 2022
Přejít na obsah
PREVIEW: StarField v detailech – „SKYRIM“ ve vesmíru vypadá skvěle a bude nás bavit roky!
Závěr - tohle bude hodně velká hra na dlouho!

 

 

  • Závěr – tohle bude hodně velká hra na hodně dlouho!

Je tedy evidentní, že StarField nás má a asi bude bavit roky. Přičtěme k tomu potvrzenou podporů módů a klasický sandbox základ, kterým Bethesda hry jsou a tohle bude opravdu opravdu velká hra na hodně let. V tomto ohledu je škoda, že ačkoliv po grafické a technické stránce je zde vidět jednoznačně velký upgrade proti Fallout 4 či SKYRM, rozhodně to nevypadá v detailech tak dobře, jako chystané soudobě vyvíjené hry na třeba Unreal Engine 5.

StarField využívá Creation Engine 2, tedy novější a hodně modifikovanou verzi dosavadního velmi starého Creation Engine, který v poslední verzi poháněl Fallout 4/Fallout 76 i SKYRIM. A dnes je extrémně zastaralý. Vylepšení hlavně po základní grafické stránce jsou zjevná a robustní, ostatně je hra mnohem mnohem větší. Bohužel na mnoha dalších věcech je vidět fakt, že hra byla mnoho let ve vývoji, tedy že ten herní engine není prostě na technologické a audiovizuální TOP úrovni mnohem novějšího UE5 apod. Stejně tak jsou viditelné stejné nedostatky, který Creation Engine provází roky. Například absence rozumné AI a vůbec chování nepřátel je stále stejně zábavné, ale hloupoučké apod. A to věřím, že se Bethesda snažila větší nedostatky schovat v těch pěkných ukázkách.

Asi největší obavou je pak legendární technologická neschopnost/nezájem Bethesda, která má ve zvyku vydávat hodně nedodělané hry plné bugů apod. Nicméně dobrou zprávou tentokrát je, že Bethesda už o své hře plně nerozhoduje. Nový majitel, společnost Microsoft, chce vydat hru v mnohem lepším stavu, než jak by jí sama Bethesda pustila ven. I proto údajně právě přímo Microsoft zrušil již ohlášené vydání tento rok, které mělo proběhnout 11.11.2022. Podle zákulisních zpráv řadový vývojáři varovali, že pokud by hra musela vyjít v tohle stanované datum, bude to průšvih jako Fallout 76 nebo CyberPunk 2077.

Tedy zbytečně zničení mnoha let práce uspěchaným vydáním nehotové hry plné chyb. Microsoft tak zakročil, protože je naprosto jisté, že být hra nadále jen na rozhodování lidí ze Zenimax-Bethesda, klidně by ji rozbitou zase vydali. Microsoft má ale jiné zájmy a chce kvalitu. Speciálně když tohle je jeden z největších, ne-li největší nový titul pro celou jeho Windows platformu a hra má být součástí a vlajkovou lodí GamePass služby, kde bude hned po vydání. Takže MS rozhodně nepotřebuje další Bethesda „kvalitu“ ala Fallout 76 …

I proto tak letos StarField nevyjde. A tvůrci dostali čas a jasný úkol hru skutečně doladit. Měli bychom být tak svědky vydání nejvíce hotové her od Bethesda v její historii. Ano, bude to zvláštní neřešit okaté problémy a chyby u nově vydané velké Bethesda hry, ale myslím, že to nějak bez té záplavy bugů přežijeme ;). Nicméně budeme si na to muset počkat. Aktuálně není nové datum vydání přesně stanoveno. Microsoft zjevně chce nejdříve vidět aktuální stav hry, než oznámí její nové datum vydání, které už rozhodně nechce měnit.

Rámcově jen bylo oznámeno, že hra vyjde někdy v první polovině 2023, což může být (a asi bude) klidně tedy až za rok touhle dobou v červnu. A upřímně bych se nezlobil, kdyby si tvůrci ten rok dalšího vývoje vzali, protože ač ukázka vypadá hodně zajímavě, je tam také vidět pár nedostatků a rozhodně by se na některých technických aspektech zjevně dalo zapracovat. A doufejme že Bethesda poslouchá výtky, nebo že ji Microsoft donutí poslouchat. Mají klidně ještě rok na to, vše doladit, což by pro studio této velikosti neměl být žádný problém.

Každopádně jsem příjemně překvapen a nadšen celkově. Hry jako No Man´s Sky mám rád, tohle je vlastně to samé, jen ještě lepší. Má to onen obří svět RPG sandbox stylu, plným příběhů a postav, které si ale musíte najít. Tedy přesně styl Bethesda, který máme všichni rádi. Snad jen majitelé PlayStation mohou smutnit, protože tahle nejočekávanější hra posledních let vyjde exkluzivně jen na PC a Xbox.

A tak se těším hodně a rád si klidně ještě ten celý jeden rok počkám, protože je zásadní, aby tahle hra prostě vypadala a běhala dobře od začátku. Já (ani nikdo jiný) nechci další Fallout 76 nebo Cyberpunk 2077, z kterých bylo po vydání do pláče, kdy hořící potenciál a hlopě uspěchané vydání byly viditelné na každém kroku. A je dobře že dnes o vydání Bethesda her rozhoduje Microsoft. Tak jak se vám to líbí?

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
FerrariF50 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-06-13 22:28:18
avatar
Že by poslední hřebík do rakve tunelu jménem Star Citizen ? Uvidíme, ale vypadá to dobře
Fox_25 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-06-14 00:32:47
avatar
No, stále je v tom zapletený i kuní ksicht Todd Howard, taky mají na svědomí Fallout 76 ke kterému prodávali i „skvělou“ tašku a v neposlední řadě ne moc chutný rum za 80usd. Já jen doufám že mrkvosoft opravdu zajistí aby to nevyšlo ve stejném stavu jako ostatní produkce Bethesdy.

https://www.youtube.com/watch?v=kjyeCdd-dl8
https://www.youtube.com/watch?v=9naBulH2e9s
FerrariF50 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-06-14 05:37:36
avatar
Vkládám v microsoft naděje Přeci jen jejich hry bývají v pořádku a nekupovali Bethesdu aby dál vydávali její nedodělané paskvily.
Richelieu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-06-14 07:39:47
avatar
Tak se třeba Todd Howard teď snaží, kdyby to podělal tak ho asi Microsoft zařízne a bude odejit.
rumpeak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-06-20 07:53:44

Přesně tak - v jakém stavu vychází třeba AoE nebo Forza. Billa gatese a spol. nemáme rádi tak nějak už z principu, ale musí se uznat, že od té doby, co se chytili her nemá Microsoft konkurenci. Sám jsem si známou fintou 3xGOLD + upgrade na premium Game pass na 3 roky k XBOXU pořídil a ta služba prostě nemá konkurenci a zabíjí v podstatě vše ostatní.
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - srovnání SC 2022-06-23 14:05:16
avatar
Citace:
Že by poslední hřebík do rakve tunelu jménem Star Citizen ? Uvidíme, ale vypadá to dobře

Pokus o troling dobrý . Btw už vyšlo na světlo jak se to má. ŽÁDNÝ jedinný prostor tj. bez loading screenu nebude!!! Takže spektakulární průlet atmosférou, dogfight ve vesmíru, který končí v atmosféře a fyzikální model jak ho známe ve starcitizenu - například vyjedu z autem naloženým v lodi ve vesmíru atd NEBUDE. Místo toho označíte místečko na planetce, odměnou vám bude loading screen, animace příletu a pak vygenerovaná omezená lokace na modernizovaném fallout enginu. Navíc single player only

Takže nesrovnávejte protože budete velmi zklamáni. Místo toho to berte jako jako prostě takový singleplayerový Fallout ve vesmíru, těšte se na příběh, rozmanitost a nebudete zklamáni.

Očekávejte SC a budete zklamáni i kdyby se Bethesda snažila sebevíc. Neříkám že Cloud Imperium Games neudělali několik bot, že by snad SC byl vyvíjen nejefektivněji (naopak podělali skoro co mohli), nicméně faktem zůstává, že zkusit si napsat nový SKUTEČNÝ simulátor jednotného vesmíru od píky jako oni znamená vyřešit všechny ty technické věci co řeší CIG jako server meshing, entity streaming, Quanta atd. Jinými slovy skončíš nejspíše se stejně velkým studiem, budeš vyvíjet také více než 10 let a pod. Proč asi neexistuje alternativa, přemýšlej. Ten projekt nemá stále obdoby a dokud nepřesvědčíš tisíce lidí aby ti dalo alespoň 500M$ a dopředu, nikoliv za hotovou hru, tak ani alternativa nikdy nevznikne. Tak si raději sedni a počkej si až ti tu hru ostatní zaplatí a ty si ji pak za 10 let zahraješ za 40$
FerrariF50 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-06-24 22:33:51
avatar
No mě osobně to připadá tak (a i se to dá v klidu pochopit), že dokud budou mít na SC takový královský přísun peněz, tak můžou tu hru vyvíjet klidně dalších 10, nebo i 50 let, proč by ne. S těma prachama co se jim hrnou až je to neuvěřitelný, není ani kam spěchat si myslím. Budu se hodně divit, jestli to v nějaké POUŽITELNÉ podobě a v takovém rozsahu jak bylo slibováno vůbec někdy vyjde.
Alienware [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-06-14 11:02:30

Já jsem z toho rozpačitý, vypadá to zatím jako reálnější kopírka No Man Sky a to mě zabavilo jen na chvíli. Snad se jim hra povede.
MartinCZ80 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-06-14 13:49:09
avatar
Rád později pořídím na pc,nicméně doufám v co nejrychlejší tvorbu češtiny od komunity, bohužel patřím k lidem kterým nejde amgličtina ani jiný jazyk nicméně memám problém hrát takové hry ale tato obsáhlá hra by si ji prostě zasloužila.
darth_stofi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-06-14 18:19:44

Prej detailně individuálně vytvořených planet. Jetsli si někdo myslí že tohle nebude procedurálně generovaná prázdnota prostá něčeho zajímavého tak je hodně naivní. Jestli to bude jinak tak sním klobouk. Tahle hra zatím vypadá na celkem solidní průser vzhledem k tomu hypu. Vidim to na známky okolo 7/10 a za rok už po tom neštěkne ani pes.
Hammy [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-06-15 00:22:24
avatar
Když začne něco hypovat a propagovat "Todd Howard", tak člověk může s jistotou zrušit předobjednávku.
Alienware [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-06-15 11:24:39

Přitom by bohatě stačilo udělat nějakou soustavu o pár planetách a těm dát pořádnou péči.
schali [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-06-23 09:21:14

Tak, na první pohled to vypadá sterilně, klasická bethesda. Je skoro nepochopitelný o co se ty studia snaží. Když si vzpomenu na Albion, tak se mě chce brečet, dodnes nejsou schopni studia udělat něco podobného v moderním kabátu, jenom sterilní srajdy bez atmosféry, kouzla a originality.
YORGi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-06-21 10:08:35

Se mi zdá, že autor koukal na jiná videa než já

1.) 1000 planet = 990 jich bude prázdná generická pustina
2.) AI je stále na úrovni Fallout 3 pouze se jako ve F4 občas místo běhu přímo k vám v půlce zastaví a přikrčí za krabicí
3.) Polovina hry bude "čučení do zdi" s těžebním laserem jako No Mans Sky a sbírání scifi bordelu(jako pásky,lepidla a šrot ve F4/F76) na nudný crafting
Atd. atd.
Prostě na předobjednávky rozhodně zapomeňte. A počítejte s tím, že to bude Fallout 76 ve vesmíru do kterého přidali ten nejnudnější prvek z No Man Sky - běhání a laserování země a šutrů...Prostě další srágora od Bethesdy a Todíka H.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
The Last of Us – Seriál podle hry v ukázce!
The Last of Us – Seriál podle hry v ukázce!Úterý, 27 září 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 463x
Komentářů: 0
PC verze Uncharted: Legacy of Thieves Collection brzy!
PC verze Uncharted: Legacy of Thieves Collection brzy!Pondělí, 26 září 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 595x
Komentářů: 2
Spider-Man: Miles Morales dorazí na PC ještě letos!
Spider-Man: Miles Morales dorazí na PC ještě letos!Pátek, 23 září 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 547x
Komentářů: 0
Sledujte představení NVIDIA RTX 4000 grafik
Sledujte představení NVIDIA RTX 4000 grafikÚterý, 20 září 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1380x
Komentářů: 2
GTA 6 – ukradeny detailní záběry z nové hry!
GTA 6 – ukradeny detailní záběry z nové hry!Neděle, 18 září 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2223x
Komentářů: 2
Secret Invasion – trochu jiný MARVEL seriál představen!
Secret Invasion – trochu jiný MARVEL seriál představen!Čtvrtek, 15 září 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1249x
Komentářů: 0