RECENZE hry a TEST výkonu: Call of Duty: Modern Warfare (2019) – Mix dobrého a špatného Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Neděle, 03 listopad 2019
Přejít na obsah
RECENZE hry a TEST výkonu: Call of Duty: Modern Warfare (2019) – Mix dobrého a špatného
TEST výkonu GPU a CPU, technické zpracování hry
Závěr a hodnocení, aneb multiplayer v pozadí ...
alt

 

 

 

 

  • RECENZE hry a TEST výkonu: Call of Duty Modern Warfare (2019)

                                                                             – Mix dobrého a špatného

Nekonečná série pokračuje :). Activision se rozhodně nemíní vzdát svého dojné krávy jménem CoD. Minulý díl byl velkým krokem vedle, autoři a vydavatel se totálně vykašlali na kampaň, přitom právě ta odjakživa tuhle sérii dělala tím, čím je. Zpracování příběhu v hrůzách války bylo vždy herně zajímavé a unikátní. Letošní díl se k tomu vrací a nabízí krátkou, leč velmi silnou příběhovou kampaň. Hra také běží na novém engine a technicky i graficky jde o naprostou špičku. Bohužel tradiční multiplayer je zdaleka nejslabší částí nové hry a má obrovské problémy, které mu nedávají moc dlouhou životnost. Nad hrou se také dlouho vznášel stín pochybností, kdy hrozilo, že hamižnost vydavatele bude opět znamenat agresivní predátorský systém mikrotransakcí a pay-to-win aspektů. Po kritice se nakonec vydavatel rozhodl pro klasický gaming pass model, takže zatím žádné mikrotransakce. Ale upozorňuji, že vydavatelé dnes mají občas ve zvyku vydávat hru bez nich, aby prošla všemi recenzemi bez kritiky v tomto směru, a posléze je tam implementovat a hru tak vlastně zcela změnit. Každopádně v tuto chvíli tam mikrotransakce nejsou …

  • Jaké je Call of Duty: Modern Warfare (2019)?

Infinity Ward se rozhodně vrátili k tradičními pojetí herní série CoD, o tom není pochyb a byl to dobrý tah. Jde vlastně o reboot Modern Warfare, nejde o pokračování, takže to pro znalce předchozích dílů bude trochu divné. Po kritice loňského CoD, které dorazilo poprvé bez příběhové kampaně, letošní CoD se na kampaň evidentně slušně zaměřilo.

A je to zdaleka nejpovedenější aspekt nového dílu a rozhodně o jednu z nejlepších příběhových kampaní, za celou historii CoD série. Ale jasně říkám, nebude pro každého. Obsahuje opravdu grafické a nepěkné, záměrně šokující věci, jež však bohužel zcela věrně vykreslují podobu současných nejen válečných střetů.

Zhruba 14 misí je napěchováno vším, na co jsme z CoD zvyklí, tedy napínavými střety v ulicích měst i mimo ně, používání vojenské techniky včetně dronů, a hlavně střílené z obrovské škály zbraní. Vše s pečlivě vyumělkovanými hranými sekvencemi, které přecházejí velmi plynule. Výrazně bylo zapracováno na všech animacích a věrohodnosti všeho, co vidíte na obrazovce, až z toho v některých vypjatých a nepříjemných momentech mrazí. Atmosféra a napětí z téhle hry přímo sálají.

Dá se samozřejmě mluvit o tom, že řada šokujících a odporných momentů, které tahle hra zobrazuje, je záměrná, a slouží hlavně aby zaujala kontroverzí a hra se tak lépe prodávala. Nicméně nelze ignorovat fakt, že bohužel, prakticky vše, co hra ukazuje, tak se v reálném světě stalo, nebo především pořád děje. To je něco, na co jsme si daleko od těchto hrůz dávno zvykli a ani ve zprávách v TV nás to už nijak nevyvede z míry. Ale při hraní téhle hry ta samá zvěrstva, o kterých jen slyšíme v TV a vidíme jejich následky, prožíváme, a je to o něčem jiném. Zda to nepovede spíše k prohlubování té odolnosti proti podobným věcem, je otázkou. Každopádně příběhová kampaň je opravdu drsná.

Všemu výrazně napomáhá velmi dobře zvládnutá technická stránka hry, kdy jak optimalizace, tak hlavně úroveň grafiky je absolutní špička. Jak hra běhá? Na to se podíváme v druhé části článku v testu výkonu procesorů a grafik … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Když se raketový inženýr nudí v karanténě.
Když se raketový inženýr nudí v karanténě.Pondělí, 25 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1669x
Komentářů: 5
Space Force – nový seriál tne do živého
Space Force – nový seriál tne do živéhoSobota, 23 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1664x
Komentářů: 0
Civilization VI zdarma na PC!
Civilization VI zdarma na PC!Pátek, 22 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1047x
Komentářů: 1
Serious Sam 4: Planet Badass se přiřítí v létě!
Serious Sam 4: Planet Badass se přiřítí v létě!Čtvrtek, 21 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 894x
Komentářů: 3
Remaster MAFIA her je tu. Jak vypadá srovnání?
Remaster MAFIA her je tu. Jak vypadá srovnání?Úterý, 19 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 4937x
Komentářů: 9
Proč starší AM4 desky nebudou podporovat AMD ZEN 3?
Proč starší AM4 desky nebudou podporovat AMD ZEN 3?Pondělí, 18 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2270x
Komentářů: 33