RECENZE hry a TEST výkonu CPU a GPU: Shadow of the Tomb Raider – Drsná Lara Croft v akci Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Neděle, 07 říjen 2018
Přejít na obsah
RECENZE hry a TEST výkonu CPU a GPU: Shadow of the Tomb Raider – Drsná Lara Croft v akci
TEST výkonu GPU a CPU a technické zpracování
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

  • RECENZE hry a TEST výkonu CPU a GPU:

                            Shadow of the Tomb Raider – Drsná Lara Croft v akci

Plánovaný 3.díl zrestartované série TOMB RAIDER. Je to dobré, ale není to tak dobré, jak to mělo být. Fandové TOMB RAIDER se dočkali třetího dílu aktuální novodobé série, který přímo navazuje na předchozí dva velmi povedené. TOMB RAIDER a RISE OF THE TOMB RAIDER. V aktuálním třetím díle jsme se už dočkali Lary na vrcholu sil a v některých částech hry je drsná jako Rambo :). Bohužel pokud jste stejně jako já čekali na fantastické příběhové završení konfliktu s organizací TRINITY, tak bohužel. Završení sice je, bohužel tak mizernou a odfláknutou scénáristickou práci jsme snad ještě neviděl. Bohužel příběh třetího dílu se příliš nepovedl. Zajímavý námět, tragické podání plné nelogičností a hlavně nepovedeného závěru hlavní dějové linie. I tak je ale zejména pro fandy obou předchozích her nový Shadow of the Tomb Raider prakticky povinností a některé věci jsou naopak udělány nejlépe z celé novodobé série a velkým potenciálem do možných dalších her …  

 

  • Shadow of the Tomb Raider – Lara se s tím nepáře …

Předchozí dva díly sledovaly Laru, jak se z ní stávala hrdinka, kterou známe. Třetí díl už ukazuje Laru Croft, které by se bál i Rambo. Některé scény a části hry jakoby přímo vypadly z filmů Predator/Rambo a Lara Croft je nemilosrdným zabijákem, v jiných však jasně ukazuje své další stránky a její postava je nejkomplexnější a nejživější herní počítačovou postavou vůbec. Z hlediska hratelnosti je třetí díl samozřejmě velmi podobný oběma předchůdcům s drobnými rozdíly.

V první řadě už máte přístup hned od začátku k řadě dovednostem, už se tedy neučíte vše od znovu. Start je tedy pomalejší hlavně s ohledem na dostupnou výbavu. Tvůrci vtipně zakomponovali do možnosti změnit Laře oblečení i oslavu předchozích původních her, kdy si celou hru můžete projít se původním vzhledem Lary Croft ze starých her :).

Co do třetího dílu přibylo, je trochu více RPG prvků, inventáře, výbavy a její vylepšování a obchodování s předměty u NPC prodejců. Stejně tak hra je mnohem větší, pokud jde o prostředí, nápaditější jsou i hádanky, kobky atd. Pokud máte rádi to, co dělá Tomb Raider Tomb Raiderem, tak Shadow of the Tomb Raider je nejlepší díl novodobé série.

Vylepšeny byly různé aspekty šplhání, nyní máme i horolezeckou výbavu a můžeme šplhat v zajímavých úhlech. Tvůrci také umožňují vypnout si ve hře nápovědu v podobě viditelné označení cesty, což dělá průchod hrou trochu zajímavější. Stejně tak přibyly poněkud hororové prvky, kdy v některých kobkách nebudete sami …

Novinkou jsou také velké podvodní části a sekvence hry, které tak navazují na původní hry a jsou nádherně zpracované. Samozřejmě všude můžete hledat postavy, výbavu, zdroje pro vylepšení výbavy atd. hra také obsahuje i několik vedlejších misí, které vhodně doplňují hlavní příběh a dávají tak trochu života zajímavému Jihoamerickému prostředí, kde se hra odehrává. Stejně tak tvůrci vytvořili parádní kapitolu, kdy se vrátíte do dětství Lary a poprvé je nám tak pořádně představeno příběhové pozadí této slavné herní postavy.

Zpracování hlavní postavy, která je pravděpodobně stále nejživěji a nejlépe zpracovanou herní PC postavou, je opět excelentní. Velkou zásluhu na tom má herečka Camilla Luddington, která opět celou postavu fyzicky nahrála (následně byla předělána do PC grafiky) a především nadabovala, což musela být strašná práce. Nicméně výsledek je opět výjimečný, Lara působí neskutečně živě. Nicméně hra obsahuje i pár zajímavých dalších postav. Tou bohužel není hlavní padouch a vůdce TRINITY, kdy autoři hry v tomto ohledu skutečně zbabrali, co se dalo. A opravdu tím vrhli stín na Tomb Raider, takže pojmenování hry je velmi trefné.

Nicméně je faktem, že jinak se hra hraje parádně, chytí a baví. Zpracování prostředí je nádherné a Shadow of the Tomb Raider je naprostý král dobrodružných her, kdy atmosféra záhad, nebezpečí atd. z mnoha částí hry jen sálá.

A jaká je hra po stránce technického zpracování a jak běhá na našich procesorech a grafikách? Samozřejmě jsme se podívali i na to … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Total War Saga: TROY – strategie z dob trojské války
Total War Saga: TROY – strategie z dob trojské válkyPátek, 20 září 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 902x
Komentářů: 5
Nový GRID vypadá velmi dobře
Nový GRID vypadá velmi dobřeČtvrtek, 19 září 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1031x
Komentářů: 1
Porovnání reálného TDP procesorů AMD a Intel v praxi
Porovnání reálného TDP procesorů AMD a Intel v praxiÚterý, 17 září 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2124x
Komentářů: 2
Chernobylite – duchovní nástupce STALKER už brzy!
Chernobylite – duchovní nástupce STALKER už brzy!Pondělí, 16 září 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1651x
Komentářů: 2
BORDERLANDS 3 je venku – jak si nastavit kvalitu grafiky?
BORDERLANDS 3 je venku – jak si nastavit kvalitu grafiky?Sobota, 14 září 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1765x
Komentářů: 2
System Shock 3 v nové herní ukázce! Zajímavé.
System Shock 3 v nové herní ukázce! Zajímavé.Pátek, 13 září 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1648x
Komentářů: 1