RECENZE hry a TEST výkonu: Wolfenstein: Youngblood – další díl akčního herního seriálu Wolfenstein Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Neděle, 11 srpen 2019
Přejít na obsah
RECENZE hry a TEST výkonu: Wolfenstein: Youngblood – další díl akčního herního seriálu Wolfenstein
TEST výkonu CPU a GPU a technické zpracování
Závěr a hodnocení
altPřímé pokračování aktuální série Wolfenstein není ani tak nový díl, jako velký přídavek. Jaké je?

 

 

 

 

 

  • RECENZE hry a TEST výkonu: Wolfenstein: Youngblood

                                     – další díl akčního herního seriálu Wolfenstein3D

Wolfenstein je herní klasika a jsem docela nadšen z toho, jak se podařilo tuhle starou klasiku oživit pro současný svět a technologie. Ne každý je samozřejmě fanda toho složitějšího herního konceptu, který tahle dříve jednoduchá a přímočará akční série nyní razí. Tím spíše, že nejnovější díl (spíše přídavek k předchozímu dílu), opět posouvá hru spíše příběhovým/RPG směrem, než aby vylepšoval akční složku.

Můžete hrát nový Wolfenstein: Youngblood, aniž byste hráli předchozí díly. Ale obávám se, že to bude jako sledovat nějaký TV seriál a začít dílem uprostřed série. Protože tohle přesně tahle hra je. Je to další díl ze série Wolfenstein, kdy přímo a úzce navazuje na předchozí díly. Konkrétně se ocitneme v alternativní verzi Paříže v 80.letech 20 století, která je stále okupována nacisty. Dcery hlavního hrdiny předchozích her, B.J. Blazkowicze, se vydají hledat svého otce a samozřejmě přitom stejně jako on pořádně zatopí nacistům.

Příběh a samotná hra se tedy odehrávají jen v kulisách obsazené alternativní Paříže. Proto rozmanitost prostředí není zrovna veliká, ale je dostatečně zajímavé. Tím spíše, že ho prolezete několikrát. Tvůrci totiž do hry přidali RPG prvky, včetně vedlejších příběhů a misí. Ono je znát, že na hře spolupracovali tvůrci Dishonored (hra na tu hru obsahuje jasné odkazy). Samozřejmě ne každému fandovi Wolfenstein série, se tohle bude líbit. Tvůrci se výrazně soustředili na zapracování RPG elementů a mikrotransakcí, než na posílení hlavní složky hry, tedy akční hratelnosti.

I když i tady jsou jistá zlepšení. Například nově můžeme vylepšovat schopnosti hrdinek a také vylepšovat zbraně. I když ten systém je divný. Arzenál samozřejmě částečně kopíruje předchozí hry. Ke zklamání mnohých ale v tomto dílu z nějakého důvodu nemáme možnost držet dvě zbraně najednou (vyjma jednoručních). Stejně tak si moc neužijeme speciálních schopností, protože tu nejlepší získáme až v rámci příběhu na samém závěru hry. Zkrátka mám-li být upřímný, spousta herních prvků je v této hře vlastně k ničemu. To platí i o kosmetických změnách vzhledu obleku postavy. A stejně Bethesda nacpala do hry mikrotransakce. Sice je nejsme nuceni používat, ale místo aby tvůrci věnovali čas a práci herním prvkům, tak se věnovali mikrotransakcím.

Štve mě právě to, že řada aspektů hry působí nedopečeně. I samotná akční složka je trochu slabší, než v předchozích dílech, přitom by měla být hlavní náplní. Novinkou je nicméně kooperační režim, ve kterém vlastně hrajete i solo. Ale postavu vaší sestry, která je s vámi pořád, může klidně ovládat i lidský hráč (náhodný nebo kamarád). To samozřejmě pro některé hráče může být zajímavé.

Bohužel hra skutečně působí jako trochu experiment a rozhodně jako další díl seriálu. A to i po stránce technického zpracování. Hra měla mít RTX RayTracing od NVIDIA, ale protože vývojáři celý nesmyslný Ray Tracing od NVIDIA pochopitelně bojkotují a žádný vývojář jej nechce do her přidávat jen tak sám od sebe, musí si ho přidat NVIDIA. A tak slibované Ray Tracing efekty hádejte co? Nejsou! Prý dorazí někdy později. Což je zcela zbytečné, protože ti, co chtěli, už mají hru dohranou.

Každopádně jak šlape tahle hra na našich PC? Otestovali jsme to … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
FORTNITE Chapter 2 výkon grafik v testu: Výrazné zlepšení pro AMD
FORTNITE Chapter 2 výkon grafik v testu: Výrazné zlepšení pro AMDSobota, 19 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1249x
Komentářů: 1
The Outer Worlds se blíží – jaké bude nové RPG od Obsidianu?
The Outer Worlds se blíží – jaké bude nové RPG od Obsidianu?Pátek, 18 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 444x
Komentářů: 0
Red Dead Redemption 2 – takhle vypadá na PC
Red Dead Redemption 2 – takhle vypadá na PCČtvrtek, 17 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1469x
Komentářů: 4
Maleficent: Mistress of Evil v kinech! Slušný
Maleficent: Mistress of Evil v kinech! SlušnýČtvrtek, 17 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 982x
Komentářů: 0
World of Tanks dostal Raytracing. Běží přes Intel a AMD!
World of Tanks dostal Raytracing. Běží přes Intel a AMD!Středa, 16 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2033x
Komentářů: 17
Jungle Cruise – Disney chce další miliardový film!
Jungle Cruise – Disney chce další miliardový film!Středa, 16 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 645x
Komentářů: 0