RECENZE hry a TEST výkonu: Wolfenstein: Youngblood – další díl akčního herního seriálu Wolfenstein Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Neděle, 11 srpen 2019
Přejít na obsah
RECENZE hry a TEST výkonu: Wolfenstein: Youngblood – další díl akčního herního seriálu Wolfenstein
TEST výkonu CPU a GPU a technické zpracování
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Wolfenstein: Youngblood určitě nebude zajímavá pro každého. Dokonce hodně rozdělí i fandy a publikum Wolfenstein série. A já si nejsem jist, zda to Bethesda zrovna promyslela, protože už předchozí hlavní díl hry nebyl přijímán bez výhrad. Tady se pouští s experimenty ještě dál a nemyslím si, že jdou tím nejlepším směrem. Nicméně zcela to dopovídá současnému stylu a stavu BETHESDA, která se proměnila ze studia/vydavatele, kterému záleželo na kvalitě jeho her a spokojených hráčů, na firmu, kde jsou na prvním místě peníze, mikrotransakce atd. Mizerná rozhodnutí ve snaze hlavně vydělat, se kupí a mizerné hry také.

Wolfenstein: Youngblood není sice mizerná hra na rozdíl od Fallout 76 apod., ale na poměry série, možností Bethesda, co by vydavatelského domu a zainteresovaných studií, co by tvůrců hry, působí nedovařeně a střelu výrazně míjející terč. Zkrátka tohle není ono. Tohle měl být jeden z akčních vrcholů letošního roku, a je z toho přinejmenším průměrná nástavba, které se ani jako pokračování netváří, spíše jako větší DLC k tomu předchozímu dílu. Tvůrci přitom prakticky nevyřešili žádné kritizované problémy a vady předchozí hry, naopak přidali věci, o které se nikdo nikdy neprosil a rozhodně nebyly třeba. Wolfenstein má být o střílení a akční složce, něco jako DooM akorát s nacisty, a toho je tady nějak méně, je omezené, nebo nepůsobí díky absenci AI nepřátel moc dobře. Stále baví, to ano, ale prostě tohle se dalo zvládnout lépe. Kooperační složka možná někoho zaujme, ale zbytek hry je tvořen zcela zbytečnými RPG elementy, pro které hra, herní prostředí ani celý styl série, prostě není dělán. Nechápu, proč Bethesda nutně musí ze všeho dělat stejnou hru. Poslední Bioshock, poslední Dishonored a teď Wolfenstein: Youngblood, všechny začínají vypadat graficky jako stejná hra, mají podobný výtvarný styl, a teď už skoro i hratelnost. Proč?! Nemůžeme mít ty tři hry rozdílné?

Osobně mě nevadí větší důraz na příběhovou složku a styl ala seriál na pokračování, to je myslím dobrá cesta, ale prostě Wolfenstein má být hlavně o střílení a likvidaci absurdních nepřátel absurdními zbraněmi. Nepotřebujeme do toho míchat prvky RPG a DISHONORED série. Opravdu špatná cesta.

Wolfenstein: Youngblood není špatná hra, zabaví, ale ne na moc dlouho. Bavíme se o herní době 6-8 hodin v závislosti na nastavené obtížnosti a toho, jak moc budete hru prolézat celkem zbytečnými vedlejšími odbočkami. Důraz je kladen na pokračování příběhu, a ne každý fanda série z toho bude nadšen. Mě se ale zpracování postav a jejich podání líbilo, i když zasloužilo by si to mnohem větší propracování a hloubku. Takhle celá hra působí jako DLC přídavek, nikoliv jako samostatný díl. A na můj styl je zde nějak málo střílení a nepřátel. Navíc jejich AI by rozhodně potřebovala vylepšit, či přesněji vůbec nějakou AI do hry nasadit. A vylepšením nemyslím, že jim přidáme brnění a život, jak to tvůrci udělali. Každopádně pokud rádi hrajete v kooperaci, mohla by vás bavit ještě víc než ostatní, co ji hrajeme solo. Celkově stále slušná střílečka, ale série se vydává špatným směrem, kopíruje prvky jiných Bethesda her a nezůstává u toho, co dělá Wolfenstein Wolfensteinem. A to je prostě škoda. Doufejme, že Bethesda se chytne za nos včas. I když po tom, co v poslední době předvádí, mám vážné pochybnosti, že současné vedení firmy je schopno udělat správná rozhodnutí, která opět povedou ke kvalitním hrám.

Každopádně možná půjdu proti davu, ale já nepovažuji Wolfenstein: Youngblood za špatnou hru. Natož za nějaké zklamání roku, jak se to někteří snaží podávat. Není to sice žádné veledílo a rozhodně nedosahuje kvalit, kterých by mohla, ale do zápolení o herní zklamání roku se nemá šanci vůbec probojovat. Tak špatná totiž ani náhodou není. Na rozdíl od jiných letošních velkých her, funguje slušně, hraje se slušně a nemá výrazné problémy. Jen prostě není tím, čím a jaký by to být mohla a hlavně měla. Je to taková akční jednohubka, pokračování seriálu atd. největší problém je tak fakt, že cena tomu neodpovídá.

Tohle není prostě velká hra a samostatný díl, tohle je jen velké DLC a kdyby stála maximálně 499 ne těch 999 korun co stojí, pak by možná nebyla kritizována tak moc. Stále prostě zabaví a jako příznivce Wolfenstein série mě prostě bavila (zejména s cheaty) a i ztřeštěnost obou sester se docela povedla a doufám, že se dočkáme příběhového pokračování. Ale chtělo by to prostě zabrat, přestat z toho dělat kopii jiných sérií a přidat na té stylové akční stránce a klidně s tím příběhem. Prostě udělejte z toho DooMa, ale místo pekelných nepřátel tu mají být zástupy zlých nacistů, se vší tou přehnanou akční hratelností. Fandové série budou nadšeni. Nedělejte z toho další Dishonored. Jedno úplně stačí.

Hodnocení Wolfenstein: Youngblood: 69%

 

Hru v ČR vydává společnost CENEGA

 

Autor recenze hru hrál a testoval na PC sestavě:

  • Procesor: AMD RYZEN ThreadRipper 2950X (16jader/32vláken)
  • Základní deska: Gigabyte AORUS X399 EXTREME
  • Paměť: Kingston HyperX Predator 32GB (4x 8GB) 3200MHz
  • SSD: WD NVMe BLACK 1TB
  • Grafická karta: AMD Radeon VII 16GB
  • Zvuk: ASUS Essence STX II 7.1
  • LCD: BenQ BL3200PT 3840x2160 IPS
  • OS: Windows 10 Pro

Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům:

  

 

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Mr.Paul [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-08-19 16:52:46
avatar
sorry, ale 69% je fakt úlet...ta hra je sra*ka...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-08-20 00:44:00
avatar
nesouhlasím, mě se docela líbila a hlavně bavila ale těch 69% je prostě maximum, víc dát nemůžu .... výhrady jsem jasně popsal.

Méně bych tomu nedával, vzhledem k tomu, co za monstrózně špatné hry letos vychází, tohle zase tak špatné není ...
shadowmage [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-08-26 11:29:37
avatar
Je fakt, že letos je to bída. ještě bych dodal mizerné a drahé, za nové Far Cry a nebo Wolfa rozhodně dát litr a víc nemíním, až to bude ve výprodeji tak tomu dám šanci. Jen mě zajímá, proč tak degraduje inteligence nepřátel, z těch dobrých Wolfů byla nejlepší v Return to Castle, v New Collosus už to byla mizérie, to samé když srovnám Far Cry 1 a Far Cry 5, a vzpomenu jak mě v jedničce dovedli obklíčit... ty v pětce jsou rádi, že udrží moč. To samé když srovnám protivníky v sérii Fear, v které dnešní hře obejdou člověka tunelem a vpadnou mu do zad?
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Cyberpunk 2077 - Pořádná nálož záběrů a informací!
Cyberpunk 2077 - Pořádná nálož záběrů a informací!Pondělí, 10 srpen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 344x
Komentářů: 1
Vyšlo Horizon Zero Dawn pro PC – zajímavá, ale na 10/10 nemá.
Vyšlo Horizon Zero Dawn pro PC – zajímavá, ale na 10/10 nemá.Neděle, 09 srpen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2383x
Komentářů: 6
LibreOffice 7.0 – bezplatný kancelářský balík v novém
LibreOffice 7.0 – bezplatný kancelářský balík v novémČtvrtek, 06 srpen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1201x
Komentářů: 7
Nástupce McLaren F1 je tu. GMA T.50 je ještě úžasnější!
Nástupce McLaren F1 je tu. GMA T.50 je ještě úžasnější!Středa, 05 srpen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 1030x
Komentářů: 10
Závodní DIRT5 se připomíná – arkádové akční ježdění
Závodní DIRT5 se připomíná – arkádové akční ježděníPondělí, 27 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1199x
Komentářů: 4
Očekávané Halo Infinite v první ukázce. Vypadá hrozně!
Očekávané Halo Infinite v první ukázce. Vypadá hrozně!Neděle, 26 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1864x
Komentářů: 11