Recenze hry: Dead Space 3 - od hororu k čistě atmosférické filmové akci Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Neděle, 17 únor 2013
Přejít na obsah
Recenze hry: Dead Space 3 - od hororu k čistě atmosférické filmové akci
Dead Space 3 - Gameplay (obsah hry a hratelnost)
Dead Space 3 - Technické zpracování a nároky hry
Závěr a hodnocení

 

 

  • Dead Space 3 - technické zpracování a test nároků na grafiku

Před vydáním hry tvůrci hry varovali, že hra nebude na PC ani jinak obecně technologicky a graficky, žádná specialita. Vyděsili a znechutili tím nejednoho hráče. Nakonec musíme ovšem konstatovat, že už jsme viděli horší porty. Ve výsledku hra na PC podporuje i Eyefinity/Surround a tedy vyšší rozlišení a prostě to jede. U toho ovšem končíme.

Bohužel se v mnoha recenzích objevila hodnocení, že hra vypadá dobře, že textury jsou ostré, modely postav dobré atd. Trochu objektivy bych pro příště prosil. Dead Space 3 nevypadá dobře, ani z dálky natož z blízka. A prosím každého, kdo tvrdí něco jiného, aby si vedle Dead Space 3 na plné detaily pustil naplno vedle třeba Battlefield 3 nebo Crysis 3 ....

Dead Space 3 je pouze DX9, nevyužívá nic z moderních technologií a je to zoufale vidět. Absence pokročilého osvětlení, stínování, částicových efektů a hromady dalších dnes už běžných věcí jsou nepřehlédnutelné. Zpracování prostředí je chudé až hrůza, většina textur má do skutečně ostrých hodně daleko, o tessellaci a detailním realistické zpracování modelů tahle hra nikdy neslyšela.

Situaci zachraňují výtvarné návrhy některých scenérií. Zbytek maskují mlha, husté sněžení, tma a všudy přítomné rozostření a rozmazání stářím :). PC verze samozřejmě vypadá o několik tříd lépe než konzolové verze, které tradičně jedou v nižších rozlišeních a detailech. Ale prostě to rozhodně není hra s grafikou z roku 2013, ale maximálně 2009. Ano, koukat se na ni dá, ale pustíte-li si vedle toho Crysis 3 nebo Battlefield 3, nemůžete se ubránit tomu, že by hra v podstatě stejného střihu stylu i hratelnosti, kterým akční filmová střílečka Dead Space 3 je, měla vypadat minimálně stejně dobře, což ovšem zdaleka nevypadá.

  • Nároky na HW

Vzhledem k tomu, že hra nepoužívá žádnou z moderních technologií, které se objevily od vydání DX10/11, není pro současný HW žádnou výzvou. Mimochodem, je úplně jedno, jak výkonnou grafiku máte, protože hra má zamčené FPS na 30! Tudíž ať jedete na HD 7750 nebo HD 7970 GHz, pořád pojedete na 30 FPS ;). Na výkonové testování této zastaralé hry upřímně nemáme chuť ani náladu - je to úplně zbytečné, nároky jsou minimální. Spustíte to i na starých sestavách. A ono se to neseká ani na těch 30FPS.

  • Hodnocení zpracování

Jako povedenou hodnotíme výtvarnou stránku, grafický návrh vesmírných scenérií, zbraní a obleků. O dost horší je ovšem technické a grafické zpracování hry, na které se sice koukat dá, ale hra občas silně připomíná oldschool styl nedávno vydaného Duke Nukem Forever. Ale ani on nemá tak stupidní level design, kdy stejným místem procházíte opakovaně a máte chuť zodpovědného tvůrce tohoto designového počinu, prostě zabít ... 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Next GEN verze Witcher 3 to letos prý stihne!
Next GEN verze Witcher 3 to letos prý stihne!Pondělí, 23 květen 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 806x
Komentářů: 1
Vyšlo Vampire: The Masquerade – Swansong
Vyšlo Vampire: The Masquerade – SwansongČtvrtek, 19 květen 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 552x
Komentářů: 1
She-Hulk v první ukázce – hodně nezvládnutá CGI?
She-Hulk v první ukázce – hodně nezvládnutá CGI?Středa, 18 květen 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1224x
Komentářů: 9
The Orville – třetí a poslední sezóna v ukázce!
The Orville – třetí a poslední sezóna v ukázce!Neděle, 15 květen 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1650x
Komentářů: 3
Nejočekávanější hra roku odložena! StarField letos nedorazí!
Nejočekávanější hra roku odložena! StarField letos nedorazí!Čtvrtek, 12 květen 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1056x
Komentářů: 0
Avatar: The Way of Water v první ukázce!
Avatar: The Way of Water v první ukázce!Pondělí, 09 květen 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1731x
Komentářů: 8