RECENZE: Two Point Campus – pohodová strategie pro příznivce vysokého školství Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Neděle, 07 srpen 2022
Přejít na obsah
RECENZE: Two Point Campus – pohodová strategie pro příznivce vysokého školství
V praxi - jak hra
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

  • RECENZE: Two Point Campus

                            – pohodová strategie pro příznivce vysokého školství

Nápaditá, zábavná „budovatelská“ management strategie Two Point Hospital, dostala sourozence. Two Point Campus má stejný zábavný styl, stejné herní aspekty, ale místo managementu a budování své nemocnice, se přesouváme na budování vlastních univerzit a života vysokoškoláka.

Mám rád tyhle menší, ale o to často zábavnější hry a hříčky. Speciálně u těchto her je vidět skutečný zájem tvůrců o zábavnou hru, který je u mnoha „velkých“ AAA her dnes na posledních místech, daleko za tím vytahat z hráčů co nejvíce peněz, než si všimnou, že je ta hra vlastně nebaví, servíruje na 1hodinu zábavnosti 10 hodin záměrné nudy a okrádá je tak o čas i peníze. Protože si můžete přikoupit více té zábavy a omezit tu nudu, pokud si koupíte tu a tu mikrotransakci. To není naštěstí tento případ.

Ač jde o prvky klasickou budovatelskou-management strategii, nejde o hru vycházející jen na PC. Vyšla také na konzole i Mac a Linux, takže tvůrci se snaží o širokou přístupnost. Tomu odpovídá i skvěle zvládnuté ovládání všeho, jednoduchá, ale přehledná menu a správa všeho. Hra se snaží být také jednoduchá na naučení, což ale nemohu úplně objektivně posoudit, protože mám zkušenosti s předchozími. Nicméně „kampaň“ je prakticky jeden velký tutorial, a vede hráče doslova za ručičku, což asi mnozí ocení.

Snad jen se mě nelíbí, že musíte několik těch kampaňových map odehrát, než se vám otevře cesta k SANDBOX režimu, tedy možnosti vybrat si jakoukoliv mapu a herní režim bez omezení. Nicméně pak už je to jen pohodová jízda tak jak chcete.

V základu tedy dostanete nějakou oblast, kde můžete stavět svou univerzitu. A pak už jen budujete potřebná zařízení, vybavení a specifikujete pro konkrétní kurzy a předměty. Pochopitelně vše ve vtipném stylu, jak už to ostatně znáte z nemocničního Two Point Hospital. Hra paroduje realitu odlehčeným způsobem.

Všechno je detailně, ale současně jednoduše pochopitelně a uchopitelně navrženo. Hra obsahuje i možnosti výcviku učitelů a zaměstnanců a systém upgradů, vše nicméně nechává na velmi jednoduché bázi. Pokud jde o žáky, jejich výsledky záleží na vybavení prostředí i jeho vzhledu apod. Samozřejmě z počátku vás tradičně omezují prostředky. Začínáte s omezeným rozpočtem a pár studenty, po několika školních letech vám rozpočet narůstá, jak dovybavujete a budujete svou univerzalitu.

Tvůrci trochu zapracovali proti předchozí hře na přehlednosti a jednoduchosti menu a ovládání celé hry. I když zase tak moc nového nemuseli vymýšlet, žádné zásadní novinky a inovace tu nejsou, ale také to po nich nikdo nechce. Jen prostě se změnilo obsahové prostředí. A jak hra šlape? 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
DC představilo plány – chce být jako MARVEL. Povede se?
DC představilo plány – chce být jako MARVEL. Povede se?Středa, 01 únor 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1620x
Komentářů: 6
Star Trek: Picard – nová série je tu!
Star Trek: Picard – nová série je tu!Pondělí, 30 leden 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1527x
Komentářů: 2
Dead Space REMAKE vyšel – GPU dá zabrat, ale je to paráda!
Dead Space REMAKE vyšel – GPU dá zabrat, ale je to paráda!Pátek, 27 leden 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1994x
Komentářů: 5
Forza Motorsport míří na PC a Xbox. Co nabídne nový díl?
Forza Motorsport míří na PC a Xbox. Co nabídne nový díl?Středa, 25 leden 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1487x
Komentářů: 0
Deliver Us Mars – zajímavá herní adventura již brzy
Deliver Us Mars – zajímavá herní adventura již brzyPátek, 20 leden 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1457x
Komentářů: 2
The Mandalorian se hlásí s novou sérií!
The Mandalorian se hlásí s novou sérií!Úterý, 17 leden 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1310x
Komentářů: 1