RECENZE: Two Point Campus – pohodová strategie pro příznivce vysokého školství Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Neděle, 07 srpen 2022
Přejít na obsah
RECENZE: Two Point Campus – pohodová strategie pro příznivce vysokého školství
V praxi - jak hra
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Je těžké na Two Point Campus něco zásadně kritizovat, protože prostě hra je navrhována a udělána určitým originálním stylem, který nemá příliš konkurence. Ano, sama o sobě není už originální, protože jde vlastně o předchozí Two Point Hospital, jen v jiných kulisách a minimálními úpravami, pokud jde o hratelnost atd. Tvůrci nevymýšleli nic nového. A to je vlastně dobře. Nikdo po nich nic zásadně nového ani nechtěl.

Fandové Two Point Hospital budou Two Point Campus mít rádi, protože je to jednoduše více toho samého v trochu jiných kulisách. A ačkoliv tak díky tomu originalita není silnou stránkou této hry, nikomu to nevadí. Prostě funguje, a hlavně baví!

Two Point Campus je zkrátka zábavná odpočinková relaxační hra. Ano jde o strategii, u které musíte trochu přemýšlet, ale ne zase tak moc ;). Je maximálně přístupná mechanismy i ovládáním, neklade si za cíl utahat vaše mozkové buňky, ale dává vám možnost se kreativně vyřádit v určité oblasti při jasně stanovených pravidlech a předvídatelných mechanismech. Prostě jen při pohodové hudbě koukáte, jak se veselí panáčkové pohybují po vaší Univerzitě a relaxujete.

Vytknout vyloženě nemohu ani zastaralejší technickou stránkou, kdy s ohledem na vizuál bych řekl, že by se hra na moderním HW mohla hýbat o dost rychleji, nicméně hýbe se zcela v pohodě i na integrovaných grafikách moderních mobilních PC. A to je také záměr. Prostě přístupnost.

  • Závěr

Mám-li něco vyčítat samotné hře, tak je to chování AI. Někteří panáčkové prostě nedělají to, co by měli. Naštěstí to není tak zásadní a rozšířené, ale přeci jen management některých postaviček musíte dělat ručně častěji, než je zdrávo. Po stránce funkčnosti asi jediná věc. Pokud jde o další aspekty, musím říci, že Two Point Campus není zdaleka tak vtipná, jako Two Point Hospital. Současně je zde vtipných komentáře a hlášek málo, a začnou se rychle opakovat. Naštěstí to není tak otravné. Přesto tohoto obsahu je zde podle mého méně, než by bylo ideální.

Nicméně po výtvarné stránce je hra překvapivě bohatá, nápaditá a vizuálně se na to všechno pěkně kouká. Především ale oceňuji pár vylepšení v přístupnosti, kdy tohle je snad nejvíce přístupná v základu vlastně docela robustní herní strategie vůbec. Jednoduchost a přehlednost menu a ovládání by mohla být příkladem pro mnoho jiných her.

Pokud znáte Two Point Hospital, budete v novém Two Point Campus jako doma. Dá se říci, že jde o tu samou hru v jiném prostředí s několika malými vylepšení na hratelnosti a ovládání. Co zůstává je nadsázka, velmi příjemný audio-vizuál, přístupnost a zabaví na mnoho hodin. České fandy možná zklame absence české lokalizace, která by u této hry nebyla přitom asi příliš obtížná, na druhou stranu nejde o velkou překážku k hraní. Celkově pro fandy tohoto typu budovatelských management strategií nejde sice o něco zásadně objevného, ale pokračování toho, co mají rádi v tom pěkném pohodovém stylu a bez nějakých kiksů a problémů. Takže určitě doporučuji …

Hodnocení hry: 85%

Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům:

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Tomcat22 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-08-09 16:37:02

Já jsem dost hrál to původní Two Point Hospital, základ celej, pak je k tomu hromada DLC, ale to jsem odehrál jen dvě prostředí a pak mě to už prostě přestalo bavit...je to pak pořád to samé dokola...tohle si asi nechám ujít, protože je to víceméně stejná hra...
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl v nové luxusní ukázce!
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl v nové luxusní ukázce!Pátek, 14 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 435x
Komentářů: 0
Avowed očekávané RPG od Obsidian vypadá divně
Avowed očekávané RPG od Obsidian vypadá divněČtvrtek, 13 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1272x
Komentářů: 2
Call of Duty: Black Ops 6 v ukázce – hra bude v Gamepassu
Call of Duty: Black Ops 6 v ukázce – hra bude v GamepassuStředa, 12 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 944x
Komentářů: 0
Arcane – druhá a poslední série v první ukázce!
Arcane – druhá a poslední série v první ukázce!Úterý, 11 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1017x
Komentářů: 1
Starfield dostává DLC Shattered Space a nový UPDATE s módy!
Starfield dostává DLC Shattered Space a nový UPDATE s módy!Úterý, 11 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1013x
Komentářů: 0
DOOM: The Dark Ages oznámen! Další totální akční nářez.
DOOM: The Dark Ages oznámen! Další totální akční nářez.Pondělí, 10 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1581x
Komentářů: 2