ASUS ROG Zephyrus G14 AniMe Matrix – TEST a RECENZE nejlepšího notebooku současnosti Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Úterý, 30 červen 2020
Přejít na obsah
ASUS ROG Zephyrus G14 AniMe Matrix – TEST a RECENZE nejlepšího notebooku současnosti
Notebook
Notebook v praxi, výkon a provoz
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

  • ASUS ROG Zephyrus G14 AniMe Matrix

                          – TEST a RECENZE nejlepšího notebooku současnosti

Poprvé jsem tenhle notebook viděl už před Vánoci, tedy ještě před tím, než byl představen veřejnosti začátkem roku 2020. ASUS nám přivezl do ČR na ukázku prototypy a už z toho bylo patrné, jak moc tomuhle konkrétnímu modelu věnuje pozornosti. Dnes už vím, proč. ASUS dobře věděl, co má v ruce. Že v podobě Zephyrus G14 vytvořil něco, co je dost možná, nejlepším mobilním počítačem současné generace a jedním z nejlepších notebooků který kdo kdy udělal.

Tahle věc sice vypadá jako celkem běžný 14“ notebook, ale má větší výkon, než většina velkých tlustých herních notebooků. Zejména procesorově je to absolutní bestie bez konkurence ve své váhové kategorii. Ovšem šokující na tom všem je, že nic z toho není na úkor mobility a výdrže. Naopak. Dokáže vydržet na baterii běžně 10 hodin. A za určitých okolností i víc.

Mohl jsem mít na test Zephyrus G14 už dříve, ale k dispozici byly jen modely bez extra speciality, kterou za příplatek můžete na tomhle počítači mít. Je to sice poměrně drahá ozdoba, ale velmi originální, neokoukaná a zajímavá. Takže jsem si počkal s testem tohoto notebooku právě na ni. A dnes ji tu mám protože nyní i na českém trhu jsou Zephyrus G14 modely s AniMe Matrix, což je technologie více než 1000 diod na víku, které vám dovolují zobrazit prakticky cokoliv. Ano, není to nějak zásadně užitečná technologie, ale je to zajímavé a originální. Jako celý tenhle stroj, na který se tedy dnes podíváme.

  • ASUS ROG Zephyrus G14

ASUS dodává tenhle notebook v různých specifikacích, které neustále rozšiřuje a doplňuje. V našem případě máme prakticky nejvyšší verzi s označením GA401IV-AniMe136T. Osazena je jen místo TOP modelu AMD RYZEN 9 4900HS procesoru, nižším modelem RYZEN 7 4800HS. Nicméně jde víceméně o stejný CPU. Monstrózně efektivní a výkonný 35W 7nm AMD ZEN 2 procesor s 8jádry, 16vlákny a integrovanou RX VEGA grafikou. Hlavní rozdíl je o papírově 100MHz nižší takt a k tomu nižší specifikace integrované grafiky.

Naše konfigurace má ale jinak nejlepší přídavnou grafiku, kterou ASUS do tohoto tenkého stroje dává (výkonnější by tam ani neměla smysl kvůli chlazení). NVIDIA RTX 2060, ale v úspornější a slabší Max-Q verzi s 65W. Neplést tedy s RTX 2060 která v mobilní verzi má 90W a tomu odpovídající vyšší takty.

Tyhle dva zásadní prvky jsou ale nacpané ve velmi malém celo-kovovém těle, mnohem menším, než ve kterých jsme podobné procesory a grafiky zvyklí vídat. Celé to pak doplňuje 16GB DDR4 3200MHz paměti, 1TB SSD disk. 14“ IPS display má FullHD rozlišení a 120Hz k tomu. Všechno tohle váží jen 1,6kg. AniMe Matrix prvek přidává 0,2cm tloušťku víka a 100g hmotnosti.

Celý tenhle stroj je navíc od základu navržen a postaven pro AMD RYZEN platformu, ASUS věnoval pozornost každému detailu. Celé šasi je ze speciální extrémně tenké, ale přitom velmi pevné kovové slitiny. Zapínací tlačítko je současně čtečka otisku prstů. Má podsvícenou klávesnici, 4 reproduktory a Dolby Atmos zvuk a velkou baterii.

Je zde také propracované chlazení s využitím technologie AMD, která dynamicky využívá maximum dostupného chlazení pro CPU nebo GPU, tak jak je v každém okamžiku třeba. Současně dokáže přepínat mezi úspornou integrovanou grafikou v procesoru RYZEN a výkonnější neintegrovanou grafikou RTX.

ASUS k tomu samozřejmě přidává softwarovou podporu, s ARMOURY CRATE aplikací, která dovoluje plně sledovat a nastavovat váš systém. Součástí je také ovládání AniMe Matrix funkce, kde můžete naprogramovat, co se bude na víku vašeho notebooku dít a zobrazovat. Můžete tam mít pohyblivé vlastní animace/obrázky, logo, nápis, nebo třeba čas, datum, % nabití notebooku apod. Nastavit můžete co se bude zobrazovat a kdy atd. Umí také reagovat na hudbu atd. Možností je zkrátka spousta.

Podívejme se tedy na celý notebook podrobněji … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Age of Empires 4 se představuje v herních záběrech!
Age of Empires 4 se představuje v herních záběrech!Pondělí, 12 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 751x
Komentářů: 9
Path of Exile 2 servíruje záběry z hraní
Path of Exile 2 servíruje záběry z hraníPátek, 09 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1600x
Komentářů: 1
Mass Effect Legendary Edition – REMASTER verze ukazuje změny!
Mass Effect Legendary Edition – REMASTER verze ukazuje změny!Čtvrtek, 08 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1387x
Komentářů: 5
Jupiter’s Legacy – NETFLIX má vlastní superhrdinský seriál
Jupiter’s Legacy – NETFLIX má vlastní superhrdinský seriálStředa, 07 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 889x
Komentářů: 2
Loki – Zatím nejzajímavěji vypadající MARVEL seriál
Loki – Zatím nejzajímavěji vypadající MARVEL seriálPondělí, 05 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1306x
Komentářů: 1
WRATH OF MAN – nový film, stejný Jason Statham!
WRATH OF MAN – nový film, stejný Jason Statham!Neděle, 04 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1287x
Komentářů: 1