Chuwi Hi13 (2v1) Tablet PC – TEST a RECENZE čínského počítače aneb nakupujeme v Číně. Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Úterý, 21 listopad 2017
Přejít na obsah
Chuwi Hi13 (2v1) Tablet PC – TEST a RECENZE čínského počítače aneb nakupujeme v Číně.
PC Tablet CHUWI Hi13
PC tablet v praxi, výkon a výbava
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

  • Chuwi Hi13 (2v1) Tablet PC – TEST

                         a RECENZE čínského počítače aneb nakupujeme v Číně.

Výhodné nákupy z Číny? Dnes se podíváme na jeden takový případ v podobě pěkného 2v1. Vyplatí se? Když se řekne počítač z Číny, možná se dnes ještě někteří otřesou. Jenže realita je, že drtivá většina toho, co kupujete kolem PC pěkně v Česku, je stejně vyrobeno v Číně a i to logo těch mála západních výrobců, kteří existují, je lepeno na ty přístroje při výrobě v Číně. A to nemluvíme o významných Čínských a Taiwanských výrobcích, kteří u nás zcela oficiálně působí a prodávají celosvětově. Nicméně stále jsou zde některé z poměrně velkých tamních Čínských značek, které oficiálně u nás prodávány nejsou.

Už pár let jsem přemýšlel o tom, že udělám nějaký nákup v Číně, protože mě zajímalo, jak to s tím nakupováním z Číny dnes je. Nedávno mě kontaktoval GearBest.com, což je jeden z větších čínských prodejců, který se ale snaží i tlačit do Evropy a má dokonce už sklad v ČR(!), zda nechceme otestovat nějaký z těch čínských produktů, které se u nás oficiálně neprodávají. Takže jsme si z nabídky potenciálně zajímavých produktů vybrali jeden z dnes velmi populárních mobilních počítačů typu 2v1, tedy rozložitelný tablet PC. A dnes se na něj podíváme.

 

  • CHUWI Hi13 2 v 1 Tablet PC

Společnost CHUWI patří na čínském trhu k těm významnějším, u nás se ale oficiálně neprodává, objednat si ji ale z ČR klidně můžete, vše je ale dodáváno z Číny a zapomeňte tak na český Windows a jakoukoliv českou lokalizaci v základu apod., což ale nebude pro mnohé žádný problém.

CHUVI Hi13 je v základu 13,5“ W10 PC Tablet, zvlášť je k němu ještě možnost přikoupit dokovací stanici v podobě klasické mobilní klávesnice, takže pak je z toho při složení klasický mobilní počítač. Konvertibilní systém, který CHUVI používá, není nijak neobvyklý a je plně vyzkoušený. Bohužel když jsem před časem tenhle PC Tablet objednával, nebyla klávesnice zrovna dostupná, takže ji nemám k dispozici. Pochopitelně klávesnice by byla v nejlepším případě anglická (česká verze neexistuje).

Jedním z hlavních důvodů, proč nakupovat v Číně, je pochopitelně cena. Kdy česká lokalizace a další věci u produktů prodávaných u nás oficiálně, něco stojí, tyto náklady ale v případě produktů u nás nenabízených oficiálně odpadají. Což je jeden z důvodů zajímavější ceny. Další jde určitě směrem k záruce, kdy v EU i Česku jsou zákonem 2 roky, tomuhle ale dostanete jinde obvyklý rok. CHUWI Hi13 v případě samotného PC Tabletu vychází aktuálně na 337 dolarů (bez případných množstevních nebo jiných bonusových slev apod.) přímo z českého překladiště (EU5), což je aktuálním kurzem zhruba 7300 korun. A ano, je to cena konečná! Tohle zaplatíte, a tak k vám tento produkt přijde (žádné další náklady už nejsou).

Co za ty peníze dostanete? Ve srovnání s tím co u ná, překvapivě hodně. Opravdu velký tablet s kovovým tělem s velkou 13,5“ IPS dotykovou obrazovkou s nečekaně vysokým a poměrově neobvyklým rozlišením 3000 x 2000! O pohon se stará 4jádrový úsporný 6W Intel CELERON N3450 procesor (14nm ATOM Apollo Lake) s integrovanou grafikou HD 500. Ve výbavě je 4GB operační paměť (ve dvoukanálu naštěstí) a 64GB eMMC disk. Nechybí WiFi/BT, Webkamery a další obvyklá výbava. Baterie má 2x 5000mAh. Tablet je v základu vybavený předinstalovanou anglickou verzí Windows 10 Home 64-bit.

Tohle všechno za 7tisíc? V čem je háček? :). Pojďme se na něj tedy podívat podrobněji. 

Problém s účtem na DDWorld?

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
AVENGERS: EndGame – upoutávka na nejočekávanější film 2019
AVENGERS: EndGame – upoutávka na nejočekávanější film 2019Pondělí, 10 prosinec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1548x
Komentářů: 2
DayZ je hotové! Zajímá to ale ještě někoho?
DayZ je hotové! Zajímá to ale ještě někoho?Pondělí, 10 prosinec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1537x
Komentářů: 2
The Outer Worlds – velké RPG od OBSIDIANu. Lepší Fallout?
The Outer Worlds – velké RPG od OBSIDIANu. Lepší Fallout?Sobota, 08 prosinec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1553x
Komentářů: 2
Far Cry New Dawn – přímo příběhově naváže na Far Cry 5!
Far Cry New Dawn – přímo příběhově naváže na Far Cry 5!Sobota, 08 prosinec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 981x
Komentářů: 2
Battlefield V dostal update pro lepší výkon s RTX
Battlefield V dostal update pro lepší výkon s RTXPátek, 07 prosinec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 670x
Komentářů: 0
Anthem – generická nudná online akce od EA?
Anthem – generická nudná online akce od EA?Pátek, 07 prosinec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 601x
Komentářů: 0